Şimdi Ara

İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
7
Favori
28.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
400 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Alışverişi yapan bayan, 10 pound ile sepeti doldurdu resmen Saatlik asgari ücretleri yaklaşık 9 pound, neredeyse bir market alışverişine yetiyor o da dolu dolu. Aylık asgari ücretleri ise brüt 1600 pound (net 1200 civarı) veya euro (brexit olayları vs. var) civarına denk geliyor, günde 9 saat haftada 5 gün çalışma ile. TL olarak hesap yapmak isteyen arkadaşlar olursa aylık asgari ücret 12.500 TL' ye denk geliyor

Ben de 10 lira ile markete gittim, iki tane sakız aldım para bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 26 Mayıs 2020; 20:54:43 >

• yine hiç bir kaynak göstermeden atıp tutmuş, bunların özelliği bu kendilerini direkt belli ediyorlar

londra' da kiralarsan evet 1200 pound da 2000 pound da tutar, istanbulun göbeğinde kiralarsan 5.000 TL, hadi geçinin bakalım asgari ücretle.

ingiltere' de 400 pound' a kadar kiralıklar var arkadaşlar, bir tarafımızdan atmayarak kaynak koyalım ki sahtekarlık yapmamış olalım. ingiltere londra'dan ibaret değil, Türkiye de istanbul' dan ibaret değil. İngiltere' de ortalam 750 pound' a kiralık evler bulmak mümkün.

İngiltere' de asgari ücrete ülkenin sadece %7' si çalışıyor, Türkiye' de nüfusun büyük bölümü yoksulluk sınırı altında

https://www.bbc.com/news/business-46072509
    https://www.nolettinggo.co.uk/blog/10-cheapest-places-to-rent-in-uk/

Sonuç : gerçekten de geçinemedik
    sizin gibilere yurtdisindan oyle bir guluyorum ki . gidip londra'da luks mustakil ev kiralarina bakip ev kirasi 1200 pound demesi kolay. neyse bu mesaji son model Iphone 11 pro max telefonumdan gordum sonra dedim son model bilgisayarimdan yazayim dedim. 5 bin dolara aldigim 2012 model ford fiestam ile de gidip 100 dolara dolu dolu alisveris yapacagim az sonra. sen de bir telefon icin 2 sene calis
  • Yeter yeter paylaşmayın.
    Elden bir şey gelmiyor, ne yapalım?
  • Bir de şu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burada sadece yumurta alır çıkarsın oda bimden ahahahahhaa
  • asgari ücret 1600 pound kira 1200 pound geçinin bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CBD896D6

asgari ücret 1600 pound kira 1200 pound geçinin bakalım
    yine hiç bir kaynak göstermeden atıp tutmuş, bunların özelliği bu kendilerini direkt belli ediyorlar

londra' da kiralarsan evet 1200 pound da 2000 pound da tutar, istanbulun göbeğinde kiralarsan 5.000 TL, hadi geçinin bakalım asgari ücretle.

ingiltere' de 400 pound' a kadar kiralıklar var arkadaşlar, bir tarafımızdan atmayarak kaynak koyalım ki sahtekarlık yapmamış olalım. ingiltere londra'dan ibaret değil, Türkiye de istanbul' dan ibaret değil. İngiltere' de ortalam 750 pound' a kiralık evler bulmak mümkün.

İngiltere' de asgari ücrete ülkenin sadece %7' si çalışıyor, Türkiye' de nüfusun büyük bölümü yoksulluk sınırı altında

https://www.bbc.com/news/business-46072509
    https://www.nolettinggo.co.uk/blog/10-cheapest-places-to-rent-in-uk/

Sonuç : gerçekten de geçinemedik

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CBD896D6

asgari ücret 1600 pound kira 1200 pound geçinin bakalım
    Haynen oğğ ijjler öle deil yeğennnnn!!!

Domatın tanesi 15 euro
    salatalığın tanesi 10 euro
    çileğin bile tanesi 11.99 euro!!!!
    1+1 ev 2500 euro!!!!!
    ijjjler çoğ kötü yeğennnn alamanya bitik helgalar otuğmuş Türkiye'ye nasıl gelirik diye düşüniyir. Çok felakat!!!!

Ülke çoğ eyi yolar göprüler hastanalar ülkemiz çoğ eyiii sakın gelmeyin alamanyaya bizden referans istemeyin bizi uğraştırmayın buraya gelip

• Ucuz olsun diye hepsine domuz yagi suruyorlar uretim asamasinda. Bizde haram olmasa reyiz daha ucuza uretir bunlari. Nankorler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

yakında makarnayıda böyle servis ederler
  • Şunu da ekleyelim. Videodaki kadının aldığı kalitede ürünleri Türkiye'de bulmanız çok zor.
  • Türkiye'de ise 10 birim paraya 1 kutu sakız vermiyorlar

sakızhttps://www.migros.com.tr/vivident-extra-sakiz-mentolnane-aromali-66-g-sise-p-6ce4e3
  • Ulan bu yunanlar tam hırsız. Yoğurt bir kere orta asya ürünü, moğollar bile yapıyor. Biz bile aldıysak moğoldan almışızdır siz ne alaka.
    Onun dışında evet dışarısı ucuz, refah, sakin ve güzel yapacak bir şey yok.

• Bak bak bize olan kıskançlıklarından marketle anlaşıp etiket fiyatlarını düşürüp video çekip algı yapıyorlar ..

• ablam londra'da market sahibi temel gıda ürünler 1-2 pound arasında ilk defa gördüğümde inanamamıştım şaka sanmıştım

edit: bu arada korona yüzünden londra belediyesi küçük ve orta cirolu marketlere 25.000 pound hibe yardım yaptı ulan bizim faturaları bile erteleyemediler ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PomPom -- 25 Mayıs 2020; 17:11:28 >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 10 Eylül 2020; 23:39:22 >

• 800gram tost ekmeği ve 1 lt süt 1 pound ediyor

Ağam yeter ben iptalim ya

Neyse yerli araba venüste

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.