Şimdi Ara

internet download ettiğim için ihtarname geldi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.032
Cevap
20
Favori
129.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: talaria

yok artık lj. gerçekse bile ödemeyin hapsemi atıcaklar? en kötü almanyaya gitmek istediğinizde vize vermezler

bak sana 5846 sayılı kanunun 71 maddesini yazıyım "
    Bu Kanunda koruma altına alınan fikir ve sanat eserleriyle ilgili manevi, mali veya bağlantılı hakları ihlal ederek: 1- Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticarî amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur."

dağıtan eylemine dikkat

mali haklarla ilgili olan madde 68. madde: Eseri, icrayı, fonogramı veya yapımları hak sahiplerinden bu Kanuna uygun yazılı izni almadan, işleyen, çoğaltan, çoğaltılmış nüshaları yayan, temsil eden veya hertürlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletenlerden, izni alınmamış hak sahipleri sözleşme yapılmış olması halinde isteyebileceği bedelin veya bu Kanun hükümleri uyarınca tespit edilecek rayiç bedelin en çok üç kat fazlasını isteyebilir. çoğaltılmış nüshalara dikkat

paylaşım programlarını anlatma gerek yok

yasa koyucu farkında olmadan neler yapmış...

sorunun cevabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigidoumit

quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Dolandırıcılık olma ihtimali yüksek.

rhapsody of fire bir albümünü indirde bi bak dolandırıcılık mı değil mi bi görüşünü alalım.

hala inanmayan var ya... inanmayan varsa rhapsody of fire resmi sitesine girip contacts kısmına baksın legal consultant yazıyo resmen, hangi metal grubu sitesinden hukuk danışmanının iletişim bilgilerini verir ki???
  • quote:

Orijinalden alıntı: T|G

Katılıyorum.. Avrupada olsak anlarımda Türkiye'de internetten müzik indirme sonucu ceza verıldıgını sanmıyorum yanı bır ara öyle bir yasa cıkıcak dıye duymustum ama sonra öyle kaldı diye hatırlıyorum. Düşünsene bir kimse mi albüm indirmiyor yani şu forumun tamamı internetten albüm indirmiştir indirmeyede devam ediyoruz dedigim gibi avrupada olsa neyse ama Türkiye'de cok zor.. Hiç mi tv de görmüyorsunuz o kadar bizim sanatcılarımız yakınıyor internetten albümleri indiriliyor diye.. İhtarname gelicek olsa önce onlar çeker elin adamı değil.. Büyük ihtimal sizin ki dolandırıcılıktır benımde birçok arkadasım gibi şahsi görüşüm bu yönde.. Birazda üslubunuza dikkat edin insanlar size yardımcı olmaya çalışıyor şu albümü indirde gör bakalım dolandırıcılık mı degıl mı dıye cevap vermenız cok yalnıs.. İyi günler
    quote:

yok artık lj. gerçekse bile ödemeyin hapsemi atıcaklar? en kötü almanyaya gitmek istediğinizde vize vermezler

ya halen dolandırıcılk diyorsunun kaç kişi yardım etmişte ben teşekkür etmemişim..... önce lütfen yukarıda yazılanları okuyun dava numarasın bile yazdım teyit ettim noter onaylı vekalet örneği var teyit ettim bilir kişi var teyit ettim halen okumadan dolandırıcılık diyorsunun kim dolandırıcılık için dava açar noter onaylı vekalet verir
  • quote:

Katılıyorum.. Avrupada olsak anlarımda Türkiye'de internetten müzik indirme sonucu ceza verıldıgını sanmıyorum yanı bır ara öyle bir yasa cıkıcak dıye duymustum ama sonra öyle kaldı diye hatırlıyorum. Düşünsene bir kimse mi albüm indirmiyor yani şu forumun tamamı internetten albüm indirmiştir indirmeyede devam ediyoruz dedigim gibi avrupada olsa neyse ama Türkiye'de cok zor.. Hiç mi tv de görmüyorsunuz o kadar bizim sanatcılarımız yakınıyor internetten albümleri indiriliyor diye.. İhtarname gelicek olsa önce onlar çeker elin adamı değil.. Büyük ihtimal sizin ki dolandırıcılıktır benımde birçok arkadasım gibi şahsi görüşüm bu yönde.. Birazda üslubunuza dikkat edin insanlar size yardımcı olmaya çalışıyor şu albümü indirde gör bakalım dolandırıcılık mı degıl mı dıye cevap vermenız cok yalnıs.. İyi günler
    quote:

dolandırıcılık diyo hala ya... arkadaşım bak oraya hukuk bürosunun adını bile yazdım, gir internetten bak bakalım gerçek miymiş değil miymiş. avukatın adını da yazayım istersen, açar telefonu konuşursun
  • Araştırma yaptım şimdi millete cezalar gitmeye başlamış aman dikat.
  • quote:

quote:

quote:

ya halen dolandırıcılk diyorsunun kaç kişi yardım etmişte ben teşekkür etmemişim..... önce lütfen yukarıda yazılanları okuyun dava numarasın bile yazdım teyit ettim noter onaylı vekalet örneği var teyit ettim bilir kişi var teyit ettim halen okumadan dolandırıcılık diyorsunun kim dolandırıcılık için dava açar noter onaylı vekalet verir

arkadaşım sana da geçmiş olsun, ben yarın beyoğlundaki mahkemeye gidip ihtarnamede yazan dosyayı kontrol edeceğim, ben gidemezsem babamı göndereceğim. gerçekten mahkemeden tespit edilmiş bir durum varsa ödemekten başka çare kalmıyo sanırım...
  • the_rion80 kardeş parayı ödersek peşimizi bırakacakmıymış
  • quote:

the_rion80 kardeş parayı ödersek peşimizi bırakacakmıymış

valla bana dava açılmayacağına dair ibraname vermeyi kabul etti, resmi bir yazı olacak yani elimde. bir de benim albümü indirdiğim tarih 30.04.2010. o tarihten sonra bi sürü albüm daha indirdim, onlardan da ceza gelir mi diye korkuyorum şimdi
  • Ve uyarı sakın file sharing programı kullanmayın.... En büyük takip oralarda imiş.
  • Arkadaşlar dolandırıcılık yapmanlar oyle kıytırık yontemler dusunmezler yanı sana oyle seyler derler kı sen arastırırsın ya bunların dedıklerının hepsı dogru dersın.. Bende sıze sorayım o zaman Turkıde dekı sanatcıların fılmlerı, albumlerı piyasaya düstügü gibi internete düşüyor vede binlerce kişi bunları indiriyor. Yani Almaya dan ıp belirleniyorda Türkiye den belirlenemiyor mu sanıyorsunuz.. Ben şuna dayanarak dolandırıcılık dıyorum yada dogruysa bıle ödemenız zorun degıl dıyorum; eger dava acıcak olsaydı bunu ilk olarak bizim sanatcılarımız yapardı anlayabılıyor musunuz ? Saçma yani ne yapıcaklar ödemezsen bunu, daha nasıl acıklıyabılırım bılmıyorum. Emin ol Almanlar dan önce bizim sanatcılarımız sıraya girer ihtarname için. Madem burdakıler yardımcı olamıyor o zaman sız arıyacaksınız avukatı konusucaksınız onlarla buradan medet ummuyacaksınız
  • the_rion80 sendeki dosya numarası 2010/32 d.iş mi
  • quote:

Arkadaşlar dolandırıcılık yapmanlar oyle kıytırık yontemler dusunmezler yanı sana oyle seyler derler kı sen arastırırsın ya bunların dedıklerının hepsı dogru dersın.. Bende sıze sorayım o zaman Turkıde dekı sanatcıların fılmlerı, albumlerı piyasaya düstügü gibi internete düşüyor vede binlerce kişi bunları indiriyor. Yani Almaya dan ıp belirleniyorda Türkiye den belirlenemiyor mu sanıyorsunuz.. Ben şuna dayanarak dolandırıcılık dıyorum yada dogruysa bıle ödemenız zorun degıl dıyorum; eger dava acıcak olsaydı bunu ilk olarak bizim sanatcılarımız yapardı anlayabılıyor musunuz ? Saçma yani ne yapıcaklar ödemezsen bunu, daha nasıl acıklıyabılırım bılmıyorum. Emin ol Almanlar dan önce bizim sanatcılarımız sıraya girer ihtarname için. Madem burdakıler yardımcı olamıyor o zaman sız arıyacaksınız avukatı konusucaksınız onlarla buradan medet ummuyacaksınız

Türkiyede ki sanatçılara cd kaset para kazandırmıyor zaten. O yüzden peşinde durmuyorlar ve beleş reklamlarını yapıyorlar. Konser şu bu ile para kazanıyorlar.
  • quote:

merhaba arkadaşlar almanya kökenli bir şirketin avukatı tarafından rhapsody of fire bir albumünü indirgidim gerekçesi bir bir ihtarneme geldi

ihtarnamede 380 tl masrafı talep ediliyor aksi takdir tazminat dava açılacak şuç duyurusunda bulanacagı filan filan diyor...

gerekli tespitler yapmışlar ıp adresi ,tarih filan var.....

ne yapmalıyım....

parayı ödesem mi ya

o tarihde o ıp baglamıp bağlanmadığı nereden kontrol edebilirim......

gaza gelme kardeş. türkiye ile almanya arasında bu konuda hukuki bir anlaşma yok. o yaptırım almanyada işe yarar. türkiyede hükmü yoktur.
  • Beyler torrentin yakalanma olasılığı nedir
  • quote:

Arkadaşlar dolandırıcılık yapmanlar oyle kıytırık yontemler dusunmezler yanı sana oyle seyler derler kı sen arastırırsın ya bunların dedıklerının hepsı dogru dersın.. Bende sıze sorayım o zaman Turkıde dekı sanatcıların fılmlerı, albumlerı piyasaya düstügü gibi internete düşüyor vede binlerce kişi bunları indiriyor. Yani Almaya dan ıp belirleniyorda Türkiye den belirlenemiyor mu sanıyorsunuz.. Ben şuna dayanarak dolandırıcılık dıyorum yada dogruysa bıle ödemenız zorun degıl dıyorum; eger dava acıcak olsaydı bunu ilk olarak bizim sanatcılarımız yapardı anlayabılıyor musunuz ? Saçma yani ne yapıcaklar ödemezsen bunu, daha nasıl acıklıyabılırım bılmıyorum. Emin ol Almanlar dan önce bizim sanatcılarımız sıraya girer ihtarname için. Madem burdakıler yardımcı olamıyor o zaman sız arıyacaksınız avukatı konusucaksınız onlarla buradan medet ummuyacaksınız

dostum söz konusu şirket sadece türkiyedeki indirmeleri takip etmiyor anlaşmalı olduğu sanatçıların albümlerdini internetten yasal olarak indirilip indirilmediğin periodik olarak kontrol ediyor hem de tüm dünyada
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Right_

İp adresinden ev adresi için savcılık mı?
    http://www.ip-adress.com/

Hee evet ben Ataşehir'de değil, Avrupa yakasında oturuyorum zaten.

Orası sadece şehri tespit edebilir.
  • arkadaşlar bizim sizden yardımı istediğimiz konu bu bir dolandırıcılık mı değil mi değil teknik olarak ne yapabilirim. adamlar uzlaşmacı değil almanyadan gelip bu da bi hukuk mücadelesi veriyorlar bizi teknik olarak yardım edebilicekseniz sevinirim.
  • quote:

arkadaşım 2 avukatla konuştum birisi yaşlı birisi genç olmak üzere, emsal dava olmadığı için çıkacak sonuçla ilgili bir fikirleri de yok, riske girmememi söylediler. parayı ödemeyeyim de emsal ben mi olayım yani??? adamlarla pazarlık bile yaptım, nuh diyor peygamber demiyor kadın allah allah... başına gelmeyene konuşmak kolay
  • EN ÇOK KULLANILAN PROGRAMLAR

Özbakır, "Filmler P2P ve Napster, Limewire, BearShare, Gnutella, Morpheus, Freenet, KazaA, eMula gibi File Sharing programlarıyla bilgisayara indiriliyor. Kullanıcı, izinsiz kopyaladığı filmi bu programlar altında açtığı klasöre ekleyip, paylaşıma açıyor. Bu işlem tüm dünyada aynı programa sahip başka kişilerin dosyayı kendi bilgisayarına aktarmasına ve paylaşmasına olanak sağlıyor. Bu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na aykırı" dedi.

KULLANICI IP NUMARASINDAN TESPİT EDİLİYOR

Müzik ve sinema endüstrisine büyük zararlar veren korsanların bu eylemlerine son vermek için Türkiye genelinde takip başlattıklarını söyleyen Özbakır, "Avrupa'daki internet güvenlik, yazılım ve donanım firması ile işbirliği yapıyoruz. Teknik takibi yapan firma görevlileri filmi kopyalayıp, paylaşıma açanların IP numarasını belirliyor. Hangi filmin hangi saatte paylaşıldığını tespit ediyor. Biz de haklarında yasal işlem başlatıyoruz" diye konuştu.

BİN 285 TL PARA 1 İLA 5 YIL ARASI HAPİS CEZASI

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre filmi bilgisayarına izinsiz indirerek paylaşanların 1285 TL telif hakkı ödemesi gerektiğini vurgulayan Özbakır, "Açılan ceza davası sonucunda korsanlara 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilebilmekte. Ayrıca telifin dışında para cezası da veriliyor. Filmleri izinsiz kopyalayıp paylaşıma açanlar için yasal işlem yapacağız. Filmlerin izinsiz paylaşımına artık izin vermeyeceğiz. Bu işlemden vazgeçilip, telifli filmler alınsın" dedi.
  • quote:

the_rion80 sendeki dosya numarası 2010/32 d.iş mi

evet numara aynı, acaba bu konuda tüm dosyaları aynı numarayla mı takip ediyolar... bir de ben telefonda bu numaranın sahte olması ihtimaline karşı kadına blöf attım gidip mahkemede dosyayı kontrol edeceğim diye, gayet cool bi şekilde gidip bi kopyasını alıp avukatınıza verebilirsiniz dedi ya çok iyi blöf yapıyolar ya da gerçekten bildikleri bişey var. bu arada ben gerçekten de gidip o dosyaya bakacağım... sonucu buraya yazarım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.