Şimdi Ara

Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı) (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.076
Cevap
242
Favori
349.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kilosu baya fazla olan arkadaşlara pek tavsiye etmem. aşırı zor ve kalbi çok yoruyor. bunun yerine evinize 500-600 tl ye bir tane kondisyon bisikleti alın. çok daha kolay ve etkili. ben şu an kullanıyorum gerçekten faydalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Mesa

kilosu baya fazla olan arkadaşlara pek tavsiye etmem. aşırı zor ve kalbi çok yoruyor. bunun yerine evinize 500-600 tl ye bir tane kondisyon bisikleti alın. çok daha kolay ve etkili. ben şu an kullanıyorum gerçekten faydalı.

ev bisikleti birine verilebilecek en kötü tavsiyelerden olduğunu düşünüyorum zorlamadan emek vermeden acı çekmeden kilo verilemez karından kollardan ateş çıkmadan ertesi gün sabah yatağa gömülmeden bu işi başarmak mümkün değildir. ev bisikleti 10 kg verdirdikten sonra kişi bıraktımı 12 kg olarak o kilolar geri döner diyet ve spor olmadan bu iş olmaz insanity yada p90 ı bu yüzden ısrarla tavsiye ediyoruz. video bir örnek olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aky

1.74 boy 90 kilo 23 yaş.

Amaç kilo vermek ve şekle girmeye başlamak. Eğer 80 kilo civarlarına düşersem yüzmeyle devam ederim. Okulun havuzu var zaten, hem de yakın, o yönden güzel yani.

Siz bu programı önerir misiniz? Dediğim gibi amaç kilo verip şekle girmek. Güçlenmeye felan ihtiyacım pek yok, kaslarım çok erimesin yeter. 2003-2006 yılları arasında ağır derecede yüzmeyle uğraşmıştım. Sizce eski formuma gelmem ne kadar sürer?

gözün keserse insanity X hybrid yapmalısın yaşın çok müsait insanity ve p90x in karışımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brasun

Arkadaşlar bende bu programlardan birine başlamak istiyorum ama hangisine başlamalıyım bilemedim. Amacım yaklaşık 10 kilo fazlam var onu verebilmek ve onları verdikten sonrada karık kasına geçmek istiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? Ve arkadaşlar boyum 172 civarında acaba bu programla boyumun uzamasına kattı sağlar mı :D

boyun uzamaz ama ideal kiloya düşersen uzun görünürsün kesinlikle insanity yapmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hussein Genghis

quote:

kilosu baya fazla olan arkadaşlara pek tavsiye etmem. aşırı zor ve kalbi çok yoruyor. bunun yerine evinize 500-600 tl ye bir tane kondisyon bisikleti alın. çok daha kolay ve etkili. ben şu an kullanıyorum gerçekten faydalı.

ev bisikleti birine verilebilecek en kötü tavsiyelerden olduğunu düşünüyorum zorlamadan emek vermeden acı çekmeden kilo verilemez karından kollardan ateş çıkmadan ertesi gün sabah yatağa gömülmeden bu işi başarmak mümkün değildir. ev bisikleti 10 kg verdirdikten sonra kişi bıraktımı 12 kg olarak o kilolar geri döner diyet ve spor olmadan bu iş olmaz insanity yada p90 ı bu yüzden ısrarla tavsiye ediyoruz. video bir örnek olabilir.

Kondisyon bisikleti spor değil mi? Kilo vermenin %80 i beslenmedir ki bizzat deneyimlerimle konuşuyorum. Yazın 2 ay gündüz spor salonuna akşam da dışarıda 1 saat yürüyüşe gidiyordum. Gece anında uyuyordum yorgunluktan. Ama beslenmeye dikkat etmedim kilo aldım tam tersine. Şimdi spor salonunu ve yürüyüşü bıraktım. Bir aydır günde 45 dk kondisyon bisikleti sürüyorum evde ve yediklerime çok dikkat ediyorum. 1 ayda 7 kilo verdim. Hiç de öyle aşırı zorlamadan. Kondisyon bisikletini küçümsemeyin. Ben deneyimlerimle konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Mesa -- 29 Eylül 2016; 10:17:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hussein Genghis

quote:

Kondisyon bisikleti spor değil mi? Kilo vermenin %80 i beslenmedir ki bizzat deneyimlerimle konuşuyorum. Yazın 2 ay gündüz spor salonuna akşam da dışarıda 1 saat yürüyüşe gidiyordum. Gece anında uyuyordum yorgunluktan. Ama beslenmeye dikkat etmedim kilo aldım tam tersine. Şimdi spor salonunu ve yürüyüşü bıraktım. Bir aydır günde 45 dk kondisyon bisikleti sürüyorum evde ve yediklerime çok dikkat ediyorum. 1 ayda 7 kilo verdim. Hiç de öyle aşırı zorlamadan. Kondisyon bisikletini küçümsemeyin. Ben deneyimlerimle konuşuyorum.

bisiklet bir spordur !!!!! ancak profesyonel yapılması yani hocayla yapılması gerekir sizin yaşınızı bilmiyorum ama gençlik dönemlerinde ( 30 yaşa kadar ) insan vücüdu bu sporu kaldırır sorun olmaz ama yaşınız 35 e geldiğinde Patellofemoral eklem hastalıklarından kurtulamazsınız ciddi anlamda bisiklet kullanan kişiler prof. değillerse Patellofemoral ağrıları ameliyatla aşmaya çalışsalarda kalıcı hasarlar alırlar en iyi spor vucut ağırlarıyla yapılan spordur. ben deneyim ve akademik çalışmalarla konuşuyorum. seninde bırakmanı tavsiye ederim ayrıca spor salonlarını en azından Tr.de tavsiye etmiyorum hoca adı altında orta yaşlı konuya az çok hakim kişileri koyuyorlar. spor yapmak ciddiye alınması mutlaka psikolojik hazırlık yapılarak başlanması gereken bir çalışma bütünüdür. Yer seçimi, ayakkabı seçimi, kıyafet seçimi, müzik seçimi tamamen önceden çalışılması gereken adımlardır.insan psiolojisinin. max değerlerde olması gerekir. Ve tabii beslenme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

5. Gun de bitti, genelde aksam yapiyordum gunduz calistigim icin ama bugun sabah yapayim dedim, ama midemde cok fazla yanma oldu ve hic enerjim kalmadi, cunku sabah kahvaltisi olarak birtek domates, peynir, salatalik ve zeytin yedim. Beslenme konusunda hic becerikli degilim belki bu yuzden enerjim dustu, o yuzden programi saglikli yapamadim. Saat 7 gibi yapmak benim icin en iyisi.

Birde fotograf atayim dedim, keske ilk gun de cekseydim, ama aklima gelmedi, bugun iki acidan cekildim.

Gordugunuz gibi, gobek kismimda fazla bir yag yok ama yanlarim cok fazla, armut vucut resmen. Ayni sekilde kalcam ve ust bacagimda yani biceps femoris civarlarinda cok yaglanma var. Yag oranim kac bilmiyorum, ama tahminim %25 falandir.

Boyum 176 kilom 71 ama durum bu. Gun bitiminde mesajimi editleyip bugun kac gram verdigimi de yazacagim.

Ve bunlari niye buraya yaziyorum diyorsaniz. Beni motive ettigi icin yapiyorum. Gercekten size de tavsiye ederim, birileriyle birseyleri paylasmak ve gunluk tutmak hem sizi hemde yeni baslayacak olanlari motive edecektir

Edit: Bugün biraz cheat meal gibi oldu. Pikniğe gittik etleri götürdüm gün bitiminde tartıldığımda 70.8 kilo çıktım. Düne göre 1 gram fazla çıktım yani. Aslında haftada bir gün, bir öğünü çok abartmamak kaydıyla ödül günü olarak yapmayı düşünüyordum. O günde bugün olmuş oldu. En azından artış olmadan yerimde saydım.

Bu mesaja eklenen görseller:

Merhabalar tekrardan, aradan iki ay gecmis. Ve ben insanity i 2 hafta yapip biraktim. Ama sonrasinda sporu birakmadim, sahilde yurudum, paten kaydim, bisiklet surdum, barfiks ve sinav cektim. Hic cekemiyordum barfiks, deneye deneye 10'a kadar yukseldim.

Cok bir gelisme yok aslina ama yine de eski halimden daha iyi bence. Insanity i birakmasaydim belki daha iyi bir vucut olacakti. Simdi spor salonuna yazildim, zayiflamaya devam edip kaslanmaya calisacagim, ilk istedim baklavalari ve gogusu cikartmak.

• Arka!aslar boy 184 cm kilo 101 kg 25 dk da 500 kalori programini indirdim izlerken yorumdum resmen masabasi calisiyorum cok hantalim tavsiyeniz varmi ?? iadeal kilom 70-75 olmasi lazim

• beyler diyetime çok dikkat edemedim ama ilk p90x değişimim şu şekilde oldu 2 aylık.

bundan sonra insanity başlayıp yağ oranımı iyice düşürüp daha sonra yine p90x yapmayı düşünüyorum
  • Bu proğramla büyümeyi hedeflemiyor insanlar dimi ?
  • beyler insanity e başlamak istiyorum kilo vermek amaçlı sonra p90 a başlayacağım ama indirme linki bulamadım pm den atarsanız sevinirim
  • Arkadaşlar zamunda dan programı indirdim ama bir türlü açamadım. Yardım edicek birisi var mı?

• Max 30 25. Gündeyim 99 dan 92 düştüm.

2.ayı gözüm kesmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • indirdim zorrentten Pazartesi başlıyorum hayırlısıyla o ana kadar alıştırmaya başlıycam vücudu,videolara göz attımda fit test ve 2. gün vieosu hariç pek zor gözükmüyor hadi hayırlısı :^D
  • quote:

quote:

5. Gun de bitti, genelde aksam yapiyordum gunduz calistigim icin ama bugun sabah yapayim dedim, ama midemde cok fazla yanma oldu ve hic enerjim kalmadi, cunku sabah kahvaltisi olarak birtek domates, peynir, salatalik ve zeytin yedim. Beslenme konusunda hic becerikli degilim belki bu yuzden enerjim dustu, o yuzden programi saglikli yapamadim. Saat 7 gibi yapmak benim icin en iyisi.

Birde fotograf atayim dedim, keske ilk gun de cekseydim, ama aklima gelmedi, bugun iki acidan cekildim.

Gordugunuz gibi, gobek kismimda fazla bir yag yok ama yanlarim cok fazla, armut vucut resmen. Ayni sekilde kalcam ve ust bacagimda yani biceps femoris civarlarinda cok yaglanma var. Yag oranim kac bilmiyorum, ama tahminim %25 falandir.

Boyum 176 kilom 71 ama durum bu. Gun bitiminde mesajimi editleyip bugun kac gram verdigimi de yazacagim.

Ve bunlari niye buraya yaziyorum diyorsaniz. Beni motive ettigi icin yapiyorum. Gercekten size de tavsiye ederim, birileriyle birseyleri paylasmak ve gunluk tutmak hem sizi hemde yeni baslayacak olanlari motive edecektir

Edit: Bugün biraz cheat meal gibi oldu. Pikniğe gittik etleri götürdüm gün bitiminde tartıldığımda 70.8 kilo çıktım. Düne göre 1 gram fazla çıktım yani. Aslında haftada bir gün, bir öğünü çok abartmamak kaydıyla ödül günü olarak yapmayı düşünüyordum. O günde bugün olmuş oldu. En azından artış olmadan yerimde saydım.

Merhabalar tekrardan, aradan iki ay gecmis. Ve ben insanity i 2 hafta yapip biraktim. Ama sonrasinda sporu birakmadim, sahilde yurudum, paten kaydim, bisiklet surdum, barfiks ve sinav cektim. Hic cekemiyordum barfiks, deneye deneye 10'a kadar yukseldim.

Cok bir gelisme yok aslina ama yine de eski halimden daha iyi bence. Insanity i birakmasaydim belki daha iyi bir vucut olacakti. Simdi spor salonuna yazildim, zayiflamaya devam edip kaslanmaya calisacagim, ilk istedim baklavalari ve gogusu cikartmak.

Guncelleme.

Fitness a baslayali 1 ay oldu. Gercekten cok ozlemisim bu sporu, insana kendini iyi hissetmesini sagliyor ve ozguven katiyor. Ayni zamanda da eski fotograflara baktigin zaman daha fazla motive oluyorsun. O yuzden suanki fotografimi atiyorum, belki iki ay sonra daha gelismis olarak geri donerim.

• Pazartesi günü başlamayı planlıyorum. Yaklaşık 2 sene önce başlamıştım ve 87 kilo civarındaydım 1 ay dan fazla süreyle yaptım ve 80 kiloya kadar düştüm. Ama devam etmedim bıraktım. Daha sonra Kiloları tekrar aldım geçen sene oruç tutarken yaz okuluna gidip geldim ve o zamanda 76 kiloya kadar düştüm ama oruç bittikten sonra geri aldım. 1 senede tekrar 85-90 arasına geldim ve bazı şeyler için geç olacağını anladım ve tekrar yapmayı planladım. Pazartesi programı uygulamaya başlayacağım hayırlısı bakalım.
  • uzun süre spor salonu geçmişi olan ama 2-3 sene bırakıp bu tarz vücut ağırlığı ile çalışan arkadaş varmı aramızda?
    artık amaç vücut geliştirme değil, sadece fit olmak. anladığım kadarıyla insanity, p90x ya da freeletics tarzı programlar bunu sağlıyor. aslında bunu başarmış birini gormek çok iyi motivasyon sağlardı
  • arkadaşlar ben ağırlık antremanı ve haftada 1 gün sabah aç karna kardiyo öneriyorum çünkü sizin amacınız fit olmak. İnsanity yaparken elde edeceğiniz kas kütlesi yok yani altyapı oluşturmuyorsunuz. Eğer sabah aç karna interval koşu yaparsanız kiloyu yağ'dan verirsiniz. Hadi kolay gelsin bu sadece benim görüşüm
  • justorcun kullanıcısına yanıt
    Geçen yazdan beri 2 kere insanity yaptım 4 ay boyunca. 105 kilodan 79 kiloya düştüm. Şimdi p90x3 yapıyorum. Insanity kilo verdirirken kasdan da yiyor. Çünkü interval cardio içeriyor çok fazla. Kilo verdikten sonra kaslanmak için p90x3'e başladım oda iyi gidiyor baya. Dediğin gibi amaç fit olmak. Bunları yaparsan sonuç alırsın. Tabi beslenmeye dikkat ederek.
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.