Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu loadline calibration(LLC) kimi anakartda adı değişik olabiliyor , autoda bırakmak pek iyi olmuyor yazdığın manuel voltajın üzerinde voltaj verebiliyor anakart stabilite bozulacak diye
    kimi anakartda , medium high ultra high extreme diye yazıyor kiminde %0 %25 %50 diye gidiyor
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 11 Temmuz 2014; 22:44:20 >
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin sıcaklıkları aslında bu aylar için '' test programları altında '' normal sayılır.Tabii ki prime95 , intel burn vb. test programları işlemciye daha da fazla yüklenecektir ve sıcaklıklar astronomik rakamlara çıkabilir.

Zaten oyunlardaki değerlerde de her şey normal görünüyor.Benim değindiğim nokta i7 4770K ve i7 4790K arasında vaat edilen sıcaklık farkı idi.Bu vaat görülen o ki istenildiği kadar gerçekleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 11 Temmuz 2014; 22:48:58 >
  • Bende yok sanırım o ayara baktım ama bulamadım.Belki adı değişik bende ama açıklamalarınıda okudum uyuşan yok.

Yeni alcak biri için 4790k alınır stok hızları yüksek diye lakin 4770k dan filan geçmeye yada 4770k sı olupta 4790k çıktı diye üzülmeye gerek yok çokta aman aman bir iyileştirme yapılmamış.Sana katılıyorum yani bizzat kullanan biri olarak.

Kimse o testlere kanmasın ayrıca.Gördük ki hiç öyle değil.Ürün çıkmadan o testlerle sitelerle milleti gazlıyorlar ağızlarının sularını akıtıyorlar , ürün çıkıyor piyasaya takıyorsun sisteme sıcaklıklar hiç o testlerdeki seviyede değil.
  • Yarın ben de 4790k siparişi vereceğim. İhtiyacım olana kadar overclock yapmayacağım, bu yüzden stok fanla kullanmayı düşünüyorum. oyunlar ve günlük kullanım için sıcaklık sıkıntısı yaşar mıyım sizce?
  • Günlük kullanım ve oyunlarda sıcaklık sorunu yaşamazsın hiçbir şey işlemcini stress testleri kadar zorlamaz o yüzden bench programları stres testleriyle uğraşmıyorsan sıcaklıkları dert etme hiç.Oyunda sıcaklıklar 55C gördüğün gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Günlük kullanım ve oyunlarda sıcaklık sorunu yaşamazsın hiçbir şey işlemcini stress testleri kadar zorlamaz o yüzden bench programları stres testleriyle uğraşmıyorsan sıcaklıkları dert etme hiç.Oyunda sıcaklıklar 55C gördüğün gibi.

senin paylaştığın test sonuçlarına baktım. Yalnız sen stok fan kullanmıyorsun, ben stok fan kullancağım için acaba sıcaklık değeri yüksek olur mu diye düşündüm. sen de olmaz diyorsan sıkıntı yok. Bir de termal macun sürmesem stok fandakini kullansam olur mu?
  • arkadaşlar sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor,sadece işlemci ısınmıyor anakart üzerinde ki bileşenler de kavruluyor, eğer odasında klima veya özel soğutmanız yoksa ister h100 benzeri su soğutma ister son çıkan iyi seviye hava soğutma dahil şu an ki ortam sıcaklıklarına dayanacak güçte değiller, 1 ay daha sabırlı olmak lazım sanırım 35c seviyelerinden 27-28 civarına düşecektir. ayrıca morali bozulup ihs vs. sökmeye çalışmayın sonra neden böyle yaptım diye ver yansın edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 11 Temmuz 2014; 23:22:00 >
  • endless_liberty kullanıcısına yanıt
    Eğer 4790k almaya niyetliysen bence stok fan yetmez sonucta turbo bootla 4.4 ghz e cıkıyor işlemci otomatik olarak işlemciye 1.2 volt vermişler sen oyun oynuyacağım diyorsun Dh equ arkadaşta benim gibi H100i sıvı soğutma var onuda göz önüne almalısın bende i5 3570k vardı önceden kullandığım stok fanla H100i arasında 8-10 derece oynuyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codre -- 11 Temmuz 2014; 23:33:14 >
  • tekrardan cevapları gözden gecirince..mersin sıcağını orda yaşayan bilir anlatılmaz yaşanır öyle bı sıcıklık var mersinde rahat 10 15 derece iç bölgelerde daha serin cıkar o işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: codre

Eğer 4790k almaya niyetliysen bence stok fan yetmez sonucta turbo bootla 4.4 ghz e cıkıyor işlemci otomatik olarak işlemciye 1.2 volt vermişler sen oyun oynuyacağım diyorsun Dh equ arkadaşta benim gibi H100i sıvı soğutma var onuda göz önüne almalısın bende i5 3570k vardı önceden kullandığım stok fanla H100i arasında 8-10 derece oynuyordu

Az önceki yorumumda yazmıştım zaten. sizin H100i sıvı soğutma kullandığınızı biliyorum, bu yüzden stok fanla overclock yapmadan kullanacağım dedim.
    intel'in stok fanı 4.4 ghz hızına dayanıklı yapması gerekmiyor mu? bunu anlayabilmiş değilim. overclock yapmasam bile 4ghz fabrika çıkışı hızında stok fanla kullanmak hayal mi yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endless_liberty -- 11 Temmuz 2014; 23:40:58 >
  • Stok fanla kullanırsın kullanmasına , ancak tavsiye etmem , custom su soğutmam bile stress testinde 80-85 dereceleri görüyor bu sıcaklarda , normal kullansan bile yaz aylarında oyun oynarken 70-80 derecenin altına düşmez diye tahmin ediyorum stok soğutucu ile
    intel in stok fanların hepsi aynıdır fazla bişi beklememek lazım stok fanla kullanmak hayal değil istersen takar kullanırsın secim senin ama fazlada bi beklenti icinde olma
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Costum sistemlere, suyu da soğutan bir sistem yapsalar nasıl olur :)

Suyun bulunduğu hazne, suyu da soğutacak aynı zamanda.
  • quote:

intel in stok fanların hepsi aynıdır fazla bişi beklememek lazım stok fanla kullanmak hayal değil istersen takar kullanırsın secim senin ama fazlada bi beklenti icinde olma

Overclock beklentisi içinde değilim. İlerleyen zamanda overclock ihtiyacım olursa H100i gibi bir soğutma alırım zaten. şuan için 4ghz fabrika çıkış hızında stok fanla risk altına girmeden oyun oynayabilir miyim, bu önemli benim için.
  • Yapıştırmışsın 4790K yı. Hayırlı olsun :)

Yalnız Senin değerleri görünce 4770k aldığıma pekte pişman olmadım diyebilirim..
  • water chiller war zaten suyu soğutan , haznede yapılabilse güzel olurda , soğutma motorunu nereye sokarız onu bilemem . abartı pahalı ve sesli olmasa , sıvı soğutmaya destek olacak bir sistem kurmak isterdim .

http://specialtech.co.uk/spshop/customer/Waterchiller-Hailea-Ultra-Titan-300-HC250265-Watt-cooling-capacity---Also-suitable-for-Aquariums-pid-12107.html

bir de suyun soğuk olmasından kaynaklı , bilgisayarın içi aşırı nemli oluyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 12 Temmuz 2014; 0:03:50 >

stok fanla overclock zaten yapılmaz. Suanda stok hızda oyun oynayabilirsin ama sıcaklıklar ne kadar olur bilmem dh equ nun koyduğu fotolarda 55 dercelerde idi ısılar sen buna bi 6-8 derece eklesen en az 63 -65 derecelere felam gelir durum böyle gerisi sana kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codre -- 12 Temmuz 2014; 0:02:15 >
  • quote:

stok fanla overclock zaten yapılmaz. Suanda stok hızda oyun oynayabilirsin ama sıcaklıklar ne kadar olur bilmem dh equ nun koyduğu fotolarda 55 dercelerde idi ısılar sen buna bi 6-8 derece eklesen en az 63 -65 derecelere felam gelir durum böyle gerisi sana kalmış

stok fanla overclock yapılamadığının zaten farkındayım. şu aşamada benim için önemli olan fabrika çıkış hızı 4 ghz de sorun yaşamadan stok fanla oyun oynamak, nette gezinmek.
    şaun kullandığım işlemcim Quad core Q 9505. oyun oynarken 65 dereceyi zaten buluyor. herhangi bir sorun olmadı bu zamana kadar. sorun yaşamadan kullanabileyim bana yeter. umarım sorun yaşamam.
  • arkadaşlar crysis 3 sanki işlemcileri sitres testlerinden fazla zorluyor ben yuksek dereceleri crysis 3 de görüyorum tabi benim islemcim biraz mütevazi i7 950

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.