Şimdi Ara

İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
7
Favori
28.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
400 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PomPom

ablam londra'da market sahibi temel gıda ürünler 1-2 pound arasında ilk defa gördüğümde inanamamıştım şaka sanmıştım

edit: bu arada korona yüzünden londra belediyesi küçük ve orta cirolu marketlere 25.000 pound hibe yardım yaptı ulan bizim faturaları bile erteleyemediler ya
    gitsene londraya hocam imkanım olsa direk giderdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

yine hiç bir kaynak göstermeden atıp tutmuş, bunların özelliği bu kendilerini direkt belli ediyorlar

londra' da kiralarsan evet 1200 pound da 2000 pound da tutar, istanbulun göbeğinde kiralarsan 5.000 TL, hadi geçinin bakalım asgari ücretle.

ingiltere' de 400 pound' a kadar kiralıklar var arkadaşlar, bir tarafımızdan atmayarak kaynak koyalım ki sahtekarlık yapmamış olalım. ingiltere londra'dan ibaret değil, Türkiye de istanbul' dan ibaret değil. İngiltere' de ortalam 750 pound' a kiralık evler bulmak mümkün.

İngiltere' de asgari ücrete ülkenin sadece %7' si çalışıyor, Türkiye' de nüfusun büyük bölümü yoksulluk sınırı altında

https://www.bbc.com/news/business-46072509
    https://www.nolettinggo.co.uk/blog/10-cheapest-places-to-rent-in-uk/

Sonuç : gerçekten de geçinemedik

Alıntıları Göster
    https://www.moveflat.co.uk/london-flat/flatshare-flatmate/london-areas/by-price-down/property/Box/

Ortalama oda 650 pound ki onlarda Pakistanlınin bol olduğu yerdir. Gumtree den bak oda fiyatları PW 180 den aşağı yok. Bide biz oda diyoruz adam ev demiş evet bir stüdyo felan kiralasan 1200 olur. Ama asgari 1600 demiş arkadaş Londra'da asgariden fazla yapar insanlar genelde haftasonu Uber Eats yapar en kötüsü. Ancak bu hayatın yinede iyi olduğunu göstermez. O paralarla sosyal hayat yaşamayı bekleme. Yaşamak için yaşarsın sadece bide insan nereye kadar kiralık odada veya stüdyo dairede yaşayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stereo Palma -- 25 Mayıs 2020; 17:21:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DI YUNAYDID KİNGDIM BEY DİYECEKSİNİZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!!
    İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!!

Kıskanürlerrrr

• İngiltere'nin parası çok değerli bizimle kıyaslamak saçma yav.Ben dil kursu vesilesi ile kaldım.Kira bedelleri bile fazla ev sahibi olmak zor.Ama belli bir oligarşik holiganlarını ve arap sünepeleri bir köşeye bırakırsak iyi yer tabi.Kötü havası ve ters akan trafiğide ayrı sorun.

Ayrı bir aurası olan yer.Giden yerleşen alışan işini sağlam tutan geri dönmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

gitsene londraya hocam imkanım olsa direk giderdim

Alıntıları Göster
    O iş öyle kolay değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

O iş öyle kolay değil.

Alıntıları Göster
    kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

kolay

Alıntıları Göster
    Ben yerleşmekten bahsediyorum.Ankara antlaşması veya dil kursu bağlamı ile gidebiliyorsunuz gene yada gezi amaçlı kısa süreli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stereo Palma

https://www.moveflat.co.uk/london-flat/flatshare-flatmate/london-areas/by-price-down/property/Box/

Ortalama oda 650 pound ki onlarda Pakistanlınin bol olduğu yerdir. Gumtree den bak oda fiyatları PW 180 den aşağı yok. Bide biz oda diyoruz adam ev demiş evet bir stüdyo felan kiralasan 1200 olur. Ama asgari 1600 demiş arkadaş Londra'da asgariden fazla yapar insanlar genelde haftasonu Uber Eats yapar en kötüsü. Ancak bu hayatın yinede iyi olduğunu göstermez. O paralarla sosyal hayat yaşamayı bekleme. Yaşamak için yaşarsın sadece bide insan nereye kadar kiralık odada veya stüdyo dairede yaşayabilir.

Alıntıları Göster
    londrada asgari kazananlar istanbulun göbeğinde asgari kazanandan daha iyidir her türlü ama buralarda asgari ile zaten yaşanmaz. liverpool, leeds gibi yerlerde gördüğüm kadarıyla çok uygun bahçeli evler dahi var.

• güzel kızmış he
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

güzel kızmış he
    lütfen bacımıza sulanmayalım
  • pcdaly kullanıcısına yanıt
    Turkiye'de evlenene kadar pek cok yetiskin ailesiyle yasiyor.

Gelismis bati ulkelerin yetiskinlerinin universitenin basindan itibaren ek ev masrafi oluyor.

Bunun ustune sosyal aktivitelere harcanan paralar eklenince, kolay kolay kimse 22-25 yasinda ev falan almiyor kisi ot gibi yasamiyorsa - tr'nin ortalama yasami bu ot gibi yasama kalitesininde altinda ya neyse. Ot gibi yasayan bile netflix onunde ickisini icebilir haftada bir bu ulkelerde. Tr'de ise; survivor, cekirdek ve kola ulkenin %90'inin tek sosyal aktivitesi.

Gelir duzeyi ortalama ustu bir profesyonel icin, bir 30 yasini bulur en azindan mortgage on odemesini biriktirmek %10-%20 falan. Sonucta sirf para biriktirmek olmamali kimsenin amaci, yasamak icin para kazaniyoruz, para kazanmak icin yasamiyoruz.

Not: Kanada, Toronto
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

İngiltere'nin parası çok değerli bizimle kıyaslamak saçma yav.Ben dil kursu vesilesi ile kaldım.Kira bedelleri bile fazla ev sahibi olmak zor.Ama belli bir oligarşik holiganlarını ve arap sünepeleri bir köşeye bırakırsak iyi yer tabi.Kötü havası ve ters akan trafiğide ayrı sorun.

Ayrı bir aurası olan yer.Giden yerleşen alışan işini sağlam tutan geri dönmüyor.
    Nisan ayında, ıslak gezdim. Hava sürekli kapalı. Ruhu sıkılıyor. Akşam ve hafta sonu heryer kapalı. Turistik yerler bile 4/5 te kapanmış oluyor. Özetle, hem turistik bir şehir değildi hemde Güneş seven adam yapamaz orda!
    Ama refah! Çok başka. Gerçi tüm avrupa öyle. Muz 1-1.1 birim

• Size acı bir gerçek söyleyeyim. İngilterede 1600 paunda kimse çalışmaz. Ortalama 3000-4000 pound geliri var 1 kişinin. Özellikle londrada adama 1600 pound maaş teklif etsen yüzüne tükürür.
    Londrada gelir yüksek giderde yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 25 Mayıs 2020; 17:54:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendinizi neden bu ülkelerle kıyaslıyorsunuz?
    3. Dünya ülkesiyiz işte denk bir ülke bulun yada afrikayla kıyaslayın ki, yüceler yücesi reisimize tapmaya devam edebilelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Nisan ayında, ıslak gezdim. Hava sürekli kapalı. Ruhu sıkılıyor. Akşam ve hafta sonu heryer kapalı. Turistik yerler bile 4/5 te kapanmış oluyor. Özetle, hem turistik bir şehir değildi hemde Güneş seven adam yapamaz orda!
    Ama refah! Çok başka. Gerçi tüm avrupa öyle. Muz 1-1.1 birim

Alıntıları Göster
    Refah olmasa yoksa neden gitsin insan oralara insanın özünde var özgür olma hissiyatı yoksa almanya berbat bir coğrafyada havasıda puslu.İşte insanı oralara sürükleyende bu olgu.Türkiye coğrafik olarak iyi ama içinde bulundurduğu insanlar olarak ise birbirine tezat olguda.ülkeyi balçığa bataklığa çevirende içerdeki insanlar işte.İnsanı zorlayan uğraştıran yoran ve sömüren bir ülke gerek Türkiye gerekse coğrafya.Sorunlu yapıda.

Zengin değilsen bu dertleri çekmek zorundasın.Bu ülkede garantin yok yarın ne olacağı belli değil.Ama işte anı yaşayanların ülkesi bugün 1 trilyonum var dersin saçma bir girişimde bulunursun hop yarın borç batağındasın.İnsana güvende az.

• 10birim olayını geçin.
    tl çevirince bile daha pahalıya geliyor.
  • türkiye için umutlarım tamamen tükenmek üzere, gitmeyi düşünmüyor değilim artık.
  • Abi herseyi asgari ucret uzerinden hesapliyorsunuzda 5 yil olcak Kanadaya geleli 1 tane asgari ucret alan arkadasim olmadi burger king te hamburger cevirip masa silmen lazim asgari ucret almak icin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CBD896D6

asgari ücret 1600 pound kira 1200 pound geçinin bakalım
    istanbul'da e5 güzergahının altında 1500 tl altında temiz kiralık ev yok. depreme dayanıklı 2+1 evler 2000 tl bile zor bulunuyor. kira+depozit+faturalar 2500tl.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.