Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21012102210321042105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bildiğim de aynı kampanya içinde ayni ve düşük fiyatlı ve yüksek hızlı paketlere geçiş yapılıyor. Tersi olmuyor sözleşme iptal olması gerekiyor. Bir de farklı kampanyalarda ki paketlere de geçiş olmuyor maalesef böyle ama dedigim gibi saçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 2 Şubat 2017; 15:5:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabah moonwalk keyfi kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam ben kağıt falan imzalamadım. 3 senedir Kablonet kullanıyorum. İlk sene sözleşmesiz 2 sene sözleşmeli kullandım. Ocakta sözleşmem bitti, Kablonet'in anlaşmalı firması Site Telekom aradı, eski sözleşmeniz bitti yeni sözleşme yapalım 25 mbps 250 akk'de karar kıldık. Şartları sordum, alt tarifelere kampanyasız ücretin tamamı ödenerek, üst tarifelere ise koşulsuz geçebileceğim söylendi. Sesli onay verdim. Olay budur imza falan atmadık kağıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Hocam ben zaten ekstra çıkan ücreti vermeye razıyım kampanyalı 67 TL kampanyasız 107 TL. Ben 107 TL'mi vereyim değiştireyim diyorum onu bile kabul etmiyorlar. Direkt her şeyi iptal edersiniz diyorlar. O zaman her şeyi iptal olacaksa bana tahsis ettikleri sabit telefon numarası da gider. Hadi o gitti onu boşver geçerim Turknete veya başka ISS'e. Adamlar kafayı yemiş para vereyim diyorum kabul etmiyolar. 3 senelik müşterin 2 sene daha müşterin olmaya razı ama sen kabul etmiyorsun. Bu nasıl bir saçmalıktır. Allah akıl fikir versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Hayır hocam ben kağıt falan imzalamadım. 3 senedir Kablonet kullanıyorum. İlk sene sözleşmesiz 2 sene sözleşmeli kullandım. Ocakta sözleşmem bitti, Kablonet'in anlaşmalı firması Site Telekom aradı, eski sözleşmeniz bitti yeni sözleşme yapalım 25 mbps 250 akk'de karar kıldık. Şartları sordum, alt tarifelere kampanyasız ücretin tamamı ödenerek, üst tarifelere ise koşulsuz geçebileceğim söylendi. Sesli onay verdim. Olay budur imza falan atmadık kağıda.

hocam sizin durum farklı siz en başta yüksek fiyattan taahhüt vermişsiniz. o yüzden alt paketlere geçmek sıkıntı. bence fiyat değişmeden geçiş yapabileceğiniz 100 mbitlik bir tarifeye geçin akk sonrası 24 mbite düşer.
  • scanh kullanıcısına yanıt
    Sözleşme direk iptal oluyor. Herşey yeni sil baştan sözleşme imzalanması gerekiyor yeni kampanya ve paket için.

Maalesef böyle. Öyuzden bağlanmadan ve bağlantıdan 1 hafta sonrası sözleşmeyi cezasız iptal etme hakkım var

Ben de kararı mi 10/50 ile bağlatıp birsüre sonra aynı kampanyada 50/50 uygun fiyata varsa ona geçmeyi taahhüt bozmadan

Ya da aynı kampanyada uygun 50 hıza birseyler yoksa hemen sözleşmeyi cezasız feshetme hakkım bitmeden sözleşmeyı iptal edip farklı kampanyadan 50/50 uygun bir pakete yeniden sözleşme imzalanmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 2 Şubat 2017; 13:42:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli arkadaşlar, ancak bana bilgilendirme yapılırken ekstra ücreti ödemem halinde alt paketlere de geçiş yapabileceğim söylendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Hocam ben zaten ekstra çıkan ücreti vermeye razıyım kampanyalı 67 TL kampanyasız 107 TL. Ben 107 TL'mi vereyim değiştireyim diyorum onu bile kabul etmiyorlar. Direkt her şeyi iptal edersiniz diyorlar. O zaman her şeyi iptal olacaksa bana tahsis ettikleri sabit telefon numarası da gider. Hadi o gitti onu boşver geçerim Turknete veya başka ISS'e. Adamlar kafayı yemiş para vereyim diyorum kabul etmiyolar. 3 senelik müşterin 2 sene daha müşterin olmaya razı ama sen kabul etmiyorsun. Bu nasıl bir saçmalıktır. Allah akıl fikir versin.

siz gene şanslısınız 25 mgbit 250 gb te yaklaşık 67 tl veriyorsunuz ben ise 16 mgbitte 75 gb kotaya 66 tl veriyorum ve hızım sabitte gelmiyor bazen 10 bazen 5 bazen 3 ama şunu biliyorum bir türlü 10 geçmiyor biz gariban adls kullanıcıları elleri mahkum tt yi kullanmak zorunda kalıyor adslde fiyatlar ucuz olsa hadi fazla şey yapmayız deriz ama sizin fiyatları gördükçe bildiğin kazık yemiş hissediyoruz

biz ama siz memnun değilsiniz ben kim bilir 25 mgbit 100 mgbit arasını kim ne zaman göreceğim onu merak ediyorum lütfen biraz konuşurken fazla sitem etmeyin çünkü siz hızınızı düzgün alabiliyorsunuz ben 66 tl verdiğim halde 10 bile düzgün göremiyorum biz gariban adsl kullanıcılarını da düşünün ıssler düşünmüyor müşteriyi müşteri anlar işte sizde bizi anlayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 2 Şubat 2017; 14:10:53 >

• Bu arada yoğun görüşmeler neticesinde yeni bir bilgi edindim. Umarım doğru değildir 😡 çünkü yasal olarak olmaması gerekir.

31 Ocak öncesi sözleşme yapılmış olsa bile 25 mbps'nin 24'e indirdileği şuan işleme sokulmadığı ancak yakın zamanda işleme gireceği belirtildi. Gerçi beni çok bağlayan bir durum yok ancak böyle bişey olursa 31 Ocak öncesi 25 mbps düşük AKK ile sözleşme yapılan arkadaşlara çok büyük haksızlık olur.

KAZANILMIŞ HAK GERİ ALINAMAZ! Hakkınıza sahip çıkın arkadaşlar.

Bugün bu şekilde geriye dönük işlem yapan yarın aynısını 50 mbps'de de yapar 100 mbps'de de yapar. Her kampanya her tarife de yapar!

Hangi hız ile sözleşme yapılmış ise, sözleşme sonuna kadar ilgili sözleşme yükümlerine uyulması yasal zorunluluktur. Sözleşme bitimi tabi ki şartlar değiştirilebilir.
  • Bu isslerden niye btk kararına göre bir açıklama bilgilendirme vs yapılmadı daha?

• Mayıs gelmeden her ay yeni bir saçmalık ile karşılaşacağız anlaşılan, hazırlıklı olun, Bu ay Türksat 25 Mbiti kaldırdı, Bakalım gelecek ay kim bize nasıl bir sürpriz hazırlayacak.
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle olması gerekir hocam ben de bunu belirttim ama görüştüğüm kişi kesin bir dille 31 ocak öncesi sözleşmesi olanların bile 24 mbps'e düşürüldüğünü ve yakında sisteme yansıyacağını söyledi. Bununla ilgili İl Müdürlüğüne bir mail atacağım bakalım onlar ne diyecek.

• bir tek benmi adsl mağduruyum adsl kurbanları gelin konuya da biraz biz sitem edelim adamlar 67 tl 25 mgbit 250 gb alıyor sevineceğine birde üzülüyor ben 16 mgbite 75 gb ta 66 tl verdiğim halde bırak 16 yı 10 mgbit alamıyorum sabit hız gelmiyor 3 . 5 . 10 gibi üstelik kablonette sinema paketi var 100 dk konuşmada var daha ne istiyorsunuz ki
  • harce74 kullanıcısına yanıt
    Türksat adam akıllı yaygın olsaydı Para Telekom bu kadar rahat olamazdı
    Evet tahmin ettiğim oluyor yavaş yavaş demek. Ülkede herkes nerden kıssak da karımızı daha da arttırsak derdine düşmüş. Ses kaydında bile yer alan 25 mbit taahhüdü 24 yapmak da neyin nesiymiş. Hak hukuk yerlerde resmen. Diyecek kelime bulamıyorım ya sırf 16 yerine 8 mbit vermek için attıkları taklalara bak. Şuna harcadıkları emekle biraz altyapı geliştirselerdi hiç gerek kalmayacaktı ama yok. O zaman kullanıcı düzgün hizmet alır değil mi, ne haddimize bizim. Şimdi 50 mbite geçeriz ona da bir kılıf bulurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMEGALUL -- 2 Şubat 2017; 14:26:49 >
    Bana gıcık oluyorsunuz farkındayım ama hizmet var, almayayım mı?

Ayrıca size kim dedi Kablonet müthiş, süper falan diye 😄 Her ay en az 3-4 kez süren saatler süren internet kesintileri, zaman zaman dalgalanmalar sonucu 1 mbps'e hatta daha da aşağıya düşen hızlar, bakım adı altında tan bir hafta gündüzleri hiçbir şekilde internetin verilmemesi ve daha nicesi... Yani öyle tahmin ettiğiniz gibi müthiş bir ISS değil Kablonet'te.

Turksat'a bağlı kuruluşlardan hizmet alıyorsan tek iyi yanı fiyatının ucuz olmasıdır. Ama hizmet gerçekten başarısız. Daha doğrusu standardı yok. Bir bölgede hizmet hiç aksamazken diğer bölgede sürekli sorun, sürekli sıkıntı.

ADSL mağduru olduğunuzu biliyorum, haklı mücadelenizde de sizi destekliyorum. Ancak 67 TL'ye hizmet alıyorlar bir de beğenmiyorlar demeniz yakışıksız. Biz burda bir tek kendi hakkımızı değil ISS kaynaklı sorun yaşayan herkesin hakkını savunuyoruz.

• Ben sözleşmeyi bozmak pahasına 50'ye geçmeyi düşünüyorum ama dediğiniz gibi ona da bir kılıf bulurlar diye endişeliyim. 😡

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Türksat adam akıllı yaygın olsaydı Para Telekom bu kadar rahat olamazdı

para telkomun allah belasını versin gerek çalışanları gerekse müşteri hizmetleri hepsi aynı patron kumaşında ne kadar sıkıntı çektiği bilirsiniz önceden de yazdım şimdi şükrediyorum 10 nu aldığıma bizi bu duruma düşeren şerefsizler yansın artık sert konuşmak istiyorum burada ki konuşanlar benim göremeyeceğim hız hakkında konuşuyor sırf para telekom yatırım yapmıyor diye biz mağdur oluyor utanmasalar altyapı parasını bizden isteyecekler gerçi alıyorlar fazla kazançla ama yatırım 0 hizmet 0 sinir krizi geçirmek garanti bir tek ondan yanıltmıyor o yüzden

tt ait telefon int kapatın başka firmaya geçin ben tt hatım vardı kapattım bimcelle geçtim tamam bimcel tt yi kullanıyor en azından bimcell kazanır paketleri ucuz en azından sizde çıkın tt belasından da artık kurtulalım şu firmada başımıza bela oldular resmen yakında internetide türknete taşıyacağım artık tt ismini duymak istemiyorum umarım türknette sorun yaşamam gerçi oda tt nin altyapısını kullanıyor en azından tt müşterisini kaybeder her yerde tt belası peşimde hissediyorum nereye geçsek tt belası yeter be ya

Benim Para Telekom haricinde seçeneğim bile yok, Fiber hat olduğu için farklı iSS lere geçiş bile yapmıyorsun. işte Buna biz TEKEL diyoruz. Ya TT den hizmet alıcan, yada hiç
  • Bizim eniste 2015'de paket satin almis mayisin 2017 mayisda bitiyor, Paket basta 16mbit/50gb idi 1 sene sonra 24mbit/75gb yaptilar ama sozlesme yine ayni zamanda bitiyor

Simdi bu duruma sevinim mi uzulim mi anlayamadim bi yandan mayisda bittigi iyi oldu sirketler arasi rekabet iyice artar diye dusunuyorum ve TurkTelekom beni kaybetmemek icin piyasadan daha iyi bir kampanya veriri gibime geliyor , bi yandanda uzuluyorum elimdekinden de olmim diye :) internet paketlerine illa zam gelecek yeni kural ile birlikte bu kacinilmaz

Fikri olan? gerci nisanda daha detayli konusuruz gibime geliyor bir tek biten benimki degildir illa cogu kisi aboneligini iptal veya uzatir
  • 
Sayfa: önceki 21012102210321042105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.