Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka bir konuya yazdığımı kopyalıyorum;

AKN veya AKK 01.01.2019'da kalktıktan sonra farklı AKK paketlerine farklı fiyatlar ödeyen kullanıcılar ne kadar ödeyecek? Herkes aynı fiyata mı geçecek? Fİyatlar düşecek mi, artacak mı?

Bu soruların cevabı yok şu an. Umarım tüketiciye patlamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Bana gıcık oluyorsunuz farkındayım ama hizmet var, almayayım mı?

Ayrıca size kim dedi Kablonet müthiş, süper falan diye 😄 Her ay en az 3-4 kez süren saatler süren internet kesintileri, zaman zaman dalgalanmalar sonucu 1 mbps'e hatta daha da aşağıya düşen hızlar, bakım adı altında tan bir hafta gündüzleri hiçbir şekilde internetin verilmemesi ve daha nicesi... Yani öyle tahmin ettiğiniz gibi müthiş bir ISS değil Kablonet'te.

Turksat'a bağlı kuruluşlardan hizmet alıyorsan tek iyi yanı fiyatının ucuz olmasıdır. Ama hizmet gerçekten başarısız. Daha doğrusu standardı yok. Bir bölgede hizmet hiç aksamazken diğer bölgede sürekli sorun, sürekli sıkıntı.

ADSL mağduru olduğunuzu biliyorum, haklı mücadelenizde de sizi destekliyorum. Ancak 67 TL'ye hizmet alıyorlar bir de beğenmiyorlar demeniz yakışıksız. Biz burda bir tek kendi hakkımızı değil ISS kaynaklı sorun yaşayan herkesin hakkını savunuyoruz.

gıcık olmak değil fazla sıkıntı haline getirmişsiniz o yüzden diyorum yani çözülemeyecek bir şey değil asıl sıkıntı olan altyapı sıkıntısı eğer altyapınızda sıkıntı oluyorsa işte o zaman çözüm bulmak zor oluyor ben buna sinirleniyorum altyapı sıkıntı olunca dedikleri şey e kadar ibaresi yani altyapın ne ise ona katlanmak zorundasın diyorlar bende buna sinirliyim adama kaç kere dedim hep aynı şeyi diyor sözleşme de böyle yazıyor diye

birde lafım sadece size değil ben başkasını da ekledim o yazıma birde kazık yemiş hissediyorum demişsiniz bence 67 tl 25 mgbit 250 gb türkiyede en iyi paket denilebilir ama kota kullanımınız 250 gb az olduğu için size göre paket değil o yüzden fazla para vermek istemiyorsunuz anlıyorum ama çok dert etmeyin yani eğer altyapıda sıkıntı olsaydı işte o zaman dert edin derdim

ha 24 ha 50 2 sinede güzel bence bana sorarsanız 50 ye geçmeyin derim sizin tek sıkıntınız 250 gb almanız fazla gb almışsınız demenize göre zaten kullanımınız 250 gb eğere kotayı düşüre biliyorsanız kotayı düşürün derim 24 den 8 e düşmek fazla fark etmez ama 50 den 16 ya düşmek fark eder bence

türksata sıkıntılar var mıdır yok mudur bilemem de fiyat açısından iyi en azından ama sorun yaşamayanlar da vardır elbet adslde fiyatlar sizden düşük olsa hiç lafım olmaz ama siz adslden ucuz fiber hız alıyorsunuz bu koyuyor insana

• harce74 kullanıcısına yanıt
    TT'nin amaci zaten bu adamlarin elinde silah var niye rakip alsinlarki durduk yere sence sen devletin buna izin verecegini dusunuyor musun?

Belediye ve bir cok yer cogu firmanin fiber dosemesine izin vermiyor yani adamlar kendi altyapilarini olusturmak istiyor ama bizimkiler musade etmiyor oda herhalde TT'yi sata alanla bizimkiler ulkenin icine edenler arasinda yapilan gizli bir anlasmadir.
  • "fiyatlar dusecek mi" dostum nerede yasiyorsun sen ya... Burasi Turkiye, hangi malin ucuzladigni gordun? AKK kalkinca fiyatlara tabiki zam gelecek ama su an ki gibi fahis fiyatlar olmucak kullandiginin %30 daha fazlasini odeyebilirsin
  • quote:

Bu arada yoğun görüşmeler neticesinde yeni bir bilgi edindim. Umarım doğru değildir 😡 çünkü yasal olarak olmaması gerekir.

31 Ocak öncesi sözleşme yapılmış olsa bile 25 mbps'nin 24'e indirdileği şuan işleme sokulmadığı ancak yakın zamanda işleme gireceği belirtildi. Gerçi beni çok bağlayan bir durum yok ancak böyle bişey olursa 31 Ocak öncesi 25 mbps düşük AKK ile sözleşme yapılan arkadaşlara çok büyük haksızlık olur.

KAZANILMIŞ HAK GERİ ALINAMAZ! Hakkınıza sahip çıkın arkadaşlar.

Bugün bu şekilde geriye dönük işlem yapan yarın aynısını 50 mbps'de de yapar 100 mbps'de de yapar. Her kampanya her tarife de yapar!

biz boşuna taahüt vermiyoruz öyle birşey yapamazlar. Elimde kapı gibi sözleşme var

Hocam altyapı tabiki kötü. Ben her ay 10 GB Turkcell mobil internetimi 1 GB 10 TL olarak defalarca yeniliyorum. Neden? Kablonet arızası oluyor mobil internete yükleniyorum. 1 ayda 3 kez yenilediğim oldu bu da 30 TL eder. 67+30 oldu sana 97 TL. Neden? İnternet erişimi alamadığımdan, arızadan, dalgalanmadan!

50 mbps 50 akk'ye paketine geçersen en alt ücret olan 47 TL'den faturalandırılacağım ve üst paketlere koşulsuz geçiş hakkım olacak. Ondan sözleşmeyi bozmak pahasına o pakete geçmek istiyorum eğer beğenmezsem zaten fiyat/performans olarak daha mantıklı bir tarifeye geçerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deutsche

TT'nin amaci zaten bu adamlarin elinde silah var niye rakip alsinlarki durduk yere sence sen devletin buna izin verecegini dusunuyor musun?

Belediye ve bir cok yer cogu firmanin fiber dosemesine izin vermiyor yani adamlar kendi altyapilarini olusturmak istiyor ama bizimkiler musade etmiyor oda herhalde TT'yi sata alanla bizimkiler ulkenin icine edenler arasinda yapilan gizli bir anlasmadir.

dediğinizi bende biliyorum elbet ama insan bildiği bir şey hakkında susamıyor yapacak bir şey yok ama sinirlenmemk elde değil adamlar resmen oyun oynar gibi araplar şirketi borca sokmuşlar bunu bende biliyorum şimdi bu araplar sizce bizi b-ne görüyorlardır salak sürüsü olarak görmüyor mudur bunu düşündükçe sinirleniyorum adamlar bedavaya aldı resmen tt yi üstüne de kredi olarak kullandılar

birde belediyeler var zaten tt yatırım yapmadan kazanmanın peşinde yatırım yapacağı yeri de belediye engelliyor tt ekmeğine bal sürüyorlar işte ne olacak en çok 5 g konuşulması da saçmalık sen ilk önce evlere fiber hız sağla sonra 5 g konuşursunuz ama nerede hiç yatırım yapmadan 5 g konuşuyorlar artık 5 g ye nasıl kılıf uydururlar 5.5 g derler bu seferde dünyada tek bizde var algısı olsun

diye zaten bir şeye ek isim üretmek dünyada bir tek bizde vardır güya 4. g yi 4.5 g yutturacaklar ama yutanlar oldu tabi inten anlamayan müşterilerin gözünü boyamak için tek bildikleri göz boyamak zaten başka bildikleri yok ne yazık ki

• sabah moonwalk keyfi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam. Bu konuya ilişkin kablotvbilgi@turksat.com.tr 'ye bir mail atın. Resmi cevap bakalım ne olacak. Ben kendi problemimle ilgili irtibat kurduğum için daha o konuyu sormadım. Ama kazanılmış hakkı geri alırlarsa çok büyük bir yanlışa düşerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Benim Para Telekom haricinde seçeneğim bile yok, Fiber hat olduğu için farklı iSS lere geçiş bile yapmıyorsun. işte Buna biz TEKEL diyoruz. Ya TT den hizmet alıcan, yada hiç

artık ne zaman bu iş tekellikten çıkar merak ediyorum ama öncü olmak isteyen şirket olsa bile önü tıkanıyor çok zor gibi gözüküyor umarım ölmeden 100 mgbitin nasıl olduğunu görürüm bu kadar saçma bir gelecek temennisi olabilir mi işte para telekom dedirttiriyor

• scanh kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim gibi yapacaklar. Çünkü bunu yapmazlarsa paketler tamamen saçma hale gelecek.

Böyle birşey islerine gelmeyeceği için uygun bir kılıf bulup değiştireceklerdir.

Sözleşmedekı Maddelelerden bir çıkar yol bulur onlar. Çok iyidirler bak o konuda diğer konulardan farklı olarak

En kötü "kampanya şartları değiştirme hakkını saklı tutar maddesi" var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 2 Şubat 2017; 15:13:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün bunu yaparlarsa yarın da 50 mbps düşük AKK için bir çakallık yaparlar. Nasıl yaparlar, ne gibi çakallıklar bulurlar bilemem çakallık onların işi. Umarım geçmiş tarihli 25 mbps'li arkadaşların kazanılmış hakları geri alınmaz.

• quote:

Hocam altyapı tabiki kötü. Ben her ay 10 GB Turkcell mobil internetimi 1 GB 10 TL olarak defalarca yeniliyorum. Neden? Kablonet arızası oluyor mobil internete yükleniyorum. 1 ayda 3 kez yenilediğim oldu bu da 30 TL eder. 67+30 oldu sana 97 TL. Neden? İnternet erişimi alamadığımdan, arızadan, dalgalanmadan!

50 mbps 50 akk'ye paketine geçersen en alt ücret olan 47 TL'den faturalandırılacağım ve üst paketlere koşulsuz geçiş hakkım olacak. Ondan sözleşmeyi bozmak pahasına o pakete geçmek istiyorum eğer beğenmezsem zaten fiyat/performans olarak daha mantıklı bir tarifeye geçerim.

telefon internetin de bu sefer turkcel kazık benden size öneri bimcelle geçin en azından daha az para gider tabi orada çekmeme durumu nasıl bilemem ama birde siz turkcell de faturalı mı kullanıyordunuz geçin faturasız bimcelle 6 gb konuşmada var yanında amaç fazla para kazanana değilde az para alanı kazandırmak böylece rekabet artabilir

http://www.bimcell.com.tr/Content/248/karma-paketler.aspx bende yeni geçtim şu anlık sıkıntı yok bende bir bakın derim

Turkcell Platinum Mega 10 GB kullanıyorum. Turkcell içi sınırsız, turkcell dışı 2 bin dakika, 10 gb internet 90 TL. Turkcell'le 10 senedir kavga dövüş devam ediyoruz şuan düşünmüyorum değiştirmeyi.

• ulan biz gençler olarak bu ülkede sürünüyoruz ulan vallaha sürünüyoruzz yazık lan bize
  • quote:

Turkcell Platinum Mega 10 GB kullanıyorum. Turkcell içi sınırsız, turkcell dışı 2 bin dakika, 10 gb internet 90 TL. Turkcell'le 10 senedir kavga dövüş devam ediyoruz şuan düşünmüyorum değiştirmeyi.

çok pahalıymış resmen ev internet parasını geçiyor bu firmalar ne zaman doyacak acaba merak ediyorum bir doyamadılar gitti
    kanadada ücretsiz interenet verecekler üstelik 50 mgbit seviyesinde olacakmış biz ise 16 mgbitte 67 tl veriyoruz resmen dolandırıyorlar
    http://www.milliyet.com.tr/hizli-internet-kanada-da-teknoloji-2370553/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 2 Şubat 2017; 15:45:3 >

• quote:

Kesinlikle hocam. Bu konuya ilişkin kablotvbilgi@turksat.com.tr 'ye bir mail atın. Resmi cevap bakalım ne olacak. Ben kendi problemimle ilgili irtibat kurduğum için daha o konuyu sormadım. Ama kazanılmış hakkı geri alırlarsa çok büyük bir yanlışa düşerler.

yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bir sorun olursa bu beni değil onları ilgilendirir
  • Güncel tarifeleri inceledim:
    İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

İnternet servis sağlayıcılar yavaştan 1 Mayıs hazırlıklarına başladı. Türksat tarifeleri 25'ten 24'e indirdi. Superonline VDSL için de aynı hareketi yapmış, ancak hala bazı makul tarifeler var, onları yeşil ile işaretledim. TTNet'in 25 Mbps'den hızlı tarifeleri çok pahalı olduğu için onları yazmadım.

Eğer AKK 2 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.5 + 16*0.5) = 33 Mbps
    35 Mbps için (35*0.5 + 16*0.5) = 24.5 Mbps
    100 Mbps için (60*0.5 + 24*0.5) = 42 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Eğer AKK 3 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.75 + 16*0.25) = 41.5 Mbps
    35 Mbps için (35*0.75 + 16*0.25) = 30.25 Mbps
    100 Mbps için (60*0.75 + 24*0.25) = 51 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Şu anda TurkNet cidden avantajlı görünüyor, bakalım 1 Mayıs kararlarına yönelik neler yapacaklar.

• Şimdi 1 Mayıs'ı mı bekliyoruz?

Bir de kota ile ilgili başka birşey yok değil mi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: davshan

Güncel tarifeleri inceledim:
    İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

İnternet servis sağlayıcılar yavaştan 1 Mayıs hazırlıklarına başladı. Türksat tarifeleri 25'ten 24'e indirdi. Superonline VDSL için de aynı hareketi yapmış, ancak hala bazı makul tarifeler var, onları yeşil ile işaretledim. TTNet'in 25 Mbps'den hızlı tarifeleri çok pahalı olduğu için onları yazmadım.

Eğer AKK 2 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.5 + 16*0.5) = 33 Mbps
    35 Mbps için (35*0.5 + 16*0.5) = 24.5 Mbps
    100 Mbps için (60*0.5 + 24*0.5) = 42 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Eğer AKK 3 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.75 + 16*0.25) = 41.5 Mbps
    35 Mbps için (35*0.75 + 16*0.25) = 30.25 Mbps
    100 Mbps için (60*0.75 + 24*0.25) = 51 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Şu anda TurkNet cidden avantajlı görünüyor, bakalım 1 Mayıs kararlarına yönelik neler yapacaklar.

şu anın internetini göz önüne alırsan bunlar nimet speedtestten 0.60 download cıkıyor XD

• scanh kullanıcısına yanıt
    25den 24 e dusunce 1mbit kaybediliyor buda olmamali tabiki ama baska bisiy daha mi var anlayamadim?

• 
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.