Şimdi Ara

iOS 8.1 Bug'lar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar farkettiğim bazı bugların listesini çıkarmak istedim.

Acaba sizde de problem varmı yoksa telefondan telefona değişiklik gösteriyormu?

1- "Spotlight önerileri" ve "Bing Web Sonuçları" seçilebiliyor ancak gerçek anlamda spotlight ve bing sonuçları gösterilmiyor.

2- icloud beta fotoğraf arşivi tüm fotoğrafları icloud'a yüklüyor ancak tam tersi olması gerekirken icloud'daki kopyalar düşük çözünürlüklü. telefondakiler ise yüksek çözünürlüklü ("iPhone saklama alanını yönet" seçili)

3- Spotify çıktığından beri telefonumda çok az şarkı bulunduruyorum. Daha öncede bu problem varmıydı bilmiyorum ancak telefon itunes'a bağlandığında ve telefondaki hiç şarkı olmamasına rağmen, itunes bana telefonda 27.3mb'lık 57adet müzik dosyasının olduğunu gösteriyor. Itunes'daki aygıt içindeki müzikler bölümüne girdiğimde ise bunların hepsi itunes'dan satın aldığım ve icloud'da saklanan müzikler olduğunu görüyorum (müzikler silik gri renkte listelenmiş yani aslında fiziksel olarak telefonda değiller). satın alınanları gizle dememe rağmen bunları silebilmiş değilim. Öylece duruyorlar.
    İşin ilginç yanı itunesdan aldığım başka şarkılar da var, ama onlar gözükmüyor (onlar da satın alınanları gizle olarak işaretlenmiş).

4- Safari extension'larının sıralamalarının sıfırlanması sorunu devam ediyor (@korayalttantire)

Varmı listeyi uzatmak isteyen veya listedeki problemlere çözüm bulan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızıl Baron -- 21 Ekim 2014; 15:09:04 >

• Şarj iyileştirildi denildi ama daha kötü olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu açtım bununla alakalı ama buraya da yazayım, ip5 de ios 8.1 yüklü, safari adres çubuğuna bir kelime yazdığımda arama motoru önerileri yapmıyor, yani leb demeden leblebiyi anlama özelliği çalışmıyor. ios 8.0 için de bu durum böyleydi. Sizde de böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreq

konu açtım bununla alakalı ama buraya da yazayım, ip5 de ios 8.1 yüklü, safari adres çubuğuna bir kelime yazdığımda arama motoru önerileri yapmıyor, yani leb demeden leblebiyi anlama özelliği çalışmıyor. ios 8.0 için de bu durum böyleydi. Sizde de böyle mi?

Bende sorun yok.

iOS 8.1 Bug'lar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızıl Baron -- 21 Ekim 2014; 13:30:51 >

• spotlight daki olay, ios 8.00 lı iphone 6 m da da vardı, yani 8.1 e has bir durum değil aslında, 8.xx serilerinde yok malesef, belkide TR de yoktur diye düşünüyorum olabilir mi acaba?
  • BT kesinlik ile problemli.Hem evde ki bilgisayara hemde arac ses/telefon sistemine bağlanıp bağlanıp kopuyor / cihazları bir buluyor bir bulamıyor sonra unutuyor.
  • Fotograf larda albumleri siraya sokmak icin duzenle dediginizde ana menuye atiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

spotlight daki olay, ios 8.00 lı iphone 6 m da da vardı, yani 8.1 e has bir durum değil aslında, 8.xx serilerinde yok malesef, belkide TR de yoktur diye düşünüyorum olabilir mi acaba?

Aslında evet, spotlight ve bing şuanda türkiyede desteklenmiyordu. Ama 5s'de ios 8.0.x sürürümlerinde o 2 seçeneği seçmemize bile izin verilmiyordu. Şimdi ise seçenekler seçilebiliyor tek fark bu. Yani seçilebilir olmasına rağmen sonuçlar gösterilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

Fotograf larda albumleri siraya sokmak icin duzenle dediginizde ana menuye atiyor

Denedim bende problem yok. Ana menüye atmıyor bende

• 8.0.2'deki Safari extension'larının sıralamalarının sıfırlanması sorunu da çözülmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

8.0.2'deki Safari extension'larının sıralamalarının sıfırlanması sorunu da çözülmemiş.

Hiç böyle bir sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

8.0.2'deki Safari extension'larının sıralamalarının sıfırlanması sorunu da çözülmemiş.

Demek istediğim, sadece Safari'de değil birçok yerde Yer imi ekle, okuma listesine ekle, ana ekrana ekle gibi seçenekler olduğu kısımda 3. parti uygulamalar da artık ikonlarını koyabiliyor. "Fazlası" seçeneğine basıp bunların sıralamasını değiştirip Safari'yi ya da hangi uygulamaysa onu kapatıp tekrar açınca yaptığım sıralama sıfırlanıyor. Yine ilk haline dönüyor. Sırf bunun için sıfırdan kurulum da yapmak istemiyorum. Apple Community forumda da aynı sorunu yaşayan az da olsa insan var.

• Anladığım kadarıyla bazı sorunlar kullandığımız telefona özgü sorunlar, sanırım update ler sırasında veya bazı program yüklemelerinde hatalar oluşuyor ama sistem göz ardı ediyor olabilir. Ya da donanımsal bazı kusurlar olabilir. Aynı cihaz aynı işletim sisteminde farklı davranışlar göstermez,
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Demek istediğim, sadece Safari'de değil birçok yerde Yer imi ekle, okuma listesine ekle, ana ekrana ekle gibi seçenekler olduğu kısımda 3. parti uygulamalar da artık ikonlarını koyabiliyor. "Fazlası" seçeneğine basıp bunların sıralamasını değiştirip Safari'yi ya da hangi uygulamaysa onu kapatıp tekrar açınca yaptığım sıralama sıfırlanıyor. Yine ilk haline dönüyor. Sırf bunun için sıfırdan kurulum da yapmak istemiyorum. Apple Community forumda da aynı sorunu yaşayan az da olsa insan var.

Aha... baktım şimdi bu problem bende de oluştu... ilginç gerçekten..

• Ben iMessage'ı etkinleştiremedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanAkyüz

Ben iMessage'ı etkinleştiremedim

Aslında bu problem ios 7'de de sık sık oluyordu. yani sanırım ios 8.1 ile alakalı değil. en azından genel anlamda...
  • hesap makines ( i ) nerede ?
  • En iyisi 7.1.2de kalayim

• quote:

Orijinalden alıntı: shawshang

hesap makines ( i ) nerede ?

Nasıl yani?
  • korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    8.1 betalarında da aynı sorun mevcuttu.. Hatta galiba iOS 8.0'dan beri bu sorun var
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.