Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
896
Cevap
24
Favori
197.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elegra

arkadaşlar kayıt ettireceğim pasaportta 9 numara var, e devletten kayıt yaparken hangi pasaport tipini seçmek gerekiyor. gerçi kardeşim 6 hane girmiş ve şuan da kontrol aşamasında diyor.

çipli pasaportu seçmen gerekiyordu. yeni pasaportların hepsi çipli diye geçiyor ve dokuz haneli..

bu arada benim telefon geçici kayıtta görünüyor. Henüz açılmadı, ne kadar beklemem gerekir acaba bilen var mı?
  • nasıl düzeltilir bu yanlış...
  • quote:

nasıl düzeltilir bu yanlış...

aynı şekilde tekrar kayıt yapmayı deneyin bakalım. eğer olmazsa btkyi arayın pasaport no yanlış girdik diye. inşallah çözülür. Sizin telefon kullanıma açıldı mı henüz? geçici olarak görünüyor bende de ama kullanamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychomax13

quote:

aynı şekilde tekrar kayıt yapmayı deneyin bakalım. eğer olmazsa btkyi arayın pasaport no yanlış girdik diye. inşallah çözülür. Sizin telefon kullanıma açıldı mı henüz? geçici olarak görünüyor bende de ama kullanamıyorum.

benim telefon kayıttan düşmüştü, ayın 7 sin de kapacaktı ama e devletten kayıt ettik pasaport bilgisi yanlış girilmiş. şu an da açık telefon. imei kontrol de evrak kontrolünde olarak görülüyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: psychomax13

quote:

benim telefon kayıttan düşmüştü, ayın 7 sin de kapacaktı ama e devletten kayıt ettik pasaport bilgisi yanlış girilmiş. şu an da açık telefon. imei kontrol de evrak kontrolünde olarak görülüyor.

hiç kapanmadı yani. anladım. benimkini daha bugün saat altı gibi kayıt ettim edevlet üzerinden. üç dört gündür kapalıydı. bakalım yarına açılır inşallah. sizinkinde sorun çıkmaz inşallah.

• inşallah, ii geceler
  • Ben edevletten islemi yaptim. Yalniz soye bir sey farkettim.
    Benim pasaport yesil pasaport. Pasaport secerken onu sectim. 9 numara girdim once 7 numara gir dedi. Bende harften sonra iki 00 vardi onlari sildim ve harf + 7 numara olarak girdim kabul etti gecici kayitli gorunuyor. Cipliyi sonradan gordum.
    Acaba bir sorun olurmu tekrar girmeye calistigimda ise bu imei icin daha once kayit var diyor tabii. Nasil duzelttiricem?
    Tsler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atak6898

Ben edevletten islemi yaptim. Yalniz soye bir sey farkettim.
    Benim pasaport yesil pasaport. Pasaport secerken onu sectim. 9 numara girdim once 7 numara gir dedi. Bende harften sonra iki 00 vardi onlari sildim ve harf + 7 numara olarak girdim kabul etti gecici kayitli gorunuyor. Cipliyi sonradan gordum.
    Acaba bir sorun olurmu tekrar girmeye calistigimda ise bu imei icin daha once kayit var diyor tabii. Nasil duzelttiricem?
    Tsler.

Btk ile görüşüp bilgilerinizi verin. En doğru yolu göstereceklerdir.
  • Kayıt sorunu olanlar pm atsın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

Orijinalden alıntı: western__

1: öncelikle yurt dışından ülkeye giriş yapmış ve giriş yapalı 1 ayı doldurmamış..son iki takvim yılında telefon kaydettirmemiş olması.(örnek:Kasım 2011 bir imei kayıt ettirdiniz--ocak 2013 de yeni bir kayıt yapılabilir.)

yanı martda kayıt edebılmek için en son ne zamn kayıt yapmş olması gerek ?? mesela yarın yapıcaz son kayıt tarıhı ne olmalı

hocam aynen dediğin gibi, 2 takvim yılı olduğu için 31.12.2011 tarihinde kayıt yaptırılmış olan kayıt için 2013 yılı başından itibaren yeni telefon hakkı doğuyordu. 2012 Ocak ayında yaptırma durumunda ise en erken 2014 Ocak ayında kayıt yaptırabilecektin yine de aklında soru kalmaması için 444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden) veya (0312) 232 23 23 7/24 numaralardan bilgilerini vererek net bilgiyi al

Bir soru da ben sorabilir miyim.

En son Temmuz 2011' de Thailand' dan getirdiğim Nokia bir telefonu pasaportuma kaydettirdim. O zamandan beri telefon sorunsuz kullanılıyor.

Haftaya cuma günü Gürcistan Batum' a gideceğim, Türkiye' ye döndüğümde bir yakınımın iPhone 5' ini kaydettirebilir miyim? Yani kayıt hakkım şuan var mıdır yok mudur? 2011 Temmuz- 2013 Nisan ?

Ayrıca kayıt harcını hangi bankalardan sorunsuz yatırdığımız konusunda kesin bilgi var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

quote:

quote:

1: öncelikle yurt dışından ülkeye giriş yapmış ve giriş yapalı 1 ayı doldurmamış..son iki takvim yılında telefon kaydettirmemiş olması.(örnek:Kasım 2011 bir imei kayıt ettirdiniz--ocak 2013 de yeni bir kayıt yapılabilir.)

yanı martda kayıt edebılmek için en son ne zamn kayıt yapmş olması gerek ?? mesela yarın yapıcaz son kayıt tarıhı ne olmalı

hocam aynen dediğin gibi, 2 takvim yılı olduğu için 31.12.2011 tarihinde kayıt yaptırılmış olan kayıt için 2013 yılı başından itibaren yeni telefon hakkı doğuyordu. 2012 Ocak ayında yaptırma durumunda ise en erken 2014 Ocak ayında kayıt yaptırabilecektin yine de aklında soru kalmaması için 444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden) veya (0312) 232 23 23 7/24 numaralardan bilgilerini vererek net bilgiyi al

En son Temmuz 2011' de Thailand' dan getirdiğim Nokia bir telefonu pasaportuma kaydettirdim. O zamandan beri telefon sorunsuz kullanılıyor.

Haftaya cuma günü Gürcistan Batum' a gideceğim, Türkiye' ye döndüğümde bir yakınımın iPhone 5' ini kaydettirebilir miyim? Yani kayıt hakkım şuan var mıdır yok mudur? 2011 Temmuz- 2013 Nisan ?

Ayrıca kayıt harcını hangi bankalardan sorunsuz yatırdığımız konusunda kesin bilgi var mı

telefon kayıt hakkı 2 takvim yılı olduğu için kaydettirebilirsin.

anlaşmalı bankalardan birine harcını yatırdıgında sorun olmayacaktır. ( gerci Vakıf hakkında olumsuz yorumlar var ) Ben Teb'e yatırmıstım, sıkıntı olmadı. Yatırdıktan 15 dk sonra e-devlet üzerinden işlemimi gerçekleştirmiştim.

http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

quote:

quote:

telefon kayıt hakkı 2 takvim yılı olduğu için kaydettirebilirsin.

anlaşmalı bankalardan birine harcını yatırdıgında sorun olmayacaktır. ( gerci Vakıf hakkında olumsuz yorumlar var ) Ben Teb'e yatırmıstım, sıkıntı olmadı. Yatırdıktan 15 dk sonra e-devlet üzerinden işlemimi gerçekleştirmiştim.

http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için, zira bugün BTK' yı arayıp teyip ettirdim kayıt hakkım varmış

Fakat benim akılsız kafam yüzünden şuan telefonum kapalı, 4 gün önce kapanması gereken telefonumu hiç kapatıp açmadığım için Turkcell ile devam ediyordum Edge hızında hücresel de açıktı, böyle devam edecektim ama du bakiyim bi 3G açmayı deniyim dedim ve servis yok

Ama böyle olacağı belliydi kapanacağını bile bile denedim

Bu arada ufak bir not;

Telefonunuza kayıt mesajı gelse dahi şebeke ile bağlantınızı kesmediğiniz sürece kapatamıyorlar. Yani telefonunuzu asla kapatıp açmayın, baz istasyonundan hiç kopmayın (metroya da binmeyin) telefonunuz sürekli açık kalır
    Ne zaman şebeke ile bağlantı kesip tekrar bağlanmaya calısırsanız o zaman bağlanmaz işte kapanır, 3G 'yi açmayı denediğim gibi

• Parayı bankaya yatırdıktan ne kadar süre sonra internetten kayıt yapabiliyoruz bilen var mıdır?

Yarım saat oldu parayı yatıralı (HSBC bankasına yatırdım teyzemin pasaportu için) ancak eDevlet ten kayıt yapmaya çalıştığımda TC numarasına yatırılmış vergi yok diyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne0c0de

Parayı bankaya yatırdıktan ne kadar süre sonra internetten kayıt yapabiliyoruz bilen var mıdır?

Yarım saat oldu parayı yatıralı (HSBC bankasına yatırdım teyzemin pasaportu için) ancak eDevlet ten kayıt yapmaya çalıştığımda TC numarasına yatırılmış vergi yok diyor?

ben Teb'e yatırdıktan 15 dk sonra e-devletten yapmıstım. Denemeye devam edeceksiniz gibi görünüyor. Sıkıntı devam ederse bir de Btk ıle görüşün.
  • Ziraat'de ödenecek vergi direkt olarak çıkıyor mu? %50 zam gibi durumlar varmış, onu nasıl ayırt ediyorlar sistemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspci

Ziraat'de ödenecek vergi direkt olarak çıkıyor mu? %50 zam gibi durumlar varmış, onu nasıl ayırt ediyorlar sistemde?

Ziraat'de nasıl çıktığını bilemiyorum ama zam gibi bir duru yok suanda. Hala harç bedeli 115 TL.
  • Teşekkürler.
  • %50 zam neyin nesi? Ben ziraat internet bankacılığından sorguladım imei ile, 115 TL yazıyor. %50 zammı neye göre alıyorlar, online sistemde gözüküyor mu? Şaka gibi bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspci -- 21 Nisan 2013; 13:24:08 >
  • quote:

arkadaşlar kayıt ettireceğim pasaportta 9 numara var, e devletten kayıt yaparken hangi pasaport tipini seçmek gerekiyor. gerçi kardeşim 6 hane girmiş ve şuan da kontrol aşamasında diyor.

Aynı durum bendede oldu, 6 hane girdim kabul etti ne olacak şimdi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atak6898

Ben edevletten islemi yaptim. Yalniz soye bir sey farkettim.
    Tsler.

Btk ile görüşüp bilgilerinizi verin. En doğru yolu göstereceklerdir.

Herhangi bir gelişme varmı ? sonucu paylaşırsan sevinirim, bende aynı durumdan muzdaribim

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.