Şimdi Ara

İnternetini turknete taşıyanlara sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
92
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önceden VDSL kullananlar turknete taşıdıklarında hatları VDSL olarak açıldı mı? Yoksa önce adsl mi açıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ADSL olarak açılacağını sanmıyorum. Neden hazırda VDSL port varken sizi ADSL porta alsınlar ki? Hizmet numaranızı Türknet'e verdiğiniz zaman aynı port üzerinden internetiniz aktif edilecek bildiğim kadarıyla.

Başvuru yapacaksanız da internet üzerinden yapın bence. Çünkü bilgisiz bir müşteri temsilcisine denk gelirseniz sorun yaşayabilirsiniz. Geçiş yapmak yerine sıfırdan abonelik falan açarlar Allah korusun hali hazırda bulunan VDSL portunuz elinizden gider forumda çok örneği vardı

Zaten internet üzerinden başvuru yaparken "aktif bir internet hizmetim var" seçeneğini seçtiğiniz zaman hizmet numarasını istiyor. Hizmet numarasını girdiğiniz zaman aynı port üzerinden internet hizmeti verilir.

Ayrıca forumda hiç böyle bir sorun yaşayan görmedim. VDSL kullanıp Türknet'e geçiş yapan birisi yazarsa zaten en net bilgiyi verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 14 Haziran 2018; 1:36:28 >

• Hocam birde hız sorgu yaptığımda çoğu sitede 77 MB alırsın çıkıyor turknet 16 diyor. Zaten hali hazırda 32 kullanıyorum bundan tirstim biraz

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 22:14:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SOL de ADSL kullanıyordum. TürkNet e geçince VDSL olarak almaya başladım. SOL VDSL olmadığını söylüyordu olmayan VDSL portundan TürkNet sayesinde VDSL kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    Başvuru aşamasında sözleşmeye 16mbps yazılı çıktı altına imza atınca pek parlak gelecek olmayacak gibi gözüküyor

• Limonen kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 22:29:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    Evrak falan göndermedim başvuruyu yarım bıraktım 1 hafta sonra tekrar deneyeceğim

• Türknet, hızınızı diğer sitelerden farklı gösteriyorsa büyük ihtimalle YAPA altyapısı bulunan bir bölgedesinizdir. Zaten türknet'in altyapı sorgulama sayfasında bu bilgiler yazar. Eğer YAPA altyapısı sınırları içine dahilseniz ve en yüksek alabileceğiniz hız 16 mpbs gösteriyor ise hiç bulaşmayın derim ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalyalist

Türknet, hızınızı diğer sitelerden farklı gösteriyorsa büyük ihtimalle YAPA altyapısı bulunan bir bölgedesinizdir. Zaten türknet'in altyapı sorgulama sayfasında bu bilgiler yazar. Eğer YAPA altyapısı sınırları içine dahilseniz ve en yüksek alabileceğiniz hız 16 mpbs gösteriyor ise hiç bulaşmayın derim ben.
    valla ben göremedim yapa falan bizim sokak komple aynı. daha düne kadar 35 yazıyordu tam taahhüt bitiyor böyle yazmaya başladı. o zaman boşuna uğraşmayım

İnternetini turknete taşıyanlara sorum var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.