Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
24
Favori
197.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e devletten pasaport kaydı yapmaya çalışıyorum.
    harf ve sayılar uyuşmuyor. yapan var mı? bir harf yedi rakam var pasaport no da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolvern

Merhaba arkadaşlar öncelikle bilgi veren herkese teşekkür ederim çok yararlı bir konu olmuş..
    Benim sormak istediğim, amerikadan at&t şirketinden alınmış nokia lumia 920 geldi telefonun dün açtım kartı taktım arama yapmak istediğimde çıkan ekranda
    This sim card can only be used on specific networks.Contact your customer service center for the unlock code.10 attempts remainning.
    yazıyor. bu sorun telefonun imei kaydını yaptırmadığım için mi çıkmaktadır? yoksa başka bir sorun mu var ?
    Teşekkürler

sizin telefon sim kilitli. sim kilidini kırdırmanız lazım. vergi+pasport kaydı da yaptırmanız gerek.
  • ben de yakınımın tc nosu yerine kendi tc no'ya vergiyi yatırdım(pasaport sahibi yakınım). Ankara veraset ve harçlar vergi dairesi müdürlüğüne (tel:0312-3242075 dahil:1208) dilekçe yazarsanız( dilekçede konuyu izah edin, kendi banka hesap bilgilerinizi, telefon no, email vs. muhakkak dilekçede belirtin) elden veya iadeli taahhütlü dilekçeyi gönderin. dilekçeye ödeme makbuzunu eklemeyi unutmayın. Vergi dairesindekiler o isme ve pasaporta başka telefon kaydı için vergi yatırıldığını görürlerse(doğru şekliyle yani) parayı hesabınıza eft yapıyorlar.
    not: vergi dairesi çalışanları da bu konuda çok dertliler. Türkiye genelinde o kadar çok hata yapılıyormuş ki anlatamam dediler. Anlayacağınız bu sistemden herkes şikayetçi ve dertli.
    not2: garanti bankası (btk'nın sitesinde belirtilmesede) internet hesabından ödeme yapabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

ben de yakınımın tc nosu yerine kendi tc no'ya vergiyi yatırdım(pasaport sahibi yakınım). Ankara veraset ve harçlar vergi dairesi müdürlüğüne (tel:0312-3242075 dahil:1208) dilekçe yazarsanız( dilekçede konuyu izah edin, kendi banka hesap bilgilerinizi, telefon no, email vs. muhakkak dilekçede belirtin) elden veya iadeli taahhütlü dilekçeyi gönderin. dilekçeye ödeme makbuzunu eklemeyi unutmayın. Vergi dairesindekiler o isme ve pasaporta başka telefon kaydı için vergi yatırıldığını görürlerse(doğru şekliyle yani) parayı hesabınıza eft yapıyorlar.
    not: vergi dairesi çalışanları da bu konuda çok dertliler. Türkiye genelinde o kadar çok hata yapılıyormuş ki anlatamam dediler. Anlayacağınız bu sistemden herkes şikayetçi ve dertli.
    not2: garanti bankası (btk'nın sitesinde belirtilmesede) internet hesabından ödeme yapabiliyorsunuz.

faydalı bilgi hocam, eline sağlık

• Arkadaşlar yabancı bir arkadaşım var türk vatandaşı değil 15 gün önce falan turkiyeye giriş yaptı ve oturma izni var onun pasaportuyla imei kaydı yapabilir miyim, yaparsam nasıl yapmam gerekiyor anlatır mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-Devlet üzerinden kayıt yaparken kıbrıs a giriş çıkış yapmış biri var o nasıl kayıt yaptırabilir? Pasaport no istiyor onun yerine ne yazılacak? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forumchu

E-Devlet üzerinden kayıt yaparken kıbrıs a giriş çıkış yapmış biri var o nasıl kayıt yaptırabilir? Pasaport no istiyor onun yerine ne yazılacak? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

e-devlet sistemi üzerinde 2 adet seçenek var. K.K.T.C.'den gelen T.C. vatandaşı seçeneği ile devam ederseniz pasaport bilgilerine ait bölümler otomatik kapanıyor. Giriş tarihi gibi bölümleri dolduracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qcazz

arkadaşlar,
    e devletten pasaport kaydı yapmaya çalışıyorum.
    harf ve sayılar uyuşmuyor. yapan var mı? bir harf yedi rakam var pasaport no da..

Sevgili arkadaşlar,

Aralık 2012'de Ziraat bankası internet şubesi üzerinden (başkasına ait bir internet şubesiydi) harcı yatırıp, e-devlet üzerinden kayıt yaptırmış ve kaydı onaylanmış birisi olarak yaşadığım süreci size aktarmak istedim.

Kayıt yaptırdıktan sonra 2,5 ay boyunca BTK sitesinden imei no sorgulatınca "e-devlet üzerinden geçici kayıt yapılmıştır, kontrol aşamasındadır" yazıyordu ve bu durumdan kıllanarak BTK'yı aradım. İyiki de aramışım çünkü yeşil pasaportuma kayıt yaptırırken "yeşil" seçip 9 haneyi baştaki çift sıfırı atarak 7 haneyi indirmiştim, oysaki ÇİPLİ PASAPORT seçilmeliymiş. Sırf bu yüzden emniyet müdürlüğüne sorgulamaya göndermemişler, aradığımda siz yanlış seçim yapmışsınız çipli seçmeliydiniz dediler. Madem farkındasınız yanlış seçimi ne diye düzeltmiyorlar yada bizden istedikleri numaraya arayıp bilgi vermiyorlar. Herneyse benden pasaport numaramı yeniden istediler, değişiklik talepimi inceleyeceklerini söylediler. 1 gün sonra aradığımda değişiklik talebimimin onaylandığını ve pasaport giriş bilgisinin doğrulanması için emniyete istekte bulunulduğu söylenildi. Yaklaşık 1 ay sonrada sayfada nihayet "IMEI NUMARASI KAYITLI" yazısını görebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leandnt -- 2 Mayıs 2013; 16:34:41 >

• Arkadaşlar pasaport no yu yazarken bu yeni cipli pasaport önünde U var onu da yazmam gerekiyor mu acaba
  • Çipli seçilip 9 hane girilecek.

İlk aylar geçici olarak kayıt fln yazdı imei kontrol ettiğimde btk dan hiç arayıp sormadım 3 ay geçmiş şimdi baktım geçici ibaresi kalkmış artık yolcu beraberinde kaydettirilen cihaz yazıyor yani acele edip panik yapmaya gerek yok

• Ben de hangi pasaport türünü seçeceğimi bilemedim, çipliyi seçtim. umarım doğrudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edie

Ben de hangi pasaport türünü seçeceğimi bilemedim, çipliyi seçtim. umarım doğrudur.

Pasaportun çipli (yeni) ise hangi renk olursa olsun çipli seçiliyor...
  • az önce kaydımı yapmaya çalıştım ve şu yazı çıktı:Aynı pasaport numarası ve yurda giriş tarihi bilgisi ile daha önce kayıt yapılmıştır. komik olan ise böyle birşey olmamıştı. neyse imei kaydımı sorguladım ve yolcuyla gelen telefon. kayıt aşamasındadır yazıyordu. ilginç
  • internetten kayıt yaparken çıkan ekranda telefon numarası istiyor, bu numara pasaport sahibi üzerine kayıtlı olmak zorunda mı?
  • E-devlette KKTC seçtikten sonra giriş tarihi haricinde ne gibi bilgiler isteniyor? bu bilgileri rastgele yazmış olursak kayıt olabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daffodile

internetten kayıt yaparken çıkan ekranda telefon numarası istiyor, bu numara pasaport sahibi üzerine kayıtlı olmak zorunda mı?

hayır kayıtlı olmak zorunda değil. kullanılan hat olması yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

E-devlette KKTC seçtikten sonra giriş tarihi haricinde ne gibi bilgiler isteniyor? bu bilgileri rastgele yazmış olursak kayıt olabiliyor mu?

senin yazdıkların haricinde klasik olarak tel numarası ve imei numaranı yazıyorsun.
    rastgele yazsan kontrol edileceği için tabii ki kayıt olur. ama işlemi onaylarken yazacağın tüm bilgileri kabul ettiğini ve bu bilgiler karşısında tüm yasal durumları kabul ederek onay numarası alıyorsun. kontrol aşaması sonucunda rastgele bilgiler canını sıkacak şekilde sana geri dönebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

E-devlette KKTC seçtikten sonra giriş tarihi haricinde ne gibi bilgiler isteniyor? bu bilgileri rastgele yazmış olursak kayıt olabiliyor mu?

senin yazdıkların haricinde klasik olarak tel numarası ve imei numaranı yazıyorsun.
    rastgele yazsan kontrol edileceği için tabii ki kayıt olur. ama işlemi onaylarken yazacağın tüm bilgileri kabul ettiğini ve bu bilgiler karşısında tüm yasal durumları kabul ederek onay numarası alıyorsun. kontrol aşaması sonucunda rastgele bilgiler canını sıkacak şekilde sana geri dönebilir.

teşekkürler detaylı bilgiler için
  • iyi günler arkadaşlar. bilgilendirme yapmak istedim. ben e-devlet üzerinden ocak ayı sonunda imei kaydı yaptırdım.(arkadaşımın pasaportuna) bugün kontrol ettiğimde halen geçici kayıt altında olduğunu gördüm. forum sayfalarından almış olduğum btk telefon numarasını arayarak bir sorun olup olmadığını kontrol ettirdim. kontrol sonrası bir sorun olmadığını söylediler. tekrar kontrol için btk sitesinde baktığımda onaylandığını gördüm. demek ki böyle uzun süre geçince aramanın faydalı olduğunu düşünüyorum.
  • Merhaba;

BTK'nın 444 9 777 numaralı telefonunu uzun süredir arıyorum ama ya meşgul çalıyor yada çalıyor çalıyor açılmıyor. Bu numaradan birileriyle konuşabilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.