Şimdi Ara

ing banktan %9.5 faizli hesap ( eft havale bedava, para yatır çek vade bozulmuyor ) (%6,75 oldu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
14
Favori
135.743
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Garanti e-vadeli hesap kullanmayı düşünüyordum ben de bu ondan daha mı avantajlı?

Garanti e-vadeli kullanan var mı?
  • Garanti bankasından 2 tane otomatik ödeme verirseniz (vadesiz hesaptan) yıllık hesap kesim ücreti alınmıyor.

90 gün sonunda faiz oranı yüzde kaça düşüyormuş ?
  • Bankaların faizinin cazibesi kalmadı. Yıllık enflasyonu banka faizinden düşünce asıl kazancınız o. Ancak enflasyona karşı korur paranızı. Borsada 1 günde kazanmak mümkün bu rakamları. Tabii kaybetmek de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

Orijinalden alıntı: Gryphon

gayet cazip duruyor 10 bin lira bir senede yaklaşık 11 bin lira olur, şu devirde hiçte azımsanacak bir miktar değil.

11 bin olmaz..10780 tl olur :)

yaklaşık 11 bin dedim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

@hunmen, halkbankta vadesi dolan hesabı kapatıp, ing bank şubeden açtırdık.

halkbank %6.5, ing %9.5

@monodoks, aktivasyon anında oldu.

dostum halkbank 8.2 verdi bana, sana vermemişler bile, bu kadar değişiyor mu kişiden kişiye?
  • BAKARA SURESİ 2-275

Faiz yiyenler (kabirlerinden), şeytan çarpmış kimselerin cinnet nöbetinden kalktığı gibi kalkarlar. Bu hal onların "Alım-satım tıpkı faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Halbuki Allah, alım-satımı helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan sonra kime Rabbinden bir öğüt gelir de faizden vazgeçerse, geçmişte olan kendisinindir ve artık onun işi Allah'a kalmıştır. Kim tekrar faize dönerse, işte onlar cehennemliktir, orada devamlı kalırlar.

AL-İ İMRAN

3-39. İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz herhangi bir faiz, Allah katında artmaz. Allah'ın rızasını isteyerek verdiğiniz zekâta gelince, işte zekât veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını) kat kat arttıranlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkalix -- 29 Ocak 2011; 11:59:07 >
  • Şu anda piyasadaki en sıcak fırsat. İyi mevduat çeker bu kampanya ile ING.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: denizfeneri

öğrenciyken iş bankası hesabım vardı babamın yatırdığı parada gözü vardı adamların her yıl para keserlerdi o zamanlar mecburduk çok beddua aldılar benden :)

öğrenci belgeni şubeye götürseydin, hesabından kesinti olmazdı.

96 yılında bizim memleketteki şubede öyle bir hesaptan haberi olan yoktu malesef kardeşim...
  • Ya beyler bence bırakın bu harammıdır değilmidir durumlarını artık ya..Hırsızlık mı yapıyosunuz gasp mı yapıyonsuz.artık hangi çağda yaşıyoruz faizsiz bir sektör varmı faiz her yerimizde aldığımız her şeyde o yüzden gönlünüz rahat olsun...kendi paranızı bankaya satıyosunuz ve karşılığnda bedel alıyosunz bundan doğal ne var...Haram mı değilmi sorusunda girersek işin içinden çıkamayız çünkü hemen hemen herşeyin ucu ona bağlanmış..Siz kalkıp faturanızı ödemediniz faize girdi ben fazie girdi diye ödemeyeceğim diyebilirmisinz yok adamın tabiri caizse ... keserler...olan vatandaşa olur elindeki para uçar gider biraz akıllı olmak lazım bence parası olanda yatırsın üç beş kurş kazanır....
  • Alt limit olmaması iyi...
  • internetten başvuran oldumu acaba?
  • eee şimdi diyelim ben yatırdım paramı. 90 günüm doldu, parayı çekip hesabı kapatıp eşimin ya da bir yakınımın üzerine tekrar turuncu hesap açarım yine 9,5dan yararlanmazmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunmen

internetten başvuran oldumu acaba?

ben başvurdum, "turuncu hesap başvurunuz değerlendirme aşamasındadır" diyor şu anda
  • ben başvurdum cuma günü, süreçten sizleri haberdar ederim arkadaşlar.
  • bu ing nin bonus card ı da varmış.tüm bonus kampanyalarından bu ingbonus ta faydalanıyor mu aceba?
    bu sayede garantiye bye bye diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

bu ing nin bonus card ı da varmış.tüm bonus kampanyalarından bu ingbonus ta faydalanıyor mu aceba?
    bu sayede garantiye bye bye diyebilirim.

faydalanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkalix

BAKARA SURESİ 2-275

Faiz yiyenler (kabirlerinden), şeytan çarpmış kimselerin cinnet nöbetinden kalktığı gibi kalkarlar. Bu hal onların "Alım-satım tıpkı faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Halbuki Allah, alım-satımı helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan sonra kime Rabbinden bir öğüt gelir de faizden vazgeçerse, geçmişte olan kendisinindir ve artık onun işi Allah'a kalmıştır. Kim tekrar faize dönerse, işte onlar cehennemliktir, orada devamlı kalırlar.

AL-İ İMRAN

3-39. İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz herhangi bir faiz, Allah katında artmaz. Allah'ın rızasını isteyerek verdiğiniz zekâta gelince, işte zekât veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını) kat kat arttıranlardır.

O zaman ki faizle şimdiki faiz kavramı çok farklı. O zaman enflasyon diye bir şey yoktu. Ayette dikkat edersen özellikle "alım-satım" konusuna vurgu yapılmış. Bir insan başka birinden 10 liralık mal ya da borç alıp,1 ay sonra 12 lira vereceksin derse bu faiz olur. Faiz bu anlamda kullanılıyor. Ama sen kendi paranı değeri azalmasın diye bankaya yatırıyorsun, banka da bunu kullanıyor ve sana da belli bir yüzde veriyor. Aslında banka senden daha karlı oluyor bu durumda. Ama ilk durumda bir taraf zarara uğruyor diğer taraf kar ediyor. İşte haram olan budur arkadaşım, şu an bankaların faiz adı altında verdiği ya da bazılarının "kar payı" dediği şeyle aynı olay, burada 2 tarafta kazançlı olduğu için bunun haram olacak bir tarafı yoktur. Ama bankaların bize verdiği kredilerden,kredi kartlarından fahiş oranlarda faiz almaları elbette haram olabilir. Bence önemli olan 1 tarafın zarar edip öbür tarafın bundan kar edip etmediğidir, işin haram olan kısmını böyle ayırt edebiliriz.

• ATM Kartı niye bağlanmıyor olabilir bu Turuncu Hesap'a ?

Ayrıca TMSF Koruma Fonu bu hesabı kapsıyor mu? Vadeli Hesap diye mi geçiyor bu Turuncu Hesap?

Selamlar.
  • Peki arkadaşlar, bazılarınız yukarıda 10.000 TL üzerinden kar hesabı yapmışlar; Yaklaşık 11.000 TL olabilir diyorsunuz. Telefon ettim az önce şöyle bir bilgi aldım;

Uygulama gecelik faiz üzerinden işletiliyor, bu yüzden vade kısıtlaması yok. İstediğiniz zaman para yatırıp çekebiliyorsunuz, hesaplar arası aktarma yapabiliyorsunuz.

Ama bildiğiniz üzere ilk defa başvuranlar için ilk 3 ay %9.5 faiz uygulanıyor, daha sonraki aylar için sabit bir faiz yok. Bugün itibari ile %.8.5 üzerinden işlem görüyormuş gecelik faiz (turuncu hesap için) ama 2 ay sonra piyasa koşullarına göre %6.5 vs. olabilir. Yani yıl boyunca sürekli değişken bir faiz oluyor.

Sizce bu şartlarda 10.000 TL yi baz alırsak 1 yıl boyunca nasıl bir kazanç sağlanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 29 Ocak 2011; 22:18:33 >
  • arkadaşlar ATMden paranızı çekemeyeceksiniz, ona dikkat edin

para çekmeden önce internetten ya da telefondan paranızı normal vadesiz hesabınıza aktarıp ondan sonra ATMden çekebileceksiniz

bu noktaya dikkat etmenizi istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.