Şimdi Ara

Free Air Subwoofer...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
8.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pioneer dan başka free air çalışan yani pandizot a koyarak çalıştırabileceğim subwoofer varmı. Bildiğiniz marka model varsa lütfen yazın... Baya bi araştırdım ama kesin bi marka model bulamadım...

• selamlar....hazır konuyu acmısken bende bı soru sorayım... bende pıooner ın 800W lık (yanlıs hatırlamıyorsam) 305F wooferı var... sonu F ıle bıtıyorsa free aır oluyordu galıba...herneyse.....ben bu woofer kapalı kutuda kullanıyorum...yanı bı hava cıkışı yok.... yoksa bunu arka camın orayamı alsam? yerı hazır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cADDy -- 28 Temmuz 2007; 6:54:18 >
  • @EfsaneFocus sorduğun sorunun cevabını 1 aydır internette araştırıyorum.Çok zor ve uzun bir süreç oldu. =) Neden dersen, internette o kadar çok atıp tutan var ki inanamazsın. Zaten bilip bilmeyen herkesin bişiler söylemek için yorum yaptığını bliyordum, fakat araştırırken bütün forumları ve siteleri gezdim ilgili olanları ve bunu daha iyi gördüm.. Bu yüzden, tamamen kendi araştırmana göre, kendi zevkine göre karar ver. Yada büyükşehirdeysen git bu işi iyi yapan yerleri kendin gez ve kendin karar ver.. Millet'in tek bildiği pioneer f serisi iyidir. Ama oda kötüdür, onu trident anfiye bağla, harward anfi bağla yap, port açtır millet inlesin, küfür etsin.... vs vs....Ama gel görki işler böyle değil. Öyle bir sıradanlık varki inanamadım ben... En sonunda en iyi yabancı kaynaklar olduğunu gördüm ve oralardan araştırdım. Kendi isteklerime cvp veren ve bütçeme uygun olan, çok güçlü olmaktan çok kaliteli ses veren free-air çalışabilen bir sub daha var... Infinity Referance 1030w..

Link :http://www.otomediamarket.com/main/product_detail.asp?pro_ID=237&sub_cat_ID=58&cat_ID=24

Ben bunu almayı ve pandizota koymayı düşünüyorum. Herşey hazır sadece aybaşını bekliyorum =) Sende biraz araştırırsan birkaç model daha var hatırlamıyorum şimdi. Daha güçlü istersen Infinity markasının Kappa serilerindede var free air çalışabilen. Ayrıca unutmadan söyliyim ; Free-air tabiki kabinliye göre daha verimsiz çalışır, fakat başka çare yoksa pandizot kullanılabilir.. Kime sorsam free air la ilgili bişi, hemen aman uzak dur, yok yapma, işte delimsin onlar eskide kaldı, koy bi kabin milleti inlet küfür ye fln diyolar... Çok kötü bir mantık, iğrenç bir mantık... Neden kendi dinlediğin müziği başkasına dinletip, mahalle aralarında dolaşıp bangır bangır gecenin bir köründe uyuyan bir bebeği uyandırıp annene küfür ettirceksin ki?? Çok uzattım biliyorum fakat çok doldum bu konuda....

Kısaca, Benim aracım 2006 Getz... bagajı zaten çok ufak olduğu için ve çok abartı bir müzik sistemi düşünmediğimden pandizot'a koyduruyorm. Tabiiki biliyorz kabini daha verimli olduğunu ama olmuyor işte şartlar böle...Sende başkasının söylediğine bakma fazla, git dinle, şarltarın el veriyosa portlu portsuz kabin yaptır zevkine göre, yada pandizotu kullan...

Pioneer'ın 30x F serileri Infinity Referance ve Kappa serilerinde birkaç model var free-air olarak çalışabilen..Araştırısan daha bulabilirsin sanırım.. Kolay gelsin...

@cADDy arkadaşım tam olarak ne demek istediğini anlamadım! kutuya pandizot yaptırmak ??!? istersen sen şu linki bir incele..

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=103389

• quote:

Orjinalden alıntı: snoopcess

@EfsaneFocus sorduğun sorunun cevabını 1 aydır internette araştırıyorum.Çok zor ve uzun bir süreç oldu. =) Neden dersen, internette o kadar çok atıp tutan var ki inanamazsın. Zaten bilip bilmeyen herkesin bişiler söylemek için yorum yaptığını bliyordum, fakat araştırırken bütün forumları ve siteleri gezdim ilgili olanları ve bunu daha iyi gördüm.. Bu yüzden, tamamen kendi araştırmana göre, kendi zevkine göre karar ver. Yada büyükşehirdeysen git bu işi iyi yapan yerleri kendin gez ve kendin karar ver.. Millet'in tek bildiği pioneer f serisi iyidir. Ama oda kötüdür, onu trident anfiye bağla, harward anfi bağla yap, port açtır millet inlesin, küfür etsin.... vs vs....Ama gel görki işler böyle değil. Öyle bir sıradanlık varki inanamadım ben... En sonunda en iyi yabancı kaynaklar olduğunu gördüm ve oralardan araştırdım. Kendi isteklerime cvp veren ve bütçeme uygun olan, çok güçlü olmaktan çok kaliteli ses veren free-air çalışabilen bir sub daha var... Infinity Referance 1030w..

Link :http://www.otomediamarket.com/main/product_detail.asp?pro_ID=237&sub_cat_ID=58&cat_ID=24

Ben bunu almayı ve pandizota koymayı düşünüyorum. Herşey hazır sadece aybaşını bekliyorum =) Sende biraz araştırırsan birkaç model daha var hatırlamıyorum şimdi. Daha güçlü istersen Infinity markasının Kappa serilerindede var free air çalışabilen. Ayrıca unutmadan söyliyim ; Free-air tabiki kabinliye göre daha verimsiz çalışır, fakat başka çare yoksa pandizot kullanılabilir.. Kime sorsam free air la ilgili bişi, hemen aman uzak dur, yok yapma, işte delimsin onlar eskide kaldı, koy bi kabin milleti inlet küfür ye fln diyolar... Çok kötü bir mantık, iğrenç bir mantık... Neden kendi dinlediğin müziği başkasına dinletip, mahalle aralarında dolaşıp bangır bangır gecenin bir köründe uyuyan bir bebeği uyandırıp annene küfür ettirceksin ki?? Çok uzattım biliyorum fakat çok doldum bu konuda....

Kısaca, Benim aracım 2006 Getz... bagajı zaten çok ufak olduğu için ve çok abartı bir müzik sistemi düşünmediğimden pandizot'a koyduruyorm. Tabiiki biliyorz kabini daha verimli olduğunu ama olmuyor işte şartlar böle...Sende başkasının söylediğine bakma fazla, git dinle, şarltarın el veriyosa portlu portsuz kabin yaptır zevkine göre, yada pandizotu kullan...

Pioneer'ın 30x F serileri Infinity Referance ve Kappa serilerinde birkaç model var free-air olarak çalışabilen..Araştırısan daha bulabilirsin sanırım.. Kolay gelsin...

@cADDy arkadaşım tam olarak ne demek istediğini anlamadım! kutuya pandizot yaptırmak ??!? istersen sen şu linki bir incele..

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=103389

Dostum haklısın , bende bi 10 gündür araştırıyorum bu konuyu ama bir türlü istediğim cevapları bulamadım. Genelde herkes pioneer baslarından bahsediyo ama ben pandizotı kullanacagım için bana en iyi verimi verecek bası kullanmak istiyorum. Bazı yabancı sitelerde buldum marka ama hangi modellerinin free air çalıştığını anlayamadım . Örneğin Image Dynamics adlı bi marka buldum ama fiyatları çok uçuk, mtx audio diye bi marka buldum onlarında bazı modelleri free air çalışıyomuş ama hangi modelleri bulamadım birde Power Acoustik diye adını hiç duymadığım bir marka buldum bu marka özellikle hem ucuz hemde rms değerleri yüksek ama tanımadığım için güvenemiyorum.Anlayacağın elimde kesin bi veri yok, konu hakkında bilgisi olanlarda çok az. Birde senin yolladığın linkte o bas ın free air mi çalışıyo eğer çalışıyosa nasıl anlayabiliriz free air çalıştığını?

• Benim yolladığım linktesi subwoofer'ın free-air olduğunu aşağıdan öğrendim ;

http://www.cardomain.com/item/INFREF1030W

Bu sitede ortalarda Free-air Usage : Yes yazıyor. Site güvenilir bir site.

Bu arada unutmadan söyliyim, her sub free-air çalışabilir, fakat verecekleri verim modelden modele değişir..
  • quote:

Benim yolladığım linktesi subwoofer'ın free-air olduğunu aşağıdan öğrendim ;

http://www.cardomain.com/item/INFREF1030W

Bu sitede ortalarda Free-air Usage : Yes yazıyor. Site güvenilir bir site.

Bu arada unutmadan söyliyim, her sub free-air çalışabilir, fakat verecekleri verim modelden modele değişir..

Çok sağol yardımların için, yarın arkadaşlarla tesisatçıları gezip onlardan da fikir aldıktan sonra karar vericem ne alacağıma. Bu arada Power Acoustik markası hakkında bilgisi olan varmı , fiyatları çok ucuz ama RMS değerleri baya iyi...

• rica ederim Kolay gelsin..
  • quote:

rica ederim Kolay gelsin..

Son bi soru Bu rms değerinin yüksek olması iyimi kötümü ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Daha dayanıklı olması olabilir fakat ses seviyesi yükselmedikçe watt değerlerinin yüksek olması işe yaramıyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: HarryBlade

quote:

Orjinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Daha dayanıklı olması olabilir fakat ses seviyesi yükselmedikçe watt değerlerinin yüksek olması işe yaramıyor..

ses seviyesi derken peak değerimi?

• hayır dB olarak , birde jl audio nun ve jbl in free air subwooferlarını görmüştüm..
  • NEDEN FREE AİR İLE UĞRAŞIYORSUNUZ ANLAMIYORUM!!!

HANGİ ARAÇ OLRSA OLSUN
    25 CM BİR SUBWOOFER A KAPALI KUTU BİR KABİN BİLE YAPILSA BAGAJ PANDİZOTUNA KONACAK BİR FREE AİR SUBWOOFERDAN %30 DAHA İYİ ÇALACAKTIR

PARANIZI SOKAĞA ATMAYIN

DÜYADA HİÇBİR SUBWOOFER FREE AİR ÇALMAZ SADECE DEĞERLERİ VE SERTLİKLERİYLE OYNAYARAK DAHA ÇOK HAVA HAREKETLERİNİ KONTROL ETTİRMELERİ İÇİN AYARLANIRLAR

AMA HİÇBİR ZAMAN BİR FREE AİR SUBWOOFERDAN VERİMİNİN %60 DAN FAZLASINI ALAMAZSINIZ !!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeaD_EffeCT

NEDEN FREE AİR İLE UĞRAŞIYORSUNUZ ANLAMIYORUM!!!

HANGİ ARAÇ OLRSA OLSUN
    25 CM BİR SUBWOOFER A KAPALI KUTU BİR KABİN BİLE YAPILSA BAGAJ PANDİZOTUNA KONACAK BİR FREE AİR SUBWOOFERDAN %30 DAHA İYİ ÇALACAKTIR

PARANIZI SOKAĞA ATMAYIN

DÜYADA HİÇBİR SUBWOOFER FREE AİR ÇALMAZ SADECE DEĞERLERİ VE SERTLİKLERİYLE OYNAYARAK DAHA ÇOK HAVA HAREKETLERİNİ KONTROL ETTİRMELERİ İÇİN AYARLANIRLAR

AMA HİÇBİR ZAMAN BİR FREE AİR SUBWOOFERDAN VERİMİNİN %60 DAN FAZLASINI ALAMAZSINIZ !!!

Anlamıyosun dimi ?? Hiçç okumadan tamamen direk öyle yazıyosun? yukarda upuzun yazdım ama okumadın tabiiki.... Daha ne diyim ya??
  • Free-air wooferlar geniş hacimde çalar , evde kullanınca mükemmel oluyor..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: HeaD_EffeCT

NEDEN FREE AİR İLE UĞRAŞIYORSUNUZ ANLAMIYORUM!!!

HANGİ ARAÇ OLRSA OLSUN

PARANIZI SOKAĞA ATMAYIN

Anlamıyosun dimi ?? Hiçç okumadan tamamen direk öyle yazıyosun? yukarda upuzun yazdım ama okumadın tabiiki.... Daha ne diyim ya??

okudum arkadaşım hemde çok iyi okudum ama 10 ve ya 18 lt yeriniz yok demeyin bana 89 dan beri bu işle uğraşıyorum ve 100 lerce free air kullanmak isteyen kişiye kutu yaptım
    şu anda da büyük bir dizayn firmasındayım ve de dizaynda bilirsiniz ki yer ve görünüm çok önemlidir gene müşterileri ve pazarlamacıları ikna ederek kutu yaptım yani _doğru olanı_

ha neler var derseniz eğer bu8lkabilirseniz CERVIN-VEGA bir önceki HED serisini free air kullanabilirsiniz ve ya bulabilirseniz daha eski CERVIN-VEGA kağıt serisi vardı ve 302f den daha performanslıydı.

ama bana sorarsanız 20cm bile olsa mesela jbl gto-804 10 lt kapalı kutu bir deneyin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeaD_EffeCT -- 31 Temmuz 2007; 15:58:04 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.