Şimdi Ara

Java SDET Bootcamp'i ve sonrası için Macbook Pro vs Air İkilemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Java SDET bootcamp'ına katılacağım. Bu süreç ve sonrası için Air ve Pro (son çıkan modeller) arasında kaldım. Air alırsam 16gb ram'li versiyonu, Pro alırsam 8gb ram'li versiyonu almayı düşünüyorum. ikisi için de 13 inç düşünüyorum. Bu bağlamda bir kaç sorum sorum var:

-Söz konusu tester'lık olduğundan, eğitim ve iş sürecinde fansız bir Air sorun çıkartır mı sizce?

-8gb ram'li Pro, tester'lık uygulamaları, araçları bağlamında sorun çıkartır mı?

-Anladığım kadarıyla öyle veya böyle, yazılım sektörünün hangi alanında olursa olsun, insanlar ikinci bir ekranı kullanıyorlar, zaruriyet gibi. Bu yüzden 13 inçlik Air veya Pro alıp ekrandan/monitorden çalışmayı düşünüyordum ben de. Fakat, yeri geldiğinde, sadece Mac ekranı üzerinden iş yapmak zorunda kalacağım anlarda 13 inç çok sorun çıkartır mı? Böyle durumlarda 16 inç şart gerçekten diyebilir miyiz?

Tester veya developer olarak tecrübeli arkadaşlar varsa, yardımcı olabilirlerse, çok makbule geçer, teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 21 Mart 2022; 16:21:43 >

• JVM icin ayiracaginiz memory minimum 4gb olacak ve peak anlarda ram’in uzerinden bu alani allocate edecek. Kisaca mumkunse bir developer makinesi minimum 16 gb bellege sahip olmali. Air vs Pro konusunda ise seciminiz Pro’dan yana olmali. Ekran boyutu kisisel bir tercih, ancak 16 inchte yasadigim rahatligi ne 14 ne 13 inchte yasamiyorum. Butcenizi bilmiyorum ancak 15 yillik mbp 18 yillik yazilim tecrubesiyle onerilerim bu yonde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ -- 23 Mart 2022; 0:8:40 >
  • asi_ A kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim yanıtınız için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.