Şimdi Ara

Internet Download Manager [IDM] Kullanma Rehberi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
11
Favori
227.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • linkleri toplu olarak kopyalıyorum diyelim E ölümüne kaydediyor 100 tane diziyi de ellimle klasörlere tek tek 1 e in 2 ye in 3 e in diye yerini gösteriyorum bunu ben 1 e yönlendirip diyelim kuyrugu takip et kendi indirdikden sonra oraya kopyalaya bilir yada direk 2. 3. diye kopyalaya bilir klasörlere böyle bir şansım varmı acaba
  • toprak6600 T kullanıcısına yanıt
    Bak güzel kardeşim, dönüp dolaşıp aynı şeyi söylüyorsun. İndirme linklerini toplu bir şekilde kopyaladıktan sonra IDM'nin toplu link ekle menüsünü aç orada tüm linkler rar simgesini aldıktan (indireceğin dosyanın rar olduğunu varsaydım) sonra tümünü seç diye bir buton var. Bu butona tıkla, alt kısımda da işaretlemiş olduğun dosyaları nereye kaydedileceği var. İşte bu kısımdan işaretlemiş olduğun dosyaların kaydedileceği dizini seçmiş oluyorsun.

Yani sen 1. klasöre indireceğin linkleri tek seferde kopyala, panodan çoklu link indirme menüsünü aç, partlar kontrolden geçtikten sonra tümünü işaretle, açılmış olan menünün en altında kaydedileceği dizini seç ve indir.

Daha da açık bir şekilde anlatmış olamazdım herhalde. Çok açık ve net bir şekilde anlattım. Muhtemel takılacağın yerlerin de açıklamasını yaptım.

• Yauw ayarlarda linke tıklarken alt tusuna basarsan İDM devreye girmez normal devam eder diyor
    ki bu bana lazım, ama bi turlu edemedim her defasında maydonoz olup indiriyimmi die soruyor.
    Ozellikle stream yapan sitelerde oluyor ve video tamamen izlenemez hale geliyor. Sonra isin yoksa İDM
    ayaralarına gir yok chromeda calısma die ayar et felan her defasında da olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Yauw ayarlarda linke tıklarken alt tusuna basarsan İDM devreye girmez normal devam eder diyor
    ki bu bana lazım, ama bi turlu edemedim her defasında maydonoz olup indiriyimmi die soruyor.
    Ozellikle stream yapan sitelerde oluyor ve video tamamen izlenemez hale geliyor. Sonra isin yoksa İDM
    ayaralarına gir yok chromeda calısma die ayar et felan her defasında da olmaz.

Ayarlardan chrome veya firefoxla ilintilendirmesini kaldırabilirsin ki. veya hangi formatlarda soracağını.
  • haber videolarını izlemeye çalışıyorum fakat idm ne hikmetse ben indir butonuna basmadan videoyu indirme ekranı karşıma geliyor. iptale tıklıyorum fakat izlemek istediğim video ''video bulunamadı'' şeklinde uyarı veriyor. otomatik indirmeyi nasıl iptal edebilirim.
  • swes S kullanıcısına yanıt
    indirilenler-Seçenekler-genel- burdan ayarlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

indirilenler-Seçenekler-genel- burdan ayarlayabilirsiniz.

seçenekler-dosya türleri altındaki ''otomatik indirilecek dosya türleri'' nin hepsini sildim. artık otomatik indirmiyor. tşk ederim.
    Kullandığınız browserın tikini kaldırsaydınız yine olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Kullandığınız browserın tikini kaldırsaydınız yine olurdu.

O zaman indirme istesem de yapmaz ama. Tamamen devre dışı kalmaz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet devre dışı kalır.
  • konu baya bilgilendirici tşkler.
  • yav bu indirmeleri devam ettirmeye çalışınca tarayıcınızda adresi açacak diyo ama word olarak açılıyo bunun bi çözümü var mı
  • Arkadaşlar Merhaba. İDM de biliyorsunuz indirilen dosyayı parçalara bölerek aynı anda 8 partını indiriyor. indirme tamamlandıktan sonra da bunları bilgisayarda birleştiriyor. işte bu 8 parçayı azaltmanın bir yolu yokmu? mesela 3 parçada indirsin.

çünkü indirmelerimi okuldan yapıyorum 100 mb lik internetle, örneğin 1 GB lık bir dosyayı 3 dakikada indiriyor ama düzenlemesi 15 dakika sürüyor. ve o düzenleme işlemi bilgisayarı neredeyse tamamen kilitliyor.

çözümü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_maske

Arkadaşlar Merhaba. İDM de biliyorsunuz indirilen dosyayı parçalara bölerek aynı anda 8 partını indiriyor. indirme tamamlandıktan sonra da bunları bilgisayarda birleştiriyor. işte bu 8 parçayı azaltmanın bir yolu yokmu? mesela 3 parçada indirsin.

çünkü indirmelerimi okuldan yapıyorum 100 mb lik internetle, örneğin 1 GB lık bir dosyayı 3 dakikada indiriyor ama düzenlemesi 15 dakika sürüyor. ve o düzenleme işlemi bilgisayarı neredeyse tamamen kilitliyor.

çözümü?

Yanılmıyorsam, tek parça halinde indirmiş olsan da bilgisayar dosyayı birleştirmek için aynı süre bekletecek. Yani bilgisayar yine aynı işlemi yapacaktır. parçalara bölmesi internet hızını daha etkin olarak kullanabilmeyi sağlar.

aynı şekilde Jdownloader programı da vardır ve bu program parçaları birleştirme gibi bir derdi yoktur. Part bitti mi bilgisayarınıza da aynı anda kaydedilmiş olur. Güzel programdır. Aynı zamanda tamamen ücretsizdir.

• dostlar merhabalar. bu benim forumdaki ilk mesajım. bir soru(nu)m var; idm kullanıyorum. lisansını satın almıştım. bir takım seminer videoları indiriyorum. çoğunu indirdim. 3-5 tane kaldı indiremediğim. onları da mutlaka indirmeliyim. hepsinde "idm ile indir" linki çıktı indirdim sorunsuz bir şekilde ama bu bahsettiğim 3-5 videoda çıkmadı "idm ile indir" yazısı. onları nasıl indirebilirim? şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için :)

bu arada hoşbuldum :)
  • hayaldi gercek oldu H kullanıcısına yanıt
    Sayfayı yenilemeyi, tarayıcıyı kapatıp açmayı flan deneyin. Olmadı IDM'nın tarayıcı ile ilişkilendirmesini kapatıp flashgot deneyin. Şimdi sayfanın linki olmadığı için neden gelmediği ile alakalı tam olarak fikir de yürütemiyorum.
  • Firefox Mozilla 25.0 indirin. Eklentilerden tüm eklentilerde ara kısmına "DownloadHelper 4.9.21" yazıp indirip kurun. Artık Firefox ile istediğin videoyu indirebilirsin. Aynı zamanda IDM'yi de kullanmak istersen Seçenekler-Genelden Mozilla ile Mozilla Firefox tiklerini kaldırın.
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba. İDM de biliyorsunuz indirilen dosyayı parçalara bölerek aynı anda 8 partını indiriyor. indirme tamamlandıktan sonra da bunları bilgisayarda birleştiriyor. işte bu 8 parçayı azaltmanın bir yolu yokmu? mesela 3 parçada indirsin.

çözümü?

Internet Download Manager programını açıp "İndirmeler > Seçenekler > Bağlantı > Varsayılan Azami Bağlantı Sayısı" seçeneğinden ayarlayabilirsiniz. Varsayılan azami bağlantı sayısı seçenekleri 1, 2, 4, 8 ve 16'dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: musa.075

quote:

çözümü?

Internet Download Manager programını açıp "İndirmeler > Seçenekler > Bağlantı > Varsayılan Azami Bağlantı Sayısı" seçeneğinden ayarlayabilirsiniz. Varsayılan azami bağlantı sayısı seçenekleri 1, 2, 4, 8 ve 16'dır.

Çok teşekkür ederim hocam. Çok makbüle geçti. Sağolun.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.