Şimdi Ara

İngilizce'den sonra en çok dizi/film mevcut olan dil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet millet, soru basit. İngiltere, Kanada, Avusturalya vs bir yana, ABD olmasa dünyada İngilizce en çok dizi/film yapılan dil olmazdı diye düşünüyorum. ABD'nin bu konudaki önemi malum. Peki diğer dil nedir? Bu konuyu daha önce araştırmış veya bilgisi olan var mı? İngilizce'den sonra en çok hangi dil diziye ve filme sahip? Bu konuyu dizi ve film olarak ayrı ayrı değerlendirsek daha iyi olur. Çünkü misal, bir millet filmde çok üstün diye dizide de üstün olacak anlamına gelmiyor. Cevapları bekliyorum. :)

• Bunu dilin kullanıldığı ülke sayısına falan bakarak buluruz belki. İspanyolca, Fransızca olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela ruscayı örnek verebilirim. Rusların kaliteli dizileri vardır. Amma genelde çok kısa olurlar. (10-15 bölüm falan)

• Animeler sayesinde dizi konusunda japonca 2.dil olabilir belki hocam.

• Bir yılda en çok film Bollywood tan çıkıyor ama konuşulan dile bakarsak En fazla büyük ihtimal İspanyolcadır
  • @kandorfeyta: Bunu nüfusa oranlama görüşüne kısmen katılıyorum. Sonuçta bu tamamen doğru olsaydı Çin açık ara önde gitmeliydi dimi? Ama İspanyolca konusunda evet, ben de öyle düşünüyorum. :)
    @mr.lsea: Kalite değil de, sayı olayından bakmıştım ben olaya hocam. Sayı olarak ise Rusların öyle aman aman çok da dizileri yok, malumunuz. :)
    @fernandao: Eğer animeleri de bu soru kapsamına alırsak, evet, cidden Japonlar bu alanda tavan yapabilirler. :D
    @onea54: Bollywood hakkında hiç bilgim yok. Ne dizileri, ne de filmleri ile hiç ilgilenmedim. Bu kadar çok film çıkardıklarını bilmiyordum. Fakat ABD dururken nasıl olur da bir yılda en çok film Bollywood'dan çıkar, bunu kavramak çok güç. :/
  • Türkçe. Her hafta yeni bir dizi başlayıp 5 bölüm sonra final yapıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.