Şimdi Ara

İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
7
Favori
28.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
400 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Patates soğan bezelye karışık sebze makarna
    Oldu bunları burada asgari ücretli bile yemez. Hem TR’de 10 pound ile markete girsen çok daha fazla şey alabilirsin
    Aynı ürünleri buradan alsan yine 10 pound civarı çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Patates soğan bezelye karışık sebze makarna
    Oldu bunları burada asgari ücretli bile yemez. Hem TR’de 10 pound ile markete girsen çok daha fazla şey alabilirsin
    ufak bir fark var, burada asgari ücret 2.300 TL orada 12.500 TL, sadece 5 katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 25 Mayıs 2020; 21:29:47 >
  • 2011'de bu kadar olmasa da biz de iyiydik. Asgari ücretin alım gücü olarak OECD'de dört beş tane minnak ülkeyi geçiyorduk. Şimdi sonuncu sıradayız.
    Bilmeyenler için 2011 asgari ücret: 440 dolar= Yani günümüz 501 doları (2011 yılındaki 440 doların günümüz enflasyon karşılığı 501 dolar)
    Şu anda asgari ücret 353 dolar. (501-353)/501=%29'luk alım gücü kaybı. Asgari ücretin 2011'deki alım gücüne erişmesi için 3.414 lira 54 kuruş olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 25 Mayıs 2020; 20:43:52 >
  • Ben Liverpool'da yaşıyordum. 200 Pound kira veriyorduk, 50m2 2 katlı eve. Normal fiyatı 450 Pound idi ama biz indirimli veriyorduk. Birleşik Krallık'ta vergiler hariç çoğu şey iyidir. Ama bulunduğunuz şehir çok önemli. Liverpool gibi bir yer de yaşıyorsunuz kolay kolay huzurlu olamazsınız paranız olsa bile.
  • biatçı eski kafalıların uğramadığı konular...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12tl ye 500gr dana eti yiyorlar lan kafayı yiyecem. Fedoncu müsün kardeşim koymasana, hergün makarna bulgur yemekten cigerimiz solmuş zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sari tilki

Bu ülkenin acilen gıda reformuna ihtiyacı var. Çocuklarımiz sağlıklı ve güzel beslenemiyor pahalılıktan dolayı. Sokaklar cılız ama göbekli un yüzünden gelişememiş çocuklarla dolu. Gıdaya ulaşamazsanız gelişemezsiniz. Tüfek mikrop çelik kitabını okuyun anlayın avrupa bütün dünyayı gıda bolluğu, uzmanlaşma ve bilimle nasıl sömürmüş.
    Hocam bu çocuk neden hem cılız hem göbekli olur hamurisi yiyince? Ya da neyi kastetttiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk halkı yiyemiyor içemiyor,minimum hayatta kalma gereksinimleri ile yaşam savaşı veriyor diyorum inanmıyorlar.

Milletimizin fakir dediği Bulgarlar, gürcüler,Ruslar bile daha iyi yiyip içiyor diyorum inanmıyorlar.Gerçekten artık halkın çoğunluğu fakirliği zirvede yaşamaya başladı.

• ezan sesleri duymadıktan sonra isterse bedava olsun umrumda değil
  • Ya uydurma biraderim ya

• Çok basit anlatayım biz Türkiye'de hayatı zorluk seviyesi olarak 'NIGHTMARE' modunda yaşıyoruz.Dünyanın geri kalanı ise 'easy' ile 'normal' arasında yaşıyor.
  • Vergi adı altında çok fena sömürülüyoruz.:)
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    e-5 kenarına 10dk 2+1 site içi 1500TL evler var sana kim 2000TL diyor bilmiyorum ama metrobüse yürüyerek 20dk olsun dersen site içi 3+1 bile var bilgin olsun.

Ayrıca Türkiye gelişmekte olan bir ülke İngiltere ile kıyaslamak saçmalık 20 yıl önce biri ingiltere ile kıyas yapmaya kalksa sopayla kovalarlardı bugün almanya fransa abd kıyasları görmeye başladık son dönemde ülke ekonomisi iyi değil ama gelinen noktada yol katettiğimiz bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subaortik -- 26 Mayıs 2020; 4:22:29 >
  • Ben de şu an İngiltere'de (Newcastle upon Tyne) yaşıyorum. Videoyu izlemedim, ama 10 pounda bir poşet doldurulabilir rahatlıkla. Ben bu süreçte 1.5-2 haftalık market alışverişimi yaptığımda maksimum 70-80 pound veriyorum.

Türkiye'de de (Araştırma Görevlisi) burada da (Research Associate) aynı işi yapıyorum. Tr'deki maaşımın alım gücüyle UK'deki maaşımın alım gücü arasında en az 3 kat fark var bence.
  • Çok bariz belli video ile oynanmış belki biz farkedemiyoruz ama oynanmış iste öyle olmalı oynanmış olmalı nolur öyle olsun oynanmış olsun şaka mi yoksa kamera şakası degilmi bir sonraki videoda açıklayacaklar gerçeği kesin öyle

• Londra'da geçim diye belgesel vardı sanırım. Londra da iş yok ev yokmuş geçim çok zormuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hiç etkisi olmuyor aksine akpli gençlerin yarısı yurtdışına gitmek istiyor. Bunları görüp de oy veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stereo Palma

https://www.moveflat.co.uk/london-flat/flatshare-flatmate/london-areas/by-price-down/property/Box/

Ortalama oda 650 pound ki onlarda Pakistanlınin bol olduğu yerdir. Gumtree den bak oda fiyatları PW 180 den aşağı yok. Bide biz oda diyoruz adam ev demiş evet bir stüdyo felan kiralasan 1200 olur. Ama asgari 1600 demiş arkadaş Londra'da asgariden fazla yapar insanlar genelde haftasonu Uber Eats yapar en kötüsü. Ancak bu hayatın yinede iyi olduğunu göstermez. O paralarla sosyal hayat yaşamayı bekleme. Yaşamak için yaşarsın sadece bide insan nereye kadar kiralık odada veya stüdyo dairede yaşayabilir.

Alıntıları Göster
    Hata yapıyorsun. Nerede mi? Mantıkta.

İngiltere, Türkiye gibi %60ın asgari ücretle çalıştığı yer değil, bilgin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Aynı ürünleri buradan alsan yine 10 pound civarı çıkar.

Alıntıları Göster
    En fenası da o zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

En fenası da o zaten.

Alıntıları Göster

tiye alıyorsun dimi :)

yani bu hesaplar yapılıp biteli çok oldu da.

ingilterede yaşam asgari ücret 10 pount = türkiyede yaşam asgari ücret 10 tl

her gün antrikot yiyor bunu yazan ayrıca sanırım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.