Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
301
Favori
136.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Türkçe dil bilgisine ne kadar detaylı çalışalım? Yani "isim nedir, sıfat nedir" vs. bunları öğrenip geçelim mi yoksa sınavlara hazırlanıyormuşçasına detaylı mı öğrenelim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayalperest44 kullanıcısına yanıt
    Şu detaylara bakmak yeterli olacaktır;
    Örneğin Sıfatlar konusu için;
    -Sıfat nedir?
    -Sıfatın cümle içindeki görevi nedir?
    -Sıfat türleri nelerdir?

Burada asıl önemli şey o konuya çalışıp geçmek DEĞİLDİR.
    Türkçe ve İngilizce bir cümle okuduğunda sıfatı tespit edebiliyorsan o konuyu anlamışsın demektir.
    Konuları öğrenip öğrenmediğinizi bu şekilde tespit edebilirsiniz.

Zaten diğer türlü okuyup geçersen sadece kısa süre aklında kalır 1 hafta sonra unutursun.

Bu arada konular öyle detaylı değil.1.sayfada yazdığım konulara çalışın.
  • Duyuru
    Forum kurallarına aykırı link eklemek yasaktır.
    Bu nedenle bu mesajları gördüğümde forum yöneticilerine bildiriyorum.
    Lütfen forum kurallarına aykırı link eklemeyiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam. Sağolun.
  • 1 - Derslerle ilgili açıklamaların olduğu Lessons at a Glance pdf'inde şöyle bir şey yazıyor:

- The classroom lessons are designed for CLB levels 5/6 and up (intermediate)
    - The self-study version of each lesson is for CLB levels 6/7 and up (high intermediate to advanced).

ve derslerin pdf'inde Self Study Edition ibaresi bulunmakta.

2 - 1. maddedeki uyarıyı göz ardı edip derslere başladım lakin hem bu derslerde hem ileriki derslerde sayfalarca writing alıştırmasını çözdükten sonra cevaplara bakınca hep şu ifade var:

Answers for other worksheets will vary. Bu açıkçası derslere motivasyonumu azalttı çünkü kendimi değerlendiremiyorum. Ben de Advanced diye paylaştığınız Calgary/Edmonton'ın Weekly ve Monthly derslerine inceledim.

Bu derslerdeyse yukarıda anlattıklarımın aksine tüm writing soruları cevaplanmış ve incelediğim kadarıyla bu dersler Advanced değil (Özellikle weekly olanlar).

İncelemeniz için bazı örnekler bırakıyorum, sizce Weekly/Monthly derslerle mi devam edeyim? Yorumunuzu merak ediyorum hocam. Sağlıklı günler dilerim. Tekrar teşekkür ederim

Calgary weekly 84. ders: https://s4.dosya.tc/server10/b20qiy/84.pdf.html

Calgary monthly 30. ders: https://www.dosya.tc/server27/vu84to/30.pdf.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pablomouche -- 18 Nisan 2020; 17:50:59 >

• pablomouche P kullanıcısına yanıt
    cbc Low Intermediate - Intermediate derslerine baktım. dersler self study edition. ilk ders olan "west nile virus vaccine" benchmark 5. cevapları da var.
  • zeitgeisd kullanıcısına yanıt
    Kelime ve anlamını eşleştirme, true-false, boşluk doldurma gibi alıştırmaların cevapları var. Bunlar haricindekiler için:

" Answers for other worksheets will vary " diyor.
  • pablomouche P kullanıcısına yanıt
    1.Self study versiyonu skala olarak daha geniş bir alana hitap ediyor.

2.Orta seviyede kişiye göre değişen writing sorularının cevapları yok.İleri düzeyde var.Başlangıç ta da var.
    Orta seviyeden devam etmenizi öneririm.Çünkü advanced olan weekly dersleri orta seviyeden zor gibi görünmese de montly dersleri daha zor.
    Burada detay aslında şu;
    dersler coursebook'lar,kitaplar gibi seviyeleri birbirinden kesin çizgilerle ayırmamış.
    Çünkü amaçları İngilizce geliştirmeye yarayacak çalışmalar yaptırmak.
    Oysa sınav için hazırlanan kitaplar,coursebook'lar çok kesin şekilde seviyelere ayrılır.
    Fakat bu derslerin amacı İngilizce'yi geliştirmek olduğu için seviye ifadeleri bile farklı.
    Örneğin lower intermediate-high intermediate gibi.
    Bunun diğer sebebi ise hazırlanan dersler Kanada'nın kendi standartlaştırılmış yöntemini kullanıyor.
    Oysaki birçok ülke CEFR sistemini temel alıyor.İkisinin karşılaştırması level olarak;
    https://tracktest.eu/clb-canadian-language-benchmarks/

Değişen bir şey yok.Sadece yaklaşım farkı var.
    Montly derslere çalışmayı deneyin.Çok zorlanırsanız orta seviyeden başlayın.

• Dizi ekleyeceğinizi söylemiştiniz, ne zaman ekleyebilirsiniz acaba?
    Esenlikler
  • zeitgeisd kullanıcısına yanıt
    1.bölümü izledim.Dili zor değil.Bazen hızlı konuşuyorlar.Olabilir.
  • mcgill kullanıcısına yanıt
    Daha önce önerdiğim diziye benzer,basit anlatımlı,anlaşılır olayların geçtiği dizi bulmak çok zor gerçekten.
    Var olanların da altyazısı yok.Dvd olarak almayı düşündüm.Dvd'lerde bile altyazı yok.Ve fiyatlar pahalı.
    Önereceğim dizileri akşam ekleyeceğim.
    İlginiz için teşekkür ederim, ekleyeceğiniz dizileri merakla bekliyorum
    Esenlikler
  • mcgill kullanıcısına yanıt
    Akşam demiştim fakat birkaç gün sonra ancak ekleyebilirim.
    Kesin tarih vermek gerekirse 3 gün sonra(pazartesi) dizi önerileri eklenecek.
    Ekleyeceğiniz tarihi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    Duyuru
    Forum kurallarına aykırı mesaj yasaktır.
    Bu nedenle bu mesajları gördüğümde forum yöneticilerine bildiriyorum.
    Lütfen forum kurallarına aykırı link eklemeyiniz.
    Forum kurallarını gayet iyi biliyorum. O sebeple ne link ne birşey ekledim. Benim amacım yardımcı olmaktı sadece. Neyse size kolay gelsin...
  • Dizi önerisi istemiştiniz.
    https://www.imdb.com/title/tt2874692/

Dizi hakkında birkaç şeyi belirtmek gerekiyor.
    1.Anlatım dili zor değil.
    2.Telaffuzlar anlaşılır.Hızlı konuşmuyorlar.
    3.Olaylar anlaşılır şekilde anlatılmış.
    4.Dizi sıkıcı değil.

Peki nasıl izlenebilir?
    1.Dvd:Tüm sezonlar dvd olarak yoktur.5.sezona kadar dvd var.
    2.Dizi netflix'de var görünüyor.
    3.Amazon prime video'da görünmüyor.Ben bulamadım.Kullanan varsa mesaj yazsın.Amazon sitesinde var.Ama prime video'da görünmüyor.
    Çok teşekkür ederim öneriniz için, Netflix aboneliğim olduğu için Netflix de bulunan bir dizinin denk gelmesi güzel oldu

İngilizce altyazıyı açıp izlemeye başlıyorum. Her gün bir bölüm izleyeceğim.

İzlerken anlamını bilmediğim kelimelerin çıkacağını düşünüyorum, kelimeler çıkınca ne yapmalıyım ? Durdurup not alıp öyle mi izlemeliyim yoksa sizin ispanyolca öğrenirken yaptığınız gibi telaffuzları öğrenene kadar aynı bölümü defalarca izlemeli miyim?

Esenlikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgill -- 6 Nisan 2020; 18:56:17 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.