Şimdi Ara

ILL kablosu nereye bağlanır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim 94 model corolla GLİ arabam var pioneer deh 6950ib teyp aldım ancak geceleri ekran ışığı beni çok rahatsız ediyor.gözümü alıyor.ayarlarını en kısıkta tuttuğum halde ışık fazla açıkçası.bunun önlemek için ILL kablosunu bağlamam gerekiyormuş(forumdan edindiğim bilgiye göre)parkları açınca ışık kısılıyormuş bu sayede.teybi söktüm ancak sokette aynı renkte bir kablo bulamadım.ILL kablosu sarı ve çizgili.bağlantıyı nasıl yapmam gerekiyor.yardımlaınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seydiekici -- 15 Ağustos 2008; 18:32:51 >

• aracın farların bağlı olduğu anahtara bağlaman gerek. aracın lamgbalarına +12 volt geldiğinde cihazın ILL ucuna da +12 v gelicek şekilde olmalı
  • Hocam nerelerdesin msnde de yoksun artık...neyse ILL yi bilmiyorum ama farkettiysen bizde farları açınca saat ışığıda azalıyor göz alamaması için belki saatte gelen soketten çekebilirsin hem daha kolay olur farlardan diye düşündüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 16 Ağustos 2008; 1:56:44 >
  • Aynı sorun benim 6050'de de vardı.Bugün elektronikçiye gittim teybin arkasındaki kablolarda onu bulamadı.Arabanın küllüğünden bir kablo çekti bu sayede dimmer özelliği aktif hale geldi
  • valla hiç sorma ercan kardeş tayinim çıkacak onu bekliyorum.fazla evde durmuyorumda malum tatil
    quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

Hocam nerelerdesin msnde de yoksun artık...neyse ILL yi bilmiyorum ama farkettiysen bizde farları açınca saat ışığıda azalıyor göz alamaması için belki saatte gelen soketten çekebilirsin hem daha kolay olur farlardan diye düşündüm..
  • hocam küllüğün ordaki aydınlatmanın artı ucundan kablo çekip ILL kablosuna mı bağlayacam.nasıl olacak tam olarak anlatabilir misiniz?
    quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

Aynı sorun benim 6050'de de vardı.Bugün elektronikçiye gittim teybin arkasındaki kablolarda onu bulamadı.Arabanın küllüğünden bir kablo çekti bu sayede dimmer özelliği aktif hale geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: teacher-men

hocam küllüğün ordaki aydınlatmanın artı ucundan kablo çekip ILL kablosuna mı bağlayacam.nasıl olacak tam olarak anlatabilir misiniz?
    quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

Aynı sorun benim 6050'de de vardı.Bugün elektronikçiye gittim teybin arkasındaki kablolarda onu bulamadı.Arabanın küllüğünden bir kablo çekti bu sayede dimmer özelliği aktif hale geldi

ön farların artı ucundan çekin bence. gece oldugunda farları yakarsınız sonra teybın lambbaları kısılır.
  • Eğer imkanınız varsa Audiocu arkadaşın dediğini uygulayın ama eğer o yöntem olmazsa sizin dediğiniz yöntemi uygulayın :)
  • arkadaşlar hepinze teşekkür ederim.ilginiz ve yardımlarınız için sağolun.dener ve sonucu sizinle paylaşırım.
  • arakadaşlar kültablasının ordan kablo çektim oldu.parkları açınca 5 kademe düşürüyor.bide teyp kapalı iken parkları açtığımda bütün ışıkları yanıyor teybinçgüzel oldu çok sağolun yardımlarınız için.
  • Anlaşılan dediğim yöntem işe yaramış.Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize
  • HRMNKY kullanıcısına yanıt
    Benim yeni aldığım , orjinal kehvuud marka teypte de ILL ucu var, aynı görevi yaparmi , bağlasam ,,, park yanınca teyp ışıkları açılıyormuş, tabi teyp ışığı gece olarak algılayıp ışığı min yapıyormuş,,,bende sadece ekran ışığı min Max kısılıyor menüden, tuş ışıklari sabit , ill yi bağlayınca ne olur ?
    İyi forumlar, hayırlı günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    12 senelik hort yapmışsınız tebrik ederim sizi. Bu sürede kaç araç değiştirdim. Dediğiniz şeyin hiçbirini hatırlamıyorum maalesef.

• HRMNKY kullanıcısına yanıt
    Seydiekici S kullanıcısına yanıt
    Seydiekici, napıyor acaba 😃 ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 12 Mayıs 2020; 15:21:59 >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Yazdiklarimi şöyle bir baştan okudum da yaşlanmışız galiba😀. Değil bu konuyu o arabayi bile zor hatirliyorum😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seydiekici -- 12 Mayıs 2020; 16:17:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.