Şimdi Ara

İngilizcesi İyi Olan Arkadaşlar Bir Bakabilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • They den sonra relative clause gelebilir mi? Mesela "They who want to migrate other countries are traitors." gibi bir cümle olabilir mi? Essay yazarken bir arkadaşım yanlış dedi ancak konuşma dilinde kullanılıyor. Acaba resmi dilde böyle bir cümle kurulamaz mı? Arkadaşımın söylediğine göre they yerine immigrants vs. gibi isimler olmalıymış. They, He , She olmazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Keyboard -- 16 Temmuz 2018; 22:56:19 >

• They'den sonra who gayet gelir. They'den önce tabiki tanımlayan bir isim olmalı. Kim bu they? Almanlar mı? İşçiler mi? Armutlar mı? Anlatabildim mi? İlk önce asıl ismi kullanırsın, sonraki cümlede ise ismi kullanmak yerine zamiri (they) kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 17 Temmuz 2018; 0:30:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • They yerine güzel bir noun koyabilme şansın varken neden informal? Essay de they den sonra who kullanma bence.

• I think that the persons who want to migrate to the other countries are traitors.

Diğer ülkelere göç etmeyi düşünenleri hain olarak düşünüyorum.

In fact interior is important for essay. But you should notice about your grammer . Your sentences should be plain and pure in essay .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 17 Temmuz 2018; 1:22:21 >
  • They yerine Those kullanıldığını görüyorum öyle cümlelerde daha çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalmavuz kullanıcısına yanıt
    Hocam those, these ve they arasindaki fark nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam hocam bundan sonra noun bulamazsam people, person kullanıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Keyboard

Hocam those, these ve they arasindaki fark nedir?
    valla orasını ben de bilemiyorum hocam, bir şey desem yanlış olur.

mesela google'da "they who want to" diye aratınca çıkan sonuçlar hep "those who want to" şeklinde.

• Yalmavuz kullanıcısına yanıt
    They who want diye aratinca bir kuran suresi cikiyor hocam. Orda da they who diye baslamis. Ben oyle gordum yani :D

• Dostum, relative clasue'dan önce tek kullanabileceğin zamir "those" dur. O da kendi prepiyle birlikte:

Those of who wants themselves to be killed are savages.

Pekiştirme için nadir konuşma dilinde kullanılır. Essay formatına kesinlikle uygun değil.

• Olacağını sanmıyorum. Bana bayağı garip geldi doğrusu. Who dan önce isim kullanılması çok daha uygun olur. Ayrıca cümle olarak They who want .... gibi bir cümle olamaz zaten. Ancak şu şekilde mümkün olur.

Istanbul is a metropolitan city that full of people who want to earn money for living.

Yani üstteki cümlede people yerine they kullanamayız. Peki deneyelim.

Istanbul is a metropolitan city that full of they who want to earn money for living.

Dikkat edersen neyle dolu diye bir soru soramıyoruz. Nesne yok elimizde.
  • Ayrıca konuşma dilinde kullanılıyor demişsin, nerde duyduğuna dair bir fikrin var mı? Şahsen onlarca yabancı dizi izledim hiçbirinde böyle bir yapı duyduğumu hatırlayamıyorum.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Persons yeni mi hocam

• zamirlerle olmaz
  • Gelmez.

Those who ya da those of who.
    Bir de akademik yazi yazarken they, them ,its , this, that gibi seyler soylememeye calis. Neye refere ettigini anlamazlar. Cumle basinda kullaninca nereye bagladigini anlayamayabiliyorlar ama cumle ortasinda olabilir.
    Mesela: 824 people have participated in the biology course, those of who received A grade will be announced next semester. ---> Ama bunu iki cumleye bolup de araya biraz laf koyarsan, Those of diye baslayan cumlenin neye refere ettigini anlamsizlastirmis olursun. O yuzden dikkatli yazmak lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizcesi İyi Olan Arkadaşlar Bir Bakabilir Mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.