Şimdi Ara

ing banktan %9.5 faizli hesap ( eft havale bedava, para yatır çek vade bozulmuyor ) (%6,75 oldu) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
14
Favori
135.745
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer bankalar uyuyor mu ya, kaç bin tane müşteri kaybedeceklerinden haberleri yok sanırım. Bende vadeli hesabımı ING Bank' a geçirme kararı almak üzereyim, küçük bir meblağ ama olsun, hiç yoktan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: str06

Ben de açtırdım bugün bir hesap, Garanti'ye kapak olsun
    Yanında bir de turuncu cüzdan verdiler, çay ikram ettiler

Çay mı . Çay veriyorlarsa kesin açtırırım
  • Büyük meblağa sahip mudilerin çoğu faizlerin dahada düşeceğini düşündüğünden yılsonunda paralarını 3 aylık bağladı. Bunların dönüşü mart ayında, dolayısıyla esas hareket martta olacak, ufak geçişleri şu an önemsemeyen diğer bankalar babaların hareketine göz yummayacak ve mutlaka cevap verecektir. Yaşasın rekabet
  • arkdaşlar desteklerinizi bekliyorum..ekonomi bölümü için...

http://forum.donanimhaber.com/m_46393346/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • BAŞVURU SAYFASI HEP HATA VERDİ...
  • ing internet sayfan 3 defa hata verirse sen müşteriyi toplayamazsın...
  • ıng nin sayfasında kayıt için cep telefonumu giriyorum.sms yollandı diyor ama gelen giden bişi yok.bu şekilde olan varmı?
  • SON adımda hata verdi :)
  • Turuncu Hesap ING'nin bu seneki en büyük bombasıdır.Böyle bir uygulama karşınıza çıkmışken tereddüt etmek bile yersiz,ayrıca buradan %9,5 düşük bir faiz oranıdır diyene de,faiz haramdır diyenlere de katılıyorum..ama gülmekten katılıyorum
  • Faiz oranları ilk 3 ay %9,5 sonra %8,5 deniyor ama 1 yıl sonunda aldığınız gerçek faiz miktarı %7,7 aslında. Yine de bankaların vadeli faiz oranlarından yüksek ve para yatırma çekme esnekliği sayesinde cazip görünüyor.

En büyük sorum bu hesaptaki paranın devletin 50.000TL lik mevduat koruması altında olup olmadığı.

Bir de ING'de vadesiz hesap açtırıp turuncu hesabı bu vadesiz hesaba bağlamak isteyen varsa "Bir müşterinin Turuncu Hesap'ına ek olarak bir vadesiz hesabı varsa ya da açtırırsa bu hesap, hesap işletim ücretine tabi olacaktır." notunu dikkate almayı unutmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: RoadRR
    En büyük sorum bu hesaptaki paranın devletin 50.000TL lik mevduat koruması altında olup olmadığı.

bir önceki sayfada yanıtlandı.

Bir önceki sayfada "sanırım bankalarda açılan tüm hesaplar (benim anladığım kadarıyla) 50 bin liraya kadar TMSF güvencesi altında" yazıyor. Kesin bir bilgi yok bir yorum yapılmış.
  • off shore tarzı hesaplar hariç bütün bankalardaki hesaplar 50 bine kadar devlet güvencesinde
  • Teşekkürler.

Peki banka bu parayı gecelik neyle değerlendiriyor? Repo mu yapıyor yoksa başka birşey mi bu konuda bilginiz var mı?
  • bana cazip geldi.
    garantide vadem 20sinde bitiyor. 21inde hesabi actiracagim.

Yalniz bu hesabi actricaklar ucretsiz EFT/Havale yapabilecekleri bir vadesiz hesaba sahip olsunlar ya da yakinlarinda ING Bank subesi olsun. Yoksa biraz sikinti cekebilirler para yatirip/cekerken.
    Ornegin ben para yatirirken EFT islemlerini Garanti Cep Subesi uzerinden yapmayi dusunuyorum. Vade hosuma gitmezse vs. durumlarinda da hoop paralar ucretsiz EFT ile gerisin geri Garanti Vadesiz hesaba...
  • bende düşünüyorum, finansdan geçen ay 8.20 zor aldım oda ,eski müşteriyim diye ,ama benim paraya göre ayda 100 tl fark var 3 ayda 300 tl eder, az para degil banka degiştirmeye deger heralde ,bu olay bankaları iyi karıştırır
  • benim vadem yarin bitiyor Anadolu Bank'tan, aradim bankacimi imkansiz bir oran belki %8 dediler, yarin bende actiriyorum en kotu 3 ay birakir geri donerim..
  • arkadaşlar bir kaçtane yararlı link veriyorum.. hesaplama ve kıyaslama yapmak için...

http://mevduat-faiz-getirisi.hesaplama.net/

http://www.hurriyetkiyasla.com/Vadeli-Mevduat
  • arkadaşlar

atladığınız bir nokta var gibi benim dikkatimi çekti,

hesaplama araçları faiz getirisini hesaplıyor fakat buradan birde gelir vergisi düşülmesi gerekmiyor mu?

yoksa ben mi yanlış biliyorum...

yani aylık 1000 liraya 20 tl veriyor fakat gelir vergisi düşünce 16-17 gibi bir rakam kalır sanırım.
  • %9,5 oran brüttür. Devlet işlenen faizden %15 stopaj keser.
    Yurtdışından ülkemizi sömürmek için sıcak para getiren yabancıya stopaj yok bu arada.. Vatandaşlar olarak devletimize yabancılara sağladıkları imkanlar için teşekkürlerimizi sunalım. Sık sık gelip 1 koyup 3 alıp gitsinler 5 kuruş vergi vermeden Büyümemiz bu şekilde nede olsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

bana cazip geldi.
    garantide vadem 20sinde bitiyor. 21inde hesabi actiracagim.

Yalniz bu hesabi actricaklar ucretsiz EFT/Havale yapabilecekleri bir vadesiz hesaba sahip olsunlar ya da yakinlarinda ING Bank subesi olsun. Yoksa biraz sikinti cekebilirler para yatirip/cekerken.
    Ornegin ben para yatirirken EFT islemlerini Garanti Cep Subesi uzerinden yapmayi dusunuyorum. Vade hosuma gitmezse vs. durumlarinda da hoop paralar ucretsiz EFT ile gerisin geri Garanti Vadesiz hesaba...

ben tam banka şubesinden para çekme olaylarını bilmiyorum.hesap açtırdığımız bankadan para çekersek yada yatırırsak hiç bir ücret ödemiyoruz değilmi?ileride eftye ücret istemeye başlarsa bu yola başvururum.o yüzden merak ediyorum.cevaplarsanız sevinirim

internet üzerinden hesap açan arkadaşlara sorum var birde.hesap açarken hangi şubeden istediğinizi kendiniz seçebiliyormusunuz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.