Şimdi Ara

IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
91.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi

İMAX FAN CLUB

Dünyanın En ileri Sinema teknolojisi ve 3 boyutlu Görüntüleme teknolojisi İmax ile çok farklı sinema deneyimi..

Daha fazla duy! Daha fazla duy! Daha fazla Hisset!-IMAX® Deneyimi dünyanın en etkileyici sinema deneyimidir. Nefes kesici, kristal netliğinde görüntülerin sekiz katli bir bina yuksekligindeki dev perdeye yansıltılması ve son teknoloji ürünü dijital surround ses sistemiyle, seyirciler kendilerini filmin içinde hisseder.

Uzayın yerçekimsiz ortamını hisset. En korkulan sualtı yaratıkları ile denizin derinliklerine dal. Heyecan verici bilim-kurgu dunyasina yolculuk yap. Turkiye’de sadece AFM IMAX İstinye Park ve AFM IMAX Ankara'da izleyebileceginiz IMAX filmleri icin mutlaka gösterimdeki ve gelecek filmler linklerini ziyaret edin!

Sadece IMAX sizi tam anlamıyla "orada" hissettirir.

Şimdiye kadar Dunya'da 700 milyondan fazla insan IMAX Deneyimi'nin inanılmaz gucu ve guzelliğinden büyülenmiştir. Gelişmiş teknolojisi ve görsel harikalari ile IMAX Deneyimi Dunya'nın en gelişmiş, en güçlü ve en enkileyici sinema deneyimidir.

IMAX® 3D kamerasının iki objektifi arasındaki uzaklık, gözlerimiz arasındaki uzaklığa göre ayarlanmıştır. Bu uzaklık sayesinde objektifler aynı bizim gözlerimizde olduğu gibi sağ ile sol göz görüntülerini ayrı ayrı alır ve kameradan aynı anda geçen iki ayrı film makarasına kaydeder. IMAX 3D kamerasının ağırlığı 109 kg.'dır.

İMAX Real 3D ve benzeri 3D teknolojilerinden çok daha farklı bir tecrübedir karıştırmayınız..

Resim galerisi :

ÖZEL İMAX 3D Gözlükleri

Resmi türkiye Web sitehttp://www.afm.com.tr/Imax/
    Resmi sitehttp://www.imax.com

İMAX NERELERDE VAR?

1-AFM İSTANBUL İSTİNYE PARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ İMAX
    2-AFM ANKARA ANKAMALL ALIŞVERİŞ MERKEZİ İMAX

Yayındakiler

AVATAR : 3 BOYUTLU IMAX DENEYİMİ - 3 BOYUTLU
    (2009 YILININ SON VE EN GÜZEL IMAX 3D FİLMİ)

Not: Distribütör Firma Türkiyeye sadece 1 adet 70mm imax 3d kopyası gönderdiği için avatar : 3 boyutlu imax deneyimi sadece istinye park istanbulda yayınlanacaktır..

http://www.afm.com.tr/Movie/Movie_View.aspx?MI=539

Bir Sonraki Durak:

How To Train Your Dragon (HTTYD) : 3 BOYUTLU IMAX DENEYİMİ

Özel IMAX 3D TV REKLAMI :

GÖSTERİM TARİHİ : 26 MART 2010

GÜNCEL TUTULACAKTIR!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çok harika.

bişeyi merak ediyorum istanbuldaki ve ankaradaki imax afmler de perde 8katlı bina büyüklüğünde mi?

şu zenci kızın yerinde olmak için neleri feda ederdim :D

şu an gene şükür izmirde real3D izleyebiliyoruz o da yoktu bi zaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

çok harika.

bişeyi merak ediyorum istanbuldaki ve ankaradaki imax afmler de perde 8katlı bina büyüklüğünde mi?

8 katlı mı bilmem ama bayaa bir büyük. ve kenarlarda hiç boşluk kalmıyor. yere 0 tavana 0 sağdan soldan 0 görüntü. salonun bir yüzü tamamen filme ayrılmış. 8 kat olabilir evet sığar oraya diye düşünüyorum.
  • quote:

çok harika.

evet ikiside 8 katlı bina kadar dün gittim en öne oturmayın giderseniz yada orta sıralara ortanın biraz arkasına oturun. ama nereye oturursanız farketmiyor imax de mesela en köşeye oturan biride ortaya oturan biride aynı görüntüyü alıyor yani perdeden meteor çıkıyor ortadaki adam meteorun ona doğru geldiğini görüyor ama köşedekide ona doğru geldiğini görüyor

• quote:

Orjinalden alıntı: süpergtacı

quote:

çok harika.

evet ikiside 8 katlı bina kadar dün gittim en öne oturmayın giderseniz yada orta sıralara ortanın biraz arkasına oturun. ama nereye oturursanız farketmiyor imax de mesela en köşeye oturan biride ortaya oturan biride aynı görüntüyü alıyor yani perdeden meteor çıkıyor ortadaki adam meteorun ona doğru geldiğini görüyor ama köşedekide ona doğru geldiğini görüyor

Allah Allah sanırım perde iç bükey

• real D içe doğru yani derinlik hissi ama İMAX de üzerine geliyor mesela kafanın üzerinden geçiyor yıldızlar öyle
  • ne varsa istanbulda var. 1 gün hususi izlemek için gelicem istanbula
  • Bizde 46''FULL HD LCD Pnalemizde HTCP Avantajı İlke Orjinal Bluray Filim İzliyoz güya ..Pof Şuraya Bak Bizde filimmi İzliyoruz beeeeeeeMoralim çok bozuk
  • quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

Bizde 46''FULL HD LCD Pnalemizde HTCP Avantajı İlke Orjinal Bluray Filim İzliyoz güya ..Pof Şuraya Bak Bizde filimmi İzliyoruz beeeeeeeMoralim çok bozuk

çok üstün bişey değil 3d.derinlik yaşıyorsun sadece . farklı bir deneyim o kadar

• quote:

quote:

Bizde 46''FULL HD LCD Pnalemizde HTCP Avantajı İlke Orjinal Bluray Filim İzliyoz güya ..Pof Şuraya Bak Bizde filimmi İzliyoruz beeeeeeeMoralim çok bozuk

çok üstün bişey değil 3d.derinlik yaşıyorsun sadece . farklı bir deneyim o kadar

Ya İllaki Ama Kaç Filmi İzliyoruz __Ne bilim Atmosfer + O Kalabalık İnsanlar___Çok Büyük Ve Güçlü Panel +IMAX Kameralarıyla çekilmiş Yapımlar genede İnsan canı çekmiyor diil __Ama genede Ev Ortamında Memnunuz Yani__İşte Benim Olay Bu Tesisatımda Bitiyo

Azı Bulamayan Çoğu Bulamaz:Şükür

• quote:

quote:

quote:

Ya İllaki Ama Kaç Filmi İzliyoruz __Ne bilim Atmosfer + O Kalabalık İnsanlar___Çok Büyük Ve Güçlü Panel +IMAX Kameralarıyla çekilmiş Yapımlar genede İnsan canı çekmiyor diil __Ama genede Ev Ortamında Memnunuz Yani__İşte Benim Olay Bu Tesisatımda Bitiyo

Azı Bulamayan Çoğu Bulamaz:Şükür

Ben bu sistemin hayalini kuruyorum sen başka bir sistemin nolacak bu Dünya'nın hali.

• tabiki çok farklı bir atmosfer

gene de şükür bluray hiç değilse izleyebiliyoruz dvdyi alabilen bile çok az
  • İllaki canım Ama Tabiki IMAX_?Çok farklı Ortam Ve kriter Aylık 5 bin ytl Bütçem Olsa ,Ev Ortamında Çok güzel Sinma Yaratırım Ama Ülkemizde Milletin ağzından Göz Nazardan Mafol Oluruz Helki benim çevrem Hep Tamahkar__Hele ''IMAX''Olsa Sülale Evde Her akşam
  • quote:

quote:

derinlik değil o derinlik Real 3D bu İMAX dünyada sadece 220 tane salonda var bir salonu 5.5 milyon dolara mal oluyor ve real 3d gibi derinlik değil direk önünde hissi var hologram gibi

• 3 tane film izledim İmax'te. Biri Dark Knight, biri Spiderman 3, diğeri Dünya'nın durduğu gün..

Üçü de 2 boyutluydu. Özellikle Dark knight muhteşemdi. Çünkü İmax'e özel olarak yapılmış, 5-6 muhteşem sahnesi vardı. Hele o Joker'i yakaladıkları takip sahnesi yokmu, devasa bir perde ve tam ekran

Diğer 2 film'in İmax'e özel sahnesi yoktu. Onun için tat vermedi pek..

Ses zaten muhteşem anlatmaya gerek yok. Koltuklar titriyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendenbenden

+999999

@devilsemo

Dark knight a bende gittim hasta oldum bende o takip sahnelerine resmen olayın içinde gibi.. 3D filmlerde hem bu olaylar hemde 3 boyutlu üzerine doğru gelen cisimlerde eklenince insan manyak oluyor
  • ankarada 3 boyutlu filme gitmiştim.gerçekten muhteşemdi.cisimler resmen gözünün önünde hareket ediyordu.çok zevk almıştım.burdaki sinemalara sevgililer günü katliamı geldi.aynı şeyi buradada yaşayacağımı düşündüm ama sadece görüntüye derinlik verilmişti.başka hiç bir özelliği yoktu.bu da farklı bir deneyim olsada insana diğeri gibi tat vermiyor.
    imax gibisi yok.o yoksa real 3d ilede idare edebiliriz tabi
  • @süpergtacı

İstinye Park AFM Sinemasında IMAX 3D zevkini yaşamak için ne kadar ücret bayılmak gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

@süpergtacı

İstinye Park AFM Sinemasında IMAX 3D zevkini yaşamak için ne kadar ücret bayılmak gerekiyor?

ayrıca istinye civarında 2 günlük kalacak ucuz otel
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.