Şimdi Ara

IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
91.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Emrah Üstün'ün IMAX 3D incelemesi
     IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi

Salona girdiğimizde şaşkınlığımız baya uzun sürdü. Gerçekten de 5-6 katlı apartman yüksekliğinde bir perdesi vardı. Öyle birşey görmemiştim hayatımda.

Neyse yerimize oturduk, ışıklar kapandı. 3 boyutlu film bakalım nasıl oluyormuş bekliyoruz. Bir çizgi film girdi. Gayet normaldi, aynıydı diğeriyle. Bir an bu mu ya kazık mı yedik diye düşündük. Meğer orası kandırmacaymış. Elinde boya kovası olan bir hayvancık (sincap mıydı neydi) merdivene çıkıyor. Merdiven devriliyor ve boya kovasından bütün boyalar size doğru çıkıp geliyor perdeden. Sanki önümdeki koltuğa dökülmüş gibi oldu boyalar. Meğer gerçekten 3 boyutluymuş.

Film çok güzel değildi (yani film olarak) ama izlemesi hayatımda yaptığım en eğlenceli şeylerdendi. Dinazorların içindesiniz. Sinemanın içinde ağaçlar var. Elimle uzansam tutacağım mesafede görünüyordu bana. Harika bir tecrübeydi. Bir ara dinazor eğildi, eğildi, geldi, geldi,yaklaştı dibimde durdu. 1 metre önümde bir dinazor vardı. Sonra birden atladı ve kayboldu. Harika birşey.

Gözlüğümü çıkardığımda ise yeşilli mavili kırmızılı karışık birşeyler gördüm. Yani gözlüksüz izlenmiyor.

Bir güzel yönü de şu ki kafanızı oynatınca önünüzdeki şey de sizinle geliyor. Yani bu özelliğiyle ön koltuk kenar koltuk ayrımı da yapmıyor. Hepsi cidden aynı. En önde oturan dahi aynı şeyleri aynı şekilde görüyor.

Sonuç: Ne yapın ne edin gidin. Neler varmış dünyada dersiniz.

Hatta bildiğim kadarıyla Armada’dakinde patlamalarda sıcak hava üfleyen veya film akışına göre koltukları sallayan mekanizma da varmış.

Son sonuç: Yemeyin içmeyin IMAX’e gidin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Sayın Emrah Üstün'ün IMAX 3D incelemesi

Salona girdiğimizde şaşkınlığımız baya uzun sürdü. Gerçekten de 5-6 katlı apartman yüksekliğinde bir perdesi vardı. Öyle birşey görmemiştim hayatımda.

Neyse yerimize oturduk, ışıklar kapandı. 3 boyutlu film bakalım nasıl oluyormuş bekliyoruz. Bir çizgi film girdi. Gayet normaldi, aynıydı diğeriyle. Bir an bu mu ya kazık mı yedik diye düşündük. Meğer orası kandırmacaymış. Elinde boya kovası olan bir hayvancık (sincap mıydı neydi) merdivene çıkıyor. Merdiven devriliyor ve boya kovasından bütün boyalar size doğru çıkıp geliyor perdeden. Sanki önümdeki koltuğa dökülmüş gibi oldu boyalar. Meğer gerçekten 3 boyutluymuş.

Film çok güzel değildi (yani film olarak) ama izlemesi hayatımda yaptığım en eğlenceli şeylerdendi. Dinazorların içindesiniz. Sinemanın içinde ağaçlar var. Elimle uzansam tutacağım mesafede görünüyordu bana. Harika bir tecrübeydi. Bir ara dinazor eğildi, eğildi, geldi, geldi,yaklaştı dibimde durdu. 1 metre önümde bir dinazor vardı. Sonra birden atladı ve kayboldu. Harika birşey.

Gözlüğümü çıkardığımda ise yeşilli mavili kırmızılı karışık birşeyler gördüm. Yani gözlüksüz izlenmiyor.

Bir güzel yönü de şu ki kafanızı oynatınca önünüzdeki şey de sizinle geliyor. Yani bu özelliğiyle ön koltuk kenar koltuk ayrımı da yapmıyor. Hepsi cidden aynı. En önde oturan dahi aynı şeyleri aynı şekilde görüyor.

Sonuç: Ne yapın ne edin gidin. Neler varmış dünyada dersiniz.

Hatta bildiğim kadarıyla Armada’dakinde patlamalarda sıcak hava üfleyen veya film akışına göre koltukları sallayan mekanizma da varmış.

Son sonuç: Yemeyin içmeyin IMAX’e gidin.

Böylede yazı yazılmaz ki canım. İşi gücü bırakıp Antepten taa İstanbula gelesim geldi valla. Mutlaka bu deneyimi yaşamak lazım.

• Samsun'ada getirsinler bi imax
  • Avatar altyazılı, tükçesi ne zman çıkar kim bilir. gerçi çıksada efektler orjinali kadar olur mu birde o var
  • Önceki olay kapanmıs ama bende bir yorum yazim dedim :D

Reel D bana göre normal standartların üzerine sadece 3D olayının getirilmesini temel alıyor. Bu da bize Real D deneyimini değil sadece 3D deneyimini sunuyor.
    IMAX ise tamı tamına basından itibaren özel bir deneyime kacıyor ve 3d+kalite iceriyor [cöz. ayrıntı renkler falan filan] Tabi bu aslında benim değil okuduklarımın sonucunda cıkaracagım yorum halinde. Daha önce Real D'ye Kadıköy'de gitme fırsatım oldu. Güzeldi. Sonrasında evde 3d filmleri izleme ve evde anaglyph gözlükle yasama sansım oldu. O da güzel ama renk olayına baglı olmasından biraz sıkıcı hallerdeydi. Simdi umarım yarın siparisimle ve kısmet olur bir sorun yasamazsam 19 Aralık tarihini kendime IMAX Day ilan edip İstinye de bu görseli tadıcam ve o zamanda muhakkak yorumlarım bulunucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Önceki olay kapanmıs ama bende bir yorum yazim dedim :D

Reel D bana göre normal standartların üzerine sadece 3D olayının getirilmesini temel alıyor. Bu da bize Real D deneyimini değil sadece 3D deneyimini sunuyor.
    IMAX ise tamı tamına basından itibaren özel bir deneyime kacıyor ve 3d+kalite iceriyor [cöz. ayrıntı renkler falan filan] Tabi bu aslında benim değil okuduklarımın sonucunda cıkaracagım yorum halinde. Daha önce Real D'ye Kadıköy'de gitme fırsatım oldu. Güzeldi. Sonrasında evde 3d filmleri izleme ve evde anaglyph gözlükle yasama sansım oldu. O da güzel ama renk olayına baglı olmasından biraz sıkıcı hallerdeydi. Simdi umarım yarın siparisimle ve kısmet olur bir sorun yasamazsam 19 Aralık tarihini kendime IMAX Day ilan edip İstinye de bu görseli tadıcam ve o zamanda muhakkak yorumlarım bulunucak.

Evet Evet 3 Aralıktan beri 13 gün kaldı 12 gün kaldı 11 gün kaldı diye sayıyorum 19 aralık gelsin artık

• Bende kısmetse ilk IMAX 3D deneyimi mi Avatar filmiyle yaşamayı planlıyorum. Bunun için arkadaşlarımla boş bir günümüzü planlayıp biletleri internetten satın alıp İzmit'ten İstinye Park'a hareket edicez.

Yaşayacağımız deneyimin yol parasına+çilesine kesinlikle deyeceğini düşünüyorum
  •  IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi

THE TWILIGHT SAGA: ECLIPSE IMAX'E GELİYOR

Summit Entertainment The Twilight Saga: Eclipse'nin 2D ve IMAX'e Haziran 30, 2010'da Gösterime Gireceğini açıkladı..

Alacakaranlık filminin yeni bölümü IMAX DMR kameralar ile çekilecek,Bu sürpriz olmadı çünkü Herkez Alacakaranlık filmini IMAX Perdesinde görmek istiyordu

IMAX Corporation ve summit entertainment bugün The Twilight Saga: Eclipse'nin Imax'e geleceğini açıkladı. Haziran ayında gösterime girecek filmin yönetmeni David Slade ve Kristen Stewart,robert pattinson ve taylor lautner Imax'in inanılmaz kristal netliğinde ses ve görüntü kalitesini IMAX DMR ile İzleyicilere sunulacağını açıkladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: R-H

Avatar'ı, İstinye Park AFM'de izlemek istiyorum.

İnternette nereden bilet alabilirim, biletix'e falan baktım ama ben bulamadım herhalde.

Bilgisi olan?

http://www.mybilet.com/eventinfo.php?eventcity=0&eventdate=1258668000&eventid=7084&groupId=109
  • İmax bir de Antalya'ya gelse.Zaten adam gibi sinema yok.Antalya'daki sinema salonları elden geçmesi lazım.
  • bu teknolejiye binlerce kez şükür... en sevdiğim şey sinemada film izleme keyfinini iki katına çıkarıyor!
  • Herşey mükemmel fakat imax filmi altyazılı izlemek bi garip olmasın çünkü yazıda 3d olacagından gözümüzün önünde olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: feel_1337

Herşey mükemmel fakat imax filmi altyazılı izlemek bi garip olmasın çünkü yazıda 3d olacagından gözümüzün önünde olabilir

daha önce izlediğim altyazılı imax 3d filmlerin hiçbirinde altyazı 3 boyutlu olmadı avatarda olur umarım 2 boyutlu altyazıyı okumak biraz zor oluyor
  • quote:

Herşey mükemmel fakat imax filmi altyazılı izlemek bi garip olmasın çünkü yazıda 3d olacagından gözümüzün önünde olabilir

bu benimde aklıma takıldı altyazıdamı 3 boyutlu acaba sağımızdan solumuzdan uçan kaçanamı yoksa altyazıyamı bakıcaz.Bilenler bi aydınlatsa iyi olur bi zorluğu, filmi izlememize bi yan etkisi yoktur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıspider

quote:

bu benimde aklıma takıldı altyazıdamı 3 boyutlu acaba sağımızdan solumuzdan uçan kaçanamı yoksa altyazıyamı bakıcaz.Bilenler bi aydınlatsa iyi olur bi zorluğu, filmi izlememize bi yan etkisi yoktur umarım.

altyazı 2 boyutlu yansıtıldı hep ben harry potter izlerken 3 boyutlu görüntünün arkasından biraz silik geldi 3 boyutlu yansıtılırsa daha iyi olabilir bence görürüz

• bide kafamızı nereye çevirirsek görüntülerde beraberinde o yöne kayıyormuş,.Alyazılarda böyle hareket etse ne güzel olur.Yoksa Avatar vizyona girmeden hızlandırılmış ingilizce kursuna kaydolacam.Başka çaresi yok.Bu filmi izlemek için kaç kilometre yol tepicez filmde 1 Frame bile kaçırsam zarar zarar yani.hakkıyla izlemek için hiç bişey mani olmamalı.Ama bi sıkıntı yaratmaz inşaallah vardır onunda bi esprisi.Bekleyip görecez artıkım

• Büyük Düşün AVATAR İÇİN ORADA OL

&

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 15 Aralık 2009; 18:13:45 >

• Konu Güncellenmiştir AVATAR IMAX 3D ŞİMDİ VİZYONDA
  • Ben bir şeyi anlamadım. Ankara ANKAMALL de AVATAR 35 mm. digital 3D ve iMAX 3D var hepsi farklı şeylermi hangisi daha güzel :)
  • Arkadaşlar Ankara'daki Ankamall'de gösterilen ile İstanbul'daki İstinye Park'ta gösterilen aynı değil anladığım kadarıyla. Bazı arkadaşlar ikisini beraber yazmış ama sitesinde sadece İstinye Park yazıyor İstinye Park'taki IMAX, Ankamall'deki kötü olan 3D sanırım. Biri aydınlatırsa sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.