Şimdi Ara

infraredli ısıtıcılar UFO vs SOLARİS vs MAXİMUS vs ıvır zıvır..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
74.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu ısıtıcılar dedikleri gibi etkili mi?
    dediklerine göre quartzlardan daha çok ısıtıp daha az elektrik sarfiyatı yapıyorlarmış?
    birde bu UFONUN watt seçeneklerinden başka birde Gold ve Classic serisi var.ben 15 metrekarelik bir odada kullanacağım acaba hangi serinin hangi watt ını seçmeliyim?
    kullanan arkadaşlar var mı aramızda?bakın kış geliyor bir yardımcı olun.eminim bu konuda bilgi almak isteyen çok arkadaşımız vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcelboi -- 14 Kasım 2006; 13:26:22 >

• Ufo diye forumda aratırsan göreceksin, bu ufo olayı özellikle elektronik bölümünde çok irdelendi.
    Sonuç: Palavra
  • normal elektrikli sobalardan bi farkı yok.
    mesela 2000 watt olan soba saatte 2 kwat elektrik yakar bu olay sobaların alayında aynıdır değişmez..
    bu alet quartz sobaların biraz daha süslenmiş gösterişli halidir aldanmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonyali61

normal elektrikli sobalardan bi farkı yok.
    mesela 2000 watt olan soba saatte 2 kwat elektrik yakar bu olay sobaların alayında aynıdır değişmez..

Yok o kadar da değil, sonuçta yaydığı ışının dalga boyu değişik.Ama en büyük handikap şu; sadece çarptığı yüzeyi ısıtıyor, dolayısıyla bulunduğu ortamı ısıtmıyor ve vücudunun bir tarafı sıcak,görmeyen taraf soğuk gibi anlamsız bir durum yaşıyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bobita

quote:

normal elektrikli sobalardan bi farkı yok.

Yok o kadar da değil, sonuçta yaydığı ışının dalga boyu değişik.Ama en büyük handikap şu; sadece çarptığı yüzeyi ısıtıyor, dolayısıyla bulunduğu ortamı ısıtmıyor ve vücudunun bir tarafı sıcak,görmeyen taraf soğuk gibi anlamsız bir durum yaşıyorsun.

aynı fikirdeyim de illaa elektrikli soba olacaksa yağlı radyatör diyorum..
    bu quartz sobalardan kullandım soba yandığı müddetçe ısınıyosun kapandığı zaman donmaya devam
    sonunda yağlı radyatör aldım ısıyı hemen yaymıyor önce kendini sonra etrafını ısıtıyor ama ısıtıyor yani ısıttığı zaman termostatı sayesinde kapanıyor sonra tekrar çalışıyor filan..
    yağlı radyatörlerin zaman ayarlı olanları var işe gitmeden önce ayarla eve geldiğinde sıcak bir oda bul ( bekarlar veya öğrenciler için)

• arkadaşım

2haftadır gold olanını kullanıyorum odamda oda 12m2 1800w olanı war çok memnunum.
    şöle anlatıyım

gold la klasiğin farkı o içindeki lambalarının ömrü gold_ biraz daha uzun ömürlü lambası var, fakat kesinlikle gold almaya değmez çünkü klasik denilen modellerin lamba ömrü hesaplandıgında (unuttum suan rakam veremiyorum bu konuda) gayet yeterli birsonuç çıkıyor günde 6-8saatten hesaplayınca..
    goldu tercih sebebim sadece klasik olanın o an ellerinde bulunmaması..
    benim kullandıgım 1800wlık model 18m2için denmiş.. teras kattaki odama gayet yeterli geliyor çalıştıgında hemen 1-2dkk da seni ısıtıyor, odayıda 15dk da tamamen ısıtıyor. ben çok memnun kaldım diyebilirim.

tavsiye ederim fakat ilgilenen arkadaşların sürekli unuttuğu birşey bu bir elektrik sobasıdır yani "elektrik sobaları gibi davranır"
    -açarsın anında ısıtır, kaparsın buz gibi olur
    -baktığı yönü ısıtır!(normal olarak) kimse arkasını veya çevrilmedigi yönü ısıtmasını beklemesin..
    -mucize beklemeyin, güneş gibi ısıttıgı infrared kullandıgı doğru normal elk.sobalardan daha iyi buda doğru ama özel güçleri filan yok kalorifer gibi ısıtmaz, bütün evi ısıtmaz.

olumlu yanları:
    -lamba bozulursa değiştirilebiliyor, fiyatı sanırım 60ytl.
    -ufo yu vestel bayileri satıyor, arıza çıkarsa onlar destek veriyormuş, en azından benim aldığım bayi öyle.
    -gerçekten çok hızlı ısıtıyor anında ısıttığından emin olun.
    -termostat var.(aslında pek olumlu değil olması gerekn zaten)
    -çalışırken ortamı kurutmuyor dolayısıyla su koyma gözü vs yok..
    -üstünde durduğu 3ayak gayet sağlam basıyor, duvarada monte edilebilir o vakit hiç yer kaplamaz.
    -infrared olayı çok faydalı.. güneş vuruyomuş hissi veriyor gerçektende.
    -kısa süreli kullanılmar için özellikle çok karlı.
    -malzeme kalitesi iyi.

olumsuz yanları:
    -ayaklık gayet pahalı
    -alım filyatı yüksek
    -üstünde tek ayar dügmesi var max-min arasında yuvarlak dügmeyi istediginiz gibi ayarlayabiliyorsunuz bu iyi fakat termostat seçenegi galiba 1tane(daha test edemedim), ışıklı termostat ve çalışıyor göstergesi diye birşeyyok..
    -en iyi gördügü açılar ısınıyor odada iyibiryere yerleştirmelisinizki heryeri ısıtabilsin..
    -dikey kesinlikle kullanamıyorsunuz, yere paralel olmak zorunda. dikey kullanımda lamba bozuluyor ve garanti dışı.
    -bütün evinizi kesinlikle ısıtmaz, öyle kapıyı açarım diger odalar ısınır diye beklemeyin. anca tutup götürürsünüz diger odaya takarsınız.. osırada çıkardığınız oda soğur
    -ayaklıgın aleti tutturduğunuz kısmı(tepe uç) mekanizma olarak çok güzel oturmuyor iyi sıkmazsanız istediginiz açıda duramıyor.
    -elekrik kablosu ortadan çıksa daha iyi olurmus yandan dolanıyor çok rahatsız etmesede, zararı olmasada iyigözükmüyor siz o kabloyu alıp ayagın arkasından dolayıncaya biraz daha iyi gözükücek.

unutlmaması gereken nokta ihtiyaca göre almak
    elk. ısıtıcı lazımsa evet iyi bir seçenek, normal elk soba işinizi görürse kafiyse kesinlikle almayın.. havayı ısıtmak istiyorum diyosanız almayın..
    çabuk pratik kolay bişeyler lazımsa alın.

• quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

arkadaşım

2haftadır gold olanını kullanıyorum odamda oda 12m2 1800w olanı war çok memnunum.
    şöle anlatıyım

2 haftadır kullanıorsun ve memnunsun inişallah memnuniyetin devam eder fakat bunu denemk için erken şu anda soğuk yok mesela ben daha hiç birşey kullanmıyorum ve memnunum şaka bir yana kuru soğuklar bastırınca bir dene bak ,, tabii bulunduğun yer önemli(şehir,kat , yön gibi)
  • 2000 W ve üstü quartz sobalar 50-100YTL civarında bnm odama göre olan ufo+ayak 300YTL
    aradaki farka değecek mi merak ediyorum?tek kalıyorum para biriktirebilmek için sobalı eve geçtim.günde 3.5-4 saat çalışacak. 200YTL fatura gelirse atarım pencereden aşağıya walla.
    peki memnun olmayan arkadaşlar bide memnuniyetsizliklerinizi sayar mısınız??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcelboi -- 14 Ekim 2006; 12:34:40 >
  • quote:

2 haftadır kullanıorsun ve memnunsun inişallah memnuniyetin devam eder fakat bunu denemk için erken şu anda soğuk yok mesela ben daha hiç birşey kullanmıyorum ve memnunum şaka bir yana kuru soğuklar bastırınca bir dene bak ,, tabii bulunduğun yer önemli(şehir,kat , yön gibi)

evet 2haftadaır biraz soğuk arttı
    yer istanbul çapa
    kat 4
    teras, arkası açıklık bitaraf terasa bakıyor yan duvarın arkası boş yani yanda bina yok yüksek sayılır rüzgarlı biryer...

zaten fazla bişey eklemeye gerek yok kendim aldım diye yağlamam markayı, 2hafta kullandım termostatlı seviyede gayet güzel herşey ısıyı yükseltirsem dayanamıyorum karşısında çok soğukta olmadı tabi test edicek kadar daha öncede yazdığım gibi.
    ileride soran olursa bilgilendirmek için yine yazarım durum böyleböyle diye
    maskat fikir verelim

quote:

Orjinalden alıntı: xcelboi
    2000 W ve üstü quartz sobalar 50-100YTL civarında bnm odama göre olan ufo+ayak 300YTL
    aradaki farka değecek mi merak ediyorum?tek kalıyorum para biriktirebilmek için sobalı eve geçtim.günde 3.5-4 saat çalışacak. 200YTL fatura gelirse atarım pencereden aşağıya walla.
    peki memnun olmayan arkadaşlar bide memnuniyetsizliklerinizi sayar mısınız??

evet daha önce yazdıgım gibi.. kararsızsan bidaha bak
    ufo karşıdan ısıtıyo quartz lar yanına gidince en açık farkı bu
    düşün taşın 4saat çalışmayla 200lira kesinlikle gelmez emin ol,
    elktrik birim fiyatı na bak ordan 1saatte sürekli durmadan çalışırsa kaç ytl yaktıgını görebilirsin ama unutma termostat olayı olduğundan ortamı hızlı ısıtıyo ve ara ara kapanıyo yani sürekli yanmıyor..

yerinde olsam kaç saat evdeyim ona bakarım kwsaat ücretini ögrenip hesabımı yaparım öyle karar veririm..
    quartzı 70e alsan 300-70ten 230 yaparki ciddi bir rakam
    elindeki 230la aldıgın 2kw sobayla bilmemkaçsaatte nekadar süre kullanırsın eğer karlı çıkıyosan bu durumdan tabiki quartz al kaale alınmıycak birşeyse ben ufo derim, biraz daha verimli bence.. düşün karar ver sonra pişman olma, bana aldırdın deme

• kentacdis haklısın da, mucize beklenmeyecek bir cihaza mucizevi bir para neden verilsin ki....
    Daha önce de yazdığım gibi bu konu "teknik olarak" forumda enine boyuna tartışıldı hatta (benim zerresini anlamadığım bir şekilde ) dalga boyu formüllerine kadar bazı mühendis arkadaşlar açıkladılar.
    Sonuçta elbette normal quartz sobalardan farklı ama bu fark ödediğin çok daha fazla paraya değecek bir fark kesinlikle değil.
    Yani evet aldığın sonuç biraz daha iyi ama fiyat/performans oranı berbat.
  • Arkadaşlar sakına Ufo ve benzeri ısıtıcı almayın berbat birşey.
    ben 1 odaya klima-bir odaya Ufo-bir odayada elektrikli ısıtıcı aldım.
    en iyisi klima ikinci normal elektrikli soba ufo berbat ısınamadım ek olarak elektrik sobası koydum pahalıda nalet atılmıyorda isteyen varsa satabilirim kelepir parasına.
    okadar berbat.
    bence klima alın
  • elektrik canavarı alma pişman olursun.........
  • ya madem memnun kalmadın ve kelepir fiyata samak istiyosun..ben de almak istiyordum..marka,model,watt ,vs bilgilerle istediğin fiyatı,nasıl ulaştırabileceğini bana yazarsan sanırım anlaşabiliriz...
  • ya madem memnun kalmadýn ve kelepir fiyata samak istiyosun..ben de almak istiyordum..marka,model,watt ,vs bilgilerle istediðin fiyatý,nasýl ulaþtýrabileceðini bana yazarsan sanýrým anlaþabiliriz...
    quote:

Orjinalden alıntı: cile1

Arkadaşlar sakına Ufo ve benzeri ısıtıcı almayın berbat birşey.
    en iyisi klima ikinci normal elektrikli soba ufo berbat ısınamadım ek olarak elektrik sobası koydum pahalıda nalet atılmıyorda isteyen varsa satabilirim kelepir parasına.
    okadar berbat.
    bence klima alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: cile1

Arkadaşlar sakına Ufo ve benzeri ısıtıcı almayın berbat birşey.
    okadar berbat.
    bence klima alın

evet
    bende istiyorum diğer odaya takıcaz.
    hangi model???
    pm.
  • Peki bu infraredli cihazların insan saglıgına zarar veren yanları yok mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: FeLiKS

Peki bu infraredli cihazların insan saglıgına zarar veren yanları yok mu??

yeni bir alet icad edilir de insan sağlığına zararı olmaz mı? mutlaka vardır...
  • solaryum etkisi yaratmasın abi bu?
    kış günü çıkamam valla esmer esmer mahalleye
  • quote:

solaryum etkisi yaratmasın abi bu?

• quote:

quote:

solaryum etkisi yaratmasın abi bu?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.