Şimdi Ara

internet download ettiğim için ihtarname geldi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.033
Cevap
20
Favori
129.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Right_

İp adresinden ev adresi için savcılık mı?
    http://www.ip-adress.com/

Prosedür denen bir şey var hocam

Sizin şuan hangi siteye girdiğinizi,bilgisayarınızda çevrimiçi çalışan tüm uygulamaları görebilirler.Ama bunu savcılık izni olmadan yapamazlar,aynı ip adresinizden adresinizin belirlenmesi gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

quote:

Orijinalden alıntı: _Right_

İp adresinden ev adresi için savcılık mı?
    http://www.ip-adress.com/

Prosedür denen bir şey var hocam

Sizin şuan hangi siteye girdiğinizi,bilgisayarınızda çevrimiçi çalışan tüm uygulamaları görebilirler.Ama bunu savcılık izni olmadan yapamazlar,aynı ip adresinizden adresinizin belirlenmesi gibi

Hayır canım torrenti firma yükler ip adreslerini kaydeder adresinize ihtarname bırakırlar yada bunu bir dolandırıcıda yapabilir.
  • su net söyleyim fake filan degil

beyoğlu fikir ve sanayi hakkalrı mahkemesinde 2010/32 d.iş tesğit davasi ve bilirkiş tarafından tespit edilmiş bu kesin avukatlık bürosuda oldukça iyi bir büro araştırdımm
  • Vay be adamlar internetten download yapma olayından caydırmak istiyor insanları. Ama rahat olsunlar tespit edilemeyecek yöntemler var, yenileri de bulunur.
  • birkez daha ayrıntılı bir şekilde anlatıyım....

digiprotect diye bir şirket ki bu almanya kökenli bir şirket 24.05.2010 tarihinde 8 5 . 1 0 6. 175. 9 1 ıp adresinden rhapsody of fire'nın (albumde b . k gibi merakedip indirmiştim )bir albumünü izinsiz ve hukaka ayrı olarak indirdiğimi tespit ediyor... türkiyeden avukat tutuyorlar noter onaylı vekalet örneği var yeminli tecüman bürosundan ceviri örnegide var.... beyoğlu fikir ve sanai hakları mahkemesi 2010*32 sayılı tespit davası açılıyor... mahkemece bilirkişi atanıyor bilirkişi istanbul emniyetten bir ismide var ama yazmayım... raporda indirmeye /paylaşımı teyit ediyor bunun üzerine türk telekom mahkemeye müzekkere cevabındada ıp adresinin bize ait olduğu tespit ediliyor....

prosedür gayet net avukat arkadaşa danıştım ciddi bir şekilde sen uğraşmışlar ve sağlam iş cıkartmışlar dedi.....

ihtarnamedeki yasal dayanaklar 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunun 68/1 ve 71/1 maddeleri aslında buradaki suç olarak sayılan fililer bana tam olarak uymuyor ama bir suç "çoğaltılmış nüshaları yayan" bu eylem kıstıryor biraz... çünkü e mule kullanıyorum prodramı bilirsiniz....

biraz araştırma yaptım ama bakalım eger olay tazminat davasına dönerse ne olur bilmem ama son suçun hapis cezası bile var gerçi ondan cahillik filan diye yırtarım gibi geliyor ama yok hard diski incelerlerse ne cahili be derler ........ taznimatla yırsam bile asıl olay zaten vekalet bilir kişi ücreti anamı ağlatır

olay bu

diyorumki internette indirme yaparken filan anonim sörf yapmaya yarayan programlar işe yararmı kullansakmı işe yarasın paralı filan olsu alcam vallahi
    e mule de iki bi arada kullana bilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Vay be adamlar internetten download yapma olayından caydırmak istiyor insanları. Ama rahat olsunlar tespit edilemeyecek yöntemler var, yenileri de bulunur.

kardeş hangi yöntemler bi söyleyi ver
  • bu arada böyle suçu itiraf etmişgibi oldum ama ben suçsuzum
  • Git ben bişey indirmedim, wireless networkumde şifre yok, başka biri girdi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Git ben bişey indirmedim, wireless networkumde şifre yok, başka biri girdi de

İnternet hizmeti kimin adına alınıyorsa o sorumludur. Ayrıca proxy siteleri, programları seni gizleyebilir.
  • Böyle birşey varsa internetle uğraşanların en az %90ının başı ağrıyacak, gece gündüz film çekiyoruz torrentlerden.

• İnternet hizmeti kimin adına alınıyorsa o sorumludur. Ayrıca proxy siteleri, programları seni gizleyebilir.

bu sitelerden yada programlardan hangisi en işe yarar acaba bilgisi olan var mı
  • Aynı olay benim başıma da geldi, üstelik ben torrentler dışında indirme de yapmıyorum. bana 2 albümden 380tl X 2 gelmiş ceza, bir avantasia bir de rhapsody of fire albümü indirmişim. Avukatımla görüştüm, yasal dayanağı olduğunu ve parayı ödememin en doğrusu olacağını söyledi. ancak pazarlıkla fiyat düşebilirmiş, mücadele etmeden ödemem o tutarı. işin kötüsü internette annemin adına kayıtlıydı, kadıncağız panik olmuş yazıyı gönderen hukuk bürosuyla konuşma olayını babama havale ettim, ben konuşursam sinirlenir daha da zararlı çıkarım bu durumdan. babamın ağzı da iyi laf yapar, ikna eder parayı düşürtür diye düşünüyorum... o dalga geçen, inanmayan arkadaşlara da selamlarımı gönderiyorum, başlarına gelirse ben de onlara güleceğim buradan
  • Geçmiş olsun arkadaşlar, peki böyle bir ceza gelmemesi için ne yapılabilir?
  • Dolandırıcılık olma ihtimali yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

Aynı olay benim başıma da geldi, üstelik ben torrentler dışında indirme de yapmıyorum. bana 2 albümden 380tl X 2 gelmiş ceza, bir avantasia bir de rhapsody of fire albümü indirmişim. Avukatımla görüştüm, yasal dayanağı olduğunu ve parayı ödememin en doğrusu olacağını söyledi. ancak pazarlıkla fiyat düşebilirmiş, mücadele etmeden ödemem o tutarı. işin kötüsü internette annemin adına kayıtlıydı, kadıncağız panik olmuş yazıyı gönderen hukuk bürosuyla konuşma olayını babama havale ettim, ben konuşursam sinirlenir daha da zararlı çıkarım bu durumdan. babamın ağzı da iyi laf yapar, ikna eder parayı düşürtür diye düşünüyorum... o dalga geçen, inanmayan arkadaşlara da selamlarımı gönderiyorum, başlarına gelirse ben de onlara güleceğim buradan

vay be tekim diyordum. haberleşelim kardeş benim babada panik olmuş vaziyette

bende avukat bi arkadaşa danıştım... sitelere filan uygulandığını ancak bireysel kullanıcılara uygulandığı ilkkez duymuş....

ne yapacağımı şaşırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Dolandırıcılık olma ihtimali yüksek.

rhapsody of fire bir albümünü indirde bi bak dolandırıcılık mı değil mi bi görüşünü alalım.
  • yok artık lj. gerçekse bile ödemeyin hapsemi atıcaklar? en kötü almanyaya gitmek istediğinizde vize vermezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircim

Geçmiş olsun arkadaşlar, peki böyle bir ceza gelmemesi için ne yapılabilir?

vallahi bende bu sorunu ceabını arıyorum proxy siteleri, programları seni gizleyebilir diyorlar ama nekadar işe yarar birşey bilmiyorum. çok iyi bir uzmana danışmak lazım .......
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Dolandırıcılık olma ihtimali yüksek.

hala dolandırıcılık diyo ya, adamın resmi yazısı ve almanyada faaliyet gösteren digiprotect firmasının noterden tasdikli vekaletnamesi var elimde

diğer bir başlığa yazdım buraya copy paste yapıyorum:

arkadaşlar şimdi marif uğurlu hukuk bürosunun bu konuya bakan avukatıyla görüştüm, kesinlikle uzlaşmacı bir tavırları yok. indirim yapmadıkları gibi 10 günlük süre içerisinde ödeme yapılmazsa dosyanın mahkemeye verileceği gibi bir tehditte de bulundu. bu talep ettikleri meblağın da sadece kendi masrafları olduğunu, mahkeme tarafından çıkacak olası aleyhte bir karar durumunda bu meblağın çok çok üzerinde bir ceza gelebileceğini de söyledi. sözde hukuk devletinde yaşıyoruz, hukukla tehdit edilip soyuluyoruz resmen. bu tarz davaların emsali de yok ki bulup suratlarına çarpalım lanet olsun
  • Katılıyorum.. Avrupada olsak anlarımda Türkiye'de internetten müzik indirme sonucu ceza verıldıgını sanmıyorum yanı bır ara öyle bir yasa cıkıcak dıye duymustum ama sonra öyle kaldı diye hatırlıyorum. Düşünsene bir kimse mi albüm indirmiyor yani şu forumun tamamı internetten albüm indirmiştir indirmeyede devam ediyoruz dedigim gibi avrupada olsa neyse ama Türkiye'de cok zor.. Hiç mi tv de görmüyorsunuz o kadar bizim sanatcılarımız yakınıyor internetten albümleri indiriliyor diye.. İhtarname gelicek olsa önce onlar çeker elin adamı değil.. Büyük ihtimal sizin ki dolandırıcılıktır benımde birçok arkadasım gibi şahsi görüşüm bu yönde.. Birazda üslubunuza dikkat edin insanlar size yardımcı olmaya çalışıyor şu albümü indirde gör bakalım dolandırıcılık mı degıl mı dıye cevap vermenız cok yalnıs.. İyi günler
    quote:

Orijinalden alıntı: talaria

yok artık lj. gerçekse bile ödemeyin hapsemi atıcaklar? en kötü almanyaya gitmek istediğinizde vize vermezler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.