Şimdi Ara

ing banktan %9.5 faizli hesap ( eft havale bedava, para yatır çek vade bozulmuyor ) (%6,75 oldu) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
14
Favori
135.743
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taşıma için banka yüksek eft ücreti talep ederse parayı elden çekmeniz en doğrusudur. Şubede elden para yatırma-çekmede extra ücret alınmaz. Meblağ yüksekse parayı taşıyacağınız bankaya söyleyin taşımada (zırhlı araç yada güvenlik elemanı tahsisi) yardımcı olacaklardır.
  • banka faiziyle yatırım devri kapandı...ben bunun aylık getirisinin en az 30 katını borsada kazanıyorum...3000 tl ye 3 tl veriyormuş...bozdur bozdur harca
  • quote:

Orijinalden alıntı: tplav

banka faiziyle yatırım devri kapandı...ben bunun aylık getirisinin en az 30 katını borsada kazanıyorum...3000 tl ye 3 tl veriyormuş...bozdur bozdur harca

Borsacılar için de borsanın devri kapandı.. VOB var artık 30 değil kaldıraçla 300 hatta 3000 katını kazanabilirsin. He gerek borsa gerek vobta ufak bir ayrıntı var tabii, bir anda dımdızlak kalabiliyorsun Sizin için önemsiz bir ayrıntıdır nede olsa hayatta bir nevi kumar değil mi zaten

• yok arkadaş vob bizi bozar, hiç yapamıyorsan sağlam bir şirketin hissesini al otur vob nerdeyse kumar oluyo dediğin gibi
  • öle bir anda dımdızlak da kalınmaz aga naaptın :D
  • iki kuruş paramızı batırmayalım dostum...
    quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

Orijinalden alıntı: tplav

banka faiziyle yatırım devri kapandı...ben bunun aylık getirisinin en az 30 katını borsada kazanıyorum...3000 tl ye 3 tl veriyormuş...bozdur bozdur harca

Borsacılar için de borsanın devri kapandı.. VOB var artık 30 değil kaldıraçla 300 hatta 3000 katını kazanabilirsin. He gerek borsa gerek vobta ufak bir ayrıntı var tabii, bir anda dımdızlak kalabiliyorsun Sizin için önemsiz bir ayrıntıdır nede olsa hayatta bir nevi kumar değil mi zaten

• hesaba döviz cinsinden para transferi gelebilir mi diye sordum, efektif olarak çevirip hesabımıza yatar mı dedim, olmuyor öyle dediler, üzüldüm.
  • quote:

Yıllardır mevduat yapan biri olarak son yılların en iyi teklifi diyebilirim. Gecelik repo gibi düşünün, banka 90 gün boyunca hergün 9,50'den hesabınıza faiz işleyecek. Mesela 10bin tl yatırdınız, günlük faizi net 10000*9,5/36500*0,85=2,21 tl yani ertesi gün hesabınızda net 10002,21 tl görüceksiniz. Üste koya koya gideceği için aslında 90 günde bileşik faizi yaklaşık %10'a geliyor ki bu da şu anki piyasada yanına yaklaşılamayan bir oran.. Şu an ING dışında en iyi teklif YKBnin yıllık 3 ay ara ödemeli-çıkışlı %8,75 oranlı özel mevduatı. Aradaki fark yüksek meblağlarda ciddi rakamlara tekabül ediyor. Üstüne üstlük ING de istediğimiz zaman faiz kaybı olmadan çıkabiliyoruz. Tek handikapı bu oran sadece 90 gün için bunu unutmayın, hesap açtığınız an geri sayım başlıyor.

ING eski oyakbank bildiğiniz gibi, %100 hollanda bankası ve krizde hollanda hükümeti tarafından desteklenmiş bir banka, sermaye yeterlilik rasyosu %15 olup min sınır olan 12'nin üzerinde ve reytingi A. Güven açısından endişe edecek bir durum yok. Banka mevduata verdiği bu oranla büyük ihtimalle zarar edecek ama kazanacağı müşteri ile geleceğe yatırım yapıyor anlaşılan. Zaten açıklamalarında 5. büyük olma hedefi doğrultusunda kararlar alındığını belirtiyorlar. 250bin tl üst sınır koyması müşteri sayısını artırmak isteğinin bir göstergesi. Yani 2.5 milyonluk bir müşteri geleceğine 250binlik 10 müşteri gelsin istiyor.

Ben geçen ay şekerbanka 9,25'ten 3 aylık bağlamıştım. Vademin dolmasını bekliyorum, vade sonuna kadar daha iyi bir oran çıkmazsa INGyi kesinlikle değerlendiririm. 250bin limiti aşan arkadaşlar mevduatı anne-baba-eş adına bölemiyorsunuz aynı soyadı için sadece ilk geleni faydalandırıyorlar bana da müşt.temsilcisinden gelen son güncel bilgi bu şekilde.. Aşan kısım %8,50'den devam ediyor bilginize..

Tartışmaya gerek dahi yok 250bin tl altı için şu an benzersiz bir fırsat

""10000*9,5/36500*0,85=2,21""
    bu formüldeki 0,85 neyi ifade eder.

• internetten eft limiti 30000 tl miş ing nin
  • Arkadaşlar mevduattan az çok anlayan biriyimdir. Forumu baştan sona okudum ve bazı eksikler gözüme battı. Mevduat konusunda pek fazla bilgisi olmayan arkadaşları da düşünerek detaylı bir anlatım yapacağım

ING TURUNCU HESAP 90 gün boyunca % 9.5 ( gecelik faiz )

1- Alt sınır yok, üst sınır 250.000 TL Bu demek oluyor ki: 250 000 tl üstü yatırırsan faiz % 9.5 değil de % 5 oluyor. Banka 250 000 TL üstünde mevduat istemiyor senden. Bu yüzden eğer 500 000 TL var ise 245 245 olmak üzere 2 parçaya bölmek gerekir. Niye 250 000 değil de 245 000 diye sorarsanız; 250 000 yatırdığınızda bir gün sonra 250 000 i geçeceğinden dolay düşük faiz dilimine girersiniz. (% 5) 245 000 TL ise ancak 90 gün sonunda bakiyeniz 249 926 oluyor. Ve 250 000 sınırını geçmediğiniz için 90 gün boyunca her gün için % 9.5 faiz almış oluyorsunuz. Aynı kişi tek başına sadece bir turuncu hesap açabilir. Bu yüzden anne-baba çocuk.. vs. gibi tanıdığınız üstüne hesap açtırabilirsiniz ancak bazı ING şubeleri aynı soyadı olduğu için eşinize hesap açmayı reddedebilir. Bazı ING şubeleri ise kabul ediyormuş.

2- % 9.5 luk faizin gecelik işlemesi ayrıca bir avantaj. Gecelik işlediğinden dolayı faizin faizini de alarak daha fazla getirisi elde etmiş oluyorsunuz.

Örnek: 100 000 TL yatırdınız hesaba ( 90 günlük normal vadeli mevduat gibi % 9.5 faiz ile işliyor)

faiz hesabı = (100 000) * (90/365) * (9.5/100) *(85/100) = 1 991 TL faiz geliri elde edersiniz ( net faizdir) % 15 gelir vergisi düşülmüştür.

100 000 yatırdınız ( 90 günlük ama % 9.5 faiz gecelik işliyor)

http://www.ingbank.com.tr/turuncuhesap/vadeliyekarsi.asp

sitede belirttiği gibi vade sonunda bakiyeniz 102 010 TL oluyor yani net faiz kazancınız 2 010 TL oluyor. 2010 - 1991 = 19 TL farkı oluyor. Bu turuncu hesabın ekstra avantajı çok yüksek bir meblağ olmasa da.

3- Turuncu hesaptan internet kanalı ile başka bir bankaya eft işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsizdir, ancak 25 000 TL sınırı var. 25.00 TL' ye kadar ise bakiyeniz içiniz rahat olsun şubeye gitmeden internetten istediğiniz an paranızı transfer edebilirsiniz.

4- Sadece kişisel görüşümdür. Faiz paranın değerini koruyan hatta tasarrufunuza bir miktar kar sağlayan bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Faiz ile geçineyim demek te yanlıştır, faiz haramdır bulaşmayım demek te. Zira katılım bankalarının dağıttığı kar payları da faizin muhafazakar kesime modifiye edilmiş halidir. Bünyelerinden para çıkışı olacağı zaman hele ki yüksek meblağlarda, öbür ay için kar payı sözü veren bireysel müşteri temsilcileri bile var. Hani kar payı vade sonunda belli oluyordu ? .....

• @balimsnet

Hesabınızda bir hata olabilir mi? Yıllık %9,5 faizi günlüğe 365'e bölerek çevirirseniz hata yapmış olmazmısınız? Basit faiz değilde bileşik faiz uygulamalısınız. Sizin hesabınız doğru olsaydı, gün hesabıylax365 yapsaydık yıllık brüt %9,96 kazanç sağlamış olunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

@balimsnet

Hesabınızda bir hata olabilir mi? Yıllık %9,5 faizi günlüğe 365'e bölerek çevirirseniz hata yapmış olmazmısınız? Basit faiz değilde bileşik faiz uygulamalısınız. Sizin hesabınız doğru olsaydı, gün hesabıylax365 yapsaydık yıllık brüt %9,96 kazanç sağlamış olunuyor.

x bankasına 90 gün vadeli için 9.5 ten yatırdığımı farzettim. Burada banka 9.5'i 90 günlük hesaba bu şekilde uyguluyor. Yıllık olarak hesaplayacaksanız x bankasındaki faizi o zaman dediğiniz gibi bileşik faiz de işin içine girer. Önemli olan yatırım dönemi uzunluğu. Yatırım dönemi uzunluğu azaldıkça bileşik faiz arta ( sabit basit faiz için) Günlük periyot en kısa yatırım dönemidir.

ING de zaten 9.5 olan faizi 365 e bölüp hesabınıza yansıtıyor.

ilk günkü bakiye = 100 000

ilk gece faizi = 100 000 * (9,5/100/365) * (85/100) = 22.15
    ikinci gün bakiyesi= 100 022,15

ikinci gece faizi? 100 022,15 * (9,5/100/365) * (85/100) = 22.15

üçüncü gün bakiyesi = 100 044,30

...........
    .........

bu şekilde devam eder. Üçüncü gece sadece 100 000 tl için değil 44.30 TL için de faiz alırsınız. Bileşik faiz de burdan geliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 3 Şubat 2011; 17:23:16 >

• Bu kampanya ne zaman biter?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarcan2000

quote:

Yıllardır mevduat yapan biri olarak son yılların en iyi teklifi diyebilirim. Gecelik repo gibi düşünün, banka 90 gün boyunca hergün 9,50'den hesabınıza faiz işleyecek. Mesela 10bin tl yatırdınız, günlük faizi net 10000*9,5/36500*0,85=2,21 tl yani ertesi gün hesabınızda net 10002,21 tl görüceksiniz. Üste koya koya gideceği için aslında 90 günde bileşik faizi yaklaşık %10'a geliyor ki bu da şu anki piyasada yanına yaklaşılamayan bir oran.. Şu an ING dışında en iyi teklif YKBnin yıllık 3 ay ara ödemeli-çıkışlı %8,75 oranlı özel mevduatı. Aradaki fark yüksek meblağlarda ciddi rakamlara tekabül ediyor. Üstüne üstlük ING de istediğimiz zaman faiz kaybı olmadan çıkabiliyoruz. Tek handikapı bu oran sadece 90 gün için bunu unutmayın, hesap açtığınız an geri sayım başlıyor.

ING eski oyakbank bildiğiniz gibi, %100 hollanda bankası ve krizde hollanda hükümeti tarafından desteklenmiş bir banka, sermaye yeterlilik rasyosu %15 olup min sınır olan 12'nin üzerinde ve reytingi A. Güven açısından endişe edecek bir durum yok. Banka mevduata verdiği bu oranla büyük ihtimalle zarar edecek ama kazanacağı müşteri ile geleceğe yatırım yapıyor anlaşılan. Zaten açıklamalarında 5. büyük olma hedefi doğrultusunda kararlar alındığını belirtiyorlar. 250bin tl üst sınır koyması müşteri sayısını artırmak isteğinin bir göstergesi. Yani 2.5 milyonluk bir müşteri geleceğine 250binlik 10 müşteri gelsin istiyor.

Ben geçen ay şekerbanka 9,25'ten 3 aylık bağlamıştım. Vademin dolmasını bekliyorum, vade sonuna kadar daha iyi bir oran çıkmazsa INGyi kesinlikle değerlendiririm. 250bin limiti aşan arkadaşlar mevduatı anne-baba-eş adına bölemiyorsunuz aynı soyadı için sadece ilk geleni faydalandırıyorlar bana da müşt.temsilcisinden gelen son güncel bilgi bu şekilde.. Aşan kısım %8,50'den devam ediyor bilginize..

Tartışmaya gerek dahi yok 250bin tl altı için şu an benzersiz bir fırsat

""10000*9,5/36500*0,85=2,21""
    bu formüldeki 0,85 neyi ifade eder.

Brüt rakamın %85'i yani %15lik stopaj düşülmüş hali. Net rakamı bulmak için..

• yatırdığınız paranın vergiler çıkıldıktan sonra size aylık getirisini ögrenmek için ----yatırdığınız para x 0,0067291 = aylık net faiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperixx

yatırdığınız paranın vergiler çıkıldıktan sonra size aylık getirisini ögrenmek için ----yatırdığınız para x 0,0067291 = aylık net faiz

Snırın yanlış 1 formül...Birde faiz parmetresi olmalı.....
  • faiz parametresi önemsenmemiş. Belli bir faiz tutarı için geçerlidir. Hiç o formule gerek yok.
    faiz * 85/100
  • quote:

Orijinalden alıntı: balimsnet

faiz parametresi önemsenmemiş. Belli bir faiz tutarı için geçerlidir. Hiç o formule gerek yok.
    faiz * 85/100

Sizinkide yanlış...

Faiz yüzde 8-paramız 1000 tl olsun...1 Aylık faiz için....
    1000*0.85*8/ 1200

• hiç bir banka ing nin atağına cevap veremedi.
    veremeyecek gibi de gözüküyor.
    borsa seçim dönemine girilmesinden dolayı oynak muhtemelen de ekside
    olacak,altın fiyatları şişmiş,döviz riskli,
    vob zaten kumar.
    bu durumda paralar ing ye....
  • quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

quote:

Orijinalden alıntı: balimsnet

faiz parametresi önemsenmemiş. Belli bir faiz tutarı için geçerlidir. Hiç o formule gerek yok.
    faiz * 85/100

Sizinkide yanlış...

Faiz yüzde 8-paramız 1000 tl olsun...1 Aylık faiz için....
    1000*0.85*8/ 1200

faiz dediğim alınan faiz tl olarak. oran değil yani ;)
    demek istediğim miktar ve vade belirtmedim. direk brüt faizden nete geçişi vurgulamak istedim. Yüzde seksen beşi size kalır gibilerinden.

formulasyonum yanlış olsa turuncu hesap açıklamasındaki işlemlerim de hatalı olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 3 Şubat 2011; 20:38:56 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.