Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.301
Cevap
25
Favori
86.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fire Strike testleri ilk mesaja eklenmiştir.Stok hızda ve OC li iki ayrı test yaptım.
  • bir incelemede yaşanan bir durum sözkonusu.. OC üst sınırını bulunca sonradan bir daha en stabil oc değeri ile çalışmamış..bu durum sizde de oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 13 Temmuz 2014; 1:19:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

bir incelemede yaşanan bir durum sözkonusu.. OC üst sınırını bulunca sonradan bir daha en stabil oc değeri ile çalışmamış..bu durum sizde de oldu mu?

Ne kast ettiğinizi anlamadım ?
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Fanlar Performans moddamı?
    Sıcaklıklar bana iyi geldi.1.3 ile 4.7 denermisin?
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    dostum 1.3 volt 4.6 icin fazla değilmi ben 4.7 icin bile 1.285 veriyorum bana biraz fazla geldi biraz daha düşür voltajı
  • codre kullanıcısına yanıt
    Sende 4790K kullanıyorsun sanırım.Ben 4770K için 4.7 de bench alabilmek için 1.31v veriyordum.Max çıkabildiğim değer buydu.Eğer 1.285 ile 4.7 stabilse çok çok iyi.5GHZ görecek işlemci o zmaan :)
  • 4,7 nin üzerine çıkamadım henüz . Ya tam ayarını bulamadım yada işlemcinin max kapasitesi 4,7 .

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Edit : Resimde görünmüyor , 4,7 ghz de çektiği voltaj 1,283v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 13 Temmuz 2014; 2:07:21 >
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Verdiğin voltaj nedir?

Sıcaklıklar çok çok iyi.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Cust sogutma var . 1.283v . Ama 4.8 yapamadim henüz.

ben 1.340 ile cıktım 4.8 ghz üstünü denemedim belki ilerde 4.8 ghz kasıcak bişide yok pc gerci testleri haricinde
    1.283v çok çok iyi..
    Valla stabil 4,7 de güle güle kullanın ne diyelim :) sıcaklıklarda iyi.senin sistemde 5 stabil olur aslında..

• quote:

Orijinalden alıntı: endless_liberty

yarın 4790k siparişi vereceğim. stok fan ile kullanmayı düşünüyordum ama br çok kişi stok fanla oyunlarda aşırı ısı yapıp riski olabileceğini söyledi. bunun için konu da açmıştım.
    vatanda uygun fiyata Vortex 211Q soğtucu buldum. bunu seçmemin sebebi küçük olması ve monte etmesi de kolay. kasam çok geniş değil. bu ürün stok fandan daha iyidir diye düşünüyorum. zaten uzunca bir süre overclock yapmayacağım. 4790k ile idare eder mi bu soğutucu?

Link:http://www.vatanbilgisayar.com/vortex-211q-intel-lga-775_1155_1156-islemci-sogutucu.html#genel-bakis

Hocam ben olsam önce stock fanla denerdim milletin gazına gelme. 70-80 derece de görsen ne sakıncası olcak zaten günlük kullanımda daha düşük kalır.

Linkteki fanda 1150 soketin adı geçmiyor. Ayrıca ben de küçük kasa kullanıyorum, bunlara sığan 92mm fanlı kule tipi soğutucular bulunuyor. Standart hızda extra sogutucunun en büyük avantajı ses olacaktır o da yük altında.

• Örnek olarak anlatayım.. 4,7ghz stabil oc yaptınız. Sonra 4,8ghz için denemeler yapıyorsunuz bios ayarları vs herşeyi deneyip ama olmuyor. Bu sefer 4,7ghz'i yakaladığınız bios ayarlarına döneyim dediniz ve bu değere dönünce yine bir stabilite testi yaptınız ama önceden stabil olan ayarlar bir daha bu 4,7ghz için yeterli olmuyor hatta yeni bir ayarlama yapıyorsunuz ama hiç olmuyor bu sefer daha düşük bir oc hızında kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Bunda "hızlı bozulma (accelerated degredation)" gibi bir tabirden bahsedilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 13 Temmuz 2014; 7:03:20 >
  • Hocam benimki fazla değil seninki çok iyi
  • Bu işlemci ile asrock firması overclock ile 7 ghz gördü bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: exptouch

Bu işlemci ile asrock firması overclock ile 7 ghz gördü bilginize

Kac kisi ln2 veya gaz sogutma kullaniyo ki 7ghz onun icin birsey ifade etsin? Biz 4.8 4.9 hadi 5 ghz gorsek opup basimiza koyucaz =)

• drserk kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.4770K ya 5ghz için 1400 küsur voltaj veriyordum.En son yaptığımda masaüstüne girip testi açmak için 1600 küsur voltaj verdim.Stabilite bozulmuş.İlk aldığımda 4.7 için 1290v veriyordum şimdi 1.31v stabilmi belli değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Orijinalden alıntı: exptouch

Bu işlemci ile asrock firması overclock ile 7 ghz gördü bilginize

Kac kisi ln2 veya gaz sogutma kullaniyo ki 7ghz onun icin birsey ifade etsin? Biz 4.8 4.9 hadi 5 ghz gorsek opup basimiza koyucaz =)

Yani onlar koskoca firma biz sadece player larız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

1.283v çok çok iyi..
    Valla stabil 4,7 de güle güle kullanın ne diyelim :) sıcaklıklarda iyi.senin sistemde 5 stabil olur aslında..

L420B758 serisinden 5 ghz çıkmaz diye tahmin ediyorum . Golden chip ihtimali de çok düşük .
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.