Şimdi Ara

iOS - iPadOS 13 [ANA KONU] - FİNAL 13.7 (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.459
Cevap
65
Favori
582.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıkçası deji ile hiç benchmark testi yapmadım.
    Şimdi de telefonu açıp tekrar takmaya uğraşmak istemiyorum.
    Ancak tek bildiğim birşey var orijinal bataryadan hala kat kat daha iyi.
    Orijinal batarya %1 de kapanıyor şarja takıyorum anında açılıyor, bi bakıyorum şarj %15 ,sonra çekiyorum şarjdan kapanıyor hemen ,bi daha takıyorum %5 açılıyor. %100 iken soft reset atıyorum %85 açılıyor.

Saniyeler içinde %5-10 şarj kaybediyor sonra rastgele bir seviyede 10 dakika takılı kalıyor.

Durduğu yerde bütün şarjı bitiyor.

30 Dakikada şarj fulleniyor sonra 15 dakikada hepsi bitiyor.

Böyle say say bitmez anlayacağınız baya bozuk orijinal bataryam. Ve bunlar ara sıra değil telefonu her elime aldığım zaman oluyor.

Bu arada bahsettiğim bu orijinal batarya %88 kapasitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 7 Haziran 2020; 15:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Açıkçası deji ile hiç benchmark testi yapmadım.
    Şimdi de telefonu açıp tekrar takmaya uğraşmak istemiyorum.
    Ancak tek bildiğim birşey var orijinal bataryadan hala kat kat daha iyi.
    Orijinal batarya %1 de kapanıyor şarja takıyorum anında açılıyor, bi bakıyorum şarj %15 ,sonra çekiyorum şarjdan kapanıyor hemen ,bi daha takıyorum %5 açılıyor. %100 iken soft reset atıyorum %85 açılıyor.

Saniyeler içinde %5-10 şarj kaybediyor sonra rastgele bir seviyede 10 dakika takılı kalıyor.

Durduğu yerde bütün şarjı bitiyor.

30 Dakikada şarj fulleniyor sonra 15 dakikada hepsi bitiyor.

Böyle say say bitmez anlayacağınız baya bozuk orijinal bataryam. Ve bunlar ara sıra değil telefonu her elime aldığım zaman oluyor.

Bu arada bahsettiğim bu orijinal batarya %88 kapasitede.
    Talihsiz bir durum olmuş hocam.

Sizin sorununuz batarya kaynaklı değil gibi duruyor, dfu mod ile temiz kurulum yapmak ve arka plan uygulamarı vb. gibi gereksiz ayarları kapatmak küçük bir ihtimalde olsa cihazı rahatlabilir.

• Bu arada Türk Telekom hattı olup wifi ile arama özelliğini kullanan var mı?

Wifi ile arama aktif olduğu zamanlar şarjım su gibi gidiyordu, bir kaç gün önce kapattım düzeldi.

Sizlerde durum nedir?
  • Kahya Yahya kullanıcısına yanıt
    Maalesef dostum bütün sorunum batarya kaynaklı. Telefonumu abimden kullanılmış olarak aldım ben ve aldığım günden 1 yıl kadar bu orijinal bataryayı normal sanarak kullandım. Sonra canıma tak etti aldım deji bataryayı taktım ve dedim ki oh be dünya varmış. Deji bana %34 şarjla gelmişti ve neredeyse o %34 ile bir tam günü çıkartmıştım. Şimdi ise eski çıkardığım orijinal bataryayı taktım ve bahsettiğim sorunlar birebir aynı devam ediyor.

Dfu ,ayar vs hiç bahsetme bile .
    Bu sorunu çözmek için downgrade yapıp jailbreak tweakleri ile çözmeye bile çalıştım. A
    ma sorun donanımsal olunca istediğin kadar ayar yap yine de bana mısın demiyor.

Aslında ilk güne göre büyük bir performans düşüşü olsa bile hala dejiden memnundum. Ancak bu ısı olayı artık neredeyse el yakma derecesine gelmeye başladı ve tehlikeli olabileceğini düşündüm bu nedenle gönderdim değişime.

Bu arada TT wifi ile arama şu anda İPhone için aktif değil yani destekli gözükmüyor. Vodafone kullanırken baya kolaylık oluyordu bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 7 Haziran 2020; 21:13:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Maalesef dostum bütün sorunum batarya kaynaklı. Telefonumu abimden kullanılmış olarak aldım ben ve aldığım günden 1 yıl kadar bu orijinal bataryayı normal sanarak kullandım. Sonra canıma tak etti aldım deji bataryayı taktım ve dedim ki oh be dünya varmış. Deji bana %34 şarjla gelmişti ve neredeyse o %34 ile bir tam günü çıkartmıştım. Şimdi ise eski çıkardığım orijinal bataryayı taktım ve bahsettiğim sorunlar birebir aynı devam ediyor.

Dfu ,ayar vs hiç bahsetme bile .
    Bu sorunu çözmek için downgrade yapıp jailbreak tweakleri ile çözmeye bile çalıştım. A
    ma sorun donanımsal olunca istediğin kadar ayar yap yine de bana mısın demiyor.

Aslında ilk güne göre büyük bir performans düşüşü olsa bile hala dejiden memnundum. Ancak bu ısı olayı artık neredeyse el yakma derecesine gelmeye başladı ve tehlikeli olabileceğini düşündüm bu nedenle gönderdim değişime.

Bu arada TT wifi ile arama şu anda İPhone için aktif değil yani destekli gözükmüyor. Vodafone kullanırken baya kolaylık oluyordu bana.
    TT wifi yakın zamanda aktif oldu hocam çalışıyor şuan ama benim şarjı olumsuz etkiledi ne hikmetse.

Deji'den gelecek yanıtı konuda paylaşırsanız sevinirim hocam, umarım mağdur etmezler.

• 6s'in hatalarından sıkıldım artık.

1) Whatsapp'tan gelen mesaja kilit ekranında cevap verirken göndere tıkladığınız anda karşı taraftan mesaj gelirse telefon kilitlenip kalıyor, 2 dakika sonra kendi kendine resetleniyor telefon.
    2) Saat, internet simgesi, operatör ismi arada uygulama değiştirince kayboluyor, 5-10 dakika sonra geri geliyor.
    3) Whatsapp'ın sesli ve görüntülü arama bildirimleri çoğu zaman gelmiyor, uygulamaya girince görüyorum.
    4) Şarjım %5'in altındaysa ve video izlediğim anda alarm çalarsa telefon bir daha kendine gelmiyor, tamamen kapanıyor, şarja taktıktan birkaç dakika sonra %15 şarjla açılıyor.
    5) Whatsapp bildirimi üzerinden karşıya mesaj göndermeye çalıştığım anda başka bir kişiden veya başka bir mesajlaşma uygulamasından bildirim gelirse ekrandan gitmiyor. Telefonu kapatıp açmam veya başka bir bildirim gelmesini beklemem gerekiyor.
    6) Bildirim üzerinden görüntülü aramayı yanıtladığım zaman kamera açılmıyor, kapatıp geri uygulama üzerinden aramak zorunda kalıyorum.

Ve daha aklıma gelmeyen bir ton şey. Ekran süresinin azlığı yeteri kadar can sıkarken bir de bu sorunlarla uğraşıyorum, 13'ün tüm sürümlerinde bu hatayı yaşadım, hard reset vs. hiçbir şey çözüm olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: First Premolar

6s'in hatalarından sıkıldım artık.

1) Whatsapp'tan gelen mesaja kilit ekranında cevap verirken göndere tıkladığınız anda karşı taraftan mesaj gelirse telefon kilitlenip kalıyor, 2 dakika sonra kendi kendine resetleniyor telefon.
    2) Saat, internet simgesi, operatör ismi arada uygulama değiştirince kayboluyor, 5-10 dakika sonra geri geliyor.
    3) Whatsapp'ın sesli ve görüntülü arama bildirimleri çoğu zaman gelmiyor, uygulamaya girince görüyorum.
    4) Şarjım %5'in altındaysa ve video izlediğim anda alarm çalarsa telefon bir daha kendine gelmiyor, tamamen kapanıyor, şarja taktıktan birkaç dakika sonra %15 şarjla açılıyor.
    5) Whatsapp bildirimi üzerinden karşıya mesaj göndermeye çalıştığım anda başka bir kişiden veya başka bir mesajlaşma uygulamasından bildirim gelirse ekrandan gitmiyor. Telefonu kapatıp açmam veya başka bir bildirim gelmesini beklemem gerekiyor.
    6) Bildirim üzerinden görüntülü aramayı yanıtladığım zaman kamera açılmıyor, kapatıp geri uygulama üzerinden aramak zorunda kalıyorum.

Ve daha aklıma gelmeyen bir ton şey. Ekran süresinin azlığı yeteri kadar can sıkarken bir de bu sorunlarla uğraşıyorum, 13'ün tüm sürümlerinde bu hatayı yaşadım, hard reset vs. hiçbir şey çözüm olmadı.
    Batarya sağlığınız ne durumda?

%84 gösteriyor

• First Premolar kullanıcısına yanıt
    Hocam bataryayı değiştirmenizi tavsiye ederim, sorunlarınızı %100 çözmez ama emin olun eskiye nazaran yazdığınız bir çok sorun çözülecektir.

%89 olan bataryamı değiştirdikten sonra dahi cihazım var olan sorunlarından kurtulmuştu. Stabilite sorunları doğrudan batarya kaynaklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkürler

Ben TTWifi kullanıyorum ancak öyle şarjı etkileyecek bir durum gözlemlemedim. Zaten bulunduğum yerde telefon tek diş çektiği için yeterince batarya içiyor 🙂

Benim sana sormak istediğim etkisini kesin olarak gördün mü? Operatör kısmında Türk Telekom Wifi yazmasına rağmen karşı taraftan sesin gelmiyor, kesiliyor gibi sözler duyuyorum.

Bataryayı hangi serviste değiştirdiniz?

• XS cihazımda apple zorlu center mağazasında değişim yaptırmıştım.

• Nygaard kullanıcısına yanıt
    Türk telekom wifi yazarken ses gelmeme veya gitmeme vb. bir problem gözlemlemedim.
    İki tarafta türk telekom wifi etkinse ses çok güzel ve berrak geliyordu hatta.

Sadece şarjım anormal derece hızlı bitiyordu.

• 13.5.1 iyimi yoksa 13.5 mi
  • medusacrx35 M kullanıcısına yanıt
    JailBreak yapacaksanız 13.5 sürümünde kalın. 13.5.1 sadece bu açığı kapatmak için gelmiş bir güncelleme. 13.5 ile aralarında teknik bir fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tüm sorunlar bende de var. Hele 2.seçenekteki sorunu burada onlarca kez dile getirdim, çoğu kez insanlar görmezden geldi bende paylaşmıyorum artık. Öyle sorunlar var ki androidde asla karşılaşamazsın bu sorunlarla.

• quote:

Kullanan herkeste var mı acaba bu hatalar? 5-6 aydır iPhone 11’deyim. Öncesinde de 7+’taydım. Hem artık büyük cihaz istemediğimden hem de telefon ile son zamanlarda WP harici çok işim olmadığından cihaz küçültme arefesindeyim. Fiyatına göre 6S-7-8 düşünüyordum açıkçası. Kasa ve ağırlık yapıları bakımından 6S-7’ye daha yakınım. Bulabilsem de iOS 12.4-12.4.1 sürümlü denk getirsem o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.