Şimdi Ara

İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabına ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklendiği ortaya çıktı. Konunun güz ve bahar dönemlerinde işlendiği belirtildi.

2002-2018 yılları arası AKP dönemi, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders kitabına eklenip İktisat ve İşletme fakültelerinin sınavlarında soruldu. Çevrimiçi sınavda öğrencilere, MİT TIR’ları, AKP’nin karşı karşıya kaldığı krizlere yönelik sorular yöneltildi.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre açık öğretimdeki ders kitabına eklenen AKP bölümü iktisat ve işletme fakültelerinin sınavlarında soruldu.

İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş

2002’den başlayıp Aralık 2020’ye kadarki gelişmelerin eklendiği kitapta, AKP’nin kuruluşundan, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalına telefonla bağlanması, Pastör Brunson krizi ve Erdoğan’ın dünya liderleriyle görüşmeler gibi çok sayıda olay fotoğraflarla anlatılmış. Afrin operasyonu, Ergenekon ve Balyoz davaları, cumhurbaşkanlığı seçimleri, siyasi partilerin aldığı oy oranları, Gezi Parkı eylemleri, çözüm süreci, MİT ‘kumpası’, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları gibi çok sayıda konu eklenmiş. Erdoğan’ın şiir nedeniyle cezaevine düştüğüne de vurgu yapılmış.

İki fakültede bu bölümden öğrencilere yöneltilen örnek sorularsa şöyle:

Eğitim İş İstanbul 4 No’lu Şube Sekreteri, aynı zamanda üniversitenin öğrencisi olan Ali Narman sorularla ilgili şunları söyledi: “Belgeleri ve ispatları konusunda açıklık olmayan, çok yakın zamanda yaşananlar soruldu. Müfredata girebilmesi, belgelerin tarafsız araştırılabilmesi için en az 50 yıl geçmesi gerekir.”

kaynak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1984

• fetöyü özel yasa ile beraat ettirip 15 yıl nasıl iş tuttuklarını ve pkk ile nasıl masaya oturduklarını da anlatmışlar mı?

• 2. sorunun cevabı "Müzik notası" olmalıydı. Cevaplarda göremedim.

• Karanlık çağ olarak mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1500 yıl önce olsaydı belki yerdi gelecek nesiller. O iş artık öyle olmuyor...

• Eklendiği gibi sökülür

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bunları da ekleselermiş.

İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Benim dikkatimi başka bir nokta çekti. Soruya bakar mısınız?: Türkiye'de AKP iktidarına karşı iç ve dış bağlantıları ile FETÖ/PDY Terör Örgütü yapılanması tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi aşağıdakilerden hangisidir?

D şıkkında da "15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi" yazıyor. Çok düşünmüş olmalılar bu soru için. "Aşağıdakilerden hangisi aşağıdadır" diye soru sorulsa daha mantıklı.

• 2015 haziran seçimlerini de anlatsalarmış nasıl bombalar patladığını insanların korkudan burunlarını çıkaramadığı dönemleri.

• 2002 - ... Karanlık Çöküş Çağı

• bu "yeni" ders kitabını merak edip okuyayım diyecem ama 19.yy osmanlı tarihini yeniden okumuş gibi olur muyum? @Long Nightt İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Haziran 2021; 20:0:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

Karanlık çağ olarak mı

Bir yaşam formu kendi ampülüyle kendini ancak bu kadar aydınlatabilir, karanlık kelimesi az kalır...

Son zamanlarda Atatürk'e duyulan saygının çok azalmasını rahatsızlık verici bulanlar vardı, görüyoruz ki hiç de haksız değiller, demek ki o zamanlar olan bitenler göründüğünden çok farklıymış. Kemalizm solcu ve devrimci görünümlü sağcı ve faşist bir anlayıştır iddiası da doğrulandı...

Türk veya Osmanlı, hatta Müslüman görünümlü Bizans çetesi istediği filmi vizyona koyup bize kaka yapıyor ama dönüp kendisine bakmalı önce...

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148774154

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 12 Haziran 2021; 14:55:21 >

• Totolarını da yırtsalar gençleri kazanamıyorlar. Kitaba koysan ne koymasan ne İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş 

• Beyler neden ben de direkt resimler yerine böyle link şeklinde gözüküyor?

• MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Kodlama bilmiyorlar bırkalayım derken forumu bozmuşlar İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Haziran 2021; 20:51:50 >
  • Hezimetin 47 sayfalık dökümü.Anlıyorum

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Okumaya gerek yok ki birebir yaşadık ve yaşıyoruz zaten İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş 

Hayaller 16.yüzyıl Kanuni dönemi gerçekler 19.yüzyıl çöküş dönemi İnkılap tarihi ders kitabına ‘AKP Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklenmiş 

• Medya, basın, aktroller yetmedi şimdi bir de ders kitapları aracılığıyla mı propaganda yapıyorlar! Rezillik.

• Önemli olan soru sormak değil de zihinlere "darbe girişimi" kelimelerini kazımak olunca, buna değil diğer 4 şıkkın da aynı olmadığına şaşırdım.

Gezi eylemleri muhabbeti de aynı.

Eğitim hikaye, algı şahane.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.