Şimdi Ara

Intelin Türkiye servisi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
5.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18 günlük işlemcimde arıza var ve bunun için intel ingiltere ile görüştüm. Bir Türk ile görüştüm. Bana dediği şey ilk 30 gün içinde intel değişim yapmaz aldığınız yer direk yapar daha sonra biz aldığınız yere yeni ürünü yollarız diyor. Demekki Türkiyeden hizmet vermiyorlar.

Ancak ürünü aldığım yer olan hepsiburadaya sorduğum da servise yollarız ürünü ordan değişim raporu çıkarsa değiştiririz diyor.

Benim kafam iyice karıştı ve şuan hepsiburadaya ürünü vermektense 1 aya tamamlayıp intele göndermeyi düşünüyorum. Çünkü onlar da muhtemelen ellerinde bekletip 1 aya tamamlanınca intele gönderip yeni ürün alıp bana gönderecekler ve bu işlem uzayacak. Ancak Türkiye servisi varsa o ayrı. Onun için bu konuyu açtım. İntelin Türkiye servisi var mı? Varsa göndereyim mi yoksa 1 aya tamamlayıp intelin kendisine mi gönderiyim?

not: sorun işlemcide kesin olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 10 Nisan 2017; 14:17:51 >

• 0212 316 63 00 Buyurun.
  • Ben olsam aldığın yer olan hepsi burada ya yollarım. Bırak servisi onlar arasın bulsun .

Sorun varsa zaten rapor ona göre çıkar yenisini gönderirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

0212 316 63 00 Buyurun.

teşekkürler peki sitesi yok mu bunların
  • 1 aya tamamlayıp gönderin hocam. Hiç uğraşmayın Türkiye'deki distribütörlerle. Kapınıza kadar ekspres kargoyla yeni işlemciniz gelir.
  • Hocam direk satışı yok intelin doğal olarak kendi serviside yok ülkede,HB'ye gönderirsen onlar aldıkları yerin yetkili servisine gönderir.Eğer burdan sonuç alamazsan denersin yurtdışı garantiyi.
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin kutusundan garanti belgesi çıkar, orada yazar kim olduğu, şuan için 2 distribütör var sanırım, index ve penta, web sitelerini bulursunuz bu yolla. Garanti belgenizi kontrol edin. Arkadaşların dediği gibi Türkiye'dekiler işi yokuşa sürer, kullanıcı hatası filan çıkabilir verecekleri raporda, 1 aya tamamlayıp direkt intele gönderin dedikleri gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

İşlemcinin kutusundan garanti belgesi çıkar, orada yazar kim olduğu, şuan için 2 distribütör var sanırım, index ve penta, web sitelerini bulursunuz bu yolla. Garanti belgenizi kontrol edin. Arkadaşların dediği gibi Türkiye'dekiler işi yokuşa sürer, kullanıcı hatası filan çıkabilir verecekleri raporda, 1 aya tamamlayıp direkt intele gönderin dedikleri gibi.

kutudan bi kullanım klavuzu bir de ingilizce garanti belgesi çıktı etiketli. etiketi sökmedim nolur nolmaz diye. belki yazıyordur içinde dediğiniz gibi. Bana da beklemek mantıklı geldi. Gerçi şuan bile yollasam alıyormuş intel ancak ilk 30 güne sadece refurbished ürün yolluyorlarmış. Sonuçta işlemci, refurbished olsa da olur ama bekleyeyim gene bakalım.

Sağolun tavsiyeler ve yorumlar için. Ne acıdırki yabancılara çok daha fazla güveniyoruz. Amazondan sipariş verirken aklımda tek soru işareti yokken vatandan hepsiburadadan verirken Allaha emanet sipariş geçiyoruz. Paket gelince aman zarar gelmesin 14 gün iade hakkımdan olmayayım diye çabalıyoruz. Zaten işlemciyi de 14güne yollardım ancak diğer parçalar çok geç geldi test edene kadar doldu 14 gün.

1)hocam eğer işlemci içinden türkçe kullanım kılavuzu ve/veya garanti belgesi çıkmadıysa direk HB'ye gol atarsınızparelel ithalat mı,amazon ürünü mü,çalıntı mı,teşhir mi...nedir yani gönderdikleri?seri no dan çıkar hepsi
    2)HB'nin sattığı dist. ürünse bu kadar ingiltere filan niye uğraşıyorsunuz,ingilteredeki adam da sizin sözünüze dayanarak değişim yapıcaz diyor ama sonuçta onlarda inceliyecek ürünü
    3)işlemcideki sorun nedir çok merak ettim?

yıllardır bu sektördeyim paranoyaklık yapıyorsam kusura bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: roltec

1)hocam eğer işlemci içinden türkçe kullanım kılavuzu ve/veya garanti belgesi çıkmadıysa direk HB'ye gol atarsınızparelel ithalat mı,amazon ürünü mü,çalıntı mı,teşhir mi...nedir yani gönderdikleri?seri no dan çıkar hepsi
    2)HB'nin sattığı dist. ürünse bu kadar ingiltere filan niye uğraşıyorsunuz,ingilteredeki adam da sizin sözünüze dayanarak değişim yapıcaz diyor ama sonuçta onlarda inceliyecek ürünü
    3)işlemcideki sorun nedir çok merak ettim?

yıllardır bu sektördeyim paranoyaklık yapıyorsam kusura bakmayın

Türkçe kullanım klavuzu çıktı. ama garanti belgesi ingilizce idi.
    İngiltere ile uğraşmıyorumki Türkiye ile uğraşmamak adına İngiltereyi tercih ediyorum :D
    Soğutucudan dolayı arızalandığını düşünüyorum. Ama tuhaftırki aynı soğutucuyu aynı şekilde eski işlemcimde de kullanıyorum. Sorun şu şekilde görülüyor, güç düğmesine basıyorum pc açılıp anında kapanıyor. Başka işlemci takınca çalışıyor.

• valla hocam tuhaf sorun hiç açmıyorsa,anakart filan değiştirip bakmak gerek.yok şimdi gönderirsin senin şansına servisteki kartta çalışır filan,sen içine sineni yap en iyisi
  • Sonuç nedir?
  • İşlemci hangi model ve anakartında marka ve modelini yazarmısın ? Yanlış anlama ama anakarta uymayan işlemci takmış olablirmisin diye soruyorum
  • Sonuç olarak yeni işlemci gönderdiler. toplam 2 ay işlemcisiz kalmış oldum. Benim zamanıma denk gelen bi sıkıntıdan dolayı tabi. Ellerinde i7 7700k kalmamış. Onu bekledim. Mesajı güncelleyecektim unutmuşum özür dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Sonuç olarak yeni işlemci gönderdiler. toplam 2 ay işlemcisiz kalmış oldum. Benim zamanıma denk gelen bi sıkıntıdan dolayı tabi. Ellerinde i7 7700k kalmamış. Onu bekledim. Mesajı güncelleyecektim unutmuşum özür dilerim.

Dostum ben de işlemcide de sorun olabilir , İntel'e yollamak istiyorum ne yapmam gerekiyor . Vatan Bilgisayar'dan aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Child

quote:

Sonuç olarak yeni işlemci gönderdiler. toplam 2 ay işlemcisiz kalmış oldum. Benim zamanıma denk gelen bi sıkıntıdan dolayı tabi. Ellerinde i7 7700k kalmamış. Onu bekledim. Mesajı güncelleyecektim unutmuşum özür dilerim.

Dostum ben de işlemcide de sorun olabilir , İntel'e yollamak istiyorum ne yapmam gerekiyor . Vatan Bilgisayar'dan aldım.

https://supporttickets.intel.com/?lang=en-US&_ga=2.73651410.1337521257.1501687011-134261377.1501687011&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

burdan bi destek mesajı yazacaksın sorununa dair. Türkçe yaz çünkü sen üye olurken Türkiyeyi seçeceğinden mesajına İngilteredeki bir Türk bakacak. Sonra seni arayıp sorunu anlatmanı isteyecek. Muhtemelen arayan kişinin adı da Hakan olur. Her seferinde o aradı beni.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Child

quote:

https://supporttickets.intel.com/?lang=en-US&_ga=2.73651410.1337521257.1501687011-134261377.1501687011&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

burdan bi destek mesajı yazacaksın sorununa dair. Türkçe yaz çünkü sen üye olurken Türkiyeyi seçeceğinden mesajına İngilteredeki bir Türk bakacak. Sonra seni arayıp sorunu anlatmanı isteyecek. Muhtemelen arayan kişinin adı da Hakan olur. Her seferinde o aradı beni.

eyvallah dostum

Bende i7 7700k işlemci mi servise yolladım servisin elinde i7 7700k yokmuş onu bekliyorum çok uzun sürüyor mu bu süreç ?
  • bozok5151 B kullanıcısına yanıt
    benim bütün süreç 1 ay sürdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 2 Şubat 2019; 13:42:54 >
  • Azminize hayran kaldım hocam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.