Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
896
Cevap
24
Favori
197.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu okudum ama cevap bulamadım bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.....Öğrenmek istediğim Vergi dairesine 115Tl harç yatırıcaz farz edin, vergiyi yatırdıkdan sonra kağıt veriyolar telefonun imei numarası ve adımızı soyadınız yazıp imzalıyoruz.Burdaki ad soyad pasaport sahibinin ad soyad ve imzası ile aynı mı olmak zorunda?Pasaport kardesimin. Ben gidip harç'ı yatırsam adımı soyadımı yazıp kendi imzamı atsam. Gerek bayilerden olsun gerek e-devlet şifresiyle olsun.Cihaz kayıt yaparken bi problem çıkar mı?

Teşekkürler.Selametle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinKy

Arkadaşlar konuyu okudum ama cevap bulamadım bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.....Öğrenmek istediğim Vergi dairesine 115Tl harç yatırıcaz farz edin, vergiyi yatırdıkdan sonra kağıt veriyolar telefonun imei numarası ve adımızı soyadınız yazıp imzalıyoruz.Burdaki ad soyad pasaport sahibinin ad soyad ve imzası ile aynı mı olmak zorunda?Pasaport kardesimin. Ben gidip harç'ı yatırsam adımı soyadımı yazıp kendi imzamı atsam. Gerek bayilerden olsun gerek e-devlet şifresiyle olsun.Cihaz kayıt yaparken bi problem çıkar mı?

Teşekkürler.Selametle.

problem çıkar hocam. pasaport kimin adınaysa tüm işlemler de onun adına olmak zorunda. sen anlaşmalı bankalardan birine veya vergi dairesine gidip kardeşinin pasaport numarası ( T.C. numarasıda lazım olabilir ) ve teledonun imei numarası ile harcını yatıracaksın. kardeşinin e-devlet şifresiyle sistemden kaydını tamamlayacaksın. Eğer timlerden birinde işlemi yapacaksanız da kardeşinle beraber gitmek zorundasın çünkü orada attıracakları imza ile pasaporttaki imza tutmak zorunda.

http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

• Arkadaşlar,
    Pasaport kaydını yaptırmadan birkaç gün önce dekontu yatırsam olur mu?
    Arkadaş ayın 16sında yutrdışından gelecek, ben bugün 115TL harcı yatırabilir miyim, yoksa bekleyeyim mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

Arkadaşlar,
    Pasaport kaydını yaptırmadan birkaç gün önce dekontu yatırsam olur mu?
    Arkadaş ayın 16sında yutrdışından gelecek, ben bugün 115TL harcı yatırabilir miyim, yoksa bekleyeyim mi?

Beklesen daha iyi olur hocam.
  • Kusura bakmayın taksit taksit oldu ama, bir sorum daha var;
    Temmuz 2012'de forumdan bir arkadaşa kayıt yaptırmıştık, şimdi o kayıt düştü, yeniden kayıt yaptıracağız, o eski dekont olmaz di mi? Sonuçta imei numarası aynı olsa da o başkasının adına yatırılmış dekont.
    Cevabınızın büyük ihtimalle böyle olacağını bildiğim halde, sorayım dedim, umut işte :))

• quote:

Kusura bakmayın taksit taksit oldu ama, bir sorum daha var;
    Temmuz 2012'de forumdan bir arkadaşa kayıt yaptırmıştık, şimdi o kayıt düştü, yeniden kayıt yaptıracağız, o eski dekont olmaz di mi? Sonuçta imei numarası aynı olsa da o başkasının adına yatırılmış dekont.
    Cevabınızın büyük ihtimalle böyle olacağını bildiğim halde, sorayım dedim, umut işte :))

maalesef olmaz. çünkü yasal yatırılan dekont bile değil. pasaport sahibi arkadaşınızın adına 115 TL harç yatırmanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevermscxx -- 13 Mayıs 2013; 11:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan
    Pasaport Çipli yi seçiyormuşuz ben rengine kanıp kırmızı yaptım cevap bu oldu şimdi başarılı diyor.

teşekkürler,
    bende aynı yere takılmıştım:)
  • Merhaba ben telefon kayıt olsun die 115 lira paramı verdim bu internetten tekrar kayıt olması gerekiyormuş yaptım ama yaparken pasaport turunu yanlış girdim ve aradım sordum akşama tekrar arayın yardımcı olacagız dendi benm sıkıntım şu pasapotun ülkeye giriş tarihi 2 gun sonra bitiyor acaba 2 günde benm iptal işlemi hallolmassa aynı pasaportu kayıt yaptırabilirmiyim ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26aric26

Merhaba ben telefon kayıt olsun die 115 lira paramı verdim bu internetten tekrar kayıt olması gerekiyormuş yaptım ama yaparken pasaport turunu yanlış girdim ve aradım sordum akşama tekrar arayın yardımcı olacagız dendi benm sıkıntım şu pasapotun ülkeye giriş tarihi 2 gun sonra bitiyor acaba 2 günde benm iptal işlemi hallolmassa aynı pasaportu kayıt yaptırabilirmiyim ???

Dediğiniz gibi sıkıntınız tamamen Btk tarafından halledilecek bir işlem. Önünüzdeki 2 günde halletmek için devamlı arayın. Yasal süreniz geçtikten bir hak talep edemezsiniz gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

beyler yurtdışından (amerikadan) gelen telefonu avrupa ülkelerinde veya başka ülkelerde de kayıt ettirmek gerekiyor mu???
    yalnızca bizim ülkemizde mi böyle ? acil cevap gerekli. telefon yurtdışında kullanılacak sanırım ancak oraya gidince kayıt vs gerekli mi ??
    teşekkürler.

??
  • peki edevletten kayıt yaparken giriş çıkış kağıdına ihtiyacımız olmaz dimi, sadece günleri yazıcaz bilgiler istenirken. doğru mu anladım? ben kıbrısa gidiyorum ve edevlet üzerinden kayıt yapıcam, pasaportla mı kimlikle mi giriş çıkış yapsam daha iyi yoksa farketmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzmlc

peki edevletten kayıt yaparken giriş çıkış kağıdına ihtiyacımız olmaz dimi, sadece günleri yazıcaz bilgiler istenirken. doğru mu anladım? ben kıbrısa gidiyorum ve edevlet üzerinden kayıt yapıcam, pasaportla mı kimlikle mi giriş çıkış yapsam daha iyi yoksa farketmez mi?

Kıbrıs'a gidip gelen ve kaydını bu şekilde yapan biri olarak; kesinlikle T.C. kimliğinizle gitmenizi öneririm. E-devletten kayıt yaparken hiçbir belgeye ihtiyacınız olmayacak. Tek yapmanız gereken geldikten sonra harcınızı yatırmak ve sisteme girerek K.K.T.C. den gelen T.C. vatandaşı bölümünü seçerek imei numarası, giriş tarihi gibi bölümleri doldurmak. Kıbrıs ve kayıt konusunda aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

• Çok teşekkür ediyorum. Harç parası 115tl dimi hala?
  • 115 tl evet
  • arkadaşlar telefonum kayıtdışı kalmıştı dün harcı yatırıp e devletten kaydı yaptım bu sabah açıldı telefon sorgulatıyorum hala onay bekliyor diyor imei sorgulatınca da inceleme aşamasını anlatan yazı çıkıyor kayıtta bir problem olup olmadığını nasıl kesin öğrenebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: basto

arkadaşlar telefonum kayıtdışı kalmıştı dün harcı yatırıp e devletten kaydı yaptım bu sabah açıldı telefon sorgulatıyorum hala onay bekliyor diyor imei sorgulatınca da inceleme aşamasını anlatan yazı çıkıyor kayıtta bir problem olup olmadığını nasıl kesin öğrenebilirim

Btk yı arayıp bilgilerinizi vererek kayıt durumunuzu teyit edebilirsiniz.
  • Benim telefon da geçici kayıttan dolayı kapanmıştı, gerekli işlemleri yaptım, şu anda açık, bir problem yok. Imei sorgulama sayfasındaki yazı da KAYIT DIŞI'dan "Durumu : IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır." Şeklinde değişti.
    Öncelikle konuyu açan, paylaşımda bulunarak yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
    Bir de; benim BTK'yı aramama gerek var mı diye sormak istiyorum.
    Saygılar...

• quote:

Benim telefon da geçici kayıttan dolayı kapanmıştı, gerekli işlemleri yaptım, şu anda açık, bir problem yok. Imei sorgulama sayfasındaki yazı da KAYIT DIŞI'dan "Durumu : IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır." Şeklinde değişti.
    Öncelikle konuyu açan, paylaşımda bulunarak yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
    Bir de; benim BTK'yı aramama gerek var mı diye sormak istiyorum.
    Saygılar...

hocam hesey yolunda görünüyor. Şuan arasan da sana sorun yok şeklinde cevap vereceklerdir. En azından 1 ay gibi bir süre bekle ondan sonra arayarak durumunu sor bence.
  • peki harcı kktc ye gitmeden önce yatırsam dönüşte kaydı yapsam sorun çıkar mı? kktcden dönünce mi yatırmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzmlc

peki harcı kktc ye gitmeden önce yatırsam dönüşte kaydı yapsam sorun çıkar mı? kktcden dönünce mi yatırmam gerekiyor?

Bu konuda kesin bir kural yok. Ama tavsiyem geldikten sonra yatırmanız yönünde.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.