Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben inanmıyorum açıkçası 4ghz olmayan ya da geçemeyenden 8C de 5.1 şimdi çıkıp nitrojenle falan gibi bişe de diyebilirler ki öyle bişe derlerse yine iyi bu firmalar tamamen güvenimi kaybettirdi amd de intel de.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Abuk(2v?) bir voltajla tek çekirdek normal bir soğutmayla çıkmıştır bana kalırsa hocam. Ki arkadaşın iddia ettiği gibi bir şeyi hiçbir yerde göremedim. 8 çekirdek 2.nesil Ryzen'ler'in en kötüleri dahi 4,3 Ghz'yi rahat görecektir, 4,4 vasat ve vasat üstü çipler görecektir, 4,5 Ghz de en iyi çipler görecektir.
  • Tısssssssss.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    ya hocam bir ara fake haber çıktı ya ondan bahsediyorsa arkadaş ki o da 12C/24T idi 5.1ghz yazıyordu fake bir haverdi 2800x içindi bu değerler ondan. ama normal soğutma 2v soğutabilir mi bilmiyorum genelde tam çekirdekte yaparım ben overclocku

Ki dediğiniz gibi olsa bile 2v gibi bir voltaj ile olabilir. Benim beklentim de sizinkine benzer 4.3 ortalama olacaktır. 4.5e kadar sıralanacaktır. Çok çok çok nadir bir kesim 4.3ü göremeyip bunun tersine aynı şekilde çok çok çok nadir bir kesim de 4.5i geçecektir diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 8 Ocak 2018; 19:26:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

6 core değil ki o işlemci, 6 thread. Kaldı ki döneminde hali hazırda piyasada olan 4C/4T i5 2500K'nın %20 gerisindeydi performans olarak. i7 2600K OC yapınca 2 katından daha güçlü oluyordu. Özetle ucuz bir işlemciydi, oyun için Phenom II'den bile kötüydü.

Ayrıca Silkroad, Knight, Metin 2 gibi oyunlar doğru düzgün sistem yemiyor. En babası Silkroad bile Athlon 64 3500+ ile aynı sistemde birden fazla açılabiliyordu. Hala da 3500+ duruyor bir köşede. 2.2GHz'den 2.4GHz'e OC olabiliyordu. Hey gidi hey

Yahu 10 yıl öncesinde kalmışsın neyi sistem yemiyor? steam sw açıldığında pazar alanında 500 user aktifti o zamanlar fx8350 kullanıyordum %50 den fazla işlemci kullanıyordu. 10 yıl önce şöyleydi bilmem neydi gibisinden kuru laf kalabalığına gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uygunsuzadam

quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

Nasil yukleniyor yahu. Oyunu peak zamaninda oynadim(2005-2007) p4 islemci vardi ve pazarda ufak kasintilar disinda sikinti yasamiyordum.

Sadece oyundan mı bahsediyorum? oyunu arka plana atıp pubg oynuyorum diyorum kaldı ki FX6300 vardı 6 core onda bile %50 üstü kullanım görüyordu işlemci.

Ben sadece oyunla ilgili olan kısmı sordum. O kadar eski bir oyunun bindirdiği yük pek bahse değer olmaz diye düşünüyorum.
  • Hocam steam'e tekrar port edildi ya. Muhtemelen oyun motoru falan yeniden yazılmıştır. Aslında aynı oyun değildir vs. mesela Age of empires 2 Remastered'i eski Age of Oynadığınız PC kaldırmaz muhtemelen.
  • ee i3 6100 öldü o zaman. birazdan girer bakarım fortnite'a. fps 60'ın altına inerse validenizle tanışmak isterim intel bey.
  • hangi işlemcilerde sıkıntı var ?
  • bu nasıl olcak %25 kayıp? bunun için herhanlde bi driver yada bios updatemi yapmak lazım? yapmayız bizde olmazmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygunsuzadam

quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

6 core değil ki o işlemci, 6 thread. Kaldı ki döneminde hali hazırda piyasada olan 4C/4T i5 2500K'nın %20 gerisindeydi performans olarak. i7 2600K OC yapınca 2 katından daha güçlü oluyordu. Özetle ucuz bir işlemciydi, oyun için Phenom II'den bile kötüydü.

Ayrıca Silkroad, Knight, Metin 2 gibi oyunlar doğru düzgün sistem yemiyor. En babası Silkroad bile Athlon 64 3500+ ile aynı sistemde birden fazla açılabiliyordu. Hala da 3500+ duruyor bir köşede. 2.2GHz'den 2.4GHz'e OC olabiliyordu. Hey gidi hey

Yahu 10 yıl öncesinde kalmışsın neyi sistem yemiyor? steam sw açıldığında pazar alanında 500 user aktifti o zamanlar fx8350 kullanıyordum %50 den fazla işlemci kullanıyordu. 10 yıl önce şöyleydi bilmem neydi gibisinden kuru laf kalabalığına gerek yok.

Silkroad tek serverda 5000 kişi barındıran bir oyun. Tek şehirde bin kişiden fazlası varken atlon 64 bile akıyordu diyorum sen hala 8350 %50 görüyordu diyorsun. Birkaç ay evveline kadar 2600K ile 18 client'i tık demeden açıyordum. AMD'nin beceriksizliğidir 8350'nin %50 kullanılması tek client ile. Sonra tutup ama Ryzen ile 5555555 oyun açabiliyoruz aynı anda diyorsunuz sıkışınca da.

• radef kullanıcısına yanıt
    Bu ilgi isteyen gençlerin ıslak rüyalarına girince %21 ile %70 arasında kayıp oluyor. Uyanıp bilgisayarı güncelleyince %1-2 değişim ya oluyor ya olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 8 Ocak 2018; 20:16:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alonedark_01

Kesinlikle bekleyin derim!

Bende masaüstü işlemcili laptop alıcaktım tam. 7700K ya da 8700K işlemcili bir model.
  • ucuß3 kullanıcısına yanıt
    Hocam Pentium 3'ten beri bütün Intel işlemciler sorunun üç farklı varyantına da açık. Dünya üzerindeki bütün işlemciler de sorunun bir varyantına açık.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Bakalım. Bekleyelim görelim. Ben şahsen bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    Nisan olarak kesinleşti hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 subat ayinda aldigim masaustu bilgisayarim da amd islemci var hala tas gibi. Intele oldum olasi isinamadim. Bir sonra ki islemcimde amd olacak

Aldigimdan beri 3/4kere hava tuttum kasayi temizledim islemciye macun bile gerekmedi 9 yildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAUL WALKER -- 8 Ocak 2018; 21:12:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

5 Aralık tarihli KB4056892 güncelleştirmesi hocam.

Bu güncelleme ismi tam nedir hocam ?

Konuda bahsedilen ve performans düşüklüğüne sebep olan güncellemenin ilk ayağı mı bu ?

Duruma göre o zaman Kasım ayına ait güncel bir Windows 10 sürümü bulup yedekliyeceğim.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Win 8.0 lı bir laptopım vardı. Win 10 ücretsiz güncellemeleri hala açıkmış güncelleyeyim diyordum tam da. Bu sürüm her pc modelinde aynı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya hakim arkadaşlara sorum olacak. Sorun ne kadar ciddi? İnternette, bilgisayardaki kişisel verilerimizi taşınabilir belleklere mi taşımalıyız? Antivirüs programları gelebilecek saldırılara karşı çözüm sunabilir mi? Tavsiyeleriniz nelerdir. Güvenlik sorunu olduğunda, performans 2. plandadır bence.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.