Şimdi Ara

İngilizceyi nasıl geliştiririm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene üniversiteye başladım ve hazırlığı yarım dönemde bitirdim. İrregular olmamak için bu dönem dondurup seneye bölümüme başlayacağım fakat arada yaklaşık 8 ay gibi bi boşluk var ve benim beynim çok iyi çalışmıyor 2 gün birşeyi kullanmasam unutuyorum. İngilizceyi 8 ay boyunca nasıl unutmam hatta biraz da geliştiririm?

• Çare duolingo
  • Çare voscreen
  • Video edit programı indirip herhangi bir oyuna veya filme altyazı ekle.

Ben böyle yapıyorm arada tek tük bilmediğim kelimeler çıkınca Transate'den değil "örn kelime" meaning yazıp araştırıyorm ingilizce anlatıyorlar ama temel basic biliyorsan anlamını basit kelimelerle açıklıyorlar.
  • İngilicce konuşarak
  • cokbaska kullanıcısına yanıt
    hocam takıldığım ortamda türkçeyi bile doğru dürüst konuşamıyoruz ingilizce nasıl konuşalım
  • ingilizce kitap okumak sonra okuduğun sayfalarda kelimedir ıvır zıvırdır onları öğrenerek
  • Böyle bir soruyu sorman bile hata. Nasıl unutulmaz? Konuşarak. Nasıl konuşacaksın? Discordta, whatsapp'ta ingilizce konuşulan sunuculara girip sürekli sohbet edeceksin, ingilizce altyazılı yabancı dizi&film izleyeceksin. Günde 1 tane film bile izlesen hem kültürün gelişir hem ingilizceyi unutmazsın. Bu kadar basit bi şeyi bile niye soruyosunuz ki anlamak mümkün değil.

edit: ben ingilizce biliyorsun sandım konuda nasıl unutmam yazmışsında. hiç bilmiyorsan ona yapacak bi şey yok. kursa falan git artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mind of a madman -- 31 Ocak 2019; 22:55:55 >
  • Türkçe kaynak çok az. Ama güzel Almanca kitapları var İngilizce anlatan. Almanca öğrenip sonra İngilizce öğrenebilirsin o kitaplarla. Ben öyle yaptım ve şu an üç dil biliyorum.
  • Türkçe kaynak çok az. Ama güzel Rusça kitapları var İngilizce anlatan. Rusça öğrenip sonra İngilizce öğrenebilirsin o kitaplarla. Ben öyle yaptım ve şu an üç dil biliyorum.
  • Selamlar hocam öncelikle Üniversiten ne bilmiyorum ama yarım dönemde bitirdiğine göre temelin vardır illaki; fakat yine de hazırlık eğitimine pek güvenme. Sonuçta writing ve gramer olarak çalışıyorlar. Bizim speaking, listening etkinliklerimiz verimsiz geçiyordu (zaten sayısı da azdı haftada 4 dersti sanırım)

Neyse konuya gelecek olursak. Yaklaşık 1 aydır dizileri ing altyazı ile izliyorum ve gayet faydalı bence.
    Gramer olarak hangi seviyedesin bilmiyorum ama çoğu hazırlık sınıfının amacı B1-B2 arası bir yere kadar öğretmek oluyor. O yüzden dersimizingilizce gibi sitelerden advanced gramer konularına bakmanı tavsiye ederim öncelikle (Ben faydasını gördüm).

Sonrasında voscreen çalışması yapabilirsin aklına geldikçe.
    LyricsTraining diye bir uygulama var. Voscreen mantığının şarkılara uyarlanmış hali.
    Quizlet uygulaması ile ingilizce kelime/kalıp (alanınla ilgili de öğrenebilirsin) çalışmalarını pekiştirici testlerle öğrenebilirsin.

Ben hazırlığı bitirdim ve şuan bölüm 2. sınıftayım. Şu kadarını söyleyim derslerin %80'inde pratik ingilizce bilmek bir işe yaramıyor ezberle geç mantığı olduğu için bilen bilmeyen yapabiliyor (İşletme).
    Benim aklım başıma biraz geç geldi. Hazırlıktan sonra 1 sene neredeyse hiç İngilizcemi geliştirmeye çalışmadım ve bırak aynı kalmasını geriledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Türkçe kaynak çok az. Ama güzel Rusça kitapları var İngilizce anlatan. Rusça öğrenip sonra İngilizce öğrenebilirsin o kitaplarla. Ben öyle yaptım ve şu an üç dil biliyorum.
    Rusça nasıl bir dil sizce? Zorluk bakımından Fransızca ile karşılaştırırsak hangisini öğrenmek daha basit kaçıyor?
  • The Management kullanıcısına yanıt
    Fransızca hakkında pek bilgim yok ama rusça gerçekten zor hocam. Resmen başa dönüyosun alfabeye kadar baştan öğreniyosun. Padejleri var dillere destan :D

Ama anadili türkçe olanlar için rusça ingilizceden daha kolay cümle yerleşimi bakımından. Baya ortak kelimemiz de var mesela bizde çay onlarda чай. Tek fark kiril alfabesi. Böyle çok kelime var ve öğrenmesi daha eğlenceli, ingilizce az çok herkes biliyor ama rusça bir şey konuştuğunda kimse ne dediğini anlamıyor :D
  • video edit ne la ? subtitle workshop ile altyazı hazırlarsin, sonra gömersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

video edit ne la ? subtitle workshop ile altyazı hazırlarsin, sonra gömersin
    Hocam hızlı ve sağlam gömen bir program biliyor musunuz? Geçenlerde lazım olmuştu bir program denemiştim çok yavaştı.
  • Luffycan kullanıcısına yanıt
    Discord grupları var birsürü çeşit ülkeden insanlar olan. Onlara katılıp orada konuşabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Fransızca hakkında pek bilgim yok ama rusça gerçekten zor hocam. Resmen başa dönüyosun alfabeye kadar baştan öğreniyosun. Padejleri var dillere destan :D

Ama anadili türkçe olanlar için rusça ingilizceden daha kolay cümle yerleşimi bakımından. Baya ortak kelimemiz de var mesela bizde çay onlarda чай. Tek fark kiril alfabesi. Böyle çok kelime var ve öğrenmesi daha eğlenceli, ingilizce az çok herkes biliyor ama rusça bir şey konuştuğunda kimse ne dediğini anlamıyor :D
    Sağolasın hocam

5-6 ay kadar sonra yeni bir dil öğrenmeye başlayacağım da o yüzden araştırmalarım sürüyor. Gönlüm İspanyolcadan yana olsa da (hem okunuşu hem öğrenmesi basit-miş-) alanım dolayısıyla Fransıza ve Rusça tavsiyeleri aldım (İşletme okuyorum). Rusça açıkcası çok gözümü korkutuyor

Yeni dili öğrenmek için aşağı yukarı 2-3 yıl gibi bir sürem olacak. Ne seçersem seçeyim öğrenirim gibi geliyor aslında (Çince dışında, o gözümü çok korkuttu) ama bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

video edit ne la ? subtitle workshop ile altyazı hazırlarsin, sonra gömersin
    Hocam hızlı ve sağlam gömen bir program biliyor musunuz? Geçenlerde lazım olmuştu bir program denemiştim çok yavaştı.
  • Peki yazisacak kadar ingilizceyi nasil yapicaz?
  • Up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.