Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
301
Favori
136.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • the office'e (us) başladım dediğiniz yöntemle ilerliyorum şimdilik fena gitmiyor ama altyazı okuma süreci çok vakit alıyor bu biraz bunalttı beni ama üstüne gidilirse faydası çok olacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi123

the office'e (us) başladım dediğiniz yöntemle ilerliyorum şimdilik fena gitmiyor ama altyazı okuma süreci çok vakit alıyor bu biraz bunalttı beni ama üstüne gidilirse faydası çok olacak gibi
    hocam nereden izliyorsunuz? bir de diziyi bu yontem icin onerir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi123 kullanıcısına yanıt
    Aslında bir dizi bölümünün bütün bir konuşmalarının olduğu bir transcript olsa ya da bulabilsek,bizim için çok daha verimli olur gibi düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oguzyar kullanıcısına yanıt
    https://www.planetdp.org/
    https://turkcealtyazi.org/index.php

Gibi sitelerden altyazı indirmek mümkün. Türkçe olsun ingilizce olsun mümkün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkancobam V kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir dizi ile İngilizce öğrenilmez.
    Sadece geliştiririlir.Bunlar bir araçtır.
    Diziler gerçekten bu konuda etkili araçlar.Ama iyi bir seçim yapmak gerekir.
    Friends ise bence zor bir araç.
    Komedi dizileri yerine daha çok günlük olayların normal şekilde ilerlediği konular daha etkili olur.
  • Güncelleme
    1.sayfaya önerdiğim dizinin ismini ekledim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196DU -- 17 Temmuz 2021; 22:41:19 >
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam eski sistemi tekrar paylaşır mısınız?
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam 1972 yapım bir dizi yerine biraz daha güncel bir dizi daha iyi olmaz mı? Özellikle teknolojik kelimeler için biraz daha güncel bir dizi tavsiye eder misiniz?

• Mrspak1o M kullanıcısına yanıt
    Hayır.Eski sistemi değiştirmemin nedenlerini yazdım.
    Şuanki sistem daha etkili.

Sınav için çalışıyorsan zaten ona yönelik kaliteli kitaplar var.
  • maybe4you kullanıcısına yanıt
    Dizi seçerken birçok faktöre dikkat etmek gerek.
    Mesela sorduğunuz gibi bir dizi bilmiyorum.Teknolojik kelimeleri okuyarak öğrenmek daha doğru olur.
    Amaç teknik bir konu değil.Genel olarak İngilizce öğrenmeye çalışmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 30 Mart 2020; 21:51:47 >
  • Yazılanlar görünmüyor.Sanırım forumda hata var.
  • Hayırlı akşamlar arkadaşlar kitap ilgili birşeyler sormak istiyorum belki yeri degil ama şimdiden özür dilerim konuyla alakali degilse

Dorlion yayınlarının kitaplarını aldım stage 1 "1"adet
    Stage"2" 3
    Stage"3" 3 adet

Stage biri okudum ama şöyle bir sıkıntım stage 2 geçtim abi çok zorluyor yani normalde oxford stage 3 bir tane kitap okudum 60 sayfada 20 tane bilmedigim kelime çıktı ama Dorlion yayınlarının kitaplarını aldım stage 1 bitirdim 220 tane kelime çıktı sorun degil ama stage 2 neredeyse tabiri caiz ise roman desem yeridir yani ben kitap seçiminde mi hata yaptım yoksa normal mi yani baya uzun cumleler var
    Hatam yayın evimi yoksa sabırla devam edeyim tavsiye acil ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim.

• Şu an A POOR RULE adli kitabi okuyorum dedektiflik ile ilgili zannımca heralde daha 7'nci sayfadayım ama
    garip bir kelime geldi karşıma turengde yok karşılığı

"UNGUESSABLE" diye bütün yazılı bir kelime

Metin şu şekilde:
    They are masked and mysteriously hooded, unguessable bulky by day and inquisitorial racks of torture by night.

😁 bazen kolay metinler bazen baya zor metinler geliyo yol gösteren olursa çok memnun olurum kitapları okumalımiyim yoksa yayın evini mi değiştirmeliyim

• Aslında ne kadar kelime o kadar ingilizce...Kelimeler öğrenmek ve akılda tutmak için bir sürü yöntem var..Benim kullandığım yöntem benzetme yöntemi..15 sene once lisede kendi kendime böyle yapayım bari demiştim meğerse bu zaten bir yontemmiş :) ... Eğer biz X kelimesini biliyor ya da hecesini biliyorsak ve eğer Y kelimesini ya da hecesini biliyorsak..X ve Y nin bir kısmını barındıran herhangi bir Z kelimesi üzerine hıkaye kurgulayabiliriz...Hikayeler daha cok ınsanların görsel hafızasına işleniyor..Bir hikayede hafızaya kaydedilen bir sürü yol var..Ve siz bir kelimeyi bir hıkaye ile ogrenınce hafızanız bir sürü kollar oluşturuyor aynen bir ahtapotun kolları gibi..Ahtapotun kollarından biri kopsa bile diğerleri hala orada..Aslında yaptığınız şey kelimelerin hikayesini oluşturmak aynen bir yazar gibi bir roman yazmaya benziyor..Belkide en baştan beri öyleydi kelimelerin bir hikayesi vardı..Mesela bi kelime icin hikaye kurgulayabiliriz

Hepinizin bildiği bir '' notice'' kelimesi
    Kelimeleri hafızamızdan asla silinmemek kaydıyla tutmak ıcın ya gercekten cok ingilizceyle haşırneşir olcaz ya da ona hikaye uydurcaz..Bence yeni baslayan ya da orta düzeyde ingilizce öğrenmeye calısanlar kelimelere hikaye uydurabilir..

Hikaye:notice X =not Y = ice
    Çocugun biri arkadaşına dondurma verecegim deyip ama külaha krem doldurup kandırmaya calısır aklınca...Derken arkadasına dogru emin admımlarla gider..Ve arkadaşına al getirdim işte dondurmanı istersen bir tad der..Ama tabi krem kokmaya başlamıştır bile..Kremin kokusunu alan diğer çocuk aslında onun bir dondurma olmadıgının ''FARKINA VARIR'' Onu ''FARK EDER'' farkettikten sonra döner ve senin bu yaptıgın hareketi herkeze söyleyecem '' DUYURACAM'' diyerekte seslenir..Hatta bununlada kalmaz gider ve arkadasının ailesine onu ''İHBAR''' eder...https://tureng.com/tr/turkce-ingilizce/notice

Hikaye 2 X = not Y = ice

Çok kadim zamanlarda karanlık bir ülkede kendine buz(ice) kraliçesi diyen biri yaşarmış..Tebasını köleleştiren cani ruhlu bir savaş çığırtkanı daha.. Karanlık tebasına işte buradayım ben buzların kraliçesiyim diyip kendini ''İLAN '' edermiş..Ordusu öyle güçlüymüş ki yürürken çıkan sesleri ucsuz bucaksız topraklarda bile yankı yaparmış..Karanlığı inleten o dolgun ses ve aynı anda vuran soğuk ayaklar ki onlar toprağa çarpan pençeler gibi,sanki özgürlüğün kalbine saplanan bir mızrakcasına keskin ve çok ani..Bu karanlığın karşısında ise durabilen çok az sayıda insanın kurduğu bir özgürlük şehri varmış..Bu şehir o karanlığın karşısında okyanustan cıkan kücük bir inci tanesi gibi parlarmış ki parıltısı çoktan buz kraliçesinin gözünü almış bile..Ve o insanların bugün kalplerini bir korku salmış..Cunkı okyanusdan cıkan dalgalar gibi onları yutmaya gelen soğuk pençelerin ay ışığındaki parıltılarından gözlerini birtürlü alamıyorlarmıs.. Bu gece onları yutmaya geliyor..Hemde çok
    soğuk bir şekilde..Özgür insanların lideri az sayıda ki tebasıyla karşılarında durmakta kararlıymış..Gidecek bir yeriniz yoksa kaçmanın ne anlamı vardır ki zaten..Ve tebasına dönüp '' Evet bizler için geliyor,, karanlığın kalbinden ,,karanlık bulutların ötesinden ama birşeyin ''FARKINA VARMALISINIZ'' Bulutlar ne kadar karanlık olursa olsun her zaman bir güneş
    bizim için doğar'''

Bu hikaye gibi herhangi bir kelimeye kendi hikayenizi dizayn edebilirsiniz..Bu hikayeyi birkere okursanız birdaha unutmanız imkansıza yakın..Cunkı ahtapotun kolları gibi avınızı her yönden kusatırsınız..Ayrıca ilk dil nasıl olustu? insanlar hadi ya notice de şu olsun bari dememislerdir herhalde..Dilin bir süreci kesinlikle vardı ve her dil oluşup gelişirken belkide eski ve kadim zamanlarda her kelimenin buna benzer bir hikayesi vardı..Bilinmeyen bir hikayesi...

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Hayır.Eski sistemi değiştirmemin nedenlerini yazdım.
    Şuanki sistem daha etkili.

Sınav için çalışıyorsan zaten ona yönelik kaliteli kitaplar var.
    Hocam peki direk diziyi tr altyazısı olmadan mı izleyeceğiz

• Hocam tavsiye ettiğiniz dizileri siz nerden izliyorsunuz/izlediniz? İnternette bir türlü bulamadım. Mesela The Waltons'ı sadece amazon.com'da bulabildim orda da fiyatı 148.93 Dolar, bu da 965 TL'ye denk geliyor. Baya tuzlu bir fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 26 Mart 2020; 10:38:39 >
  • The Waltons dizisinin ingilizce altyazısını hiçbir yerde bulamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.