Şimdi Ara

IMAX - Dünyanın En İyi Sinema Deneyimi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
7
Favori
91.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pegasus_2

tekirdağda imax varmı yaw.bi deneyelim dedik.cahil kalmayalım

tekirdağda imax yok .

istanbul ankara ve izmirde var sanırım.
  • eahmet E kullanıcısına yanıt
    istanbulda nerelerde var.nerden bakabiliyoruz
  • quote:

istanbulda nerelerde var.nerden bakabiliyoruz

http://www.imax.com/theatres

burdan bakabilirsin.
  • İzmir imax da pnr kodu ile film izleyebiliyor muyuz şu an arkadaşlar?
    Giden oldu mu bu şekilde?
    Batman vs. Superman a gitmeyi düşünüyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeKNoYDN kullanıcısına yanıt
    Digiturk den alınan koddan bahsediyosan geçersiz diyor denedim dün başka bir yerden alınan kodsa da koşullarında IMAX de geçerli olup olmadığı yazar genelde.

• quote:

tekirdağda imax varmı yaw.bi deneyelim dedik.cahil kalmayalım

İstanbul, Ankara ve İzmir'de var sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: brandnew

Digiturk den alınan koddan bahsediyosan geçersiz diyor denedim dün başka bir yerden alınan kodsa da koşullarında IMAX de geçerli olup olmadığı yazar genelde.

Çek satıştan alırım hocam. İmax dahil olandan. Kısacası kod girmeyi kabul ediyorlar yani. Ni deneyeyim şansımı

• Sizce imax de filmi güzel izlemek için en ideal koltuklar hangileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Casper0416

Sizce imax de filmi güzel izlemek için en ideal koltuklar hangileri

istinye park H veya I kesinlikle daha önden alınmaz . arkası olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

Teşekkürler hocam bir yerde en arka filan da tavsiye etmiyorlar en iyisi ortalar galiba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

Teşekkürler hocam bir yerde en arka filan da tavsiye etmiyorlar en iyisi ortalar galiba

arkadasım istinye part orta bile yakın. H ve gerisi. benden söylemesi.

• akasya'da ki imax, Digital imax denen bi teknolojiymiş. gerçek imax'e göre biraz kalitesişmiz sanırım.
    bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar vizyona yeni giren warcraf filmine gittim ondan önce bir kaç filme daha gittim 3d olarak izledim ve 3d denilen olay tamamen boş ve saçma bulanık görüntüden başka bişi degil hele alt yazı ise film daha beter oluyor yazılar kayık ve bulanık bişi anlaşılmıyor ve 3d olayı gelişmemiş hala 3d yaşatacak bir durum yok hala 2d en iyisi bence net ve temiz görüntü en azından ve marmara forumda 4dx gittim iki kere batman filmine gittim hem 3d hemde 4dx olaraktı yine 5 para etmezdi sallanmaktan film izlemedik öyle yaşattıkları bi olayda yok he tamamen traş 4dx olayı alt yazı bide sallandıkça yazılar okunmuyor kaçırıyorsun neden dublaj yok 4dx anlamış degilim yani gidecekseniz boşa gitmeyin paranız boşa gider.

bunlardan hariç sormak istedigim şeyler var imax hiç gitmedim istanbulda yaşıyorum en iyi imax deneyimini hangi sinema sunuyor ve koltuk hangisi seçilmeli ve gözlükler bilete dahilmi 3d gibi parasını biz verip bizdemi kalıyor nasıl oluyor ve deneyimleriniz neler gerçekten size 3d olayını yaşatıyormu farkı ne tam olarak verdigimiz paraya değer mi ?

• Merhaba,

Vizyon da olan Kong: Kafatası Adası filminden bahsedeceğim.

Filmi standart 3D de izleyenler genelde filmin karanlık ve renksiz olduğun dan şikayet ediyorlar. Diğer 3D filmleri izleyen birisi olarak bende aynı kanıdayım. Filmin karanlık atmosferinin Kong filmiyle alakası yok, 3D nin çoğunlukla durumu bu. Fakat ben Kong filmini 33 TL lik pahalı bilet fiyatına rağmen İstanbul İstinye Park IMAX 3D de izledim. En arkadan 4 üncü sırada ki koltuğu seçtim. Gözlük fiyata dahil, gözlüğü ister alın ister bırakın farketmez. Filmi çok beğendim arkadaşlar. IMAX de teknik olarak dev gibi perde de filmin ışığı yeterli, netliği çok iyi, ses düzeni mükemmel idi. Alt yazılar bulanık değil, çok net. Ve kesinlikle söyleyebilirim ki IMAX in 3D derinlik etkisi standart 3D lere kıyasla çok çok iyi. IMAX de bazen nesneleri elinizde tutacakmış gibi yakında hissediyorsunuz. Bir daha karanlık atmosferli standart 3D film kolay kolay izlemem. Kong' un helikopterlerle ve diğer yaratıklarla dövüş sahneleri çok etkileyici idi. İmkanınız varsa bu filmi paranıza kıyın İMAX salonun da izleyiniz derim. Filmi kesinlikle tavsiye ediyorum. Eğer IMAX de izleme imkanınız yoksa gidin normal gözlüksüz 2D olarak izleyiniz, ama kesinlikle standart 3D den uzak durunuz derim. Standart 3D bana göre boş bir balon.

Bundan sonra şöyle bir karar aldım;
    Bir filmi sinema salonun da izleyeceksem, ya istinye park IMAX 3D de izleyeceğim, ya da kaliteli bir salon da 2D olarak izleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 16 Mart 2017; 16:55:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YunusDenizCingoz

akasya'da ki imax, Digital imax denen bi teknolojiymiş. gerçek imax'e göre biraz kalitesizmiş sanırım.

Evet katılıyorum,

Yalnız benim geçen sene gittiğim Akasya IMAX salonunda ki film 3D değil, gözlüksüz 2D idi.
    Capcanlı bir görüntü beklerken, filmin netliği iyi değildi ve ışık yetersizliği vardı. Yani film hem karanlık hem az bulanık idi. KAranlık olmasının sebebini filmin kendisin den kaynaklandığını düşünüyordum, ancak aynı filmi başka bir yerde izleyince öyle olmadığını anladım. Yani karanlık filmin sebebi filmin kendisi değil, Akasya IMAX de ki film makinesinin kalitesizliğin den kaynaklanıyordu.
    Dev gibi perdeye rağmen seyir zevki vermedi bana. Bir daha da gitmedim zaten.

Düşünüyorum da eğer Akasya IMAX 2D de bu kadar kötü bir izlenim bıraktıysa bende, IMAX 3D olarak da iyi bir seyir olmayacağını düşünüyorum. Ancak haksızlık etmeyeyim, belki IMAX 2D de film gösterimi kötüyken IMAX 3D de iyi olabilir. Akasya IMAX 3D de film izleyenler tecrübelerini aktarabilirler.

Bu arada şunu da söyleyim;
    forumun konusu 3D filmler olmasına rağmen, 2D film seyir tecrübesi olarak da deneyimlerim den bahsetmeden geçemeyeceğim.
    Bugüne kadar seyrettiğim gözlüksüz 2D en iyi film salonu Taksim istiklal caddesinde ki Demirören işhanında ki Cinema Pink dir. Çünkü burada ki film salonları 4K kalitesinde capcanlı film gösterimi sunan film makineleriyle donatılmış. Bildiğin 4K TV kalitesinde film gösterimi sunuyor. Ayrıca ses düzeni en son sistem Dolby Atmos dur. Dolby Atmos un ne olduğunu orada bir film seyredince anlarsınız. Burada ki salonların tek kusuru çok büyük olmaması. Ama çok küçükte değiller, en büyük salonu orta derece büyüklükte. Koltuklar da rahatlık unsuru ön planda.

Birde MPX denilen film teknolojisi nedir diye merak ettim.
    Bunun için geçen hafta Mecidiyeköy deki Cevahir alışveriş merkezinde ki gözlüksüz yani 2D formatın da LOGAN filmini oynatan MPX teknolojisi olan salona girdim.
    Edindiğim izlenimler şunlar:
    Perde çok büyük, ses düzeni iyi. Fakat filmin netliği iyi ayarlanmamış geldi bana. Bu hafif bulanık netsizlik olayı makinistin o anlık o film için iyi ayar yapmamış olmasından dolayı mıdır, yoksa gelip geçici bir ayarsızlık olayımıdır bilmiyorum ama, MPX olayı bende çok iyi bir izlenim bırakmadı. Netice de daha önce bahsettiğim Demirören Cinema Pink teki 4K filmlerde ki canlılığı bulamadım.

2D film gösterimin de beğendiğim diğer film salonları Bakırköy osmaniyede ki Marmara Forumda ki film salonları.

Salon büyüklüğü ve perde genişliğinin büyüklüğü açısından en beğendiğim salon, çocukluğum dan beri gittiğim Beyoğlu istiklal caddesinde ki ATLAS sinemasında ki 1 no lu salondur. Koltukların oturma düzeni arkadan öne doğru yokuş aşağı eğimli olarak yerleştirildiği için perdeyi görememe diye bir sorun yok. 2D Film gösterme kalitesi de fena değil. Çok büyük bir salon da ve çok geniş bir perde de film seyretme zevkinin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız Atlas sineması 1 no lu salona gidiniz.

Tekrar standart 3D (real 3D gibi) ye gelecek olursak,
    Bugüne kadar bir çok değişik salonda seyrettiğim 3D filmlerin hepsi karanlık atmosferliydi ve 3D derinlik etkisini IMAX de ki gibi alamıyordum, yani kötüydü. Fakat Standart 3D film izleme de en kötü deneyimim Bakırköy Carousel alışveriş merkezinde ki salonların birinde geçen sene seyrettiğim bir 3D film oldu. Burada seyrettiğim film kalitesi kötünün de kötüsüydü, yani daha beter bir karanlık ve kötü 3D etkisi vardı.

Bir daha kolay kolay standart 3D film seyretmem, seyredersem kaliteli bir salon da 2D olarak seyrederim, ya da arada sırada giderim, pahalı bilet fiyatına rağmen istinye park IMAX 3D de seyrederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 16 Mart 2017; 17:37:2 >

• quote:

akasya'da ki imax, Digital imax denen bi teknolojiymiş. gerçek imax'e göre biraz kalitesişmiz sanırım.

Gercek imax derken?

Tum IMAX'ler 2008 den sonra digitale gecti.. Film perdeye 2 projektorle yansitiliyor.

Gercek IMAX Perde'nin 70mm formatinda oldugudur.

Boyle sinemalar cok yerde yok.

Ayrica 70mm film nerdeyse yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 16 Mart 2017; 20:0:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

akasya'da ki imax, Digital imax denen bi teknolojiymiş. gerçek imax'e göre biraz kalitesizmiş sanırım.

Evet katılıyorum,

Yalnız benim geçen sene gittiğim Akasya IMAX salonunda ki film 3D değil, gözlüksüz 2D idi.
    Capcanlı bir görüntü beklerken, filmin netliği iyi değildi ve ışık yetersizliği vardı. Yani film hem karanlık hem az bulanık idi. KAranlık olmasının sebebini filmin kendisin den kaynaklandığını düşünüyordum, ancak aynı filmi başka bir yerde izleyince öyle olmadığını anladım. Yani karanlık filmin sebebi filmin kendisi değil, Akasya IMAX de ki film makinesinin kalitesizliğin den kaynaklanıyordu.

Düşünüyorum da eğer Akasya IMAX 2D de bu kadar kötü bir izlenim bıraktıysa bende, IMAX 3D olarak da iyi bir seyir olmayacağını düşünüyorum. Ancak haksızlık etmeyeyim, belki IMAX 2D de film gösterimi kötüyken IMAX 3D de iyi olabilir. Akasya IMAX 3D de film izleyenler tecrübelerini aktarabilirler.

forumun konusu 3D filmler olmasına rağmen, 2D film seyir tecrübesi olarak da deneyimlerim den bahsetmeden geçemeyeceğim.
    Bugüne kadar seyrettiğim gözlüksüz 2D en iyi film salonu Taksim istiklal caddesinde ki Demirören işhanında ki Cinema Pink dir. Çünkü burada ki film salonları 4K kalitesinde capcanlı film gösterimi sunan film makineleriyle donatılmış. Bildiğin 4K TV kalitesinde film gösterimi sunuyor. Ayrıca ses düzeni en son sistem Dolby Atmos dur. Dolby Atmos un ne olduğunu orada bir film seyredince anlarsınız. Burada ki salonların tek kusuru çok büyük olmaması. Ama çok küçükte değiller, en büyük salonu orta derece büyüklükte. Koltuklar da rahatlık unsuru ön planda.

Bunun için geçen hafta Mecidiyeköy deki Cevahir alışveriş merkezinde ki gözlüksüz yani 2D formatın da LOGAN filmini oynatan MPX teknolojisi olan salona girdim.
    Perde çok büyük, ses düzeni iyi. Fakat filmin netliği iyi ayarlanmamış geldi bana. Bu hafif bulanık netsizlik olayı makinistin o anlık o film için iyi ayar yapmamış olmasından dolayı mıdır, yoksa gelip geçici bir ayarsızlık olayımıdır bilmiyorum ama, MPX olayı bende çok iyi bir izlenim bırakmadı. Netice de daha önce bahsettiğim Demirören Cinema Pink teki 4K filmlerde ki canlılığı bulamadım.

2D film gösterimin de beğendiğim diğer film salonları Bakırköy osmaniyede ki Marmara Forumda ki film salonları.

Salon büyüklüğü ve perde genişliğinin büyüklüğü açısından en beğendiğim salon, çocukluğum dan beri gittiğim Beyoğlu istiklal caddesinde ki ATLAS sinemasında ki 1 no lu salondur. Koltukların oturma düzeni arkadan öne doğru yokuş aşağı eğimli olarak yerleştirildiği için perdeyi görememe diye bir sorun yok. 2D Film gösterme kalitesi de fena değil. Çok büyük bir salon da ve çok geniş bir perde de film seyretme zevkinin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız Atlas sineması 1 no lu salona gidiniz.

Bugüne kadar bir çok değişik salonda seyrettiğim 3D filmlerin hepsi karanlık atmosferliydi ve 3D derinlik etkisini IMAX de ki gibi alamıyordum, yani kötüydü. Fakat Standart 3D film izleme de en kötü deneyimim Bakırköy Carousel alışveriş merkezinde ki salonların birinde geçen sene seyrettiğim bir 3D film oldu. Burada seyrettiğim film kalitesi kötünün de kötüsüydü, yani daha beter bir karanlık ve kötü 3D etkisi vardı.

Bir daha kolay kolay standart 3D film seyretmem, seyredersem kaliteli bir salon da 2D olarak seyrederim, ya da arada sırada giderim, pahalı bilet fiyatına rağmen istinye park IMAX 3D de seyrederim.

Izledigin filme bagli. Mesela ben IMAX'de Jack Bauer izledim film berbatti. Ses'de yoktu

Ama IMAX Dr.Strange izledim muhtesemdi.

film kotuyse IMAX hicbirsey yapamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: devcitybg

quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

Evet katılıyorum,

Izledigin filme bagli. Mesela ben IMAX'de Jack Bauer izledim film berbatti. Ses'de yoktu

Ama IMAX Dr.Strange izledim muhtesemdi.

film kotuyse IMAX hicbirsey yapamaz.

Haklısınız,
    film teknik olarak kötüyse IMAX hicbirsey yapamaz.

Fakat,
    benim asıl vurgulamak istediğim nokta şu;
    Dr. Strange gibi teknik olarak kaliteli bir filmi, her salon teknik yetersizliklerin den dolayı hakkını vererek gösteremiyor.

• Transformers 5'i en iyi nerede izleyebiliriz. Biliyorsunuz ki yeni IMAX teknikleri filmde kullanılmış. İstanbul'da Marmara Park AVM'de ki IMAX salonunda çok fazla film seyrettim ama, en iyisi Transformers 4 ' tü diyebilirim. Arkadaşlar önerilere açığım nerede izlemem gerektiği konusunda.
  • Geçen haftalarda İzmir MaviBahçe'de Digital-IMAX deneyimi yaşadım çok iyiydi.

Alien Covenant DMR olduğu içim tam net yaşayamadım tabi ki görüntü olarak.

Acaba Türkiye'deki en büyük IMAX perde hangisi merak ediyorum bilgi bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 28 Mayıs 2017; 22:21:39 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.