Şimdi Ara

İNPAX X-9100HD LINUX PVR Nasıl bir cihaz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
29.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecorotti

Dreambox daha mantıklı gözüküyor bana da dm500 hd lerde ucuzlamaya başladı 800 ün
    ve klonlarının fiyatlarıda aynı seviyelere gelecektir. serkan hocam dm800 de mkv ve divx
    oynatılabiliyor mu? dm500 lerde stream şeklinde oynatılıyordu sanki... dm800'de nasıldır?

Direkt oynatıyor !
  • Serkan hocam Ozhal arkadaşın verdiği görüntülerden görüntü derinliği testini yapmanız mümkün mü?

birde kanal geçiş hızını arttırmak için kullanmadığınız uydu ve frekansları silin tavsiyesi gedi.uydu olarak 71 uydu kayıtlı.bunları ve frekansları silersem fabrika ayarlarına döndüğünde bunlar geri gelirmi yoksa tamamenmi kaybederim?dahada önemlisi bu işlem işe yararmı?

cihazı kullanan biri olarak almayı düşünenlere kanal geçişlerinin yavaş olduğu uyarısını yapmak istiyorum(3-4 saniye).diğer forumdan cihazı kullanan bir arkadaş da isteyene ispatlarım doğru donanım ve ayarlarla en fazla 2 saniye diyor.

ben görüntü kalitesinin gerçekten iyi olması+içinde 1 yıllık bedeva server+multimedya özellikleri ve hd cihaz için 255TL gibi bir fiyat yüzünden aldım.
    bu kadar özelliğin yanında geçiş hızı yavaş olsada olur alışırsınız falan demiyecem.bende değiştirmeyi düşündüm.aynı fiyata bu özelliklerde cihaz bulamıyacağım için bu cihazla devam ettim.
    karar sizin.sorusu olanlara yanıt vermeye çalışırım.

kalın sağlıcakla.................

• quote:

Orijinalden alıntı: NeverS@yNever

Serkan hocam Ozhal arkadaşın verdiği görüntülerden görüntü derinliği testini yapmanız mümkün mü?

Mümkün değil !... Zira web'e upload edilen image'larda dosya boyutu otomatikman
    küçültülür. TF'de next bölümünde görüntü kalitesini karşılaştıran arkadaşlar, ALI
    çipset'lilerden daha iyi yorumunu yapmışlar.

Diğer yazdığınız tarafasız deneyimleriniz için ayrıca teşekkürler.

Fiyata gelince; 330 TL'te Dreambox800 alabilme imkanınızda vardı ! Yani cihaz fiyatları
    arasındaki makas oldukça daralmıştı.

Kolay gelsin.
  • Eline sağlık @ozhal arkadaş emek verip paylaşmışsın.Resimler de gayet güzel.

NeverS@yNever;Cihazın yavaşlığı donanımdan kaynaklı uydu silmekle hızlanmaz.İddaa eden arkadaş doğru donanım ve ayarla demiş hangi uygun donanımı kastetmiş acaba yada nesini ayarlayacakmış merak ettim.Menüde uydu ekleme sekmesi varsa ve çalışıyorsa sildiğiniz uyduları manuel girebilirsiniz.
  • kanal geçiş hızı tartışmasız çok yavaş.bu sorunlar halledilecek gibi gözükmüyor.çünkü üretici firma yazılımcıları bugüne kadar 40 tane yazılım çıkarmışlar ama sorunlar hala devam ediyor hala internete girmiyor.işlerini düzgün yapsalardı 40 tane yeni yazılıma ihtiyac duymazlardı.
    cihaz ara sıra kilitleniyor.

menü görünümü ve işleyişi berbat. menü yazıları koyu renkli olduğu için seçilmiyor.değişik renk seçenekleri olabilirdi.
    yeni kanal varmı diye tarama yapınca önceki yaptığın sıralama koyboluyor.makina kafasına göre sıralama yapıyor.ben sekiz sene önce arkadaşlarımın uydu cihazını eleştirirdim arama yapınca kanal listesini değiştirmesini.gel görki 2011 model cihaz aynı durumda.

dün cihazın pvr özelliğini denedim.ilk kayıt için açtığında o meşhur kilitlenmeyi yapıyor.açıp kapatınca daha kolay kayıt işlemine başlıyor.sd yayınları güzel kayıt yapıyor.hd kayıtları sadece makinanın üzerinden izleyebildim.. hd yaptığı kayıtları bilgisayarda sadece ses dosyası olarak yürütülüyor.bu hd kayıtları bilgisayarda izlemek için hangi formattda olması lazım bilen arkadaşlardan rica ediyorum.

ben bu cihazı daha çok hd yayın ve medya player özelliği için aldım.hd yayın kalitesi iyi tatmin edici.fakat medya player özelliği sınıfta kaldı.işte burda donanım yetersizliği ortaya çıkıyor.çünkü kilitlenme burda daha çok yapıyor.dosyalar arası geçiş çok yavaş.yukarda belirtdiğim gibi bu işin yazılımla düzeleceğini sanmıyorum çünkü donanım yetersizliği ve yazılm ekibinin durumu.keşke yeni yazılımla düzelsede bizde kendilerini tebrik etsek.
    bizim buradaki görüşlerimizden etkilenecek cihaz almak isteyen bir çok arkadaş olacakdır.onlara tavsiyem NeverS@yNever arkadaşın belirtdiği gibi sizin için hd, sd yayın ve server durumu öncelikli ise alınabilir.yukardaki durumları tabi göz ardı ederseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozhal -- 11 Şubat 2011; 13:55:58 >

• Bu arada INPAX 9100HD cihazın kapasite bilgilerini tekrar yazayım !

Flash bellek (Çakan bellek) : 32 MB.

RAM (Silinebilir bellek) : 64 MB.

HD cihazlarda kapasite hesabına gelince;

İşin teknik ayrıntılarına girmeyeceğim.

SD uydu cihazlarının genelinde RAM 16 MB. idi.

HD yayınlar, SD yayınlara göre 5 kat daha yüksek çözünürlük sunduğu için kapasitelerinde
    aynı oranda artırılması gerekmekte... Özellikle sistemin yazılımı çalıştıran bölümünde (yani
    RAM'de)

Buradan kapasite hesabına kabaca bakacak olursak;

SD cihazlarda ortalama RAM kapasitesi : 16 MB.

16 MB. x 5 = 80 MB. eder.

Donanımsal parçalar, 16, 32, 64, 128 kapasiteler dahilinde üretildiğinden, HD cihazlar için
    bulduğumuz minimum 80 MB.lık değer, donanım seçiminde 128 MB. olarak
    belirlenmek zorundadır.

Bu durumda, INPAX'ın minimum RAM boyutu 128 MB. olması gerekirdi. Hele hele ki özgünde
    olsa, cihazda linux'lu yazılım çalışmakta iken, kapasite seçiminde yanlışlık yapılması bu
    cihazı donanımsal olarak baştan sakatlamıştır.

İşte cihazdaki aşırı yavaşlık RAM kapasitesindeki yetersizlik nedeniyledir.

Mesajlarımı takip eden arkadaşlar ALI çipset'li cihazları, donanımsal yetersizlikleri
    nedeniyle eleştirdiğimi hatırlayacaklardır. ALI 3602 cipset'li HD cihazlarda bile RAM 128 MB.
    tır.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 11 Şubat 2011; 13:23:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

kanal geçiş hızı tartışmasız çok yavaş.bu sorunlar halledilecek gibi gözükmüyor.çünkü üretici firma yazılımcıları bugüne kadar 40 tane yazılım çıkarmışlar ama sorunlar hala devam ediyor hala internete girmiyor.işlerini düzgün yapsalardı 40 tane yeni yazılıma ihtiyac duymazlardı.

menü görünümü ve işleyişi berbat. menü yazıları koyu renkli olduğu için seçilmiyor.değişik renk seçenekleri olabilirdi.
    yeni kanal varmı diye tarama yapınca önceki yaptığın sıralama koyboluyor.makina kafasına göre sıralama yapıyor.ben sekiz sene önce arkadaşlarımın uydu cihazını eleştirirdim arama yapınca kanal listesini değiştirmesini.gel görki 2011 model cihaz aynı durumda.

dün cihazın pvr özelliğini denedim.ilk kayıt için açtığında o meşhur kilitlenmeyi yapıyor.açıp kapatınca daha kolay kayıt işlemine başlıyor.sd yayınları güzel kayıt yapıyor.hd kayıtları sadece makinanın üzerinden izleyebildim.. hd yaptığı kayıtları bilgisayarda sadece ses dosyası olarak yürütülüyor.bu hd kayıtları bilgisayarda izlemek için hangi formattda olması lazım bilen arkadaşlardan rica ediyorum.

ben bu cihazı daha çok hd yayın ve medya player özelliği için aldım.hd yayın kalitesi iyi tatmin edici.fakat medya player özelliği sınıfta kaldı.işte burda donanım yetersizliği ortaya çıkıyor.çünkü kilitlenme burda daha çok yapıyor.dosyalar arası geçiş çok yavaş.yukarda belirtdiğim gibi bu işin yazılımla düzeleceğini sanmıyorum çünkü donanım yetersizliği ve yazılm ekibinin durumu.keşke yeni yazılımla düzelsede bizde kendilerini tebrik etsek.
    bizim buradaki görüşlerimizden etkilenecek cihaz almak isteyen bir çok arkadaş olacakdır.onlara tavsiyem NeverS@yNever arkadaşın belirtdiği gibi sizin için hd, sd yayın ve server durumu öncelikli ise alınabilir.yukardaki durumları tabi göz ardı ederseniz.

klavyen dert görmesin sana katılıyorum
    birde bunu eklemek isiyorum fiyatına göre iyi cihaz yani klondu simdi gibi seylerle ugrasmaktan tv seyir edemiyenler için harika bir secim bence

• quote:

Orijinalden alıntı: vatan155

quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

kanal geçiş hızı tartışmasız çok yavaş.bu sorunlar halledilecek gibi gözükmüyor.çünkü üretici firma yazılımcıları bugüne kadar 40 tane yazılım çıkarmışlar ama sorunlar hala devam ediyor hala internete girmiyor.işlerini düzgün yapsalardı 40 tane yeni yazılıma ihtiyac duymazlardı.

klavyen dert görmesin sana katılıyorum
    birde bunu eklemek isiyorum fiyatına göre iyi cihaz yani klondu simdi gibi seylerle ugrasmaktan tv seyir edemiyenler için harika bir secim bence

klonla tv seyredememek ne alaka anlayamadım. klon cihazlarla çatır çatır tv seyreden ve gayette memnun olan binlerce kişi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bu arada INPAX 9100HD cihazın kapasite bilgilerini tekrar yazayım !

Donanımsal parçalar, 16, 32, 64, 128 kapasiteler dahilinde üretildiğinden, HD cihazlar için
    belirlenmek zorundadır.

Bu durumda, INPAX'ın minimum RAM boyutu 128 MB. olması gerekirdi. Hele hele ki özgünde
    olsa, cihazda linux'lu yazılım çalışmakta iken, kapasite seçiminde yanlışlık yapılması bu

Saygılar, sevgiler.

Pazardan pay kapmak uğruna aptal aptal üretim yapıyorlar.Piyasada sadece SD çözünürlüklü ve hiçbir özelliği olmayan cihazlarda 128Mb ram var,Bu mühendis hem SD hem HD çözünürlüklü cihaz yapıyor üstüne media player eklentisi koyuyor yetmez deyip Linux işletim sistemli paylaşım da ekliyor sonrada koyduğu ram a bak 64Mb.Gitti güzelim cihaz.

Ya anladık ileri mühendislik biraz karışıktır ama bu kadar da bariz bir hata yapılmazki.Bizim yanımızdaki liseli ergen bile bilgisayar toplarken oynayacağı oyuna göre ram seçiyo ekran kartı seçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bu arada INPAX 9100HD cihazın kapasite bilgilerini tekrar yazayım !

belirlenmek zorundadır.

Saygılar, sevgiler.

Pazardan pay kapmak uğruna aptal aptal üretim yapıyorlar.Piyasada sadece SD
    çözünürlüklü ve hiçbir özelliği olmayan cihazlarda 128Mb ram var,Bu mühendis hem SD
    hem HD çözünürlüklü cihaz yapıyor üstüne media player eklentisi koyuyor yetmez deyip
    Linux işletim sistemli paylaşım da ekliyor sonrada koyduğu ram a bak 64Mb.Gitti güzelim
    cihaz.

Ya anladık ileri mühendislik biraz karışıktır ama bu kadar da bariz bir hata yapılmazki.Bizim
    yanımızdaki liseli ergen bile bilgisayar toplarken oynayacağı oyuna göre ram seçiyo ekran
    kartı seçiyor.

Bu NXP çipset'li cihazlarda, Hynix marka flash bellek kullanılmıştır. Hynix firmasının
    diğer ürünlerini de inceledim. Data sheet'lerinde kapasiteyi direkt yazmak yerine, çip'lerin
    teknik özelliklerindeki ayrıntıları belirtmek yoluna gitmiştir. Konunun profesyonellerine daha
    fazla bilgi sunmak anlamına geldiği için iyidir bile diyebiliriz. Ancak ilgili tablolarda çip
    kapasitelerini direkt yazmayışı, markacı firmalar tarafından haksız rekabeti yaratacak
    şekilde kullanılmaktadır. (Örnek; flash bellek kapasite ilanında, keyfi olarak yüksek ilan etme gibi...)

Oysaki; NXP işlemci'li cihazların çok sayıda değişik kapasiteler içeren board'ları piyasada
    olduğunu biliyoruz. (Örneğin Next 19500 superior'da flash bellek 64 MB. Ram; 128 MB.tır.)

Kısaca izah etmeye çalıştığım husus; Amstrad 19100HD, Inpax 9100 HD modelleri, NXP
    işlemcili cihazların ekonomik modelidir diyebiliriz. İşte markacı firmalar, cihazlarının gerçek
    kapasitelerini baştan doğru ilan etselerdi, kullancıların kafası karışmayacaktı !... Dolayısı ile
    de, bu cihaz Next 19500 cihazla, aynı cihaz gibi safsatalar ortada dolaşmayacaktı...

Saygılar, sevgiler.

• @janjarre

doğru donanım ve ayar nasıl oluyormuş diye sormuşsun ben atlamışım onu.

açıklamada bulunan arkadaş kullanılan LNB ve buna bağlı olarak kullanılan hazır kanal listesinin gecikmeye neden olabileceğini yazmıştı.hatta yazısını aşağı kopyalıyorum.

--------------------------------------------------------------------------------

Bir kaç günden beri yazılanları şöyle bir takip edeyim dedim,Yazılanların bazılarında KANAL GEÇİŞ hızlarının 4 saniye kadar sürdüğü hususunda yazılar gördüm.Esasında bunun nedeni CİHAZ ile KESİNLİKLE alakalı DEĞİLDİR. Sorun tamamen KULLANICILARIN kullandıkları sistemler ile ALAKALIDIR,bu olayı biraz açmak isterim malumunuz üzere bu cihazlara yazılım atıldıktan sonra cihazın STABİL olarak çalışması için FABRİKA ayarları yapılması gereklidir. Tabiatıyla o kadar uyduların tek tek taratılıp dizmesi çok üzun sürdüğü için, cihazlara HAZIR KANAL LİSTESİ yüklenmektedir yani yüklenen hazır kanalları bir nevi BENİM kullanmış olduğum LNB çeşidine göre uyarlı olarak sizlere ulaşmaktadır.Sizler bu cihazlara kanal listelerini attığınız zaman benim bir nevi ayarlarım size gelmektedir.Tabii yine malumunuz sistemlerinizde değişik olarak LNB ler kullanılmaktadır.Tekli 2 li 4 lü 8 li yada Santral gibi ve bu LNB ler zamanla yavaş yavaş OSİLATÖR frekans değerlerini yitirmeye başlar Örn: Skytürk normalde 12650 değilde 12649 da çıkar , sizlerin yüklediği kanal listesinde 12650 olan bu kanal sizin kendi sisteminizde 12649 çıktığı için cihazın bu FREKANSA kilitlenmesi işte bu yüzden sizin deyiminizle 4 saniye olarak gerçekleşmektedir.Ben nacizane kendi sistemimde denedim FARKLI 2 Tp arasındaki FTA kanal değişimi 2 saniyede GERÇEKLEŞMEKTEDİR. Şifreli kanalları buraya yazmıyorum daha doğrusu yazamıyorum çünki bu FARKLI bir DURUM arz etmektedir...Eğerki cihazın kanal geçiş hızından muzdarip olanlar var ise o takdirde sizde cihaz menüsünde bulunan ANTEN AYARLARI bölümüne girerek Türksat yada diğer uyduları KÖR TARAMA seçeneği ile taratarak kendi sisteminize ADAPTE edebilirsiniz.UYDU Tarama işi bittikten sonra karşımıza gelen KANALLARI ÜZERİNE KAYDETMEK İSTİYORMUSUNUZ seçeneğine EVET deyiniz KANALLARI SİLMEK İSTİYORUSUNUZ sorusuna ise HAYIR deyip çıkınız cihazınız şimdiki haliyle daha seri olarak sisteminize ADAPTE olmuş şekli ile açılacaktır.Bugün akşam üstü yeni hazırladığım kanal listesini BAŞKA bir SİSTEMDE denedim ordada aynı şekilde FTA kanal geçişi 2 saniyede gerçekleşti üstelik 2 ayrı TP arasında hem H ve V olarak denedim sonuç hep aynı çıktı...!Sanırım sizlere bir şekilde fikir verebilmişimdir,Yani sözün özü kanal geçiş hızı cihazla değil kullanılan farklı sistemler olduğu içindir....

--------------------------------------------------------------------------------
    ben kör tarama ile sonuç alamadım hızlanma hissetmedim yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverS@yNever -- 15 Şubat 2011; 20:23:27 >

• Bilgilendirme için teşekkürler NeverS@yNever;

Yazıyı baştan sona okuduk ve çok güldük,elimizdeki cem yılmaz dvd sinide yarın izlemeye karar verdik zira bu yazı bizi sabaha kadar idare eder

Bariz cihazdan kaynaklanan bir problemi kabul etmeyipde tesisatın altyapısına veya kanal listelerine bahane bulmak her uyducunun harcı değildir bu özgüveninden dolayı arkadaşı takdir ediyorum çok güzel sıyrılmış işin içinden.

Aslında buna problem demeyelim çünkü cihazı kullanan bir arkadaşım geçiş sürelerinin SD:2-3 HD:3-4 ŞHD:4-5 saniye olarak bildirdi ve cihazın çözünürlüğünün gayet güzel olduğunuda belirtti yani zapping yapmayıpta görüntüye önem veren arkadaşlar için bu sürelerin pek bi anlamı yok problem sayılmaz.Yalnız hızlı kanal geçişi isteyen arkadaşlar içinde yapacak bir şey yok,çünkü cihaz donanımsal olarak hızlı kanal geçişine müsait değildir.Ne yazılımsal ne altyapı nede kanal listeleri ile cihazı hızlandırmakda mümkün değildir.Dediğim gibi bu çokda önemli değil cihazın diğer işlevlerinden ve görüntü çözünürlüğünden memnunsanız gönül rahatlığı ile kullanın çünkü satıcı arkadaşlar güzel destek veriyor ve firmada yazılım konusunda elinden geleni yapıyor e cihazda fena değil.

Yalnız takıldığımız bir nokta var,yazdıklarımızdan dolayı çoğu arkadaş bizi eleştiriyor,kafa karıştırıyormuşuz,yanlış bilgi veriyormuşuz vs. v.s diye ama hayır arkadaşlar amacımız kimseyi yanlış yönlendirmek değil,aksine satıcıların alıcılara sattıkları cihazlar hakkında artılarıyla ve eksileriyle net bilgi vermesini sağlamak.Çünkü bizlerde alıcıyız ve kendimiz gibi hiçbir arkadaşımızın yanıltıcı beyanlar yüzünden mağdur olmasını istemeyiz.Bu cihazı satan arkadaşa forumun birinde soruldu kanal geçişleri nasıl diye,satan arkadaşda SD:1 saniye HD:2 saniye olarak cevap verdi.Buyrun takdir sizin.

• quote:

Bilgilendirme için teşekkürler NeverS@yNever;

Yazıyı baştan sona okuduk ve çok güldük,elimizdeki cem yılmaz dvd sinide yarın izlemeye
    karar verdik zira bu yazı bizi sabaha kadar idare eder

Bariz cihazdan kaynaklanan bir problemi kabul etmeyipde tesisatın altyapısına veya kanal
    listelerine bahane bulmak her uyducunun harcı değildir bu özgüveninden dolayı arkadaşı
    takdir ediyorum çok güzel sıyrılmış işin içinden.

Aslında buna problem demeyelim çünkü cihazı kullanan bir arkadaşım geçiş sürelerinin
    SD:2-3 HD:3-4 ŞHD:4-5 saniye olarak bildirdi ve cihazın çözünürlüğünün gayet güzel
    olduğunuda belirtti yani zapping yapmayıpta görüntüye önem veren arkadaşlar için bu
    sürelerin pek bi anlamı yok problem sayılmaz.Yalnız hızlı kanal geçişi isteyen arkadaşlar
    içinde yapacak bir şey yok,çünkü cihaz donanımsal olarak hızlı kanal geçişine müsait
    değildir.Ne yazılımsal ne altyapı nede kanal listeleri ile cihazı hızlandırmakda mümkün
    değildir.Dediğim gibi bu çokda önemli değil cihazın diğer işlevlerinden ve görüntü
    çözünürlüğünden memnunsanız gönül rahatlığı ile kullanın çünkü satıcı arkadaşlar güzel
    destek veriyor ve firmada yazılım konusunda elinden geleni yapıyor e cihazda fena değil.

Yalnız takıldığımız bir nokta var,yazdıklarımızdan dolayı çoğu arkadaş bizi eleştiriyor,kafa
    karıştırıyormuşuz,yanlış bilgi veriyormuşuz vs. v.s diye ama hayır arkadaşlar amacımız
    kimseyi yanlış yönlendirmek değil,

aksine satıcıların alıcılara sattıkları cihazlar hakkında
    artılarıyla ve eksileriyle net bilgi vermesini sağlamak.Çünkü bizlerde alıcıyız ve kendimiz gibi
    hiçbir arkadaşımızın yanıltıcı beyanlar yüzünden mağdur olmasını istemeyiz.

Bu cihazı satan
    arkadaşa forumun birinde soruldu kanal geçişleri nasıl diye,satan arkadaşda SD:1 saniye
    HD:2 saniye olarak cevap verdi.Buyrun takdir sizin.

He he...

Harika şeyler yazmışsınız! Konunun mim noktasına işaret etmişsiniz...

Alıntı'da özellikle mavi ile işaretledim.

Bir iki cümle daha ilave etmem gerekirse; bu cihaza "NXP çipset'lilerin ekonomik modelidir"
    denilirse, herşey yerli yerine oturur.

Ama öyle demediler ! Tüketiciyi yanıltmak için Next 19500HD ile bire bir aynı dediler.
    Kapasite değerlerinin farkını ortaya koyarak, aynı olmadığını kanıtladım.

Biz Kullanıcılar; satıcı ve satıcı tayfasının, forumlarda bilgi verirken yalnızca doğruları
    paylaşmasını bekleriz.

Saygılar, sevgiler.

• arkadaslar syın serkanguzel_ ve sayın janjarre ben bu cihazı 21.01.2001 günü aldım ve kullanıyorum ben polis memuruyum tesadüfen aldım cok ama cok memnunum neden böyle karalama yapıyorsanız sankı sizin övdügünüz dm 800 hd cok mu iyi 5 dk açılması sürüyor sim imaj yüklemekten tv seyir edemiyoruz kac kez camdan atasım geldı evet bu çihaz kanal geçişi gec ya diğer iyi yönlerini ne yapmak lazım unutup dm 800 hd cihazı pm yolu ile almakmı lazım insaflı olun ya burda millete yaplasım yaparak yardım edın ya da kendınıze baska konu acıp orda istediginiz cihazı karalayın ben bu forma paylasım amacı ıle gırıyom böyle yazılar görunce üzülüyorum

cihaz 4/4 luk 500 gb hdd taktım tüm filimleri resimleri izleye biliyorum sifreli tüm ama tüm kanaları rahat acıyor görüntü mükemmel ses harıka 5 + 1 takılı sesi acamıyorum yuotube gırmesı özel filim kanalarına bağlanması harıka kanalı gec gecıyormus remı azmış flaşı azmıs bana ne ya ben yaptıklarına bakarım

açımazsız yorum yapan arkadaslar sızın elınızde varmı inpax x-9100 cihazı yoksa öyle kulaktan duyma mı yorum yapıyorsunu eğer öyleyse ayıp vallahı ayıp

yardım isteyen arkadaslar bana pm atsınlar elımden gelenı yapacagım

ben bu yazdıklarım tartışmak için yazmadım sadece forumdakı arkadaslara yadım olsun dıye yazdı cevap vermıyecegım bu kou ile ilgili

• @vatan155

+1

ben de günlerdir hayretle izliyorum bu karalamaları. daha önce bu tür başka cihaz kullanmadığım için yorum yapmaktan kaçındım ama yeter yahu! forumlar sizin o çok övdüğünüz dreambox'larla ilgili şikayetlerle dolu. anladık rami daha fazla olsa daha iyi olurdu, anladık üretici firma teknik donanımla ilgili bilerek veya bilmeyerek ilk sunumda hata yaptı ama biz kullananlar memnunuz kardeşim bu cihazdan! bunu anlayın artık!

ha cihaz herşeyiyle dört dörtlük olsun isteyenler ve parası da olanlar sakın ha dreambox'a bulaşmasın; gitsin vu+ alsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fulemars -- 15 Şubat 2011; 23:53:33 >
  • Okuma engeliniz yoksa yazdığım bu yazıdan nasıl bir sonuç çıkardınızda beni karalama yapmakla itham ediyorsunuz anlamadım

Aslında buna problem demeyelim çünkü cihazı kullanan bir arkadaşım geçiş sürelerinin SD:2-3 HD:3-4 ŞHD:4-5 saniye olarak bildirdi ve cihazın çözünürlüğünün gayet güzel olduğunuda belirtti yani zapping yapmayıpta görüntüye önem veren arkadaşlar için bu sürelerin pek bi anlamı yok problem sayılmaz.Yalnız hızlı kanal geçişi isteyen arkadaşlar içinde yapacak bir şey yok,çünkü cihaz donanımsal olarak hızlı kanal geçişine müsait değildir.Ne yazılımsal ne altyapı nede kanal listeleri ile cihazı hızlandırmakda mümkün değildir.Dediğim gibi bu çokda önemli değil cihazın diğer işlevlerinden ve görüntü çözünürlüğünden memnunsanız gönül rahatlığı ile kullanın çünkü satıcı arkadaşlar güzel destek veriyor ve firmada yazılım konusunda elinden geleni yapıyor e cihazda fena değil.

Sen böylemi yardımcı oluyorsun;

cihaz 4/4 luk 500 gb hdd taktım tüm filimleri resimleri izleye biliyorum sifreli tüm ama tüm kanaları rahat acıyor görüntü mükemmel ses harıka 5 + 1 takılı sesi acamıyorum yuotube gırmesı özel filim kanalarına bağlanması harıka kanalı gec gecıyormus remı azmış flaşı azmıs bana ne ya ben yaptıklarına bakarım
    ,

Cihazın artılarını yazarken eksilerinide yazman lazım. cihaz 4/4 lük deyip de birçok kişi için önemli olan kanal geçiş hızını es geçip 'banane ya' diyerek eksik bilgi vermen cihazdan böyle bir beklenti içinde olanlara haksızlık olur.Hiçbir yorumunuızda kanal geçiş hızını belitmemişsiniz sizin için önemli olmayan bu detay alıcı arkadaşlar için önemlidir ve yine çoğu alıcı bu yorumlarda yazılan bilgilere güvenerek satın alma yoluna gider.Bu yüzden satıcı mantığı ile değil kullanıcı gözü ile yorum yapın.Net olun

• quote:

Bu yüzden satıcı mantığı ile değil kullanıcı gözü ile yorum yapın. Net olun

He he...

Klavyene sağlık ! Yine mim noktalarına işaret etmişsiniz...

Başından beri cihaza şöyle yada böyle demedik ki !?

Başından beri söylediğimiz en önemli husus, cihazın kapasite değerlerinin tüketici
    yanıltıcak şekilde, yüksek ilan edilmesidir.

Bu kapasitede değerlerini neden yüksek ilan edildi?

Yok Next 19500HD ile aynı cihaz, yok next 500 TL'ye satılıyor, bu cihaz yarı fiyatına v.s. v.s.
    bir sürü zırva...

Yani kısaca benim INPAX 9100HD ile ilgili üzerinde durduğum hususlar bunlardır.

Dreambox 800HD'ye gelince;

Inpax 9100HD'nin ortalama, 260 - 275 TL aralığında satıldığını biliyoruz. Dreambox 800HD
    ise, en uygun 330 TL'ye satılıyor. Eee... Aralarında fark olarak ne kadar kaldı !? İşte
    Dream'i bu nedenle tavsiye ettim. Yani fiyat/performans ölçütünü çerçevesinde kullanıcılara
    tavsiye ettim.

İlaveten, 12 yıl önce çıkan Dreambox 500s cihazlara halen yazılım desteği etkin bir şekilde
    devam etmektedir. Enigma image çalışması nedeniyle, çok sayıda yazılım geliştirici
    tarafından sürekli destek verilebilmektedir. Ne zamana kadar? Mpeg2 yayın teknolojisi
    devam ettiği sürece !!! İŞte 800HD cihaza destek verilecek süre, HD yayın teknolojisi
    devam ettiği süre kadar olacaktır.

Oysaki INPAX 9100HD'ye, destek bir yada iki yıl içerisinde kesilecektir. Çünkü bu cihazlar
    alt segmentin ekonomik modeli olan cihazlardır. Yani üretilmiş giriş seviyesi cihaz ailesinin
    ekonomik modelidir. Hal böyle iken bu cihaza uzun süreli yazılım desteğinin verilebilmesi
    mümkün değildir. Tıpkı ALI çipsetlilerde olduğu gibi...

Herneyse... Herşeyi yazdık çizdik de... Şimdi benim kafama bir husus takıldı !?

Sayın @vatan155,

INPAX ile ilgili mesajlarınızda sürekli zımni, bazende açıktan destek veriyorsunuz !

Güvenlik alanında görevli olduğunuzu da açıklamışsınız ! Bu duruma göre, sizde, bende
    kullanıcı olduğumuza göre, Sayın @janjarre'ninde işaret ettiği gibi neden tarafsız yorum
    yapmıyorsunuz ?

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fulemars

bu cihazın öncesinde yumatu IQ serisi sıradan bir cihaz kullanıyordum. daha öncesinde linux tabanlı hiçbir hd uydu alıcı kullanmadım. sadece bir arkadaşımda orjinal hd800 vardı (900 tlye almıştı) 40" sony (üst serilerinden) bir tv ile birlikte kullanıyordu ve hd görüntüsünü çok beğenmiştim.

Dreamboxı arkadaşında gördüğünü ve çok beğendiğini yazmışsın.Dreamboxın hiç olmamış ve kullanmamışsın ama ne akla hizmetse kimse bulaşmasın demişsin

Yahu ayıp ayıp insan biraz utanır kullanmadığı cihazı kötülerken Böylece karalamanın nasıl yapıldığınıda sizden öğrenmiş olduk

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fulemars

bu cihazın öncesinde yumatu IQ serisi sıradan bir cihaz kullanıyordum. daha öncesinde linux tabanlı hiçbir hd uydu alıcı kullanmadım. sadece bir arkadaşımda orjinal hd800 vardı (900 tlye almıştı) 40" sony (üst serilerinden) bir tv ile birlikte kullanıyordu ve hd görüntüsünü çok beğenmiştim.

Dreamboxı arkadaşında gördüğünü ve çok beğendiğini yazmışsın.Dreamboxın hiç olmamış ve kullanmamışsın ama ne akla hizmetse kimse bulaşmasın demişsin

Yahu ayıp ayıp insan biraz utanır kullanmadığı cihazı kötülerken Böylece karalamanın nasıl yapıldığınıda sizden öğrenmiş olduk

bu muhabbetin buralara geleceğini biliyordum ya neyse...
    öncelikle ben dreambox'ı kötülemedim. aksine sizin de alıntıladığınız gibi "üst seri bir sony'de" hd görüntüsünü beğendiğimi söyledim. ( siz de biliyorsunuz ki 40' iyi bir televizyonda hd bir cihazın hd bir kanaldaki görüntüsü zaten çok güzeldir. yani bunda abartılacak bir durum yok ) ve yine çok iyi biliyorsunuz ki neresinden bakarsanız bakın forumlar drembox'larla ilgili şikayetlerle dolu. dreambox'a clon bile olsa serverla birlikte toplamda 500-550 lirayı bulan bir para verecem ve saçma sapan bir sürü sorunla uğraşacam; sağolun ben almayım! toplamda 275 liraya kanal geçişleri 1-2 saniye yavaş olan ve ısınma sorunu olmayan! inpax'ımı kullanırım paşa paşa...
    veya o kadar para vereceksem üzerine 200 lira daha koyup hd8000 ayarında olan vu+ alırım... benden babası da olmaz.

benim amacım dreambox'ı kötülemek olsaydı gider dreambox başlıklarında fink atardım. (sizin burada yaptığınız gibi)
    bu başlık inpax hd-9100 ile ilgili bir başlık ve biz de cihazı kullananlar olarak olumlu-olumsuz yönlerini anlatıyoruz. siz ise sanki karşınızda bir gerizekalılar topluluğu varmış gibi 3 sayfadır cihazın raminin 64 mb olduğunu, donanım olarak yetersiz olduğunu tekrarlayıp duruyorsunuz. birkaç mesaj üstte de belirttiğim gibi "TAMAM, ANLADIK!" ama siz her ne kadar bunu kendinize sorun haline getirseniz de hali hazırda biz bu cihazdan memnunuz kardeşim! lütfen bunu da siz anlayın!

kullanmadığım bir cihazı kötülerken "biraz" utanmam gerektiğini söylüyorsunuz. evet tavsiyenize uyup "biraz" utanıyorum. ama...

sizden alıntı...
    "cihazı kullanan bir arkadaşım geçiş sürelerinin SD:2-3 HD:3-4 ŞHD:4-5 saniye olarak bildirdi ve cihazın çözünürlüğünün gayet güzel olduğunuda belirtti"

eğer ben hiç kullanmadığım drambox'a "bulaşmayın" dediğim için "biraz" utanacaksam siz de hiç kullanmadığınız inpax'a 3 sayfadır b.k attığınız için biraz mı utanırsınız yoksa kızaran yüzünüz için gidip buz mu kullanırsınız bilemem...

• Arkadaşlar ben bu cihazı çanak altyapısı ile beraber 2. Mesajımda bahsettiğim arkadaşıma kurdum.Cihaz ayarları içinde 1 saate yakın kullandım.Satın almamış olabilirim ama kullanmamış biri değilim.Yedinci mesajımdaki tavsiyeyide cihazın asıl sahibi arkadaşımla beraber yaptığım gözleme dayanarak sizlere aktardım.İddaa edildiği gibi hiçbir markanın savunucusu veya düşmanıda değilim artısı ile eksisi ile elimden geçen cihazları objektif olarak değerlendiririm.

Bu konuda 9 mesaj yazdım sadece altıncı mesajda yanlış donanımla cihazı piyasaya süren mühendisi eleştirdim.Görüldüğü gibi kurulumunu yaptığım cihaza 3 sayfa boyunca ...k attığım falan yok.

Sadece bir mesajda üreticiyi eleştirdim diye bir yerlerime buz sürmem gerekiyorsa onuda yaparım. Yeterki cihazın kanal geçiş süreleri ile ilgili yanıltıcı beyan veren satıcıların ve şakşakçılarının gönlü olsun.

Gelelim sana fulemars;Cihazın kanal geçişleri ile olan problemi burada yazıyorum diye bana sataşman ve beni cihazı karalıyor diye millete lanse etmen çok yakışıksız oldu.Yaptığın hatayı görmen için mesajlarımı tekrar okumanı tavsiye ederim.Yinede bunlara rağmen adamlık bende kalsın, LNB tavsiyesi istemişsin ınvertomu next mi diye,ben sana ınvertonun RED ClassıcTWLN 40 OPP.Modelini öneririm sıkça kullandığım ve yüksek performans aldığım bir modeldir ama buda cihazın kanal geçiş süresini hızlandırmayacak haberin olsun.Yani millete sataşacağına cihazı böyle kabullen.

Konunun selahiyeti için bundan sonra bu cihaz için başka bir yorum yapmayacağım benim için konu kapanmıştır.Zira cihazı kullanan arkadaşlara olumsuz etki etmeye başladık ve hoş olmadı.Bu başlık altında cihazla ilgili paylaşım yapan olmazsa bu linkten istediğiniz desteğe ulaşabilirsiniz.
    http://www.turkeyforum.com/satforum/forumdisplay.php?f=363

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.