Şimdi Ara

İNPAX X-9100HD LINUX PVR Nasıl bir cihaz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
29.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caner19

şu insanları bazen anlamıyorum bir zamanlar mükemmel dedikleri göklere çıkardıkları cihazları bir saniyede harçamalarına ve onlara b.. atmalarına bir anlam veremiyorum.
    aslında çok anlamı var ama ben ben hangisinin uygun olacağına karar veremiyorum kısaca çıkar dünyası demek istiyorum
    insanlar olarak eğer bir çıkarımız ve karımız varsa çok mükemmel eğer yoksa o şey bizim en kötü şey anlamına geliyor ki insanlar ekmek yediği evine o ürün üzerinden ekmek götürdü ise ve ailesine yedirdi ise bu ürün hakkında böyle konuşması bence çok anlamsız.

sayın serken güzelin bazı söylemlerine şimdi hak veriyorum buradaki çoğu kişi satıcı zihniyetinde ve hep çıkarlarını düşünüyor demişti yanılmıyorsam sayın serken güzel gerçekten çok haklısınız size bu konuda hak veriyorum sizi çok eleştirdim çoğu konuda ama bu konuda gerçekten çok haklısınız.

elmadağlı usta şimdi size gelelim o zamandan bu zaman ne değiştide inpax sizin için çok kötü bir ürün oldu (yazımın neresinde cihaz kötüdür yazmışım? ) bir zamanlar göklere çıkarıyordunuz o zamanlar büüyük karlar ettiniz şimdi kar musluğunu kıstılar demi ve ürüne ve firmayı karalamaya başladınız ( firmayı ne zaman karalamışım yazımın neresinde karalama var kötüleme var nerenden uydurdun bunları kardeşim )
    sizinde nasıl bir zihniyete sahip olduğunuz anladım tipik bir pazarlamacı zihniyeti (cihazın kapagını açan ve gerçeklerin ortaya çıkmasında büyük pay sahibi olan kim cihazın fiyatını düşüren kim)
    ama sizin bu sözlerinize insanlar doydu artık yemiyor boşuna uğraşmayın sizin ne oldunuz gün gibi ortada. (neymişim ben ha ,napmışım ben ha , elimi çektim cihazdan daha ne istiyorunuz istediginiz fiyata cihazı satın beni ilgilendirmez, istediginizi kandırın banane.

senin kim oldugun belli , yazılarımı nekadar çarpıttıgın belli...

BENİM ANLATMAYA ÇALIŞTIGIM SENİN KAFANIN ALMADIGI ŞU:

-cihazın fiyatı ile her hafta oynanmaz üstüne konmaz, cihazın fiyatını sürekli arttıran firmadır biz satıcılar degiliz.
    -verilen cihaz katolakları ile cihaz parçaları tutmaz. benim şuçummu
    -her yazılımda içe etmişlerse benim suçummu

her forumda saygı duyulan sadece tek nick olarak ( ELMADAĞLI ) kullanan adam gibi adamım.

ya sen kimsin ?

hekese saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELMADAĞLI -- 17 Mart 2011; 19:10:15 >

• quote:

sayın serkan güzel

sizin bilgi ve birikiminiz gerçekten mükemmel uydu dünyası ile ilgili çok net ve güzel bilgiler veriyorsunuz bezen fikir ayrılıkları oluyor buda olması gerekiyor zaten herkez ayını düşünceyi paylaşacak veya benimseyecek diye birşey yok onda saygı duymak lazım.
    ama sizin bu konuda gerçekten konuya hakim ve bilgili bir üstad olduğunuzu anladım zaten çoğu kimsede bunu biliyor.

beni rahatsız eden konu önceki mesajımdada belirtiğim konulardırki gerçekten insanlar hep çıkar peşinde koşuyor ve çıkarları söz konusu ise çıkarı olduğu şeyleri göklere çıkarabiliyor.
    diğer taraftan eğer çıkarı yok veya bir şekilde engelleniyorsa o şeyyide yerin dibine sokabiliyor bu önceden göklere çıkardığı bir üründe olsa onun için sorun olmuyor çünkü çıkarları söz konusu olunca adam satmada ve firma satmada üstümüze yok bunu genele söylemiyorum. bu işi layıkı ile yapan gerçekten dürüst insanlar var onlara sözümüz yok zaten.
    kısaca siz buradan biz kullanıcıları engin bilgilerinizle aydınlatlamaya devam ediniz lütfen
    yoksa bu piyasada gözünü para bürümüş ve insanları nasıl kandırıp daha çok ürün satıp kazanç elde edebiliriz mantığı ile harekat eden kişi ve kurumlardan biz tüketicileri sizin gibi konuya hakim bilgili kişiler kandırılmaktan kurtarır.
    yoksa bunlar üründe olmayan özelikleri varmış gibi gösterip tüketicileri kandırmaya devam ederler.netice bunlar oldu ve olacak kimsede bunlara dur demiyor devletin denetim mekanizmaları nerde veya tüketici haklarını savunan kesimler nerde.

sayın serkan güzel siz biz tüketicileri aydınlatmaya doğruları paylaşmaya lütfen devam ediniz.
    küçücük bir eleştirim olacak bunları yaparken lütfen hep bir markayı önermeyin ki sizin tarafsız olduğunuz ve sadece doruları paylaştığnız anlaşılsın yoksa insanlar yanlış anlayabiliyor

saygılar.

-ilk parti aldıgım malları : 150 dolar toptan ---160 dolara perakende sattım. kalan mebla ne biliyormusun 15 tl.

- arkadaşım sen gerçekten okudunmu benim yazımı, serkan abi millete beni neden önerdi, bu konu başlangıcında adım neden geçti, cihazın fiyatı en ucuz bende oldugu için.

- firma her hafta cihazın fiyatını yükseltiyorsa, elden gelene gidene perakende mal verirse ,sattıgı malı bilmesse, tanımassa, garantisine bakmassa,yalan beyanlar verip bizi arada kullanmaya kalkarsa sen olsan satarmısın bu firmanın malını. beni 1 ay kullandılar enayilik ettik .satmış oldugum ürünleri geri alıp para iadesi yaptım dm 800 ile fark karşılıgı degişim yaptım daha ne yapayım.

- ben spotcuyum nerde ucuz mal var kapatırım ucuz ucuz satarım.( yeterki ürünler garanti belgeli olsun , faturası olsun )

-milletin 500 ile 800 tl arası sattıgı cihazlar bende 250 tl (xxxxxxx hd ) ben böyle esnafım. ADAMIM ADAM yazdıklarının hiç birini haketmediğimi düşünüyorum.

sayın serkan güzel siz biz tüketicileri aydınlatmaya doğruları paylaşmaya lütfen devam ediniz.
    küçücük bir eleştirim olacak bunları yaparken lütfen hep bir markayı önermeyin ki (neremle gülsem eleştiriye bak ne önersin onuda söyle istersen) sizin tarafsız olduğunuz ve sadece doruları paylaştığnız anlaşılsın yoksa insanlar yanlış anlayabiliyor ( sizin gibi başkaları varsa olur tabi )

-kardeşim serkan abi ne önersin düzgün çalışan dm 800 harici makina varsa söyle bizde bilelim millet salakmı ta çinden dm 800 cihaz getiriyor forumları okumuyormusun ,drambox harici bu fiyata bu kadardüzgün çalışan başka varmı cihaz ?
    -başka marka önermesi kastınız nedir ? hangi marka ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELMADAĞLI -- 17 Mart 2011; 19:49:49 >

• elmadağlıya fazla yüklenmeyin,ben kendisinin iyi niyetli olduğuna canı gönülden inanıyorum.yeri gelmişken serkan abi beni unutuyor ama inpaxın donanım değerlerinde yanlışlık olduğunu ilk ben sezmiştim yazılımın dosya boyutundan hareketle. :) cevap yazmaya fırsatım olmadı.hakkımı yemeyin.bir de tabi ki dreambox 800 hdyi önerecek,o fiyata 1. klon olmak şartıyla günümüzün fiyat prformans cihazıdır.hem öneri istersiniz hem de neden hep iyisini önerirsiniz gibi şeyler söylüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELMADAĞLI

quote:

şu insanları bazen anlamıyorum bir zamanlar mükemmel dedikleri göklere çıkardıkları cihazları bir saniyede harçamalarına ve onlara b.. atmalarına bir anlam veremiyorum.
    aslında çok anlamı var ama ben ben hangisinin uygun olacağına karar veremiyorum kısaca çıkar dünyası demek istiyorum
    insanlar olarak eğer bir çıkarımız ve karımız varsa çok mükemmel eğer yoksa o şey bizim en kötü şey anlamına geliyor ki insanlar ekmek yediği evine o ürün üzerinden ekmek götürdü ise ve ailesine yedirdi ise bu ürün hakkında böyle konuşması bence çok anlamsız.

sayın serken güzelin bazı söylemlerine şimdi hak veriyorum buradaki çoğu kişi satıcı zihniyetinde ve hep çıkarlarını düşünüyor demişti yanılmıyorsam sayın serken güzel gerçekten çok haklısınız size bu konuda hak veriyorum sizi çok eleştirdim çoğu konuda ama bu konuda gerçekten çok haklısınız.

elmadağlı usta şimdi size gelelim o zamandan bu zaman ne değiştide inpax sizin için çok kötü bir ürün oldu (yazımın neresinde cihaz kötüdür yazmışım? ) bir zamanlar göklere çıkarıyordunuz o zamanlar büüyük karlar ettiniz şimdi kar musluğunu kıstılar demi ve ürüne ve firmayı karalamaya başladınız ( firmayı ne zaman karalamışım yazımın neresinde karalama var kötüleme var nerenden uydurdun bunları kardeşim )
    sizinde nasıl bir zihniyete sahip olduğunuz anladım tipik bir pazarlamacı zihniyeti (cihazın kapagını açan ve gerçeklerin ortaya çıkmasında büyük pay sahibi olan kim cihazın fiyatını düşüren kim)
    ama sizin bu sözlerinize insanlar doydu artık yemiyor boşuna uğraşmayın sizin ne oldunuz gün gibi ortada. (neymişim ben ha ,napmışım ben ha , elimi çektim cihazdan daha ne istiyorunuz istediginiz fiyata cihazı satın beni ilgilendirmez, istediginizi kandırın banane.

-cihazın fiyatı ile her hafta oynanmaz üstüne konmaz, cihazın fiyatını sürekli arttıran firmadır biz satıcılar degiliz.

her forumda saygı duyulan sadece tek nick olarak ( ELMADAĞLI ) kullanan adam gibi adamım.

ya sen kimsin ?

hekese saygılar.

arkadaşım benim kim olduğumu soruyorsun ben kimmiyim ben sadece ve sadece bir tüketiciyim ne ticaretini yaparım nede başka bir şeyini ve ayrıca bu konulara karşı ilgiliyim ve yakından takip etmeye çalışan biriyim.
    ben sizler gibi bu işin ticaretini yapan biri değilim
    benim kim olduğum belli sana göre ben kimin sana göre......?????????????????????????????????????
    eğer benim bir firma veya marka ile bağlantımı ispat edersen ve senin düşündüğün gibi bir insansam burda herkesin huzurunda senden özür dileyeceğim ve forum hesabımı kapatacağım.
    peki sen benimle ilgili söylediklerini ispat edemezsen sen ne yapacaksın...............................???????????????????????????????????????????????*
    ben sizin yazılarınızı okudum ve okuyorum tipik bir satıcı ve pazarlamacı mantığı ile harekat ediyorsunuz zaten kendinizde demişsiniz spotcusunuz ve nerde kelepir ürün var kapatıyorsunuz kendiniz söylüyorsunuz ben demiyorum.
    bu ürünün fiyat olayına gelince ben anlamam bu işlerden ben satıcı madem ürünü satıyorsunuz ve pazarlamasını yapıyorsunuz firma üzerinde bir yaptırımınız neden yok peki nedenini söyleyeyimmi size ben
    ürün ilk çıktığı zaman sizin tanıtımınıza gördüm ürünün özeliklerini yazan da sizdiniz ve sonra serken güzel cihazın özelliklerine itiraz etti gerçek değer olmadığını söyledi tamam siz kapağını açtınız ama o zaman yazdığınız yazılarıda biliyorsunuz demi

• quote:

Orijinalden alıntı: X-CRYPT

elmadağlıya fazla yüklenmeyin,ben kendisinin iyi niyetli olduğuna canı gönülden inanıyorum.yeri gelmişken serkan abi beni unutuyor ama inpaxın donanım değerlerinde yanlışlık olduğunu ilk ben sezmiştim yazılımın dosya boyutundan hareketle. :) cevap yazmaya fırsatım olmadı.hakkımı yemeyin.bir de tabi ki dreambox 800 hdyi önerecek,o fiyata 1. klon olmak şartıyla günümüzün fiyat prformans cihazıdır.hem öneri istersiniz hem de neden hep iyisini önerirsiniz gibi şeyler söylüyorsunuz.

eyvallah abim iyi niyetli bir insan olmasam cihazın kapagını söküp bilgileri paylaşmazdım. serkan abiye sizin bilmediginiz bazı konuları özelden çok önce ilettim .

bu cihazın tanıtımını ben yaptım yaptıgım için çok pişmanım özür dilerim .

dm 800 konusunda size canı gönülden katılıyorum ( 330 tl dm 800 satan yeri serkan abi önermiştirtabiki özelden ve dogrusunu yapmaktadır test etmedigim cihaz kalmadı dm 800 bu işin uzmanıdır.

inanın bana dm 800 alışım 385 tl dir .

serkan abi fiyatı çok uygun oldugu , milleti düşündügü için ve mutlaka cihazın kalitesine güvendigi için önermektedir bazı yerlerde serkan abiye karşı ortagı veya başka bir sebebi varmı diye kasıt aranmaktadır yanlış işlerle ugraşmayın ben yanlışımdan döndüm sizde enkısa sürede dönün

serkan abiden herkezin huzurunda özürlerimi dilerim .beni aydınlattıgı ve yanlıştan döndürdügü için daha önce başka forumlardada tşk ettim özür diledim.

iyiki varsın abi

bu fiyata ınpax veya clonlarını almayın dm 800 alın diye serkan abiye sonuna kadar destek veriyorum bir satıcı olarak degil kullanıcı olarak iki cihazıda çok iyi tanıdıgım için kullandıgım için uyarı yapmaktayım uymak uymamak veya yanlış anlamak size kalmış beni nasıl anlarsanız eyvallah ....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ELMADAĞLI

quote:

ya sen kimsin ?

hekese saygılar.

arkadaşım benim kim olduğumu soruyorsun ben kimmiyim ben sadece ve sadece bir tüketiciyim ne ticaretini yaparım nede başka bir şeyini ve ayrıca bu konulara karşı ilgiliyim ve yakından takip etmeye çalışan biriyim.
    ben sizler gibi bu işin ticaretini yapan biri değilim
    benim kim olduğum belli sana göre ben kimin sana göre......?????????????????????????????????????
    eğer benim bir firma veya marka ile bağlantımı ispat edersen ve senin düşündüğün gibi bir insansam burda herkesin huzurunda senden özür dileyeceğim ve forum hesabımı kapatacağım.
    peki sen benimle ilgili söylediklerini ispat edemezsen sen ne yapacaksın...............................???????????????????????????????????????????????*
    ben sizin yazılarınızı okudum ve okuyorum tipik bir satıcı ve pazarlamacı mantığı ile harekat ediyorsunuz zaten kendinizde demişsiniz spotcusunuz ve nerde kelepir ürün var kapatıyorsunuz kendiniz söylüyorsunuz ben demiyorum.
    bu ürünün fiyat olayına gelince ben anlamam bu işlerden ben satıcı madem ürünü satıyorsunuz ve pazarlamasını yapıyorsunuz firma üzerinde bir yaptırımınız neden yok peki nedenini söyleyeyimmi size ben
    ürün ilk çıktığı zaman sizin tanıtımınıza gördüm ürünün özeliklerini yazan da sizdiniz ve sonra serken güzel cihazın özelliklerine itiraz etti gerçek değer olmadığını söyledi tamam siz kapağını açtınız ama o zaman yazdığınız yazılarıda biliyorsunuz demi

sizden rica ediyorum benim yazımı tekrar okuyun burda son kullanıcıyı bilgilendirme,uyarma var bir cihaz piyasaya sürülür fiyatı bellidir çok alan daha ucuza alır herkez karını kendi belirler ona göre satar bu herzam böyledir. ınpada bu olay farklı kime kaça satarsam hesabı var .

-benim yazıma firma elemanı gibi tepki vermişsiniz yazınızdan bu anlaşılıyor , o yüzden kimsiniz diye sordum ?
    -günde 10 kişi ınpax için arıyor verdigim cevap ne biliyormusunuz yok bilmiyorsanız karalamayın.
    -ben bir satıcıyım cihazı satıp para kazanmak olsa günde en az 10 adet satarım buda bana günde 250 tl kadar kar demektir ama ben bunu yapmadım sizce neden ?

aşşaladıgınız hakaret ettiginiz esnaf sizin için yani son kullanıcı için ugraş vermekte .

-bunuda anlamıyorsanız benim yapabilecegim bu kadar elimden gelen bu kadar.

kırdıysam veya istemeden üzdüysem kusura bakmayın

• Arkadaşlar,

Yazılan mesajların ifade ediliş biçiminden kaynaklanan yanlış anlaşılmalar olabiliyor ve bir
    şekilde de telafi edilebiliyor.

Yani üyeler bir birlerinin görüşleri ve karşı görüşlerini daha açık cümlelerle ifade ederek
    birbirini daha iyi anlama noktasına gelebiliyor, uzlaşabiliyor.

Yeterki iyi niyet olsun. Bu başlıkta paylaşım yapan kullanıcı ve satıcı arkadaşların tamamı iyi niyet ile mesaj yazmıştır. Bunu görebiliyorum.

Başlık konusu cihazın neden tartışma konusu olduğuna gelince;

Cihazın tartışılmasında kapasiteye matuf donanım değerleri kısmen etkili oldu.
    (O da benim hassasiyetim nedeniyle...)

Kısmen etkili oldu diyorum, zira cihazın tartışılmasının asıl nedeni, server adresi hediyeli
    satılmasıdır. Server ile sunulan kanallar, cihazın satış fiyatını gölgede bırakacak kadar
    avantajlıdır. (Tabi burada konunun yasal boyutuna değinmiyorum.) Cihaz önce bu
    cazibe sunan avantajı nedeniyle, uygun fiyatla satışa sunuldu. Distribütör firma, getirtiği
    mal adedini aşan taleple karşılaşınca malın fiyatını şişirdi.

Konunun geçmişini bilmeyenler için kısa bir özet yapayım.

Aynı markayı sunan distribütör, SD serisinden cihazlarına verdiği emu ve paylaşım imkanı
    ile geçmişte de çok değerli şifreli kanalların çözülmesine destek vermiştir. Tabi desteği
    KORE'liler veriyor, distribütör sunuyor dersek daha doğru ifade etmiş oluruz.

Konunun çerçevesini bu şekilde özetledikten sonra;

HD cihaz almaya karar vermiş her hangi bir kullanıcı, işin başında bu cazibe ile karşılaşınca,
    kafası karışıyor ve ekonomik model olarak üretilmiş cihazı satın alıyor. Kullanıcı cihazının bazı problemlerini çözmek için forum desteğine başvurduğunda, "Aaa kral çıplakmış"
    misali şaşırıp kalıyor.

İşte bu nedenlerden dolayı, kullanıcı arkadaşların biraz araştırma yaptıktan sonra cihaz
    edinmelerini tavsiye ediyorum.

Tartışalım ama birbirimizi kırmayalım temennisiye,

Saygılar, sevgiler.

• bu cihazı tesadüfen buldum sd görüntüsü harika ama hd görüntü takılıyor.
    fiyatınada 450 dediler denemeye almıştım yarın geri bırakacam 300 falan mantıklı ama 450 çok
    sd görüntüsüne bayıldım tam benim aradığım cihaz aslında
  • Bu kapasite hususunda gelen mail'i burayada derc edeyim de, abuk sabuk, şeyler yazılmasın.

İçeriğin hesaplama bölümüne göz atacak olursak;

the density = the number of block x block size

Formülde değerleri yerine koyacak olursak ;

Density (yoğunluk) : 512 MB.

the number of block : Ulaşmaya çalışacağımız değer ( FK diyelim.)

Block size : 16 KB.

512 = FK x 16

FK = 512 / 16

FK = 32 MB. bulunur.

Flash kapasitesi 32 MB.tır.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 31 Mart 2011; 1:29:21 >
  • bu cihazın modul girişlisini bekliyoruz sabırsızlıkla
  • Slm arkadaşlar; Bende HD yayın için bi uydu almayı düşünüyorum..
    Daha önceden baktığımda fiyat ve özellik olarak hiremco FX uygun gelmişti...
    Ama forumların çoğunda Dreambox ve Atlanta furyası var herkesin övdüğü ve şiddetle tavsiye ettiği bi cihaz...
    ÖZellikle burada serkangüzel arkadaşımız dreambox alınmasını aksinin yanlış olacağını belirtmiş...
    Şunu belirtmek isterim Free TV olarak kullanmayı düşünüyorum her ay para vermekten bıktım artık malum yerlere...
    Artı uğraşmaya vaktim hiç yok TV karşına geçip TV izlemeliyim, Full HD bir TV kullanıyorum ne önerirsiniz limit 250 TL...
    Henüz paylaşım ve server konularında da bilgi sahibi değilim bu konuda bilgi alabileceğim bi konu varsa onuda rica edeyim...
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Slm arkadaşlar; Bende HD yayın için bi uydu almayı düşünüyorum..
    Daha önceden baktığımda fiyat ve özellik olarak hiremco FX uygun gelmişti...
    Ama forumların çoğunda Dreambox ve Atlanta furyası var herkesin övdüğü ve şiddetle tavsiye ettiği bi cihaz...
    ÖZellikle burada serkangüzel arkadaşımız dreambox alınmasını aksinin yanlış olacağını belirtmiş...
    Şunu belirtmek isterim Free TV olarak kullanmayı düşünüyorum her ay para vermekten bıktım artık malum yerlere...
    Artı uğraşmaya vaktim hiç yok TV karşına geçip TV izlemeliyim, Full HD bir TV kullanıyorum ne önerirsiniz limit 250 TL...
    Henüz paylaşım ve server konularında da bilgi sahibi değilim bu konuda bilgi alabileceğim bi konu varsa onuda rica edeyim...
    teşekkürler...

- bölüme cevap yazmama kararı almıştım ama kullanıcıları tekrar uyarmak istiyorum .

- vu+,,,,,dreambox bu cihazlar ilk tercihiniz olsun .

- gerisi hikaye bana göre. saygılar sevgiler

• teşekkürler ama free kullanabilir miyiz bunları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

teşekkürler ama free kullanabilir miyiz bunları...

- evet kullana bilirsiniz.
  • SErkan üstad mrb.
    Dm 800 hd 330 tl nerden ve hangi sim alalım.Pm atabilirmisin ltf.Peşin teşekkürlerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: deftercim

SErkan üstad mrb.
    Dm 800 hd 330 tl nerden ve hangi sim alalım.Pm atabilirmisin ltf.Peşin teşekkürlerimle

He he...

İki, üç mesaj üste çıkarsanız, @elmadağlı nick'li arkadaşımız, 280 TL'den satıyor.
    Dreambox 800HD ile aynı (INPAX 8100HD) cihaz...

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: deftercim

SErkan üstad mrb.

He he...

İki, üç mesaj üste çıkarsanız, @elmadağlı nick'li arkadaşımız, 280 TL'den satıyor.
    Dreambox 800HD ile aynı (INPAX 8100HD) cihaz...

Kolay gelsin.

Tşk kardeş .Tavsiye edermisin.Sazan gibi düşmeyelim.Piyasa uyanık ve bizim gibi sazanlarla dolu.
  • Bir arkadaş başka bir forumda inpax x 8100 e ferrari yükleyemediğini söylemiş.Doğrumudur .Bilgi ltf.
  • gitti gidiyordan alpa uydu dan dm 800 2 yıl garantili 359 tl alacam gibi.sim 3 diyor ama.bakınıyorum şu an.kararsızım bir destek gelirse forumdan alacam.Haydi bir yardım ltf arkadaşlar Tşk.
  • Ferrari sim ve Sim 3'ten uzak durunuz ! Zira her iki sim tipinde modifiye edilmiş yazılım
    yüklenebilir ancak... Ferrari sim ve sim3'e yazılım modifiye etmek için güncel konvertör
    verilmesini beklemek gerekiyor. En son güncel konvertör için kullanıcılar 2,5 ay beklemek
    zorunda kalmışlardı...

@elmadağlı'daki cihaz ise, sim 2'li ve yazılım yüklemek için beklemeye gerek yok. Ancak,
    @elmadağlı'nın cihazındaki sim2 güncelleme yapılmak istenildiğinde yerinde çıkarıp, kart
    yükleyicide güncellenmek zorundadır. Tabi sim kartın güncellenmesi, cihaz yazılımı kadar
    sıklıkta yapılmamaktadır. Sim kart güncellemek için 15 - 20 TL'ye kart yükleyiciler
    satılmaktadır. Smargo v.b.

Kısaca; 280 TL'ye sim 2'li cihaz oldukça uygun fiyatlıdır. Sim 2'li olupta, en yakın
    DM800HD'nin fiyatı 380 TL olduğunu düşündüğümüzde de, fiyat uygundur.

Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.