Şimdi Ara

İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
33
Favori
229.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FelixCrail

2005 nissan primera tekna icin hala bulamadim. Hepsiburada.com da var ama model yili belirtilmemis

Hocam satıcıya mesaj attım. Cevap gelirse bilgi veririm size.

Benzeri bir alet olan XCarlink'in sitesinde Blaupunkt standart teypli 2001 Primera'lara uyumlu olmadığı yazıyor, onun haricinde bir bilgi yok. Belki benzerlik vardır diye yazdım (Not compatible with Nissan Primera 2001 with Blaupunkt standard Tape)

Forumda 2006 Nissan Almera'sına taktıran bitirgic üye isimli arkadaşa da birkaç soru sordum sizinle ilgili.

Kendisinin dediğine göre Nissan'larda direk tak çalıştır olmuyormuş, iki adet + elektriğin de çekilmesi gerekiyormuş cihazın çalışabilmesi için.

Onun haricinde satıcıdan 2005'e uyar cevabı gelirse siz de taktırırsınız umarım.

EKLEME: şimdi ycarlink (veya yatour) ismindeki, Audio System ile birebir aynı olan cihazın sitesine baktım.
    Hangi Nissan modellerine uyumlu olduğu yazıyor. Bu listede de 2005 üzeri primera yok.

Model compatibility detail:

2003 - 2011 350Z
    1995 - 2011 Almera
    2000 -2011 Almera Tino
    2005 - 2011 Murano
    2007 -2011 Navara
    2006 - 2011 Note
    2005 - 2011 Pathfinder
    2008 - 2011 Patrol
    1995 - 2001 Primera (Not Compatible with Nissan Primera 2001 with Blaupunkt Tape HeadUnit)
    2007 - 2008 Qashqai
    2008 - 2011 Qashqai 2
    2004 - 2011 Navara
    2001 - 2011 onwards Xtrail (with or without navigation)

Aynı şekilde sitede elektrik çekilmesi gerektiği de yazıyor:

Required to connect ACC and 12V electric wire to car head unit

• Bekleyelim bakalim ne olcak. Umarim iyi bir sonuc cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar nissan için soketin ucunda 2 adet kablo var elektrik almak için.ama diğer birçok modelde tak çalıştır.Megane için mesela direk takıyorsunuz çalışıyor.Megane araca ben kendim montaj yaptım.Primera için 2001 modele kadar var diyor.Acaba primera teyp nasıldır markası nedir.Belki bu şekilde araştırılarak bakılabilir.Sayın onur arkadaşımızda bende aynı yerden almışız ve aldığımız yere taktırdık.Adresi verelim gidin taktırın çalışırsa parasını ödersiniz.Satıcı çok ilgili birisi çalışmazsa para almıyacağını gitmeden söylemişti bana.
  • quote:

Bekleyelim bakalim ne olcak. Umarim iyi bir sonuc cikar

2005 Primera için olmadığını söyledi satıcı malesef.

Aşağıda vereceğim linkte Blaupunkt olmayan 1995-2006 Primeralara uyduğu yazıyor.
    1995 - 2006Primera(non Blaupunkt)

BOSE/Clarion/Panasonic teyplerle çalışır diyor.
    Orjinalden CD Changer'ı olan araçlarda çalışmıyor diyor.

http://www.ycarlink.com/pd_10528_Car-MP3-Interface-for-Nissan-CD-Changer-adapter-.htm

Aynı zamanda linkte test edilen cihazların resimleri de var.

Sizinki burada mevcut mu?

(yukarıda da bahsettiğim gibi Audio System RE-06 ile Yatour YTM-06'nın her şeyiyle birbirlerine benzeyen cihazlar olduğunu düşünüyorum)

• Hocam ürünü satmışsınız sanırım, hayırlı olsun.

Siz CD Changer'ınızı kullanıyorsunuz diye mi USB SD aparatını kullanmak istemediniz?
    Yani CD Changer kablosunu teybin arkasından söküp bu aparatı taktığınızda çalışacaktı ürün değil mi?

CD Changer boşa çıkmasın diye istemediniz heralde kullanmak.

teşekkürler ürün satıldıç...

yok ben cd changer iptal olsun önemli değildi ama benim aracımda cd leri teybin önündeki cd girşinden tek tek alıyordu ve buna bağlı olarak soketi çıkartınca teybin hiç bir tuşu çalışmadı teybin arkasında bende changer girişi yok bizim araçlarda torpidonun oraya amfi koymuşlar teypten cd changer kablosu girişi yok sadece buraya giden kablolar var ve oradaki ucu söküncede bu sefer teyp iptal oluyor direksiyon kumandası ile aparatı kontrol edebiliyoruz ama teybin hiçbir tuşu çalışmıyordu satıcıda şaşırdı olaya...teyp bizimkilerde ilginç yapılmış normal teyp boyutunda önündeki cd giriş yerinden 6 adet cd alıyor ve radyo filan hepsi oradan kontrol ediliyor...ben şimdilik sadece aux girişi yaptım amfiden cd ler yetmezse mp3 player bağlıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: sertancay
    yok ben cd changer iptal olsun önemli değildi ama benim aracımda cd leri teybin önündeki cd girşinden tek tek alıyordu ve buna bağlı olarak soketi çıkartınca teybin hiç bir tuşu çalışmadı teybin arkasında bende changer girişi yok bizim araçlarda torpidonun oraya amfi koymuşlar teypten cd changer kablosu girişi yok sadece buraya giden kablolar var ve oradaki ucu söküncede bu sefer teyp iptal oluyor direksiyon kumandası ile aparatı kontrol edebiliyoruz ama teybin hiçbir tuşu çalışmıyordu satıcıda şaşırdı olaya...teyp bizimkilerde ilginç yapılmış normal teyp boyutunda önündeki cd giriş yerinden 6 adet cd alıyor ve radyo filan hepsi oradan kontrol ediliyor...ben şimdilik sadece aux girişi yaptım amfiden cd ler yetmezse mp3 player bağlıyorum...

Enteresan olmuş hocam. Aux da iyi dediğiniz gibi.

Peki Torpidodaki amfiye bağlanamaz mıydı acaba bu aparat? Ona da bakmışsınızdır heralde ama

• 2003 ve ustu primeralarin teypleri genelde clarion.

• nissan almera için sd usb aparatı bağlama resimleri detaylı şekilde aşağıdaki linkte mevcuttur.Nissan ile ilgili olan arkadaşlar buradan inceleyebilir.Elektrik bağlantı kablosunuda buradan görebilirler.
    http://www.nissan-almera.tr.gg/USB-SD-AUX-OKUYUCU-TAKMA.htm
  • Onur verdigin linkteki teyplerin hic biri 2003 ve ustu (yani p12 kasa) primeralara ait degil

• bakın bu linkteki ürün uygundur diyor.Ebay da var bu ürün Türkiye'dede mutlaka vardır.
    http://www.ebay.com/itm/USB-SD-MP3-CD-Music-Changer-for-Nissan-Almera-Murano-Navara-Primera-350Z-A030-/260995942379?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3cc49207eb

altındaki açıklamada şu şekilde uyumlu olduğu modeller.
    Compatibility cars:

Nissan:

350Z 2003-2011 Clarion/Panasonic
    Almera 1995-2011 Clarion/Panasonic
    Almera Tino 2000-2011 Clarion/Panasonic
    Murano 2003-2008 Clarion/Panasonic
    Navara 2005-2011 Clarion/Panasonic
    Note 2004-2011 Clarion/Panasonic
    Pathfinder 2005-2011 Clarion/Panasonic
    Patrol 2008-2011 Clarion/Panasonic
    Primera 1995-2006 Clarion/Panasonic
    Qashqai 2007-2008 Clarion/Panasonic
    Qashqai 2+ 2008-2011 - Clarion/Panasonic
    X-Trail 2001-2011 - Clarion/Panasonic

1. NISSAN Y Cable (NOT SUPPLIED) should be needed if the original CD Changer port is occupied by NAVI, AUX device, or CAT/SAT.
    2. Not compatible with Primera 2001 with Blaupunkt Tape head unit.
    3. Not Compatible with Nissan Altima radio CQ-EN2660XC by Panasonic Mexico.
    4. Required to connect ACC and 12V+ to car head unit.
    5. It might be fit for some Infiniti radios.

• quote:

Onur verdigin linkteki teyplerin hic biri 2003 ve ustu (yani p12 kasa) primeralara ait degil

O zaman malesef diyelim.

Satıcının söylediğini teyit etmiş olduk.
  • Yurtdisindaki biri xcarlink ile iphone baglamis. Bir umut hala var yani :)

• quote:

Yurtdisindaki biri xcarlink ile iphone baglamis. Bir umut hala var yani :)

Yatour'da da usb sd degil de iphone ipod kit'i de var. O cihazin calisiyor olmasi usb sd aparatinin calisacagi anlamina gelmeyebilir.

• sahibinden.comdaki satıcıdan aşağıdaki mesaj geldi

"evt bu urun uygundur aracınıza"

ürün de bu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-nissan-primera-orijinal-muzik-calari-usbsd-ceviri-48463234/detay/
  • quote:

sahibinden.comdaki satıcıdan aşağıdaki mesaj geldi

ürün de bu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-nissan-primera-orijinal-muzik-calari-usbsd-ceviri-48463234/detay/

İnsallah uygundur. Ben pek umutlu degilim ama.

Benim ve diger almerasina taktiran arkadasin aldigi satici bu degil. Bizim aldigimiz satici distributor, sizin baktiginiz yer oyle degil saniyorum.

Ben alirken burayi da aramistim, benim aracima (bmw) biz takamayiz bmwler baya zor falan demisti, benim gittigim yerde eleman 15 dakikada takmisti.

Primera yazisini gorup uygundur abi demislerdir gibime geliyor. Dusundugum gibi degildir umarim

• İnceleme için elinize sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Orijinalden alıntı: sertancay

Enteresan olmuş hocam. Aux da iyi dediğiniz gibi.

Peki Torpidodaki amfiye bağlanamaz mıydı acaba bu aparat? Ona da bakmışsınızdır heralde ama

ona bağladığımda zaten orjinal teyp iptal oluyor sadece direksiyon kumandası aktif oluyor ve oradan cihazı kullanabiliyorsunuz lakin bas ve tiz ayarları yapılmadığı için ses kaliteli çıkmıyor...
    şimdilik 6 adet cd ve aux yetiyor ileride yetmezse auxz girişinden ekstra başka bir teyp bağlarım artık :)

• quote:

sahibinden.comdaki satıcıdan aşağıdaki mesaj geldi

ürün de bu:

ben diğer satıcıdan almıştım ben defalarca ürünün fotolarını internetten gönderdiğim halde o da aynı mesajı göndermişti sonra uyum sağlamadı...iade yapabileceğimi söyledi kargo bana ait olarak bende ürünün bir kaç gün direksiyon kumandasından deneyim dedim site ödemeyi durdurduğum halde sonradan otomatik ödeme yaptığı için ürün elimde kaldı birde sahibinden.com sitesinde ürünü geri gönderseniz bile satıcının hesabına para havale ediliyor sonra satıcı size parayı iade ediyor herhalde sitenin çalışma sistemi bu şekilde diye tahmin ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertancay -- 30 Mayıs 2012; 23:52:06 >

• Bence de kutu ustune bakarak uygun diyor. Montaji yapiyormusunuz diye sordum. Cevap bekliyorum. Seytan diyor git kendin aux girisi yap

• quote:

Bence de kutu ustune bakarak uygun diyor. Montaji yapiyormusunuz diye sordum. Cevap bekliyorum. Seytan diyor git kendin aux girisi yap

sayın felixcrail sorduğunuz yere bende ürünü almadan önce sormuştum baştan takarız dediler sonra takamıyoruz dediler.Ben bizzat gidip sormuştum bende sayın onur ile aynı yerden aldım.Kendisi bu ürünün ithalatçısı ve gerçekten ilgili bir satıcı.Eğer o olmaz dediyse takılmıyordur.Çünkü ben kaç yere sorduysam satan takılıyor dediler tamam geliyorum hem alırım hem takın dediğimde biz takamayız servis takar falan deyip lafı çevirdiler.Bu arkadaş ise gel takarım çalışmazsa sökerim ücrette almam dedi.Eğer İStanbulda iseniz yerine bir gidip görüşmekte fayda var.Daha önce hiç takmamış olabilir.Belkide takınca çalışacak.Çünkü yurtdışındakilerde çalıştığı yazıyor.Ben akşam bir link atmıştım gördüyseniz orada uygundur diyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.