Şimdi Ara

intel mi amd mi tercih edeyim.? yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar işlemcimi değiştirmek istiyorum.diğer oyunları da oynarım fakat ağırlıklı cs go oynarım. 144 hz monitörüm gtx 1070 ti ekran kartım var. mevcut i3 6098p işlemciyle 150 180 fps ile oynuyorum.cs go'yu 1024x768 pksel ayarlarında oynadığım için ryzen 2600x alsam 300+ fps alırmıyım.? kısacası ryzen işimi görür mi yoksa intel 8.nesil mi tercih edeyim. yoksa anakart masrafı yapmadan 2 el 7700 mü alayım? (7700 almak pek cazip gelmiyor)açıkçası fan için ayrıca masraf etmek istemiyorum intelin açıkları da ne alemde bilmiyorum.kararsız kaldım.tavsiyelerinize ihtiyacım var.

• 144 hz monitorde 150-180 fps yerine 300 fps almak icin sistem degisikligine gidiyorsunuz dogru mu anladim
  • evet. eksik anlatım olmuş kusura bakmayın. çatışma anında drop yiyorum 50 80 arasına düşüyor.hamle yapamadan bi anda ölmüş oluyorum. bu da can sıkıcı bir durum. tabi sistem güncellemek fena olmaz dimi.
  • vay arkadaş millet 1070ti ile 1024*768 csgo oynuyor
    bu arada 144fps ten sonrasını algılayamaz monitörün 144hz o demek
  • 1024x768 çözünürlük sadece cs go için geçerli diğer oyunlarda 1080p. ancak işlemci diğer oyunlarda da problem yapıyor. bırakın oyunu internet sayfasında birkaç sekme olsun hemen takılmaya başlıyor. örnek vereyim browser oyunu goalunited oynuyorum donuyor. sayfa yenilemek zorunda kalıyorsun. hem işlemcimi değiştiriken hem de sıkça oynadığım oyunda nasıl akıcı oynarım onun derdindeyim.ryzen daha ekonomik geliyor fakat 1024x768 çözünürlükte cs go da nasıl işlemci bilmiyorum. o yüzden denemiş olan birileri olabilir tavsiyede bulunur diye düşünüyorum.
  • 8700k+oc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cs için alacaksan intel al.

• ikinci el 6700k ve iyi bir sogutucu alirsaniz yuksek frekansta 300 fps ustu alabilirsiniz.

2600 ile alamayacaginiz fpsyi alirsiniz 6700k ve oc ile.

multitasking performansi çok iyi olsun yayın acayım oyun oynayayım vs diyorsanız threadripper alabilirsiniz 2600 icin platform değistirmeye değmez.

• CS'de oynayıp bordo bereli mi olacaksınız?
  • Bordo bereli olmaya niyetimiz yok hocam fakat diğer oyunlar tat vermiyor artık ilerlemeli oyunlar 5 6 saatte bitiyor .cs süreklilik gösteren bir oyun. aksiyona girip stres atabiliyorsun.

• haklisiniz fakat 6700k o.c için z170 anakart almam gerekiyor hocam. anakart ve işlemci yine 1500 tl den aşağıya gelmeyecek. belki de fazlası gerekecek.

• anarki24 kullanıcısına yanıt
    8600k islemci ve gtx 1070 ile cs go da 1080p de 290 ve uzeri fps aliyorum. Tek kusuru oc yaparsaniz sicaklik. Bu aylarda 75 derecelerde geziyor. Delid yok.

• ben r3 2200g ile 200ustu fps aliyorum.

gozlerim beni yaniltiyor sanirim ;)

• Hocam 1080p de bende de problem yok ancak ben 1024x768 çözünürlükte oynuyorum.bu da işlemciye yük bindiriyor 150 180 fps bandında geziyor. combatta 40 60 oluyor hamle yapamadan bi anda ölmüş oluyorum. sizden rica etsem 1024x768 çözünürlükte kaç fps aldiginizi paylaşabilir misiniz? yeterli gelirse i 5 8600 veya 8600k alabilirim.

• Hocam platform masrafı yapmadan düz 7700 al geç. CS:GO ve Ryzen yanyana durması tehlikeli olan 2 isim.

He bir de 144üstü fark olmaz ve neden 1024x768 diyenlere aldırış etme. Çoğu cs'de nova-mg eloda takılıyor. O yüzden anlamaları zor.

Ben de senin gibi oynuyorum supreme eloda global yakındır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 13 Ağustos 2018; 21:53:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

ben r3 2200g ile 200ustu fps aliyorum.

gozlerim beni yaniltiyor sanirim ;)
    Çözünürlük 1080p mi 1024x768 mi. Eğer @768 de o fpsyi aliyorlarsaniz 2600 (x) 270-300 fps alacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Hocam platform masrafı yapmadan düz 7700 al geç. CS:GO ve Ryzen yanyana durması tehlikeli olan 2 isim.

He bir de 144üstü fark olmaz ve neden 1024x768 diyenlere aldırış etme. Çoğu cs'de nova-mg eloda takılıyor. O yüzden anlamaları zor.

Ben de senin gibi oynuyorum supreme eloda global yakındır
    anlayışınız için teşekkürler bende supreme kadar çıktım bu oyunda yüksek rütbe hedefleniyorsa düşük çözünürlükde geniş ekranda oynamak gerekiyor. i7 7700 kafi ise ona yoğunlaşayım

• Yaklaşık 25 senedir oyun oynuyorum. Hakikaten bu insanlar x yenileme hızındaki bir monitörde x+1 fps alınca oyunun daha akıcı olduklarını mı sanıyorlar? Ayar düşürünce oluşan akıcılık senin monitörünün ekrana vermediği resimlerden değil, bir resmi ekrana verme süresinden kaynaklanıyor. Sen 144 Hz monitöründe 300 FPS alınca monitörün 156 adet resmi es geçiyor, göstermiyor.
  • Orta seviye (core İ5, ryzen 5 26xx) işlemciler oyuncuların çoğunluğu için tatmin edici bir performans sergiler.
    Üst seviyeye geçmek yüksek fiyat farkına değmeyen % 10 genel performans iyileştirmesi sağlar.
    % 10 performans sağlamak için de işlemcilere overclock işlemi yapmak gerekir, overclock yapmak için de daha fazla masraf etmek gerekir.

Core İ5 ile ryzen 5 26xx işlemciler oyunlarda neredeyse aynı performansı sunarlar. Fiyatıyla, Core İ5-8400 (kilitli çarpanına rağmen) en iyi oyun performansı sunar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.