Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.301
Cevap
25
Favori
86.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel değerler aslında 4.8 bulursan kullan o değerde sıcaklıklarda iyi güzel

http://valid.canardpc.com/1jft5j bu değer bi baksana bizde o voltajda 4.8 yada 5ghz bulduk die seviniyoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Mayıs 2016; 2:10:24 >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    gerek yok stok hız bile yetiyor o.c işi bi heves merak macera işte

o işlemciler delidli veya büyük bir ihtimal veya özel üretimdir bana kalırsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Güzel değerler aslında 4.8 bulursan kullan o değerde sıcaklıklarda iyi güzel

http://valid.canardpc.com/1jft5j bu değer bi baksana bizde o voltajda 4.8 yada 5ghz bulduk die seviniyoz

Magzadan alinan bir islemcinin o hiza o voltaj ile cikabilmesi bence mumkun degil.ekstradan bir islem gormus o veya ozel uretim bu oc yapan proflara secilmis islemciler gonderiliyorya .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim işlemciye hiç bakmadınız

1.3 volt 5ghz de bütün benchleri alıyor.Prime95 denemedim.
  • Merhaba arkadaşlar, 1-2 ay içinde PC toplamayı düşünüyorum, işlemci konusu kafama takıldı, başta AMD FX 8x serisini düşünüyordum ama testlere bakınca i7 4790K'nın fark taktığını gördüm. Sizce bu ürünün FX X8 serisinden fazlası nedir? AMD FX 8x serisi 8 çekirdekli bu ürün 4 çekirdekli buna rağmen 4790k tüm testlerde önde. Bir de anladığım kadarıyla yeni seri çıkaracak intel, sizce bu ürünü almaktansa o yeni seriyi beklemeli miyim? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epic Sax Guy

Merhaba arkadaşlar, 1-2 ay içinde PC toplamayı düşünüyorum, işlemci konusu kafama takıldı, başta AMD FX 8x serisini düşünüyordum ama testlere bakınca i7 4790K'nın fark taktığını gördüm. Sizce bu ürünün FX X8 serisinden fazlası nedir? AMD FX 8x serisi 8 çekirdekli bu ürün 4 çekirdekli buna rağmen 4790k tüm testlerde önde. Bir de anladığım kadarıyla yeni seri çıkaracak intel, sizce bu ürünü almaktansa o yeni seriyi beklemeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

amd gerçek 8 çekirdek değil , intelin tek çekirdek performansı yüksek buda az çekirdek kullanan tüm program ve oyunlarda intelin amd yi geçmesini sağlıyor.Amd nin çekirdekleri biraz sütçü beygiri yani

• I7 4790k ile i5 4690k kafami karistiriyor. Gtx 960 ve ilerisi icin ne yapmaliyim ? Suan fx6300 kullaniyorum. surekli islemci degistirmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

Dostum selam,

Aynı işlemci ve anakarta sahibiz, rica etsemi oc ayarlarını ve trikler hakkında bilgi verebilir misin?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximreality

quote:

Dostum selam,

Aynı işlemci ve anakarta sahibiz, rica etsemi oc ayarlarını ve trikler hakkında bilgi verebilir misin?

Teşekkürler

sanada selam

yanlış anlama her türlü elimden gelen yardımı yaparım ama bir sıkıntı bu işlemci çok ısınıyor o zamanda çok sapıtıyor bilesin kısaca amd gibi değil

bende birde sıvı soğutma var

niye dersen daha önce sıvı soğutma yooken bu işlemci ısınınca 3600 hz yani 3.6 ghz düşüyordu intel bile inanmadı benim pc bağlanıp test yaptılar sonuca onlarda şaşırdı .evrem bir sürü arkadaşım var onlarda yaptı testi sıvı soğutmasız sıkıntılı

tamam sana biosa bir ara geçip fotoları özelden atıcam

1..mıs live update ile her şeyin güncel olsun
    biosun bile gerçi msı live update hepisni yapıyor

kasa fan miktarı kasanın konumu veya oturduğun yer bile önemli sonuçta o.c yapınca ortay çıkan ısıyı atmak en önemli durum

pm ataıcam sana resimleri

• 4790k geçiş yapıcam halile overclockta olucak tavsiye edeceğiniz anakart ve sogutma var mıdır?
  • Arkadaşlar merhaba. Ben de sistem kuruyorum, lakin aklıma bir sual takıldı sormak istedim.

ASUS H97-PRO anakartla K özellikli CPU uyumu nasıl olur acaba? Mesela 4790K.

Aslında Z97 board almak istiyorum ancak bütçeden ötürü H97'ye yöneldim. Sizce belirgin bir fark olur mu? Yoksa sadece spesifikasyon farkı mı olur?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.E.B Sup

Benim işlemciye hiç bakmadınız

1.3 volt 5ghz de bütün benchleri alıyor.Prime95 denemedim.

sen hem ekran konusunda hemde işlemci konusunda istisnasın bizim hızına yetişmemiz mümkün değil

üstadsın yaptığın o.c ortada zaten

yabancı ülke forumlarında bile
    özel işlemci deyip 5 ghz çalışan i7 4790k satıyorlar

senindike o gruba giriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: monarchisoliders

4790k geçiş yapıcam halile overclockta olucak tavsiye edeceğiniz anakart ve sogutma var mıdır?

ben size yardımcı olayım

1..sisteminiz nedir tam olarak
    2.sadece o.c yapmak içinmi geçilecek
    3.sağlam işlemci ama yanına sağlam bi sıvı soğutma gerek

daha bir sürü sebepten dolayı

önce ekran kartınız nedir darboğaz olmaması açısından sadece o.c içinse ona anakart +oyun içinse ayrı anakart tabi işin içine teknik servis olayı giriyor sonuçta anakartta sıkıntı olunca 45 güne yakın beklemek var o yüzden giga veya msı öneririm size
    o.c yapınca .ok aşırı derecede i7 4790k ısınıyor tabiki soğutulmazsa hız düşürüyor buda dezavantaj hava soğutmlar bile pahalı amazondan alma imkanız varsa oradan alın yarı fiyatına yada ikinci elde kutusu açılmamış corsair sıvı soğutmalar var uygun fiyata

maddi durumunuz iyiyse bence i7 6700k lı sistem almanınızı öneririm i7 4790k ya göre

vatandan alırken dikkat edin ürünlere kontrol edin kutu içeriği dahil ben örnek olsun diye verdim illa oradan almanıza gerek yok

anakart olarakta üst seviye yakın

1.http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z97x-gaming-7-intel-z97-soket-1150-ddr3-3200mhzoc-hdmidvi-anakart.html?srt=PU
    2.orta seviye olan modeli
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z97x-gaming-5-intel-z97-soket-1150-ddr3-3200mhzoc-hdmidvi-anakart.html?srt=PU

3.aynı şekilde
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z97a-gaming-7-intel-z97-soket-1150-ddr3-3300mhzoc-hdmidp-anakart.html?srt=PU

a olmayan modelide kullandım çok dalglanma oluyordu şimdi a olan modeli çok iyi stabil sağlamda o.c oluyor

4..orta seviyesi
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z97a-gaming-6-intel-z97-soket-1150-ddr3-3300mhzoc-m2--usb-31-anakart.html?srt=PU

daha üst daha alt seviye var ama gerek yok

kalan paranızla da ekran kartı alırsınız

zaten i7 4790k günlük kullanımda bir çok uygulamada yeterli ben turboyu bile kapattım 4hz çalıştırıyorum
    tabi o.c işi zevk işi

aynı şekilde i7 6700k ise ddr4 sistem toplamanız gerek

bunlar benim fikrim ayrıca fanboyda değilim not olarak

• fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Hocam twitch yayıncısıyım yayın kalitesini artırmak için alıyorum.

i5 4430 işlemci
    16 gb ram
    gtx 970 o.c 4gb version
    320 gb ssd ve 2 tb mekanik disk var
  • quote:

Orijinalden alıntı: monarchisoliders

Hocam twitch yayıncısıyım yayın kalitesini artırmak için alıyorum.

i5 4430 işlemci
    16 gb ram
    gtx 970 o.c 4gb version
    320 gb ssd ve 2 tb mekanik disk var

twitch anlamam

güçlü sisteme ihtiyacın var o zaman

ekran kartında iyi sıkıntı olmaz

i7 4790k sebebi elinde 16 gb ramde var şimdi i7 6700k geçmek istesen ddr4 alma gerecek biraz masraf olucak

i7 4790k+giga gaming7 veya msı gaming7 alabilirsin o zaman

karar senin yinede
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximreality

quote:

Dostum selam,

Teşekkürler

pm
    gönderdim bios ayarlarını

ama dikkatli ol

kolay gelsin
  • G3258'in bazı oyun motorlarında yetmediğini düşünerek aranıza geç te olsa katıldım.Umarım memnun kalırım.
  • Selamlar

Kusura bakmayın çok fazla konuyu inceleme fırsatım olmadı.

CPUBoss sitesinden karşılaştırma yaptım. Bu 4790K son nesil 6700K'dan bile daha iyi çıkıyor. Bu işlemcinin olayı nedir ? Daha eski olmasına rağmen...
    Gördüğüm kadarıyla 1150 - 1151 soket farkları ve 22nm - 14 nm üretim farkları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErkanCo -- 15 Haziran 2016; 17:12:26 >
  • ErkanCo kullanıcısına yanıt
    4.4ghzde çünkü auto 4790k oysa 6700k 4,2ghz sürüldü piyasaya ayrica üst sıcaklık sınırı 4790knın daha yüksek 74 derece 6700k nın ise 64 derece yani 10derece fark var az uz bir fark değil hane.Ayrica ddr3 ram kullandığı için 4790k ayni mhzde ramlerle karşilaştirildiğinda ddr3 ramlerin CL'si daha düşük olduğu için buda daha hızlı oluyor günlük kullanımda bu yüzden yüksek mhzli ramlere ihtiyaciniz yok ise 4790k her yönüyle günlük kullanıcı ve oyun amaçli birkişi için ideal bir işlemci demek oluyor overclock kapasiteside cabasi
  • Bilgi için teşekkür ederim. Upgrade düşündüğümde buna göre karar veririm.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.