Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
896
Cevap
24
Favori
197.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar e-devlet üzerinden şuan baktım imei kaydı yapılabiliyor. Merak ettiğim ben cihazı arkadaşın pasaportuna kayıt ettiricem. Kaydı e-devlet üzerinden yaptığımız için pasaport sahibinin e-devlet hesabıylamı kayıt ettirmemiz gerekiyor buna ilişkin birşey göremedim.

• Adres:https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet
    Ben de biraz önce denedim ama sistemde kayıt yapmaya calıştığınızda bilgi sorgulama adımında "Gerekli bilgilere ulaşılamıyor. " yanıtı veriyor.
    Henüz sistemin tam olarak aktive edilmediğini düşünüyorum.
    Soyguncu telefon bayilerine de para kaptırmak istemediğimden bir süre daha bekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ditto -- 1 Kasım 2012; 11:04:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ditto

Adres:https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet
    Ben de biraz önce denedim ama sistemde kayıt yapmaya calıştığınızda bilgi sorgulama adımında "Gerekli bilgilere ulaşılamıyor. " yanıtı veriyor.
    Henüz sistemin tam olarak aktive edilmediğini düşünüyorum.
    Soyguncu telefon bayilerine de para kaptırmak istemediğimden bir süre daha bekleyeceğim.
    ben de merak ediyorum acaba.kendi hesabımızla başka birinin pasaport bilgilerini kullansak kayıt işlemi olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: green_21

ben de merak ediyorum acaba.kendi hesabımızla başka birinin pasaport bilgilerini kullansak kayıt işlemi olurmu?

Alıntıları Göster
    Ben bu sabah 100 TL'yi vergi dairesine yatırdım. 1 saat sonra da eDevlet üzerinden IMEI kaydımı gerçekleştirdim, çok kolay oldu

Kendi hesabınızla başkasının pasaportuna kayıt yaptıramıyorsunuz. Kaydı onaylarken bütün bilgilerin kendinize ait olduğunu ve doğruluğunu teyit ettiğinizi aksi takdirde uygulanacak yasal işlemlere razı olduğunuzu onaylıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King_Arthur -- 2 Kasım 2012; 14:17:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Ben bu sabah 100 TL'yi vergi dairesine yatırdım. 1 saat sonra da eDevlet üzerinden IMEI kaydımı gerçekleştirdim, çok kolay oldu

Kendi hesabınızla başkasının pasaportuna kayıt yaptıramıyorsunuz. Kaydı onaylarken bütün bilgilerin kendinize ait olduğunu ve doğruluğunu teyit ettiğinizi aksi takdirde uygulanacak yasal işlemlere razı olduğunuzu onaylıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Bilgi teknolojilerinde yazan Maliye yada maliyenin belirlediği bankalara para yatırılabilir deniyor bu bankalar hangileri bilen var mı?

''Yurt Dışından Getirilen Telefonların IMEI Bilgilerinin İnternetten Kayıt İmkânı

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kaydında yaşanan sorunların önlenmesi ve kayıt işlemlerinde vatandaşlara kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 10.00’dan itibaren internet üzerinden kayıt uygulamasına başlanacak.

Vatandaşlar artık yurt dışından getirdikleri cep telefonlarının kayıt işlemlerini, abone kayıt merkezlerinin yanında internet üzerinden de gerçekleştirebilecek. Yurt dışından telefon getiren vatandaşlar, 100 TL harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara yatırdıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden BTK’nın sunduğu hizmetler başlığı altında yer alan “IMEI Kayıt Başvurusu” başlığını tıklayarak talep edilen bilgileri sisteme girecek, böylece kayıt işlemi gerçekleşmiş olacak.

Bu uygulama ile yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kayıt işlemlerinde yaşanan sorunların azaltılması, vatandaşların bayilere herhangi bir ücret ödemeksizin daha kısa zamanda, daha kolay bir şekilde ve herhangi bir belge veya dilekçe yazılmasına gerek kalmaksızın (sistem üzerinden doğrulama yapılmak suretiyle) cihazlarını kaydettirebilme imkânının sağlanması hedeflenmektedir.''

• quote:

peki hemen onaylanıyormu kayıtlar aylarca beklemek gerekmiyorsa çok güzel olmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: SELBAL

quote:

peki hemen onaylanıyormu kayıtlar aylarca beklemek gerekmiyorsa çok güzel olmuştur

az önce imei numaramı sorguladım.

IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır
    yazıyor.
    Yani anında işleme alınmış, sorun yok.

• yok demek istediğim geçici diye yazıyormuydu ama demek yine 2-3 ay sonra tam olarak onaylanacak ilk başta geçici vs yazar 2-3 ay sonra bi aksilik olmazsa bireysel imei sorgulamada evraklar onaylanmıştır der ve kapanma riski tamamen ortadan kalkar sizinkide şuan geçicçi görünüyor
  • quote:

yok demek istediğim geçici diye yazıyormuydu ama demek yine 2-3 ay sonra tam olarak onaylanacak ilk başta geçici vs yazar 2-3 ay sonra bi aksilik olmazsa bireysel imei sorgulamada evraklar onaylanmıştır der ve kapanma riski tamamen ortadan kalkar sizinkide şuan geçicçi görünüyor

O kadar uzun süreceğini sanmıyorum, bence haftaya hallolur. Haftaya control edip burayı güncellerim
  • eyvallah öle kısa sürmesi süper olur bari telefon alırken içimiz rahat olur

birde kayıt kısmında kaydın sonradan iptali ile ilgili bişey varmı kişinin kendi yaptığı kaydı kolay bi şekilde iptal etmesi kötü olur
  • quote:

eyvallah öle kısa sürmesi süper olur bari telefon alırken içimiz rahat olur

birde kayıt kısmında kaydın sonradan iptali ile ilgili bişey varmı kişinin kendi yaptığı kaydı kolay bi şekilde iptal etmesi kötü olur
    Yurda giriş tarihi maksimum 1 ay mı geç olmalı ? Bununla ilgili resmi bir bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Yurda giriş tarihi maksimum 1 ay mı geç olmalı ? Bununla ilgili resmi bir bilgisi olan var mı ?

evet tr ye geldikten sonra en geç 1 ay zamanınız oluyor
  • quote:

quote:

evet tr ye geldikten sonra en geç 1 ay zamanınız oluyor

Alıntıları Göster
    bende burdan birine kayıt ettirmiştim en son ama ikinci kez düştü.
    zaten elimdeki telefonda xperia neo . çok saçma bi telefon.
    galiba hiç kaydettirmekle uğraşmayıp , gidip galaxy S III alcam.

• quote:

bende burdan birine kayıt ettirmiştim en son ama ikinci kez düştü.
    zaten elimdeki telefonda xperia neo . çok saçma bi telefon.
    galiba hiç kaydettirmekle uğraşmayıp , gidip galaxy S III alcam.

Alıntıları Göster
    Valla dışardan iphone geldi hazır amcalar burdayken onların üstüne mi kayıt ettirsem yoksa internetten adamını bulup kayıt mı ettirsem hangisi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabuncu

Valla dışardan iphone geldi hazır amcalar burdayken onların üstüne mi kayıt ettirsem yoksa internetten adamını bulup kayıt mı ettirsem hangisi sizce?

amcalara kaydettir, yoksa sıkıntı yaşarsın, muhtemelen onların kayıtlar 4-5 ay sonra yine düşecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykarizma07

Merhaba arkadaşlar e-devlet üzerinden şuan baktım imei kaydı yapılabiliyor. Merak ettiğim ben cihazı arkadaşın pasaportuna kayıt ettiricem. Kaydı e-devlet üzerinden yaptığımız için pasaport sahibinin e-devlet hesabıylamı kayıt ettirmemiz gerekiyor buna ilişkin birşey göremedim.

Vergi dairesine harç yatırırken kimin pasaportunu kullanmışsanız o kişinin e-devlet hesabı üzerinden yapmanız gerekiyor. Ben de birkaç gün önce bir tanıdığımın pasaportu ile harç yatırarak internetten kayıt işlemini gerçekleştirdim. Şu anda "IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır" yazıyor. Bugün 4. günü ama hala açılmadı, bakalım ne kadar sürecek. Umarım öyle haftalarca ya da aylarca sürmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur77

quote:

Orijinalden alıntı: bykarizma07

Merhaba arkadaşlar e-devlet üzerinden şuan baktım imei kaydı yapılabiliyor. Merak ettiğim ben cihazı arkadaşın pasaportuna kayıt ettiricem. Kaydı e-devlet üzerinden yaptığımız için pasaport sahibinin e-devlet hesabıylamı kayıt ettirmemiz gerekiyor buna ilişkin birşey göremedim.

Vergi dairesine harç yatırırken kimin pasaportunu kullanmışsanız o kişinin e-devlet hesabı üzerinden yapmanız gerekiyor. Ben de birkaç gün önce bir tanıdığımın pasaportu ile harç yatırarak internetten kayıt işlemini gerçekleştirdim. Şu anda "IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır" yazıyor. Bugün 4. günü ama hala açılmadı, bakalım ne kadar sürecek. Umarım öyle haftalarca ya da aylarca sürmez..
    Arkadaşlar vergi dairesine ücreti yatıralı ve internetten başvuruyu yapalı bugün tam bir hafta oldu fakat imei sorgusu yaptığımda hala şöyle yazıyor: "IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır"

Bu kadar zor mu bu kontrol olayı, BTK'nın yapacağı tek şey ücreti yatırmış mı, pasaporttaki giriş tarihi bir ayı geçmiş mi?.. Bu süreç ne kadar sürer dersiniz ortalama?..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur77

Arkadaşlar vergi dairesine ücreti yatıralı ve internetten başvuruyu yapalı bugün tam bir hafta oldu fakat imei sorgusu yaptığımda hala şöyle yazıyor: "IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır"

Bu kadar zor mu bu kontrol olayı, BTK'nın yapacağı tek şey ücreti yatırmış mı, pasaporttaki giriş tarihi bir ayı geçmiş mi?.. Bu süreç ne kadar sürer dersiniz ortalama?..

Alıntıları Göster
    İnternetten imei kaydı yaptıran arkadaşlar son durumlar nedir ? başına iş açacaklara tavsiye

• ben geçen hafta e-devletden imei kaydını yaptırdım.Halkbankaasına gidip 100tl yatırdım.Sonra e-devletden btk sayfasındaki formu doldurup gönderdim şuan cihaz kayıtlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GabrielPhoenix

İnternetten imei kaydı yaptıran arkadaşlar son durumlar nedir ? başına iş açacaklara tavsiye

İnternetten kayıt yaptıralı yaklaşık bir ay oldu ve hala "IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır" yazıyor. Fakat cihaz açıldı ve sorunsuz kullanabiliyorum..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.