Şimdi Ara

İnsanlarla iletişim kurarken farkettigimiz 'lifehack' leri paylaşıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
47
Favori
13.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birisine birşey soracagınız zaman "size bir şey sorabilir miyim?" yerine "size bir şey danışabilir miyim?" kullanırsanız yardım etmek konusunda daha istekli oluyorlar.
    Hatta danışmak kelimesini kullandıgımda yüzlerindeki ifadenin değiştigini her seferinde gözlemledim. "danışmak" anlamca üstünlük ima ettigi için karşı taraf otomatikmen yumşuyor ve size cevap verirse ego tatmini yaşayacagı için sizin sorunuza cevap vermek istiyor

• saçmalık
  • Lifehack???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum neden böyle söylüyorsun? Neden kırıcı ve acımasız olmak zorundasınız. Konu Dışı oldugu için mi böyle davranıyorsunuz?Gerçek hayattada mı böylesiniz. Güzel bir amaçla benim gibi böyle şeyleri farkeden insanlar varsa birlikte birşeyler oluşturalım diye bir konu açıyorum ve iyi niyetime karşılık böyle bir cevap almak üzüyor beni. Umarım hayatınız boyunca kendiniz gibi insanlarla muhatab olursunuz.
  • hayattaki açıklardan faydalanıp, gündelik hayattaki sorunların üstesinden gelmeye ve hayattan maksimum kazanım sağlamaya yarayan yöntemlerdir.
  • Bilgi için teşekkürler. Ben de artık sizin gibi yapacağım. Güzel taktik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaposu1

Dostum neden böyle söylüyorsun? Neden kırıcı ve acımasız olmak zorundasınız. Konu Dışı oldugu için mi böyle davranıyorsunuz?Gerçek hayattada mı böylesiniz. Güzel bir amaçla benim gibi böyle şeyleri farkeden insanlar varsa birlikte birşeyler oluşturalım diye bir konu açıyorum ve iyi niyetime karşılık böyle bir cevap almak üzüyor beni. Umarım hayatınız boyunca kendiniz gibi insanlarla muhatab olursunuz.

hocam takmayın onları, her konuya aynı tarz şeyler yazan troller işte

fikir güzel, bende bunu kullanacağım bundan sonra, teşekkürler paylaştığınız için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THECERN -- 10 Ocak 2018; 14:51:22 >
  • Hmmm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaposu1

Dostum neden böyle söylüyorsun? Neden kırıcı ve acımasız olmak zorundasınız. Konu Dışı oldugu için mi böyle davranıyorsunuz?Gerçek hayattada mı böylesiniz. Güzel bir amaçla benim gibi böyle şeyleri farkeden insanlar varsa birlikte birşeyler oluşturalım diye bir konu açıyorum ve iyi niyetime karşılık böyle bir cevap almak üzüyor beni. Umarım hayatınız boyunca kendiniz gibi insanlarla muhatab olursunuz.

Güzel life hack taktiği
  • Birşey isteyeceğim zaman inanılmaz kibar bir şekilde istiyorum, öyle ki direk reddederse karşıdaki, barzo gibi görünüyor o yüzden ya aynı kibarlık seviyesine inecek ya da istediğim şeyi yapacak, genelde 2. şıkkı seçiyorlar

• Basit ama etkili bir taktik verelim. Eğer bir kızla bakıştığınızı veya ilgisinin olduğunu düşünüyorsanız bir şey sormak istiyorum deyip ardından sormazsanız karşı taraf ısrarla merak edip sormanızı isterse muhtemelen o da size boş değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Basit ama etkili bir taktik verelim. Eğer bir kızla bakıştığınızı veya ilgisinin olduğunu düşünüyorsanız bir şey sormak istiyorum deyip ardından sormazsanız karşı taraf ısrarla merak edip sormanızı isterse muhtemelen o da size boş değil

Sekiz yasindaysaniz ve hayat cok guzelse ise yarayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: atilla-R

quote:

Basit ama etkili bir taktik verelim. Eğer bir kızla bakıştığınızı veya ilgisinin olduğunu düşünüyorsanız bir şey sormak istiyorum deyip ardından sormazsanız karşı taraf ısrarla merak edip sormanızı isterse muhtemelen o da size boş değil

Sekiz yasindaysaniz ve hayat cok guzelse ise yarayabilir

+1
  • Güzel konu saçmalık felan yazan barzolara bakma sen.
  • yakınlaşmak istediğin insandan kibarca basit bir şey rica et, mesela onlardan elindeki bir şeyi 2-3 saniyeliğini tutmasını söyle ve ayakkabının bağcığını bağla. teşekkür ederim de ve ayrıl.

bir insanla el sıkışacağın zaman elin sıcak olursa beyin mesaj veriyor elemana bu adam güvenilir, zararı yok diye.

• atilla-R A kullanıcısına yanıt
    Cedriccccccccccccccccccccccccccc
  • quote:

Böyle yaparsan kız embesil olduğunu düşünür benden demesi.

• kızlarla iletişim kurarken ona basit emirler ver zamanla sertliği arttır.

• Bir insandan bir şey isteyeceğiniz zaman önce daha zor kabul edeceği büyük bir şey isteyin. Kabul etmedikten sonra asıl istediğiniz şeyi söyleyin. Kendilerini borçlu hissederler ve istediğiniz şeyi yapma ihtimalleri artar.

• Konusmaktan nefret ettigin birinin karsisindan ellerini cirparak "ehuhehe" diye bagirip uzun adimlarla kosarsan bir daha senle konusmayacaktir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.