Şimdi Ara

Intel'in Meltdown ve Spectre yamaları eski PC'lerde sorun çıkarıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
3.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde 2 adet aktif kullandığım 4790k var. 3770k için anakartım var işlemci alacaktım. Ve gündelik işlerde kullanmak için ddr3 destekli 775 anakart aldım çok olmadı. Xeon alacaktım. Nasıl bir iştir bu. Herkes bol keseden yorum yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Eeeee. Ben söylemiştim. Intel CEO su boşuna tüm hisselerini satmadı.
    Elinde tutması gereken mecburi miktar hariç..

Ona bile gözü dönmüş intel fanları bir mazeret bulmuştu. Hisse düşer diye korkmuştur, onu Amerika düşünsün falan diyorlardı şaka gibi :D Şimdi yine üst düzey intel yöneticileri açıklama yapıyor ama burada yine daha yeni 8700 aldığı için içine yediremeyen değişik intel fanları gelir, intelin kendi açıklamalarına rağmen inteli savunur.
  • Bende de eski Toshiba A300-20F var. Üzerinde Intel Core 2 Duo işlemci var ve son iki gündür açıldığı zaman windowsu görmeden sürekli restart atıyor. Ayrıca bios'a da giremiyorum. Devamlı reset yiyor alet. Önce ana kart uçtu sandım ama biraz bakınca acaba burada bahsedilen "boot loop" olabilir mi diye şüpheye düştüm. Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

Core 2 Duo E8500 var. Windows 10 üzerinden yükleme hatası alıyorum. Benim açık hala kapanmadı anasını satayım.

core 2 duo e8400 ve xeon e5450 (pin ve firmware modifikasyonuyla aynı main-boarda takılabiliyor) kullandığım msi Neo-3 mainboard var.
    İnternetten arayınca,
    Bu işlemcilerin Meltdown veya Spectre'den etkilendiğine dair hiç bir bilgi bulamadım. Etkilenen işlemci listesinde yoklar.
    Bazıları etkilenmedikleri şeklinde yorum da yapmış.
    Birisi kendinden çok emin bir biçimde mainboard'da FSB olan işlemciler etkilenmedi demiş.
    MSI destek forumlarında, mainboardınız bu açıktan etkilenmemiştir şeklinde teknik destek ekibinin cevabı var (işlemciniz değil mainboard'ınız etkilenmemiştir yazmışlar)
    Hoş etkilenmiş olsa bile, o kadar eski bir mainboar'da BIOS update çıkmasını beklemem, o ayrı konu

• Bu açıkların donanımsal kapatıldığı işlemciler, tahmini ne zaman piyasaya çıkar? Bunla ilgili bir açıklama yaptılarmı?
  • bilgisayar nedir mac nedir?şimdi baktım maclerde de intel işlemci var.mac den kastın macos işletim sistemi mi?
  • Aslında mesele basit , kasıtlı olarak açmış oldukları arka kapı (backdoor)deşifre oldu ve sonuçları ağır oldu.

• Kullanmış olduğum telefon, Lenovo P2, ARM cortex-A53 sınıfından Snapdragon 625 işlemciye sahip olup, 15 gündür konuşulan Meltdown ve Spectre açıklarından etkilenmemektedir

quote:

Arm has also released a full security advisory called Vulnerability of Speculative Processors to Cache Timing Side-Channel Mechanism. Basically it says that the Cortex-A57, the Cortex-A72 and the Cortex-A73 are vulnerable to Spectre, and only the Cortex-A75 is vulnerable to Meltdown. The important thing here is that the Cortex-A53 and Cortex-A55 cores are NOT affected. This is because those two processors cores don’t do out-of-order execution. A large portion of the current mid-range Android handsets use the Cortex-A53 in an octa-core arrangement, including devices with the Qualcomm Snapdragon 630, Snapdragon 626, Snapdragon 625, and all Snapdragon 4xx processors.

AMD nin Ryzen işlemcileri, Meltdown açığından etkilenmemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 16 Ocak 2018; 14:21:12 >

• Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz intel CEO'ları ? Aynı sorunlar windowsun amd işlemciler için çıkardığı güncellemede çıkınca demediğinizi bırakmamıştınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 16 Ocak 2018; 16:2:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz intel CEO'ları ? Aynı sorunlar windowsun amd işlemciler için çıkardığı güncellemede çıkınca demediğinizi bırakmamıştınız.

Seni ilgilendirmez amd ceo'su.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz intel CEO'ları ? Aynı sorunlar windowsun amd işlemciler için çıkardığı güncellemede çıkınca demediğinizi bırakmamıştınız.

Beni ilgilendirmesse, diğer kullanıcıların düşüncüleride sizi ilgilendirmez.Verecek cevap olmayınca tabi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Beni ilgilendirmesse, diğer kullanıcıların düşüncüleride sizi ilgilendirmez.Verecek cevap olmayınca tabi

Herşeyin cevabını 10 kez verdik, siz forumu iyi takip etmiyorsanız o sizin probleminiz.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Ben takip ediyorum fakat siz ve birkaç arkadaşın yorumları; Intel işlemcilerin yamalardan etkilenmedigi ve performansın arttığı yönünde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Ben takip ediyorum fakat siz ve birkaç arkadaşın yorumları; Intel işlemcilerin yamalardan etkilenmedigi ve performansın arttığı yönünde

Performansın arttığı yönünde hiçbir şey söylemedim, öyle bir mesajım varsa buyrun çıkartın bugün bırakıyorum forumu.

Performans konusunda kayıplar var kayıp yok diye birşey söylemedim fakat bazı arkadaşların abarttığı yüzde 30-35 kayıplar söz konusu değil.

Buyrun testini yaptım inceleyin. Bizde yalan, dolan, provokasyon, manipülasyon yok. Herşey kanıtlı, ispatlı.
    https://forum.donanimhaber.com/intel-core-i7-8700-meltdown-ve-spectre-yamalari-sonrasi-performans-durumu--130812021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 16 Ocak 2018; 16:58:26 >

• Arkadaşlar çok önemli bir sorum olacak lütfen yardımcı olun ;

sizce bu açıklara karşı bizleri en iyi koruyabilecek "Anti-Virus" programı hangisidir ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaL_KnighT -- 16 Ocak 2018; 17:11:1 >
  • Günlerdir forumdaki konularda yerli yersiz herkese kahvehane ağzı yapıyorsunuz. Hakaretvari konuşmadan cevap vermeyi öğrenin artık. TDK bir yana dursun, asıl sizi edep ve adaba davet ediyorum. Uzatmazsanızda sevinirim.

• ONY86 kullanıcısına yanıt
    motorola işlemcili maclerden söz ediyor olabilir... intel botları resmen intele puta tapar gibi tapıyor...
  • Bu konuda yazılacak tek bir şey var o da; rezillik. Açık barındıran işlemcileri bilerek piyasaya sürüp bir de yama ile performans düşürmenin savunulacak bir yanı yok.
  • Intel sıçmakla kalmamış, bir güzel de sıvamış. BIOS güncellemesi gelmedi diye kendimi şanslı mı saymalıyım, nedir! Belki de bootloop olacaktı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.