Şimdi Ara

İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
33
Favori
229.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracıma taktırdığım Audio System Digital Music Changer USB SD AUX aparatının incelemesini yapayım dedim.
    Ben taktırmadan önce internette yeterli bilgi bulamamıştım. Farkı markalardan, farklı çözümlerden, genelde yurtdışı kaynaklardan araştırdım, o şekilde taktırdım.

Kısaca aracın orjinal müzik çalar ünitesini (teybini) değiştirmeden, kablolarında kesme biçme yapmadan, Cd Changer (değiştirici) ile uğraşmadan, orjinal çözüm arayana bire bir.

Montaj Ana ünitenin arkasındaki Cd Changer girişine kutunun içerisinden çıkan -her araca göre farklı üretilen- kablo takılıyor. Kablo teybin arkasından istenilen yere getiriliyor (torpido, küllük, çakmaklık, saklama gözü vs.) ve kablonun ucuna Usb Sd Aux aparatı takılıyor. İşlem tamam.
    HİÇBİR EKSTRA APARATA-KABLOYA İHTİYAÇ DUYMADAN DİREKSİYON TUŞLARININ HEPSİ ÇALIŞIYOR

Resimlere bakacak olursak;

Kutu icerisinde gelen Aux kablosu

Kutu icerisinde gelen baglanti kablosu (kirmizi ile isaretli)

Ses Kalitesi Sesi epey açınca ve anca parça geçişlerindeki sesslizlikte duyulan hafif bir tıss'lama ve yine 3-4 saniyede bir duyulan hafif cızırtı benzeri ses hariç mükemmel. Bu sesleri de anca sessiz bir şekilde iken, kendinizi cihazdan bir şey duymaya verirseniz duyabiliyorsunuz zaten. (Cizirti diye tabir ettigim ses CD okuma sesine benziyor, kesinlikle rahatsiz edici degil, sahsen Bmw Business'ta Cd okunurken daha cok ses cikiyor diyebilirim :) )
    Aynı parçayı hem Cd'ye hem Usb'ye koydum, aynı yerleri arka arkaya dinledim, kalitede bariz bir fark yok, Cd'de kalite %100 ise, Usb'de %95'tir heralde.
    Ayrıca aynı ses seviyesinde Usb, Cd'den daha fazla ses veriyor bunu da söyleyeyim (yine aynı parçanın aynı saniyeleri)

Görüşüm sorulacak olursa; taktırdığıma son derece memnunum. 120 TL ürüne, 30 TL montaja verdim. Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
    BMW Business Cd çalar var ana ünite olarak. Mp3 çalmıyor Business'ların %90'ından fazlası belki bilirsiniz, benim gibi orjinalliği bozmak istemeyenler için bulunmaz hint kumaşıdır bu ürün. BMW için yıllardır takip ediyorum, bir türlü fiyatı düşmek bilmeyen, montajı zor ve pahalı ürünler var hep.
    Aldım, taktırdım, kullanıyorum, audio cd eziyetinden kurtuldum çok şükür.
    Bir de E46 ana ünitelerde iki farklı tip giriş var (pin sayısı vs.). Genellikle 2004 öncesinin 17 yuvarlak (round) pin olduğuna kanaat getirmiştim ben, velhasıl öyle çıktı. Bir de düz (flat) pinli olan var. Kutunun üzerinde BMW1 yazan yuvarlak pin kablolu, BMW2 yazan düz pin kablolu.
    Diğer tüm araçlar için tek tip kablo var sanırım. Takması falan son derece kolay. Bence kendiniz de takabilirsiniz eliniz yatkınsa. Kabloyu torpidoya kolaylıkla veremiyorsanız en fazla torpido sökme işlemi yapılabilir o kadar. Benim araçta biraz uğraştık kabloyu teybin arkasından torpidoya ulaştırabilmek için. Fazla yer yapmamışlar sanırım. Torpidoda da herhangi bir kesme, biçme işlemi yapılmadı, sigorta kutusunun içerisinden getirdik kabloyuda.

Kullanım
    - USB, SD veya AUX kullanabilirsiniz.
    - Ben 8 GB USB ve 8 GB SD kullandım, ikisi de sorunsuz. AUX da denedim, onda da problem yok.
    - USB'nin FAT32 formatinda olmasi gerekiyor (birkac saniyede NTFS'den FAT32 formatina donulebiliyor)
    - AUX kullanmak için USB veya SD bağlı olmaması gerekiyor.
    - SD kullanimi tavsiye ediliyor USB'den ziyade. (Ben USB'nin hicbir dezavantajini gormedim ama yine de SD kullaniyorum. Ayrica aracta USB'de bulunduruyorum)
    - Klasörlerin ismini CD01, CD02, CD03 şeklinde yapmak gerekiyor.
    - Alt klasor yaratmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
    - WMA ve MP3 disindaki formatlarda parca barindirmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
    - Kontağı kapatıp açmada sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor.
    - Parça geçişleri falan muhtemelen Cd'den bile hızlıdır veya aynıdır.
    - Ana ünite kaç cd destekliyorsa o kadar klasör görüyor. Her klasöre 99 parça konulabiliyor. (Aslinda MAX 15 klasor ve sinirsiz parca konulabiliyor ama teyplerin geneli 99 parca goruyor)
    Ör: benim aracımda (BMW E46) 6 Klasör x 99 Parça = yaklaşık 600 parça kullanabiliyorum.
    - Kingston marka bazi yeni USB'leri okuyamayabiliyormus (denemedim - Cin isi 4 Gb ve Toshiba 8 Gb USB ve Sandisk 8 Gb Sd denedim, sorunsuz)
    - Bazi klasorlerin icindeki parcalari harf sirasina gore degil de, degistirilme (pc'ye kaydedilme) sirasina gore okuyabiliyor. Harf sirasina gore okutmak icin BU LINKTEN programi indirerek saniyeler icinde cozume ulasabiliyorsunuz.

Kutu İçeriği
    - Audio System Digital Music Changer Usb Sd Aux aparatı
    - Aracın tebine göre üretilmiş kablo
    - Aux kablosu
    - Kullanma klavuzu

Ana ünitelerin desteklediği muhtemel klasör sayısı:

Honda radio....................15 klasöre kadar
    Toyota radio...................15 klasöre kadar
    Mazda radio....................6 veya 10 klasöre kadar
    Nissan radio....................9 klasöre kadar
    Suzuki radio....................9 veya 15 klasöre kadar
    Hyundai 8 pin radio..........8 klasöre kadar
    Hyundai 13pin radio..........9 klasöre kadar
    Peugeot radio..................6 klasöre kadar
    Renault radio...................6 veya 9 klasöre kadar
    Citroen radio...................6 klasöre kadar
    Fiat/Alfa radios................10 veya 15 klasöre kadar
    VAG range radio...............6 klasöre kadar

Sony radio........................6 veya 10 klasöre kadar
    Pioneer radio....................15 klasöre kadar
    Alpine(M-bus) radio............6 klasöre kadar
    Panasonic radio..................9 veya 15 klasöre kadar
    Clarion radio......................9 klasöre kadar
    Sanyo radio.......................9 klasöre kadar
    Blaupunkt radio..................9 klasöre kadar

Aklıma gelen başka bir şey olursa güncelleyeceğim. Sorularınız varsa cevaplamaya, deneme yapmaya çalışırım.

Teşekkürler

(Konuyu açtıktan sonraki ilk düzenlemeyi 08.12.2015 tarihinde yapıyorum, paylaşmakta fayda gördüğüm bir bilgiyi alıntılamak için, lakin ilk yazan kişiyi bulamadığım için isimsiz alıntılayan birinden bende isimsiz alıntılıyorum)

quote:

İsimler başta bendede gözükmüyordu bunun sebebi bizdeki mp3 lerin hemen hemen hepsi ID3v2.3 şekklinde cihazın çalabilmesi için ID3v1 olması gerekiyor burada kafa karışabilir ÇOK KOLAY
    MP3TAG İSİMLİ PROGRAMI KURUYORSUNUZ TÜM MP3 LERİ KOPYALIYORSUNUZ HEPSİNİ SEÇİP SAĞ TUŞ DÖNÜŞTÜR VE DOSYA ADI>etiketi seçip title yi gösteriyoruz otomatik olarak döşümü yapıyor
    bunuda usb sdkart angisi ise ona yüklüyoruz. isimler böyle çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 8 Aralık 2015; 13:11:51 >

• Ellerine sağlık.çok güzel bir inceleme olmuş.Merak edilen herşeye cvp vermişsin.
    Ben kendim DIY sitelerine bakarak AUX kablosu yapıp takmıştım,çalışmadı.Hevesim kırılmıştı.
    Birde birşey sormak istiyorum,bilen varsa eğer.Subwoofer taktırmak istiyorum.Şöyle küçük bişey m3 deki gibi.
    Dolgun bir bass hissetmek için.mümkünmüdür acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyn35

Ellerine sağlık.çok güzel bir inceleme olmuş.Merak edilen herşeye cvp vermişsin.
    Ben kendim DIY sitelerine bakarak AUX kablosu yapıp takmıştım,çalışmadı.Hevesim kırılmıştı.
    Birde birşey sormak istiyorum,bilen varsa eğer.Subwoofer taktırmak istiyorum.Şöyle küçük bişey m3 deki gibi.

Teşekkür ederim.

Teybin Aux desteği yoksa çalışmayabilir. Bmw Business teypler parça kodlarına göre değişik özelliklere sahip.

Bass konusunda bilgi veremeyeceğim malesef.
  • Guzel bi alete benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Guzel bi alete benziyor.

Gayet güzel bir ürün.

Aracının orjinal teybinde cd çalar olmayan,
    Cd çalar olup cdleri okumakta zorlanan,
    Cd çalar olup mp3 çalmayan,
    Veya mp3 çalsa bile Cd ile uğraşmak istemeyen,
    700 Mb yerine 8 GB Usb + 8 Gb Sd + Aux ile sınırsız parça dinlemek isteyen,

Orjinal teybine cd changer taktırmak isteyen,
    Kaset çalarlı ise kablolu kasetler ile dinlemeye çalışan,
    FM Transmitter ürünleri kullanan,
    Teybini değiştirmek isteyen müzik severlere birebir ürün :)
  • Megan ii icin dusunebilirim. Nerde satiliyor bu alet? internetten alip taktirsak? Yada izmire satan / monte eden yer varmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Megan ii icin dusunebilirim. Nerde satiliyor bu alet? internetten alip taktirsak? Yada izmire satan / monte eden yer varmidir?

İlan No 69708633

Satıcıya sorun aracınıza uyar mı vs. diye. Ben Megane yazan sadece bunu gördüğüm için yazdım ilan nosunu.
  • valla güzel inceleme olmuş geçen hafta aldım daha takmak nasip olmadı hep aklımda bir kaç soru işareti vardı onunda cevaplarını sen yazmışsın emeğine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TargArts

valla güzel inceleme olmuş geçen hafta aldım daha takmak nasip olmadı hep aklımda bir kaç soru işareti vardı onunda cevaplarını sen yazmışsın emeğine sağlık.

Rica ederim. Yardımcı olduysa ne mutlu.

Başka bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

Teşekkürler
  • ipod,iphone bağlanırsa şarkıları okur mu acaba ?
  • Hocam bağlantı AUX ile olacağı için AUX'tan ne bağlarsanız bağlayın, dinlersiniz.

Ör: Aux çıkışı olan her türlü telefon, laptop, netbook, tabletler vs. vs.

Ben iPhone'u bağladım, müzikleri telefondan ayarlıyorsunuz, değiştiriyorsunuz vs.
    Sorunsuz bir şekilde çalıyor. Bütün AUX bağlantılı sistemlerde zaten parçaları vs. telefondan (veya tabletten vs.) değiştirirsiniz, Aux sadece sesi iletir. Yani Aux ile arabaya bağladığınızda, ses iPhone'un hoparlöründen çıkıyormuş gibi araba hoparlörlerinden çıkar.
  • Yanlış sormuşum aslında hata bende.
    USB den ipod'u bağladığımızda teybin üzerinden kontrol edebiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Ellerine sağlık.çok güzel bir inceleme olmuş.Merak edilen herşeye cvp vermişsin.

Teşekkür ederim.

Teybin Aux desteği yoksa çalışmayabilir. Bmw Business teypler parça kodlarına göre değişik özelliklere sahip.

hocam bazı teypler aux uyumlu değil demissiniz de orjinal kasetçalar +cd changeri olan 97 model 3.18is aracıma (e36) cihazı takarsam aux çıkışı çalışır mi bilginiz var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: takeiteasy

Yanlış sormuşum aslında hata bende.
    USB den ipod'u bağladığımızda teybin üzerinden kontrol edebiliyor muyuz ?

Son model bazi araclarda genelde ekstra ucret alinarak takilan iphone/ipod arayuzu var ise ancak iphone/ipoddaki parcalar ana uniteden kontrol edilebilir. Zaten onlar da aux gibi iphone'un ustune (aux girisine) takilmaz, iphone'un altindan takilir (sarj giris yerinden)

Bu sistemde aux ile dinlemek istiyorsaniz muziklerinizi iphone/ipod'dan degistirmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkry

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Teşekkür ederim.

hocam bazı teypler aux uyumlu değil demissiniz de orjinal kasetçalar +cd changeri olan 97 model 3.18is aracıma (e36) cihazı takarsam aux çıkışı çalışır mi bilginiz var mi

Arkadasin yazdigina istinaden verdim ben o cevabi.
    Arkadas ben aux kablosu taktim teybin arkasina, calismadi demis. Ben de bmw e46 teyplerinin arkasinda aux kablo yeri olsa bile teybin aux ozelligi yoksa sadece o kabloyu takarak auxtan muzik dinlenemez dedim..

Yani incelemesini yaptigim audio system adaptoru ile ilgili bir cevap degil o.

Adaptorde usb, sd ve aux cikislari her aracta sorunsuz calisir.

8 gb usb + 8 gb sd + aux ile sinirsiz parca dinlenilebilir. (usb ve sd 16 gb da destekliyor denilmis bazi yabanci sitelerde ancak ben bizzat denemedigim icin 16 yazmiyorum)

Usb ve sd kart ile sanki cd caliyormus gibi teybin tum fonksiyonlari calisir + direksiyondan kumanda da calisir.

Aux sadece ses iletimine yarayan bir olay oldugu icin aux kablosu ile iphone, ipod, ipad, tablet, mp3 calar, laptop, netbook baglarsaniz sarkilari da o bagladiginiz kaynaktan degistirirsiniz.

• inceleme için teşekkürler.
    benimde merakettiğim usb den iphone bağlayabiliyomusunuz? bağlayınca ipod u direksiyondan kumanda edebiliyomusunuz ve şarj ediyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

inceleme için teşekkürler.
    benimde merakettiğim usb den iphone bağlayabiliyomusunuz? bağlayınca ipod u direksiyondan kumanda edebiliyomusunuz ve şarj ediyormu?

Adaptor gucunu sadece teypten aliyor, ekstra bir yerden guc kablosu falan gelmiyor yani.

Dolayisiyla iPhone/iPod'u USB'den sarj etmiyor. Adaptorun teypten aldigi guc Usb ve Sd'deki muzikleri okumaya yetiyor. Yani USB ve SD girisleri, icinde sadece muzik yuklu olan USB ve SD kart icin. Baska bir islevi yok.
    AUX kablosu ile, tum AUX cikisi olan cihazlardan, sadece SES aktarimi yapilabilir.

Sizin bahsettiginiz iPod/iPhone arayuzleri benim aracim icin Amerika'da 150-250 $ arasinda satilmakta. Arti olarak isciligi var. Ki isciligi de incelemesini yaptigim urun gibi degil. Cetrefilli.
    Teybin Aux'u ile Cakmakliktan (veya her neredense) aldiklari elektrigi birlestiren bir sistemmis gibi dusunulebilir.

Audio System adaptorunun islevi ve suanki satis fiyati sorgulama kabul etmeyen cinsten. Yurtdisi sitelerde, forumlarda, Amerika'da, eBay'de bile bu fiyatlara yok.
    Ben Turkiye'de boyle bir urunu bu fiyata bulabildigim icin ve uygulamasi bu kadar kolay oldugu icin, hicbir yere zarar vermedigi icin, sadece USB'si bile olsa yine alirdim, yine kullanirdim.

• Urun gercekten 10 numara ama insan her ozelligi barindiran cin mallarini gorunce aceba diyor
    Benim tek derdim montaj. Servise daha once sormustum pek bilgileri yoktu. Yarin gene sorucam iscilige uygun bir fiyat derlerse hemen slip taktiricam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Urun gercekten 10 numara ama insan her ozelligi barindiran cin mallarini gorunce aceba diyor

Hocam bu da her ozelligi barindiran cin mali zaten :)

Ben de iPhone kullaniyorum ama iPhone'a deli gibi muzik atanlardan da degilim. O yuzden iPhone muziklerini teypten kontrol etme gibi bir sikintim yok.

Hatta AUX olmasinin soyle bir avantaji var; iPhone'un altina takilarak muzikleri calabilen bir arac teybinde, iPhone'un sadece "Muzik" uygulamasindaki muzikler calinabiliyor.
    AUX baglantisinda ise Muzik uygulamasindaki muzikler, Turkcell muzik - sarkilar - tunein radio - fizy - music box - protube'daki muzikler, youtube videolari, iPhone'dan cektigimiz veya iPhone'a attigimiz videolar, ses kayitlari ve kisacasi sesi olan tum oyun ve uygulamalarin sesini arac hoparlorlerinden almak mumkun :) Bardagin dolu tarafindan bakmak lazim.

• quote:

Benim tek derdim montaj. Servise daha once sormustum pek bilgileri yoktu. Yarin gene sorucam iscilige uygun bir fiyat derlerse hemen slip taktiricam.

Montaja da montaj demeye sahit ister. O kadar basit.

Teybi sokmeyi bilen, sonrasinda kabloyu torpidoya cekebilecek birinin takamamasi gibi bir ihtimal yok.
    Kablo eger torpidoya verilmekte zorlaniliyorsa (yeterli bos alan olmadigi icin), biraz daha rahat gorebilmek icin torpidoyu sokmeyi bilmek de gerekebilir.

Kirmizi ile isaretledigim kablo kutu icerisinden cikiyor.

1 numarayi teybin arkasindaki sokete
    2 numarayi aractan gelen sokete
    3 numarayi da adaptorun arkasina takinca bitiyor

Bana gelen kablo aynen budur (BMW e46), diger araclara gore de mantik aynindir sanirim, ancak soketler degisik tabi, araca gore farkli.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.