Şimdi Ara

ARACIMIN KAPILARINI AÇAMIYORUM(SORUN HALLEDİLDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
23.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün gece aracın uzaktan kumandası ile kapılarını açmak istedim ama arabada tık yok.
    anahtarı soktum kapıya ama nafile, açılmıyor.yedek anahtarı denedim o da iş görmedi.
    akünün boşalmış olabileceginden şüpheleniyorum.
    aküyü şarj edeyim dicem ama kapıları açmadan motor kaputunu da açamam haliyle.
    durup dururken bu araç neden böyle yaptı anlamış değilim.daha önce basına böyle bir olay gelen varsa
    ya da konu hakkında bilgili arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
    araç 2004 avensis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STasdemir -- 11 Ağustos 2010; 18:31:31 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Arabanın Kapıları Anahtarla Açılmıyor: Sorun ve Çözümler

Giriş

Araba anahtarınızın kapıları açmadığı bir durumla karşılaştığınızda, bu önemli bir rahatsızlık olabilir. Neyse ki, bu sorunun birkaç olası nedeni ve çözümü vardır.

Anahtarın Arızalı Olması

En yaygın nedenlerden biri, anahtarın kendisinin arızalı olmasıdır. Anahtarınız düşmüş veya hasar görmüş olabilir. Anahtarınızın pili bitmişse, arabanın kapılarını açamayabilir.

Kilit Silindirinin Arızalı Olması

Bir diğer olasılık ise kilit silindirinin arızalı olmasıdır. Bu, özellikle eski arabalarda veya uzun süredir kullanılmayan arabalarda meydana gelebilir. Kilit silindiri kirli veya yıpranmış olabilir.

Yedek Anahtarın Çalışmaması

Yedek anahtarınız olsa bile, arabayı açamayabilirsiniz. Yedek anahtarlar genellikle çok fazla kullanılmaz ve bu nedenle arızalanmaya daha yatkındır.

Sorunu Çözmek İçin Adımlar

• Anahtarı kontrol edin: Anahtarın hasarlı veya pili bitmiş olup olmadığını kontrol edin.
    • Kilit silindirindeki kiri temizleyin: Kilit silindirini temizlemek için bir WD-40 veya grafit spreyi kullanabilirsiniz.
    • Yedek anahtarı kullanın: Yedek anahtarınız varsa, onu kullanmayı deneyin.
    • Bir çilingir çağırın: Diğer tüm seçenekler başarısız olursa, bir çilingir çağırmanız gerekebilir.

Önemli Hususlar

• Anahtarınızın ve kilit silindirinizin düzenli olarak bakımını yapın.
    • Arabanızı uzun süre kullanmayacaksanız, kilit silindirini yağlayın.
    • Yedek anahtarlarınızı güvenli bir yerde saklayın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yanlış araba olmasın denediğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

yanlış araba olmasın denediğin
    normal şekilde anahtarı sokupta açın
  • quote:

uzaktan kumandanızın pili bitmiş olabilir,anahtara monteli bile olsa.
    kapı kilitlerini ise denemeye devam etmek lazım.uzun süre uzaktan kumandayı kullanınca kapı kilitleri tozdan galiba işlevini yitiriyor. bazı spreylerle uğraştıktan sonra açılıyor.

Ben anahtar cebimde denize girmiştim. Benim kumanda da iptal olmuş.Bangır bangır alarm eşliğinde anahtarla kapıyı zor açtım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

uzaktan kumandanızın pili bitmiş olabilir,anahtara monteli bile olsa.
    kapı kilitlerini ise denemeye devam etmek lazım.uzun süre uzaktan kumandayı kullanınca kapı kilitleri tozdan galiba işlevini yitiriyor. bazı spreylerle uğraştıktan sonra açılıyor.

Ben anahtar cebimde denize girmiştim. Benim kumanda da iptal olmuş.Bangır bangır alarm eşliğinde anahtarla kapıyı zor açtım.

Alıntıları Göster
    araba kapılraından en az biri manuel açılıyordur, o da yoksa bagaj açılıp, koltuklardan içeriye giriş mutlaka olmalıdır, sağ kapı sol kapı denediniz anahtar dönüyor ve kapı açılmıyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

araba kapılraından en az biri manuel açılıyordur, o da yoksa bagaj açılıp, koltuklardan içeriye giriş mutlaka olmalıdır, sağ kapı sol kapı denediniz anahtar dönüyor ve kapı açılmıyor mu

zaten sadece sol ön kapıda var anahtar girişi.ona da sokuyorum anahtarı ama dönmüyor.
    pillerin bitme ihtimali olamaz çünkü kumanda üzerindeki ışık tuşlara basınca yanıyor.ayrıca bitti varsaysak bile yedek anahtarı da denediğimi belirtmiştim.
    inşallah cam kırmak zorunda kalmam.çıkıp bi kez daha deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

zaten sadece sol ön kapıda var anahtar girişi.ona da sokuyorum anahtarı ama dönmüyor.
    pillerin bitme ihtimali olamaz çünkü kumanda üzerindeki ışık tuşlara basınca yanıyor.ayrıca bitti varsaysak bile yedek anahtarı da denediğimi belirtmiştim.
    inşallah cam kırmak zorunda kalmam.çıkıp bi kez daha deneyeyim.

Alıntıları Göster
    cam kırmadan servisi arayın

• quote:

Orijinalden alıntı: totiş

cam kırmadan servisi arayın

Alıntıları Göster
    şimdi bir kez daha denedim bagajı manuel olarak açtım fakat ne kadar ugrassam da zorlasam da kapı açılmıyor.bagajda arka koltukların yatması için küçük kollar var.üzerinde lock yazıyor.onlarla da oldukça oynamama ragmen yatıramadım koltukları.epey masraf açacak sanırım bu bana.sıcakta ugrastırıyor beni

• quote:

şimdi bir kez daha denedim bagajı manuel olarak açtım fakat ne kadar ugrassam da zorlasam da kapı açılmıyor.bagajda arka koltukların yatması için küçük kollar var.üzerinde lock yazıyor.onlarla da oldukça oynamama ragmen yatıramadım koltukları.epey masraf açacak sanırım bu bana.sıcakta ugrastırıyor beni

Alıntıları Göster
    arkadaşım servisi arasana çekiciyle götür sonra servise olmadı yol yardımı çağır kaskon yok mu

• quote:

Alıntıları Göster
    Bizim araçta da böyle olmuştu bi kere akü boşalmış ( niye boşalıyosa )
    Allahtan bagaj açılıyodu arkayı açıp içeri girdim içerden açtım kapıları.Açmaz olaydım akü boş zaten çalışır mı araba.
    Zaten taaa Rize'nin Fırtına Vadisindeyiz itsen itilmez bıraksan bırakılmaz.Allahtan resmi bi araç geçti hızır mı denir artık ne denir bilmiyorum ama onun aküden çalıştırdıkta yürüdük gittik.
    Dediğim gibi akü boşalmış olabilir ancak bizim araç çok eski 94 Flash.Zaten renault olması elektrik aksamında muhakkak bi problem olmasını gerektirdiği için bizde olan sorun sizde olmamış olabilir.
    Belki kilit sisteminde bi sorun da olabilir bence camı falan kırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilm-i yorum -- 11 Ağustos 2010; 14:04:52 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Anahtarin acmasi lazim cok ilginc. Servisi arayin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: totiş

arkadaşım servisi arasana çekiciyle götür sonra servise olmadı yol yardımı çağır kaskon yok mu

kasko olanın ilk aklına geleceği şey zaten servis.önce kendi imkanlarımla denemeye calışıyorum olmazsa artık servise sorarım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasım04

lock yazan kollar koltukların yatma özelliğini kiltleyen veya açan koldur o kollardan koltuk yatmaz lock konumuna getirirseniz içerideki yatırma kolunu çekseniz bile yatmaz koltuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

lock yazan kollar koltukların yatma özelliğini kiltleyen veya açan koldur o kollardan koltuk yatmaz lock konumuna getirirseniz içerideki yatırma kolunu çekseniz bile yatmaz koltuk

bunu bilmiyordum.demek ki bagajdan kabine ulaşamayacagız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

bagajı acıp kapıyı açmaması çok daha ilginç.cama bi çekiç koycaz galiba bu gidişle
    bir yandan da google'den bakıyorum buna benzer konulara da camın kırılmasından bahsediliyor.ama kelebek camını
    kesinlikle kırmayın diyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

bagajı acıp kapıyı açmaması çok daha ilginç.cama bi çekiç koycaz galiba bu gidişle
    bir yandan da google'den bakıyorum buna benzer konulara da camın kırılmasından bahsediliyor.ama kelebek camını
    kesinlikle kırmayın diyorlar.

Alıntıları Göster
    En başta akü diecektim ama anahtar ilede denemişsiniz ikisinin aynı anda bozulması ilginç
    Hakkaten başka araç olmasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

bunu bilmiyordum.demek ki bagajdan kabine ulaşamayacagız.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

En başta akü diecektim ama anahtar ilede denemişsiniz ikisinin aynı anda bozulması ilginç

Adam bagajı açtım diyor siz hala başka araç diyorsunuz gerçekten ilginç.

Hocam bagajı açtıysanız koltukların kilitlendiği kısımda mutlaka bir aralık v.s vardır.Hani o koltukta ki kilidin demire kilitlendiği kısım.O raya torna vida v.s sokarak kilidi kaldırmayı deneyin.Tabi bunu akşam üstü serinlikte deneyin sıcaklarda sabrınız çabuk tükenir.

Başka bir çözümde arabanın arka koltuklarının arkasındaki o sert malzemeyi sökmek olabilir barı araçlarda sökülebilir şekilde oluyor.Bu sayede koltuğu yatırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Adam bagajı açtım diyor siz hala başka araç diyorsunuz gerçekten ilginç.

Hocam bagajı açtıysanız koltukların kilitlendiği kısımda mutlaka bir aralık v.s vardır.Hani o koltukta ki kilidin demire kilitlendiği kısım.O raya torna vida v.s sokarak kilidi kaldırmayı deneyin.Tabi bunu akşam üstü serinlikte deneyin sıcaklarda sabrınız çabuk tükenir.

Başka bir çözümde arabanın arka koltuklarının arkasındaki o sert malzemeyi sökmek olabilir barı araçlarda sökülebilir şekilde oluyor.Bu sayede koltuğu yatırabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Son çare kelebek camı

• quote:

Orijinalden alıntı: mrykt

Son çare kelebek camı

en son kıracagım cam olur.fitilleri konusunda bir kaç olumsuz yorum okudum ama tam olarak hatırlamıyorum ne yazdığını.sonradan içeriye yağmur alma durumu vs.gibi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.