Şimdi Ara

iPad Mini 1 ve iPad 3 iOS 9.3.5 SHSH Kaydı Olmadan iOS 8.4.1 Downgrade (İmzalar Kapandı, Çalışmaz) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
5
Favori
14.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar downgrade ten sonra cihazı sıfırlayın yoksa appstoreden indirme yapmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen yaptım. hakkında bölümünde sürüm iOS 6.0 (10A403) görünüyor. güncellemede ios 9.3.5 güncel yazıyor halen.

EDİT: iOS 6.0.1 (10A523)yapınca oldu.
    EDİT 2: 8.4.1 yüklendi ancak elmada kaldı. açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanGD -- 17 Ağustos 2017; 16:9:20 >
  • iPad Mini 2 yok mu ? :(
  • Tekrar eksi sürüme güncelleyince(ios 9.3.5) cihaz jailbreak olmuyor. Sizde de böyle bir sorun oldu mu? Varsa çözümü yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleqtro

Tekrar eksi sürüme güncelleyince(ios 9.3.5) cihaz jailbreak olmuyor. Sizde de böyle bir sorun oldu mu? Varsa çözümü yazarsanız sevinirim.

Sıfırdan restore edip deneyin. OTA güncellemesiyle 9.3.5'e çekip JB sıkıntılı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

quote:

Orijinalden alıntı: aleqtro

Tekrar eksi sürüme güncelleyince(ios 9.3.5) cihaz jailbreak olmuyor. Sizde de böyle bir sorun oldu mu? Varsa çözümü yazarsanız sevinirim.

Sıfırdan restore edip deneyin. OTA güncellemesiyle 9.3.5'e çekip JB sıkıntılı olabilir.

DFU Mod ile hallettim. Teşekkürler cevabınız için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar
    ota'dan güncelleme yaparken cihazım elmada kaldı. bu sorunla karşılaşan oldu mu hiç?
  • Edit;

Son asamadayim. Neyi nereye yazmam gerekiyor?

iPad Mini 1 ve iPad 3 iOS 9.3.5 SHSH Kaydı Olmadan iOS 8.4.1 Downgrade (İmzalar Kapandı, Çalışmaz)

iPad Mini 1 ve iPad 3 iOS 9.3.5 SHSH Kaydı Olmadan iOS 8.4.1 Downgrade (İmzalar Kapandı, Çalışmaz)

Edit;

Yukardaki string bolumune: 12H321
    Asagidaki string bolumune: 8.4.1 yazdim.

Simdi hakkinda bolumune geldigimde versiyon 8.4.1 yaziyor,
    Yazilim guncelle bolumune geldigimde 9.3.5 guncel yaziyor.

Neyi yanlis yaptim acaba? Tum ayarlari sifirla yaptim yine ayni...

Mesaj yazarken productversiyon ve asagidaki versiyon kisimlarini degistirip tableti kapattim. Simdi apple ambleminde kaldi acilmiyor :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 9 Eylül 2017; 20:5:1 >

• iPad 2,4 var bende downgrade çıkmamıştı benim cihaza ios 5.1.1 yazıp 6ya güncelleyebilirniyimki acaba

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    İos 6 sürümlerinden birni yazacaksınız hocam

• iPad 2,4 başarılı

• Kusura bakmazsaniz attigim fotolardaki hangi satira hangi kodu yazmamiz gerektigini, tane tane soyleyebilir misiniz.

İpadi dun aldim (2. El) bugun bununla ugrastim. En son apple kilitlendi, itunestan geri yukleme yaparak duzelttim.

Bir de ipad sarji almadim henuz, iphone 4 sarjiyla idare ediyorum o da 2 saate %1 anca dolduruyor.

O nedenle sizden ricam tam olarak suraya sunu yazacaksiniz seklinde aciklayabilir misiniz? (Bir onceki mesajimda text ekraninin fotosunu atmistim)

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 9 Eylül 2017; 23:42:25 >
  • Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    Cihazınız ne acaba

• İpad 3 32 gb wifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 9 Eylül 2017; 23:50:20 >
  • Uğraş hoşuma gitti ama app store daki çoğu uygulama uyumsuz olduğu için kullanılamaz oluyor, neden sürüm düşürmek istiyorsunuz ? Merakımdan soruyorum. 9.3.3 jb kullanamayarak 10 a geçmiştim 1 hafta önce.
  • Konu sahibine ve MADjohny'ye çok teşekkür ederim. İpad 3 32 gb wifi cihazımın ios sürümünü 9.3.5'ten 8.4.1'e döndürmeyi MADjohny'nin yardımıyla başardım.

Daha önce jailbreak yapmayan biri olarak takıldığım bazı konuları başkalarının da ihtiyacı olabilir diye mesajıma eklemek istedim;

1) a) Jailbreak yaparken indirdiğimiz Impactor_0.9.42.zip dosyasında Impactor.exe dosyasını çalıştırıyoruz.

b) İndirdiğimiz Phoenix3.ipa dosyasını mousela sürükleyerek üstteki satıra bırakıyoruz.(ek:1)
    (Benim ilk denememde sertifika zaten var gibi bir hata verdi. Bu hatanın çözümü google a yazdığınızda çıkıyor ama kısaca, Yukarıdaki menüden xcode> revoke certificates seçip start diyoruz, mail ve şifre yazdığınızda işlem tamamlandı gibi bir uyarı geliyor. Sonra tekrar 1.b) adımını tekrarlıyoruz.
    c) Tablete Phoenix programı kurulduğunda Prepare jailbreak dediğimde veya tablet kapanıp açıldığında kickstart dediğimde tablet reset atmasına rağmen cydia programının ekrana gelmediği oldu. Biraz daha yavaş ve bekleyerek ve işlemi tekrarlayarak yaptığımda düzeldi.

2) ifiles: Cydia programı kurulduğunda, içine girip sağ tarafta görünen ifilesa tıkladığımda Not:Paket bulunamıyor hatası aldığım oldu. Yine acele etmeyip kaynaklara gelip yenile yapıp biraz bekleyince düzeldi ve ifiles kuruldu.

3) iiles programını açtığınızda registration failed yazıyor. O uyarıyla işimiz yok, cancel diyere görmezden geliyoruz. Programı ilk açtığımızda karşımıza 4-5 dosya ismi geliyor ve bunların arasında Library'de var. O library'ye girince coreservices klasörü görünmüyor.

Bu nedenle yukarıdan geri gelerek konu sahibinin yazdığı gibi system klasörü > library > coreservices > systemversion.plist şeklinde ilerlememiz gerekiyor.

4) Konu sahibinin söylediği gibi uzantıyı txt olarak açınca bir önceki mesajımdaki gibi açılıyor ve orada neyi nereye yazacağımız benim gibi bilmeyenler için karışık gelebilir. Bu nedenle bu dosyaya tıkladığınızda üstteki değil alttaki seçenekle açın. Zaten öyle yapınca neyi nereye yazacağınızı göreceksiniz.

Ben ilk başta yanlışlıkla direkt 8.4.1'in değerlerini yazmıştım. Doğrusu;

En üstteki satıra: 10A403
    En alttaki satıra: 6.0

yazıp done diyoruz.

5) Cihazı kapatıp açıyoruz, yazılım güncelle bölümünde 8.4.1. görünüyor. Kuruyoruz ve en son ayarları sıfırla ypıyoruz.

Ek:1 iPad Mini 1 ve iPad 3 iOS 9.3.5 SHSH Kaydı Olmadan iOS 8.4.1 Downgrade (İmzalar Kapandı, Çalışmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 10 Eylül 2017; 17:56:28 >

• iPad mini 1 alsam ben de düşürebilir miyim ?
  • Iphone icin yapamazmiyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 numara paylaşım. Denedim çalışıyor. İpad 3 9.3.5 cihaz ota dan 8.4.1 e düştü.

• 8.4.1 e jailbreak yapabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 24 Eylül 2017; 15:42:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.