Şimdi Ara

İnternet Kopması Ve CRC HATALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 4 gündür bu sorundan şikayetçiyim türk telekom evdeki kablolarda problem diyor ancak telekom kablosu direk modeme bağlanıyor.

Hat değerlerini 24ten 18e çekti telekom snr yukselsın dıye aynı şekilde devam edıyor arıza 2 hafta 24 megabitte kullandım snr 8 filandı bir kez bile kopma yapmadı.

İnternet bir kaç dakika kullanılıyor ve 1 2 saniye içinde oluşan crc hatalarını görebiliyorsunuz. Tıkandım kaldım resmen modem kaynaklı olabilirmi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 13 Ocak 2018; 19:53:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

kablonun direk modeme bağlanması önemli değil

önemli olan o kablonun kutuya ve modeme gelen 2 ucu ne durumda

en basitinden şöyle örnek vereyim benim hattım 130 mb e kadar destekliyor ortalama ama ucu 1 milimetre yanlış çaktımmı 35mbite düşüyor alabildiğim hız saniyede 3000 hata geliyor modeme giren kablonun bir resmini at önce ona bakalım

kabloyu yeni değiştirdim sıfır modem kutusundan çıkan bir kablo hiçbir problemi yok 2 tane kablodada aynı sorunu yaşadım.
  • quote:

telefon kutusundakinide mi değiştirdin ?

telefon kutusu yok evde dışardaki direkten gelen siyah kablonun ucunda 50 cm lık rj11 kablo var onu değiştridim başka hiçbirşey yok iç hat fılanda yok evde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 14 Ocak 2018; 14:15:8 >
  • quote:

kabloları düzgün yamayamamış olabilirsin birbirine onun dışında ise direkten gelen kabloda sorun olabilir komple crc hatası modemden dolayı olmaz benim bildiğim kablodan dolayı olur

benım kabloda sorun yok eminim fakat siyah kabloyu bılmıyorum
  • quote:

muhtemelen o kablodan kaynaklı sorun var

Kablo değiştirildi hocam sonuç olarak hat değerleri çok iyi duruma geldi ayriyetten 2 kez arıza kaydından sonra hala modem iç hat dediler Paul dony e mesaj attık surekli aradılar yok şöylede böylede en kısa süre içinde çözücez filan diye onunda etkisi vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 17 Ocak 2018; 16:2:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Hocam sevincim kursağımda kaldı yine kopma yapıyor modemden yapıyor galiba

• quote:

hocam modem değiştirebiliyorsanız deneyin birde koptuktan sonra hat değerini paylasırmısınız

Hocam aynı crc hatası 50 binlere fırlıyor snr bu sefer -3 lere düşüyor ama bu sefer hat degerlerı cok iyi durumda neden kopar ilginç modem denıycem

• quote:

internet gittiğinde crc hatası olması normal internet varken crc hatası sayısı artıyormu bunu kontrol edin

Artıyor 700 800 oluyor

• quote:

fikrim yok hocam malesef direkten internet alma çağını da geçmiş olmamız lazım köydemi oturuyorsunuz

evet hocam köy malesef aslında direk yok benım agız alışkanlıgım direk ustundekı kutular var ya onlardan gelıyor kablolar ve suanda 3 tane vdsl modem ile aynı şekilde crc hataları çoğalıp hat kopuyor ttnetın kendı verdıgı modem hattın ulaşabılecegı hızı 35 megabit olarak goruyor çıldırcam nasıl bir arıza anlayamadım.
  • quote:

hocam şimdi size gelmeden önce ki bağlantılarda belki bir kopma oluyor olabilir internet halan daha gidiyorsa o kutu ile modem arasında bir problem olduğunu düşünmüyorum o kutuya gelen hatta bir problem vardır belki

normal bi fiber kabin olsa t11 tarzi kablo çekip işi bitirebilirsin direk ama nasıl düzelir o hiç bir fikrim yok

Valla hocam bende kitlendim kaldım bilmiyorum artık ne var bilmiyorum tekrar arıza kaydı açtırdım bakalım

• 3-4 yıl oncesı bende cok kopma sorunu yasamıstım..hat degerlerım yuksek olmasına ragmen anıden kopuyordu.derken cok sık olmaya basladı,kullnılmaz hale geldı..sonunda eve telekom ekıbı geldı..kontrol ettıler.
    telekom dırekten eve gelen ana kabloda su var dedıler .kablo degıstı sorun kalmadı..
  • hocam bende köyde oturuyorum da uzun zamandır uğraşıyoruz internetle sürekli kopmalar vs oluyordu. Şimdi bende sizinki gibi dışarıdan gelen siyah kabloyu modeme direk bağlamak istiyorum siz hep o şekilde mi kullandınız daha önce ek kablo bağladınız mı yani 2 si arasında ne kadar fark var hız olarak . Birde direkteki kutudan eve cat6 falan çekebiliyor muyuz aceba alsak telekom ekipleri onu çeker mi ?
  • selim752 S kullanıcısına yanıt
    ınternetı eve ılk bagladıgımızdan beri sureklı o sekılde kullanıyorum modem çatıda ev 1 katlı zaten o şekilde kullanmak en güzeli bence eğer ımkanınız varsa direkten gelen kabloda sıkıntı olmadıgı surece kopmayla ılgılı hıcbır sorun cıkartmıyor benım 2 3 hafta once kablo degıstı sorun duzeldı bundan oncede 5 6 yıl once değişmişti aynı kablo 5 6 yıl boyunca hıc problem cıkartmadı kopma olarak bırde dırekten gelen kablo turk telekomun zaten onda bır sorun varsa değiştirmeleri gerekıyor mal onların cat 6 cekmezler sıyah kablodan cekerler
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    köyde 25 mbps civarı almanız çok iyi valla bende max 7-8 gördüm burda santrale 3 km uzaklıktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim752

köyde 25 mbps civarı almanız çok iyi valla bende max 7-8 gördüm burda santrale 3 km uzaklıktayım.

Şans hocam burda vdsl bulunuyor ama ilçede yok mesela telekomcular söylüyor valla çok şanslısınız diye ama bazı bölgelerde 2 yi bile zor goruyor ben şanslıyım tabi :D

• Ocak ayından sonra tekrar aynı problem başladı bu sefer hat değerlerinde problem yok fakat crc aniden yükselip hattı düşürüyor
  • neden olur bu arıza tekrar fikri olan varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

neden olur bu arıza tekrar fikri olan varmı acaba ?

Port değiştirilir sorun çözülür 3 yıl geçmiş üstünden gerçi İnternet Kopması Ve CRC HATALARI 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.