Şimdi Ara

Ayak altı led yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ayak altı led yapıcam, malzemelerim hazır internette araştırmalar da yaptım. Kafama takılan bir kaç soru var. Şimdi kapı swicleri( kapı kapanınca tavan lambasının sönmesini sağlayan) bu swichi söktüğümde iki kablo bağlı oldupunu gördüm. Bu kablolar - prensibiyle mi çalışır? Bazı forumlarda özellikle reno marka araçların swichlerinde + da olduğu yazıyor. Aracım fiat palio, yine reno araçlarda bagajın tavan lambasına bağlı olduğu da söylenmiş, fiat ta da bu şekilde midir? Yoksa İllaki + yı tavandan mı almam gerekiyor? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: sadece kapılar açılınca yanmasını ve kapatınca sönmesini istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikri olan yok mu arkadaşlar ?

• Kapı sivicleri sizi yaniltir. Tavan lambasından + - çekin led e bağlayın. Yalnız led lerde + yanlış baglanirsa yanmaz. Kolay gelsin.

• swiclerin nsl çalıştığını pek bilmem ama genel olarak onlar anahtar gibi yani normalş elektrik anahtarı gibiler + veya - olayına gelirsek araçtan şase yaparak dene ampul yanarsa + dır eğer yanmazsa - dir bu kadar basit şase yapacak yer bulamadın diyelim tavan lambasının - kutubundan kablo yardımı ile dene bak yanarsa + yanmasa - dir yine ama benim kafama takılan o değilde bu ledi kademeli yapmaya ne dersiniz kapılar açılınca ışık şidetli yansın kapatılınca da loş yansın daha hoş durmaz mı yoksa sırf kapı açılacakda ışık yanacak bir espirisi yok bence tabi :)
  • Araç içi aydinlatmada aslinda surekli akim vardir. Fakat devre tamamlanamadigi icin yanmaz. Kapi acilinca aslinda devre tamamlaniyor ve lamba yanıyor.

En garanti yontem parkla yanmasını isterseniz cakmakliktan, kapi ile yanmasini isterseniz tavan lambasindan paralel alın.

Araba kac model. Eger can bus yoksa işiniz kolay ama canbus lu araclarda bazen ariza lmabasi sorunj oluyor. Ama cozumleri kolay.

Bir de tavan aydinlatmasini led yapın tam olsun

• doctor I kullanıcısına yanıt
    Hocam araç 2000 model arıza lambası yok. Devamlı yansın istemiyorum sadece kapı açılınca yansın diyorum hem ön ayaklara hemde arka ayaklara

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Hocam araç 2000 model arıza lambası yok. Devamlı yansın istemiyorum sadece kapı açılınca yansın diyorum hem ön ayaklara hemde arka ayaklara

Tavan lambası kolay cikar zaten. 3 cipli serit led alın. Tavan lambasından önler var arkalar için ayri iki paralel çekin. Bu kadar

Ha bide ledleri dogru aciyla yerleştirin bazen bir taraf loş kalirken bir taraf konumlandirmadan dolayi daha parlak kalabiliyor

Yaptiktan sonra foto ekleyin bakalim nasil olmus

• doctor I kullanıcısına yanıt
    Hocam en çok korktuğum tavandan kabloları nasıl aşağıya indiricem, tavanın halısını çökertirim diye de korkuyorum. Var mı püf noktası :)

• Valla bende 2011 punto evo var. Tavan tavan lambasina asılinca geliyor. Yani birden asılıp var gucunuzle cekmeyin. Her yerden yavas yavas dengeli cekin çıkar.

Kablodan paralel alip paralelleri cam ile tavan dosemesinin birleşim yerinden sagli solu indirin.(arka ile on icin iki paralel cekin yapımı zor olsada ilerde bozulursa sorun tespiti ve tekrar duzeltmesi daha kolay oluyor. Ve akim degisiklerinden korumak daha kolay oluyir ledleri)

Birde indirecegin kablolar birde isiya dayanik olsun. Yazin sicakta yumusamasin.

• Takip. Benim clio ya yapmayı düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.