Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.798
Cevap
343
Favori
2.733.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    25den 24 e dusunce 1mbit kaybediliyor buda olmamali tabiki ama baska bisiy daha mi var anlayamadim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKK aşımı sonrası 16 yerine 8 mbps hız alınıyor.
  • scanh kullanıcısına yanıt
    O ne zaman verilicek ? Mayis'ta gece kalkicaj sadece degil mi?

• İspanya'da simetrik 50 mb fiber + lig ve kupa maçları toplam 70 avro. Kota falan da yok pek tabi.
  • harce74 kullanıcısına yanıt
    Aynen sinirini ben cok iyi anliyorum, aynisini bende yasadim ama sonuc olarak bunuda kabulleniyorsun hayatin bir parcasi TR'de umdugunu bulamamak^_^
  • bunların topunu süpürüp atmak gerek yerlerine işini adam gibi yapan ıss ve denetleyicler alınmalı
  • Arkadaşlar, Ankara'dayım ve internetimi devretmek istiyorum. 16mbite kadar 50gb AKK'lı "Ultra" Net "Limitsiz" isimli paket, 06.11.2017 tarihine kadar taahhütlü. Faturası 44TL'dir. Paket kapsamında aylık 600dk wi-fi erişimi vardır. Pakede şimdi abonelik alayım deseniz, aylık ücreti 79TL'dir. 24 ay taahhüt vermeden 24 ay taahhüt vermiş gibi "avantajdan" faydalanacaksınız. Devir ücretini ben karşılayacağım tabi ki. Yanında 1 adet AirTies modemi de hediye ediyorum. İlgilenen varsa 543 943 4166 dan yada PM yoluyla ulaşabilir. Hattı üstünüze aldıktan sonra AKK'sını artırmanıza mani bir durum yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeroksuzler -- 2 Şubat 2017; 18:3:29 >
  • Sözleşmesi olanlara yeni düzenleme etki edicek mi? Benim sözleşmemde AKK sonrası 3 MB yazıyordu
  • İns öyle olmuştur. Bugün Mh ile konuştum 25 Mbps Hızların hepsi 24 Mbps olarak değiştirildı dedi zaten. Ben bu biraz mayısa hazırlıkmış. Bazı müşterilerımiz 16 olacağını söyleyince bizde kafa karışıklığı olmasın diye 24 yaptılar bütün 25 olan paketleri dedi

Ben resmen duzenbazlık bu deyince sustu kadın.

Şimdi zaten bir muglaklık var. 25 olanlar 24 luk değerlendirilecek ve 8 hıza tabi olacak.

Bu herkese olacak yeni eski değil. Sizın 25 Mbps geçmiş olabilirsiniz ama kablonet 8 hıza düşecek şekilde düzenleme yapabilir.

O yüzden ben şuan 25 lik hiçbir şeye geçmeyi düşünmüyor. Garanti olsun diye 50 lik hız olan tarifeye geçecem.

Benim kampanyada en ucuz 50/50 paket 60 tl

Bu yüzden netim bağlanmadan sözleşmeyi iptal edip hayata bağlan kampanyasındaki 50/50 paketi 50 tl onun için yeniden taahhüt imzalamayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazakistanın Uzay Üssü var kendi kıytırık ülkenle niye kıyaslıyorsun ki
  • BABA BİRİSİ BENİ AYDINLATSIN BENİM HIZIM 16 MBIT 100 GB AKK,100 GB BİTİNCE HIZ DÜŞÜYOR 3MBIT'E ŞİMDİ 1 MAYISTA BENİM HIZIM YİNE 16 MBIT 100GB AKK,LAKİN 100 GB AKK BİTİNCE HIZIM 5MBIT'E Mİ DÜŞÜCEK + GECE KAÇTAN KAÇA KADAR HIZ DÜŞMESİ YOK BİRİ YAZSIN KAFA ÇORBA OLDU ABİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 2 Şubat 2017; 18:32:49 >
  • Benim arkadaşım da Superonline'ı aramış, ona taahhütlü olsa da olmasa da 25 mbit olan tüm hızların 24 mbit olacağını söylemişler. Demiş ki taahhütlü olanlarda bu kazanılmış hak değil mi? Hayır demiş çünkü tarife kaldırılmıyor, hızı güncelliyorlarmış, o imzalanan sözleşmede zaten bunu kabul ediyormuşsun. 24 mbit'e düşürüp o 1 mbitlik kayıp için 5-10 gb kota artışı gibi bir şey getirirler belki, bilemiyorum. Açıklama olmadan sadece müşteri temsilcilerinin duyumlarına kalıyor insanlar.
  • VDSL Abonelerinin yükleme (upload) hızını da arttırsınlar. 3-4 Mbit komik rakamlar. Arkadaşımıza saatlerce HD video yollamıyoruz yetkililer bunu da dikkate alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scritous

quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

BABA BİRİSİ BENİ AYDINLATSIN BENİM HIZIM 16 MBIT 100 GB AKK,100 GB BİTİNCE HIZ DÜŞÜYOR 3MBIT'E ŞİMDİ 1 MAYISTA BENİM HIZIM YİNE 16 MBIT 100GB AKK,LAKİN 100 GB AKK BİTİNCE HIZIM 5MBIT'E Mİ DÜŞÜCEK + GECE KAÇTAN KAÇA KADAR HIZ DÜŞMESİ YOK BİRİ YAZSIN KAFA ÇORBA OLDU ABİLER

Usta seninkisi 5'e düşecek. 17Mbps ve üzeri olsaydı 8'e düşecekti. 25Mbps ve üzeri 16 diye diye gidiyor..

Gece 02:00 sabah 08:00 arası da tam gaz AKNsiz internet.

Çok sağol hocam 5mbıtede şükür gece 2 ve sabah 8 arası hız düşmesi olmamasıda güzel, çünkü benim oyun vs indirmek ile işim olmaz bluray film arşivi ediyorum o bakımdan
  • 25 mbit üzerinden sözleşme yapan arkadaşlar olası 24 Mbit güncellenmesini kabul etmesinler, hakkınızı arayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: davshan

Güncel tarifeleri inceledim:
    İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

İnternet servis sağlayıcılar yavaştan 1 Mayıs hazırlıklarına başladı. Türksat tarifeleri 25'ten 24'e indirdi. Superonline VDSL için de aynı hareketi yapmış, ancak hala bazı makul tarifeler var, onları yeşil ile işaretledim. TTNet'in 25 Mbps'den hızlı tarifeleri çok pahalı olduğu için onları yazmadım.

Eğer AKK 2 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.5 + 16*0.5) = 33 Mbps
    35 Mbps için (35*0.5 + 16*0.5) = 24.5 Mbps
    100 Mbps için (60*0.5 + 24*0.5) = 42 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Eğer AKK 3 haftada biter diye düşünürsek aylık ortalama hız:
    50 Mbps için (50*0.75 + 16*0.25) = 41.5 Mbps
    35 Mbps için (35*0.75 + 16*0.25) = 30.25 Mbps
    100 Mbps için (60*0.75 + 24*0.25) = 51 Mbps (TurkNet müşterilerine genelde 60 Mbps hız veriyor)

Şu anda TurkNet cidden avantajlı görünüyor, bakalım 1 Mayıs kararlarına yönelik neler yapacaklar.

Turknet için yanlış yazmışın çünkü turknet paketi sözleşmede 32 mbit diye geçer yani AKN sonrası 16mbit olacak oda

• Bu ülke gizli sömürgedir ve işgal edilmiştir.

Her alanda kendi vatandaşına en kötüsünü layık görür asgari ücret ve tüm maaşlarda bankaların mevduat yapısını iyileştirmek için kullanacağız diye yapılan BES kesintisi en yeni kanıtıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunceyhan

Videolarin ve dizilerin bukadar etkilediğini bilmiyordum. Bende 100gb boyutu ulaşılamaz zannediyordum. Genede birileri bağlanmişmi bağlanmamişmi bakacağım. Şu illet bi bitsede 16mbit diye yutturulan internetim 3mbit olmasa. Cevabinizdan dolayi çok teşekkür ederim.

İSS'ler ve BTK, insanları 480p izlemeye mahkum ettiği için diğer ülkelerde her gün tüketilen veri miktarı bize çok fazla gibi gelebilir.

Rica ederim.
  • Ever aynı sanırım günde 1 tl kampanyasındakı 10/50 paketindeyım. Öyuzden bu kampanyadakı 50/50 lik paket pahalı 60 tl.

Bu yüzden sözleşmeyi iptal edip farklı kampanyadan 50/50 gb Akk 50 tl olan paketi almak için yeni sözleşme imzalamayı düşünüyorum.

Bağlanmadı daha çünkü. Bağlantı sonrası 1 ay süresince sadece 160 tl miydi tam hatırlamıyorum bir ücreti cezası varmış.

Bir sorun Mh ye belki düşünürseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyazkar35 B kullanıcısına yanıt
    Yanlışlık yok, TurkNet Online İşlemler'de yazan:
    quote:

İnternet Paketi: 75 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN - Heryöne 1000 Dakika - Taahhütsüz - Tam İletişim - 59,99 TL/Ay

Ayrıca emin olmak için TurkNet'i aradım, 75 Mbps paket olduğunu doğruladı ve "sizin onayınız olmadan paketiniz yükseltmemiz veya düşürmemiz mümkün değildir" dedi. 1 Mayıs kararları konusunda henüz bilgilendirilmediklerini de ekledi.
  • 
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.