Şimdi Ara

İnsignia stabili trak arzası ve çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkesi iyi forumlar 3yıldır 2012 1.4 T 68 bin kmde benzinli insignia sahibiyim aracım 2 gün önce vuruntul calismaya basladi rolantide
    İnsignia stabili trak arzası ve çözümü anormal titremeli,gurultulu bir sekilde calisiyordu yolda giderken gaz yemiyor ve arac kendini korumaya alıyordu ekranda stabili trak motor arza ve espnin devre disinda oldugunu gösteren kayan arac resmi cıktı bu sabah aracımı ustaya goturup bilgisayara bagladik mototr tekleme arzası çıktı sorunu bobin ve buji değisimi yaparak hallettim bu sorunu yasayan olursa aklında bulunsun maliyeti 740 tl tuttu şuan maşallah saat gibi ayrıca çekis ve performansta arttı saygılarımla iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 26 Şubat 2019; 10:33:56 >

• Geçmiş olsun. Bende düşünüyorum bu araçlardan . Yakıt ortalaması. Masrafı. Birde aracın kendini salması hakkında düşüncelerinizi alabilirmiyim
  • dadas_ismail kullanıcısına yanıt
    Bu aracı 3 senedir kullanıyorum gerek yol tutusu gerel performansı beni üzmedi sadece belli başlı sarf malzemesini deistirmek gerekiyor birde yetkili değil özel servislerde yapıyorum ben tüm bakımlarımı dedigim gibi bakımlarını yaptır devam et 7 yasinda bi arac 10 senelik tasarıma sahip olsada gösterisi durusu günümüz araclarıyla yarışır 1.4t motoru genellersem su eksiltem dedigimiz 1 sorunu var baskı ballata 70-100 binde viter tabi 40 bindede bitebilir kullanıcıyla alakalı ancak arac ağır olgundan rakiplerine gore cabuk yıpranıyor büyük sehirde asiyorsanız kolay kolay usta sıkıntınız olmaz ben parcalari istabuldan aliyorum kendi ustama el emegi vererek yaptiriyorum son olarak 1.4t de stop star(uzun sureli duraklakada motor kendini auto stob yapip yakit tasarrufu saglıyor)özelligi oldugundan akusu bin tl civvavrında

Ykıta geliraek kocaeli sehir icinde 8 max 9 uzun yol 110 -120de 5.8-6.6 140 150 ile 7 litre tületimi var

Lpg konusunda diğer motorlarına gore daha uyumlu hatta makyajli versypnunda almanyadan ithal lpg li modellleri bile var yani iyi bir afr ayarıyla iscilikle lpgdede cok verimli dedigim degerlerde 2 litre fazla lpg tuketerek kullanabilirsiniz.

1.4t lerin trigeri zincirli dir motor yyayğı 4litre akır periyodik bakimi 350 tl civarına yaptırıyorum.

• Bu forumdanda 2 arkadasa tvsiye etmistim 1.4tyi ve 2 senedir kullaniyorlar bir sıkıntı duymadım.hali hasırda facebook ve whatsap gruplarından birbirimize destek olup bulusmalarda düzenliyoruz.

İnsignia stabili trak arzası ve çözümü
  • Çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.